Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+49
Renato.M
cuban.ue
dr.nenad86
PiiPS
zijada
koce
evmolp
Merlo
Branimir
crv
bocka
sasaznas
dragutin rajnović
Vrbanja
PESTI
nedeljkovg
baki302000
misko1
Miljenko
vlada nish
seadriver
čajka
Carduel
Fago
ikayke
waterslager
sgobin
zvrcko sen
MIROSLAV 79
IvoR
krstokljun
vlado
grujo
faganel
Boban NA
MARIN
klokkende
mali maša
korkut
pezo
damir64
ticar
pippo
waterslager bitola
budisic
Vasko-MK
dejanzec1
kreso
malinois
53 posters

    malino kanarinci

    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo sub 27 vel - 18:55

    kreso je napisao/la:Iman jedno pitanje za malinostrucnjake ,interesira me dok vrsite pripremu muzjaka u kakvim cibama ih drzite ili su u voljeri pa kad su spremni pustate ih kod zenki u parilice pitan iz razloga zbog njihovog tjelesnog stanja jer mi se dogodilo da iman problema s debljanjem muzjaka naravno mojon greskom (navika ih na dobru spizu Very Happy ) dok sad dolaze nakon dijete na svoje ,jer mislin iako im je pojacana prehrana ako su su voljeri da imaju energiju di potrosit, jer moji su bili u onim malo vecin cibama od natjecateljskih sta talijani koriste za skolovanje mladih muzjaka
    Kreso ja muzijake spremam za parenje u takmicarskim kavezima jedu obicnu mesavinu jednu kasicicu kafenu dnevno i po jadnu vitaminku dnevno jaja muzijake pocinjem da spremam 15 dana ranije od zenki moje iskustvo pozzz.
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel sub 27 vel - 19:40

    Krešo,
    ja ih držim u istim čibama kao ti (nešto veče od natjecateljskih).
    Kada počnem sa pojačanom hranom svaki tjedan ih uzmem u ruku i kontroliram "eleganciju". Ukoliko se počnu"puniti" odmah idu na lakšu prehranu. Pripremu uvijek planiram za 40-tak dana.
    Ženke unosim u prostor za paranje kada su mužjaci potpuno spremni i tada pojačavam hranu i dodajem meku hranu. Kako su ženke bili u volijeri u znatno hladnijem prostoru sve prorade u roku 7-10 dana.
    Ove sam godine unio ženke 22.2. i do danas se parilo 11 ženki.
    Što se tiće pripremanja u volieri tu nemam iskustva. Ali mislim, po prirodi stvari, da je razvoj događaja isti, osim mogućnosti međusobnog koškanja.
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut sub 27 vel - 19:52

    kreso je napisao/la:Iman jedno pitanje za malinostrucnjake ,interesira me dok vrsite pripremu muzjaka u kakvim cibama ih drzite ili su u voljeri pa kad su spremni pustate ih kod zenki u parilice pitan iz razloga zbog njihovog tjelesnog stanja jer mi se dogodilo da iman problema s debljanjem muzjaka naravno mojon greskom (navika ih na dobru spizu Very Happy ) dok sad dolaze nakon dijete na svoje ,jer mislin iako im je pojacana prehrana ako su su voljeri da imaju energiju di potrosit, jer moji su bili u onim malo vecin cibama od natjecateljskih sta talijani koriste za skolovanje mladih muzjaka
    ja mislim po mojim iskustvom muskarce pripremam bar 40 dana ranije nego zenke,drzim ih u malo vecim kavezima od takmicarskih i obavezno koristim istu hranu samo dodam perilu i cede. kad su muski spremni ubacim zenke u prostoriju u kaveze 40sm i posle znas i sam
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sub 27 vel - 20:36

