Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+21
topaz
Mutacije Danilo
krnjolac
čajka
Merlo
Siskin
crv
MARIN
zoranV
Branimir
PESTI
malinois
krstokljun
ticar
ikayke
Renato.M
Dean
pippo
Miljenko
sestoperac
zoran ptice pjevice
25 posters

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by PESTI sri 16 lip - 23:19

    malinois je napisao/la:Misljenja sam da sto manje znamo o bolestima nasih ptica ,PRODUZIT CEMO IM ZIVOT . Very Happy Very Happy

    Cjeli dan sa tugom čitam o boleštinama i sve mislim je li i meni koji mladi krepao od megabakterije jer ponekad ni medicina ni iskustvo ili umjeće ne pomaže.
    Ima smisla tvoja izjava , oraspoložio si bar mene cheers cheers
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by malinois sri 16 lip - 23:40

    A ne znam sta reci !!!

    U vise navrata sam pisao o tome i vecina ljudi zna moj stav .Ptice ocistiti od svih vrsta parazita (crijevni,respiratorni,vanjski ,paraziti nogu ) ,hraniti kvalitetno ,drzati u dobro prozracenom prostoru .

    Prevencije ne priznajem jer ni ja ne pijem antibiotike bez razloga .
    Nekad sam ljecio bolesne ptice i UVJERIO SAM SE da ljecene ptice na kraju stradaju i to obicno u mitarenju ili u pocetku reproduktivne sezone .

    To je moje iskustvo a vjerujem da uzgajivaci imaju i drugacijih iskustava
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by ticar čet 17 lip - 3:41

    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by zoran ptice pjevice čet 17 lip - 14:42

    Malinois i ciscenje protiv parazita je prevencija!!! A ovo za ostale ljekove nisam ja izmislio vec malo pametniji od mene, vjerovatno!! Normalno da neces davati non stop ljekove, ali ti evropski veterinari preporucuju svremena na vrijeme odraditi preventivnu terapiju.Sad ce opet neki reci zasto, kako a ako se malo ukljuce preko interneta ili vec kako drugacije vezano za bolesti ptica uvjerice se u sve ovo sto pisem. Na kraju svako ima pravo na svoje misljenje, koje treba postovati.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by Branimir čet 17 lip - 16:57

    Evo kolege moj slučaj pa bi volio da me posavjetujete i usmjerite! Jučer mi je uginula jedna ptica starosti oko 40 dana, bila je u ciklusu sa još dvije ptice, koje su sasvim u redu. Hranio sam ih mješavinom sjemenja, jajčanom, jabukom i voda po dva puta na dan zbog vručine. U subotu sam primjetio da se počela napuhivati i zavlačiti u hranilicu, jela je u manjim količinama, i tresla se, da bi na kraju uginula jučer. Sve ostale ptice su u redu i jednako su hranjene, jer sam posumnjao na jajčanu ali nije ona uzrok jer je sve jedu.Volio bi da mi kažete ako znate o čemu je riječ ili preporučite neke preparate zbog prevencije i zaštite jer ne bi volio gubiti skoro formirane ptice!
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by zoran ptice pjevice čet 17 lip - 17:56

    A Branimire tesko je iz ovog ugla reci tacno o cemu se radi. Jesi joj gledao stomak, jel imala proliv, kakva joj je stolica...jel tesko disala...?Morao si bar nesto od toga ili slicnog primjetiti ako si je uzimao u ruku.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by malinois čet 17 lip - 23:35

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Malinois i ciscenje protiv parazita je prevencija!!! A ovo za ostale ljekove nisam ja izmislio vec malo pametniji od mene, vjerovatno!! Normalno da neces davati non stop ljekove, ali ti evropski veterinari preporucuju svremena na vrijeme odraditi preventivnu terapiju.Sad ce opet neki reci zasto, kako a ako se malo ukljuce preko interneta ili vec kako drugacije vezano za bolesti ptica uvjerice se u sve ovo sto pisem. Na kraju svako ima pravo na svoje misljenje, koje treba postovati.

    Pozdrav Zorane

    U mom komentaru niti jednog trenutka nisam napisao da je netko nesto izmislio a najmanje se komentar odnosio na tebe .

    Ako nesto i napisem ISKLJUCIVO se drzim OSOBNIH iskustava s kojima se ne mora nitko sloziti kao sto ni ja ne priznajem NIKAKVE prevencije.

    Ljekovi su napravljeni da bi se ptica LJECILA i to je ok .Pticari sa iskustvom znaju kad ,sta i kako treba raditi .Na ovom forumu ,kao i na svakom drugom 80% ljudi je sa malim znanjem i iskustvom u uzgoju ptica .Dosli su na forum nauciti nesto .

