Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+21
topaz
Mutacije Danilo
krnjolac
čajka
Merlo
Siskin
crv
MARIN
zoranV
Branimir
PESTI
malinois
krstokljun
ticar
ikayke
Renato.M
Dean
pippo
Miljenko
sestoperac
zoran ptice pjevice
25 posters

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 5 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by Dean ned 29 pro - 12:51

    Megabac - S
    fungilin
    fungizone

    to su ljekovi koji se koriste u slučaju megabakterije

    neznam, nisam probao hidrogen, prije par godina sam imao problema sa megabakterijom, rješio sam sa megabac-om...kasnije sam iz predostrožnosti imao pri ruci fungizone...ove sam godine mislio napraviti jedan tretman sa hidrogenom sad negdje poslije nove godine...vidjet ču nisam još siguran, moram to malo proučiti...u članku koi sam čitao kaže veterinar da nakon 24 sata lječenja laboratorijski nalazi pokazuju da nema ni traga megabakteriji ???...

    Ne vidim nikakav smisao da neko radi istraživanja (na svoju ruku - bez da iza njega stoji nekakva farmaceutska tvrtka) 3 -4 godine (od kad je iz prodaje povučen fungilin) i onda izbaci foru da hidrogen peroksid...(6 kn u apoteci) rješava problem - da je smislio neki čudotvorni lijek i stavio ga u prodaju onda bi mi bilo jasno ali ovako ??

    kontaktirati ču Pipa beš me zanima koja su njegova saznanja...

    s time da moramo biti svijesni da nekakvih 30% kanarinaca i ako se ne varam 70% papiga ima u sebi magabakteriju i sa njom najnormalnije živi...tako da u slučaju nekakve druge boleštine mi pošaljemo stolicu na analizu i na pretragama prvo nadju megabakteriju (jer je najveća i najlakše se vidi) i to se automatski proglašava megabkteriozom (što u stvari i je ) ali nije ona ta koja je prouzročila vidljive tegobe na ptici...jasan vam je epilog - dijagnoza je megabakterija - lječenje se izvodi npr. sa megabacom, ubije se megabakterija koja i nije bila glavni krivac za opče loše stanje ptice, dodatno se oslabi organizam ptice nepotrebnim tretmanom, a glavni uzrok lošeg stanaj ptice se ne ukloni...rezultat je _ ptica i dalje bolesna vjerojatno i u gorem stanju nego na početku tretmana - ljek ne djeluje :-))

    pa zadnjih par godina svi nalazi koji su došli sa veterinarskog fakulteta su imali dijagnozu megabakterije...

    slane su na analizu stolice od ptica sa raznim simtomima...uvijek je dijagnoza bila megabakterija

    niti jedna ptica (što ja znam) nije imala simptome megabakterije...a svima je preporučena terapija megabac-om

    hoču reči Da, te ptice su imale megabakteriju u sebi, ali nije ona ta koja je prouzročila loše opče stanje ptice, i naravno da u tom slučaju nikakav lijek koji je namijenjen baš za megabakteriju neče pomoči.

    maja k @ ako je megabac izliječio pticu onda je kod tebe megabakterija bila odgovorna, i kod mene je, ali ja neznam da li je iko od kolega koje su slale stolicu na analizu imala imala osnovni simptom megabakterize stolicu - proljev boje pomikakija ??

    Amphotericin B koi je jedini učinkovit protiv megabakterije je osnovni sastav megabac A, ispravi me ako griješim ali taj ampoericin koi si ti davala (nabavila negdje u apoteci) je namijenjen za injekcije tj ne može se davati oralno jer nije topiv ili tako nešto...tj nema ga smisla davati u tom čistom obliku, znači jasno je da ti on kao takav nije pomogao...ali ti je pomogao kad je u organizam unesen na pravi način :-)



    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 5 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by ticar pon 30 pro - 18:42

    ima u austriji uzeti tablete koje sadrže amphotericin.zovu se amphomoronal.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 5 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by Dean sri 8 lis - 12:35

    Ah samo da napisem...lani sam ipak napravio prije sezone parenja tretman sa hidrogen peroksidom, na svim pticama, poslao stolicu na analizu na vet.fakultet u zagrebu, (skupni uzorak) i megabakteriji ni traga ni glasa cheers cheers cheers

    malo je dugo prošlo od mog prošlog posta...ali zvalo me par ljudi u vezi toga pa eto neka stoji na forumu ako kome zatreba
    avatar
    MIKI


    Broj postova : 40
    Location : Petrinja
    Registration date : 18.01.2013

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 5 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by MIKI uto 11 stu - 20:44

    Deane dali pravis i ove godine tretman sa hidrogen peroksidom??????
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 5 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by Dean pon 15 pro - 13:15

    MIKI je napisao/la:Deane dali pravis i ove godine tretman sa hidrogen peroksidom??????

    Da...u vezi tvoje pp evo da ovdje odgovorim pa da svi vide :-)

    Il protocollo per la cura della malattia prevede la somministrazione di H?O? 3% 10 Vol. di 50ml/litro di acqua di bevanda per almeno 10 giorni.

    odeš u apoteku i tražiš hidrogen peroksid 3% 10 vol (ovo volumen nemam pojma šta znači ali teta u apoteci je odmah znala, i objasnila mi je ali sam od lani zaboravio :-)

    i miješaš 50ml/ litru vode 10 dana

    napomena: traži tetu u apoteci da ti zamiješa sveukupnu količinu u jednu veliku bocu (ispadne puuuno jeftinije) ispada da više koštaju bočice nego H202 :-)


    I još nešto ako neko ipak upadne u probleme ima kod Ornitalije za kupiti fungizone...17 eura košta :-)

    lp

    Dean

    Sponsored content


    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 5 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 6:14.