    Kako ja Pripremam mužjake?
    Dosta uzgajivača mužjake koji nisu učitelji ,te ih samo koriste za parenje ,drže u volijeri dok ih ne počnu pripremati.Ja tako ne radim.Sve mužjake krajem devetog ili početkom desetog stavljam u male kaveze.I sve ih pripremam kao da će na takmičenje.Normalno ovi koji su samo za parenje idu posebno.Svima prekontroliram repove.E ovo me Malinois naučio,a ja ću vas.Nakon parenja svim starim mužjacima podrežem repove.Za jednu trećinu i onda ih tek pustim u volijeru.Kad ih vadim ukoliko neki ima još podrezan rep sigurno se nije izmitario kako treba.I njega ne možemo koristiti za parenje ,jer sigurno neće puniti jaja.Naoko sitnica ,ali veoma korisno.
    I tako nakon što je sezona takmičenja završila (kraj godine)one koje sam odredio za rasplod stavljam u parilice(60 cm).Svakog posebno.Tako ih puno lakše držim pod kontrolom i pazim da se ne udebljaju.Mužjacima nikad ne dajem gotovu mješavinu ,a pogotovo ne onu koja sadrži zob i konoplju.To cijelu godinu prosijavam.Jedinu šansu da probaju ovo sjeme je kad su zajedno sa ženkom kojima dajem briding mješavinu.Kad ih stavim u te parilice omogućim im svakodnevno kupanje i za nijansu jaču hranu.Tada im svakih par dana dam i jajčanu te vitamine.U početku su na prirodnom režimu dana i noći,a onda im postupnp počinjem produžavati dan.Sve dok ne dođe na 14 sati trajanja.To traje negdje između 30 i 40 dana.Sasvim sam siguran da hrana i nije toliko bitna koliko ovo trajanje dana.Mnogi griješe pa pretjeraju sa hranom i udebljaju mužjake.A puno ih je teže smršaviti nego malo pripaziti.Svjetlo odnosno dužina dana je ključ svega!
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut sub 27 vel - 20:52

    MARIN je napisao/la:Kako ja Pripremam mužjake?
    Dosta uzgajivača mužjake koji nisu učitelji ,te ih samo koriste za parenje ,drže u volijeri dok ih ne počnu pripremati.Ja tako ne radim.Sve mužjake krajem devetog ili početkom desetog stavljam u male kaveze.I sve ih pripremam kao da će na takmičenje.Normalno ovi koji su samo za parenje idu posebno.Svima prekontroliram repove.E ovo me Malinois naučio,a ja ću vas.Nakon parenja svim starim mužjacima podrežem repove.Za jednu trećinu i onda ih tek pustim u volijeru.Kad ih vadim ukoliko neki ima još podrezan rep sigurno se nije izmitario kako treba.I njega ne možemo koristiti za parenje ,jer sigurno neće puniti jaja.Naoko sitnica ,ali veoma korisno.
    I tako nakon što je sezona takmičenja završila (kraj godine)one koje sam odredio za rasplod stavljam u parilice(60 cm).Svakog posebno.Tako ih puno lakše držim pod kontrolom i pazim da se ne udebljaju.Mužjacima nikad ne dajem gotovu mješavinu ,a pogotovo ne onu koja sadrži zob i konoplju.To cijelu godinu prosijavam.Jedinu šansu da probaju ovo sjeme je kad su zajedno sa ženkom kojima dajem briding mješavinu.Kad ih stavim u te parilice omogućim im svakodnevno kupanje i za nijansu jaču hranu.Tada im svakih par dana dam i jajčanu te vitamine.U početku su na prirodnom režimu dana i noći,a onda im postupnp počinjem produžavati dan.Sve dok ne dođe na 14 sati trajanja.To traje negdje između 30 i 40 dana.Sasvim sam siguran da hrana i nije toliko bitna koliko ovo trajanje dana.Mnogi griješe pa pretjeraju sa hranom i udebljaju mužjake.A puno ih je teže smršaviti nego malo pripaziti.Svjetlo odnosno dužina dana je ključ svega!
    bravo marine tako triba objasniti svaka cast dosta si to lipo objasnio pozdrav
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 27 vel - 20:57

    evo kako to otprilike izgleda kod mene;

    mladim muzijacima jos dok su u volijeri ,15 dana pre vadjenja u takmicarske kaveze skidam postepeno hranu samo na (svetlo seme,uljanu repicu,lan i veoma malo ovsa),tu istu hranu nastavljam da dajem kada ih prebacim u takmicarske kaveze i koristim istu hranu dok traju takmicenja,posle takmicenja muzijaci koji idu u priplod dobijaju i dalje istu hranu stim sto dobijaju dnevno po 1 vitaminku jajcane hrane i povremeno proklijalo seme(uljane repice)(u vodu povremeno sipam,fertivit ili cist vitamin E....inace sve to normalno prati i produzetak dana,sto je vec Marin objasnio,rekao bih isto da posle parenja takodje zenkama i muzijacima nekada cupam repove a nekada samo makazama vrh repa poravnam...

    matore muzijake isto tretiram i otprilike posle takmicenja vadim ih u kaveze.....
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 sub 27 vel - 21:13

    Ovo je zaista lijepo objašnjeno Marine.Ja sam do sada imao problema sa mužjacima kada sam ih pripremao za parenje. upravo taj segment prehrane vidim da se spominje sve više a ja sam na njega obraćao jako malo pažnje. Zbog toga mi se događa da su mi ženke bolje pripremljene od mužjaka pa bude dosta praznih jaja i sada pomalo uviđam gdje sam griješio. Nisam imao naviku praviti posebno hranu za parenje za mitarenje za vrijeme kad su mladi u školi i to je dobro da postoje ljudi dobre volje pa da nas poduče nekim i banalnim stvarima na koje se ne obraća pažnja a jako su bitne. I sam sam u fazi pripreme ptica za parenje i danas gledam malo mužjake a oni lijepi žuti ko dukat žut. Da li ih sada staviti na nekakovu dijetu da bi došli u nekakovu normalu. Inače i pored hrane uzgojne koje im dajem dobiju i svaki dan klikavu repicu pomiješanu sa jajima. Sa svijetlom sam na dužini od 12 sati.
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel sub 27 vel - 21:26

    Malo sam pretresao KNBB i zabilježio:
    Janssens Kathy bodova 141 (10-4-4)
    Janssens Gilbert bodova 123 (10-4-3)
    Lammens Gustaaf bodova 141 (9-6-4)
    i dvije kolekcije:
    Ceulenaere Fernand
    129 (9-5-3)
    132 (9-5-3)
    132 (9-5-2)
    135 (9-4-3)

    Janssens Kathy
    126 (9-4-2)
    135 (9-4-2)
    126 (8-4-2)
    126 (8-4-3)

    Ovaj Ceulenaere je bio srebrni sa 126 bodova na svjetskom 2009. - Piacenza.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 27 vel - 21:32

    Lammens Gustaaf bodova 141 (9-6-4) ova ptica 005 alka ako se nevaram na dva takmicenja je ocenjena sa po 141bod...
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA sub 27 vel - 21:41

    I dalekih devedestih na svetskom u Splitu Ceulenaere je sa kolekcijom bio drugi u svetu - pod imenom sina Marcel, ja sam jos predhodnog leta bio rezervisao da kupim kolekciju ptica od njega, to je bila prakticno resena stvar, medjutim kada sam cuo ptice Abbondanza Itala(prvi na svetskom bio 2009) promenio sam odluku. On nije imao nagradu jer mu u nijednoj kolekciji nisu sve ptice pevale a pojedinacno je imao 3 veoma visoko ocenjene ptice u razlicitim kolekcijama. Prvi pojedinacno je bio Janssens Kathy, tako da isti ljudi drze vrh sa tim pticama godinama. Sa kolekcijom tada pobedio Soethaert Jaqui koji je tada bio relativno nepoznat odgajivac malinoa i danas je u vrhu. Ovo pisem da uocimo da sam vrh sa malinoima u svetu drze odgajivaci koji veoma veoma dugo traju i tu opstaju.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 27 vel - 21:54

    Boban NA je napisao/la:I dalekih devedestih na svetskom u Splitu Ceulenaere je sa kolekcijom bio drugi u svetu - pod imenom sina Marcel, ja sam jos predhodnog leta bio rezervisao da kupim kolekciju ptica od njega, to je bila prakticno resena stvar, medjutim kada sam cuo ptice Abbondanza Itala(prvi na svetskom bio 2009) promenio sam odluku. On nije imao nagradu jer mu u nijednoj kolekciji nisu sve ptice pevale a pojedinacno je imao 3 veoma visoko ocenjene ptice u razlicitim kolekcijama. Prvi pojedinacno je bio Janssens Kathy, tako da isti ljudi drze vrh sa tim pticama godinama. Sa kolekcijom tada pobedio Soethaert Jaqui koji je tada bio relativno nepoznat odgajivac malinoa i danas je u vrhu. Ovo pisem da uocimo da sam vrh sa malinoima u svetu drze odgajivaci koji veoma veoma dugo traju i tu opstaju.

    da li mozda znas koliko je imala pobednicka kolekcija? i jos jedno pitanje da nije slucajno to svetsko u Splitu sudio Mitermajer?
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 sub 27 vel - 22:47

    Faganel dali slucajno moze da se dozna koliko kosta takva ptica i dali moze da se nabavi
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 sub 27 vel - 23:10

    Da nesto i ja objasnim kako radim.Kad mladi napune 35 dana ja ih stavljam u volijere i to velike da mogu da lete i da se grade kao sto treba.Ishrana od svega od semena i zelencuka do voce.Kad dodje 15 septebar ja vadim i stavljam u kafeze za takmicenje i tamo su do zadnjeg takmicenja otprilike 15 decebar.Posle toga opet vracam u velike volijere i tamo su do 1 fefruara.Posle vadim i stavljam u kafeze sto su vec pripremljeni za parenje.Od semena im dajem hranu koju sam pravim svetlo seme,uljana repica,niger,perila,lan, cd+jaje,vitamine a najvise vitamin E. Pocnem da pojacavam temperaturu i svetlo tako sto im pravim vestacku prolet tako da temperatura dostigne 18% a svetlo neonsko do 14 sati na dan.Ovo vazi za muskarce.Dok ovo radim sa muskarce od 20 fefruara stavljam i zenke za parenje u velike kafeze sto su direktno za parenje sa gnezdima i isto i njih isti rezim i kad vidim da je zenka spremna ili da je uradila gnezdo pustam muskarca i uz BOZJU POMOS pocinjem parenje.vELIKI POZDRAV SVIMA I SRECNO PARENJE
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 sub 27 vel - 23:17

    Mislim da bi se mnogi slozili samnom da se cuvaju ptice malino prvo treba velika ljubav i puno prostorije od parenja do letalice pa voliere pa za skolovanje pa za slusanje.Stvarno treba puno prostorije nece to u jednu prostoriju
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso sub 27 vel - 23:25

    Hvala vam svima svakako zanimljivi postovi i sad znam koju san gresku napravia sta se debljanja tice srecom sad san donekle dovea do dobre forme ovog nadebljalog muskog takodjer svima srecu zelim u parenju i da bude sta boljih primjeraka za slijedecu natjecateljsku sezonu
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN ned 28 vel - 0:03

    Vezano uz pripremu mužjaka zaboravio sam spomenuti klijavo sjeme.A ono je veoma bitno u pripremi.Dajem ga svaki dan.Jer puno je e vitamina.Čisti e vit. nikad ne dajem svojim pticama.Možda jedino ponekoj ženki koja je zapekla i nikako da krene.I ono što se podrazumijeva,a nisam naglasio.Ženke i mužjaci morali bi biti odvojeni da se ne čuju,cijelu godinu.Osim u periodu reprodukcije.To je najbolja varijanta.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN ned 28 vel - 0:11

    dejanzec1 je napisao/la:Faganel dali slucajno moze da se dozna koliko kosta takva ptica i dali moze da se nabavi

    Jansens ima knjigu naruđbi.Čeka se po tri godine na ptice.I ne pita se pošto je.Moraš biti sretan što ti je prodao.
    On je priča za sebe.Ima puno velikih uzgajivača ,ali samo jedan je Jansens.Pa čovjek je najbolji preko 30 godina.
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by sgobin ned 28 vel - 0:12

    Pozdrav forumaši
    11.01 ove godine napisan je dosta dobar tekst u temi razmnožavanje kanarinaca osobna iskustva.
    Napisao:Malinois


    Pozdrav forumasi

    Priblizava se reproduktivna sezona kanarinaca (nekima je vec pocela) pa sam odlucio napisat neka osobna iskustva.
    Sezona izlozbi prosla ,rijesili smo se viskova ptica,nabavili nove i treba krenuti u novi ciklus .Bitno je da se nesto desava.
    Pokusat cu u kratkim crtama napisat na koji nacin pristupam reprodukciji.
    Muzjaci

    Povadeni su iz volijere u kaveze ,lagano produzavam dan i naravno hranim ih kvalitetnije.Posto nisam pristalica pretjeranog koristenja raznih medikamenata ,odradim osnovne stvari .Ocistim ptice od (potencijalnih ili prisutnih) parazita,vanjskih,respiratornih ,crijevnih i parazita nogu.Ne koristim preparate koji nisu nuzni ,znaci tretmane prevencije ne priznajem..
    Muzjake stavljam u kaveze (svaki u svoj) i pregradim ih pregradama da se ne gledaju.Jednom tjedno u trajanju od 10 minuta uklonim pregrade i dozvolim muzjacima da se ZESTAJU jedni na druge.Taj cin izmedu ostalog smatram djelom pripreme.
    Hrana za taj period i nacin balansiranja je jako bitan.Ima prica koje su sklone gojaznosti i prave nam velike probleme u pripremi.Muzjake hranim mjesavinom versele laga uzgojna sa dodatkom skajole (svijetlo sjeme)50%..Svaki drugi dan dobiju jajcanu hranu CeDe sa dodatkom klijavog sjemena.Na raspolaganju imaju minerale i aktivni ugljen u neogranicenim kolicinama .Vitamini koje koristim ferti vit dajem svaki dan ,pola propisane doze.Jabuka 1 tjedno.
    Produzavanje dana radim pomocu tajmera na nacin da od prirodnog rezima do zeljene duzine dana (14 sati) prode 45 dana.

    Zenke

    Zenke su vani u volijeru .Kad sam njih poceo pripremati? Od dana kad su se izlegle.
    Uspjesne reproduktivne sezone bez kvalitetnih i dobro pripremljenih zenki NEMA.Najveca greska uzgaivaca je upravo u tome sto se zenki sjete kad treba pocet reprodukciju.Moje zenke su cijelu godinu u volijeri (vanjska) ,kupaju se ,kvalitetno hrane ,na cistom su zraku i sto je po meni jako bitno ,ne cuju muzjake.
    Zenke hranim ovisno o godisnjem dobu.Ljeti dok traje mitarenje, dajem kvalitetniju sjemensku hranu ,voce povrce u izobilju ,minerale ,rijetko jajcanu hranu.Od trenutka zavrsetka mitarenja mjenjam i nacin ishrane ,postepeno.Sa jace hrane prelazim na „posniju“.U tom periodu koji jos traje dajem od sjemenske hrane samo skajolu(svjetlo sjeme),jednom tjedno jajcanu hranu CeDe .voce i povrce svaki drugi dan ,minerali i aktivni ugljen moraju bit prisutni.Kupanje svaki dan.
    Sto se tice ciscenja od raznih parazita proces isti kao i muzjaci.

    Kako pristupam reprodukciji?

    Zenke povadim iz volijere i svaku stavim u svoj kavez u prostoriji u kojoj su muzjaci.Obavezno svim zenkama odrezem nokte pa i onim kojima su kratki.Ovo mi je bitno uraditi da zenke nebi ostrim noktima razbile jaja.
    Prvih par dana zenke ce u kasno popodnevnim satima spavati ili drijemati .To je sasvim normalno jer im je dan trajao do 16 h a kad ih unesem do 21h.
    Onog trenutka kad sam ih unio u prostoriju pocinjem ih hraniti drugacije.U jednu hranilicu dobiju uzgojnu mjesavinu a u drugu skajolu.Jajcanu hranu dobiju svaki dan i to onoliko koliko je dovoljno za taj dan.Minerali moraju bit u kavezu.Zenke koje su bile vani ,nisu slusale muzjake ,hranjene na ovaj nacin krecu sa pravljenjem gnjezda za 10 dana .

    Toliko od mene za sad.Mozda sam pomogao mladim uzgaivacima nekim od mojih iskustava .Volio bih cut (procitat) i iskustva drugih pticara .
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso ned 28 vel - 0:19

    da vidija sam taj tekst postavljen je vec bia pa ga je izbrisalo jako dobro opisano nego mene je zanimalo bas u kakvim kavezima nasi forumasi vrse pripremu jer vec san spomenija ima san problema sa debljanjem a kako san jos mlad i zelen u ovom uzgoju Very Happy sve me zanima i svima san zahvalan na objasnjenjima cak mozda i nekad previse pilan nek jos jednom oproste pojedini uzgajivaci na ucestalom zapitkivanju Embarassed !
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN ned 28 vel - 0:23

    kreso je napisao/la:da vidija sam taj tekst postavljen je vec bia pa ga je izbrisalo jako dobro opisano nego mene je zanimalo bas u kakvim kavezima nasi forumasi vrse pripremu jer vec san spomenija ima san problema sa debljanjem a kako san jos mlad i zelen u ovom uzgoju Very Happy sve me zanima i svima san zahvalan na objasnjenjima cak mozda i nekad previse pilan nek jos jednom oproste pojedini uzgajivaci na ucestalom zapitkivanju Embarassed !

    Ja sam ti to napisao u svom tekstu
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA ned 28 vel - 0:24

    Jeste jedan od sudija bio Mittermeijer, pobednicka kolekcija Soethaerta imala je 473 poena(114, 108, 117, 132 sklad 2), pojedinacno Janssens Kathy 135 poena, a pomenute ptice Abbondanza Itala svaka u razlicitoj kolekciji 132, 135 i 158(ako ovo nije greska u katalogu je tako)
    waterslager
    waterslager


    Broj postova : 75
    Registration date : 13.09.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager ned 28 vel - 0:27

    Interesuje me iskustva drugih sa uciteljima.Kako ga odrzati u pesmi,dali ga treba nasilno izmitariti,kad se ubacuju kod mladih
    1.Kako ga odrzati u pesmi.
    2.Dali ga nasilno izmitariti.
    3.Dali ga ubaciti u volijeru,ili pevati iz kaveza.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso ned 28 vel - 0:34

    je Marine vidija san hvala ! pretjera san ja sa ishranom u tome je caka
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo ned 28 vel - 0:36

    MARIN je napisao/la:
    dejanzec1 je napisao/la:Faganel dali slucajno moze da se dozna koliko kosta takva ptica i dali moze da se nabavi

    Jansens ima knjigu naruđbi.Čeka se po tri godine na ptice.I ne pita se pošto je.Moraš biti sretan što ti je prodao.
    On je priča za sebe.Ima puno velikih uzgajivača ,ali samo jedan je Jansens.Pa čovjek je najbolji preko 30 godina.
    Ja bi se rado upisao u tu knjigu pa makar cekao 3 godine.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic ned 28 vel - 0:36

    1.mladu pticicu 1 godine neparim i drzim je na istom rezimu kao i za takmicenje(i na istoj hrani),pomenuo bih samo da pticu ucitelja drzim u drugoj prostoriji gde necuje ,druge muzijake i naravno zenke...
    2.ne
    3. nekada sam ostavljao muzijake u volijeri,ali mislim da je bolje da ucitelj bude u kavezu (malo vecem)..

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 8 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 5:27.