    Dobijem dosta privatnih poruka i bas najvise konfuzije ljudima pravi PREVENCIJA pa ovim putem pozivam forumase koji je upraznjavaju da ljudima objasne sta je to i zasto, kad ,kako...... .
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by zoran ptice pjevice čet 17 lip - 23:57

    Ajde Malinois sta se odmah lozis, ovde kad se spomene necije ime odmah se neko nadje prozvan i odmah ide replika u blazem ili tezem obliku. Nisam te mislio prozvati ni na koji nacin u negativnom kontekstu nego si bio prvi koji je dao neki komentar pa sam ja dao odgovor. Tu smo da pomognemo jedan drugom i da nesto naucimo, jer niko se nije rodio naucen.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by malinois pet 18 lip - 0:02

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Ajde Malinois sta se odmah lozis, ovde kad se spomene necije ime odmah se neko nadje prozvan i odmah ide replika u blazem ili tezem obliku. Nisam te mislio prozvati ni na koji nacin u negativnom kontekstu nego si bio prvi koji je dao neki komentar pa sam ja dao odgovor. Tu smo da pomognemo jedan drugom i da nesto naucimo, jer niko se nije rodio naucen.

    Very Happy varas se ,ne lozim se ja Very Happy

    Samo MOLIM da netko od ljudi sa iskustvom napise neiskusnim forumasima o PREVENCIJAMA .Dok ovo pisem na forumu se pojavio novi clan i prvi post mu je ,citiram :

    "evo neznam odakle da pocmem citajuci ovaj forum vidim da ima pravi majstora i znalaca pa bih molio nekog dami odgovori na neka pitanja,mislio sam na jesen nabaviti stiglice a znajuci da bez baycox i ESB 30% tesko prezivljavaju a ovdje di ja zivim (CH)nema sanse da nabavim pabih molio nekog dami odgovori dise moze nabavit u HR ili B i H.hvala "
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 18 lip - 0:41

    Pa dobro, nisam procitao taj post. Covjek ispravno pita. Prvo pravilo:stiglic je najosjetljivija ptica koju sam ja vidio, jer drzao sam bukvalno sve vrste evropske faune. Otprilike intezivno prevenciju primjenjujem unazad 3 godine, i to otprilike izgleda ovako:zima-jednom mjesecno esb 2-3 dana, u ta tri mjeseca zime jedan tretman sa TRIMETOPRIMOM koji sadrzi sulfa preparat 4 dana, proljece- esb 2 puta mjesecno po 2 dana, jedan tretman Trimetoprim 4 dana, neposredno prije parenja ciscenje protiv parazita sa invermektinom, takodjer prije parenja tretman sa trihoplusom, ljeto-jednom mjesecno esb 3 dana, 2 tretmana sa trimetoprimom prvenstveno zbog mladih, jesen- 2 puta mjesecno esb po 2 dana, inverkmetin protiv parazita, jedan tretman trimetoprim 4 dana i trihoplus. Od sad cu primjenjivati i megabac s za megabakteriju, za to se jos moram konsultovati kad i koliko. Ovo za proljece i jesen sam pojacao terapiju sa esb jer je tad veca vlaga i toplo je. Eto tako ja to radim, gubitci su svedeni na strogi minimum, ptice zdrave, reproduktivne sto se vidi iz mojih slika...
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by Branimir pet 18 lip - 20:22

    Bravo Malinois sve si rekao ovim gore postom, sam sam osobno nekoliko puta molio i apelirao da se napiše ili još bolje stavi neka tabela sa bolestima i lijekovima za te bolesti, i da bude na nekom vidljivom mijestu, ali ili nema zainteresiranih ili se jednostvno ne želi to napraviti jer svi su veliki majstori od ptica i svi sve znaju ali kada se javi neka ozbiljnija tema onda svi mudro šute, a imaju mrtvih kao da ih je kuga poharala! Normalno ima i iznimki koji rado podijele savjet ali takvih je stvarno malo!
    Zorane trbuh je bio tamno plav skoro ljubičast, a stolicu nije imala ta dva tri dana!
    Osobno se smatram početnikom i nije me sramota pitati ali samatram da veča sramota treba biti one koji znaju a ne žele reči, a glume nekakavu veliku kolegijalnost i znanaje na forumu!
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by ikayke pet 18 lip - 21:16

    Branimir je napisao/la:Bravo Malinois sve si rekao ovim gore postom, sam sam osobno nekoliko puta molio i apelirao da se napiše ili još bolje stavi neka tabela sa bolestima i lijekovima za te bolesti, i da bude na nekom vidljivom mijestu, ali ili nema zainteresiranih ili se jednostvno ne želi to napraviti jer svi su veliki majstori od ptica i svi sve znaju ali kada se javi neka ozbiljnija tema onda svi mudro šute, a imaju mrtvih kao da ih je kuga poharala! Normalno ima i iznimki koji rado podijele savjet ali takvih je stvarno malo!
    Zorane trbuh je bio tamno plav skoro ljubičast, a stolicu nije imala ta dva tri dana!
    Osobno se smatram početnikom i nije me sramota pitati ali samatram da veča sramota treba biti one koji znaju a ne žele reči, a glume nekakavu veliku kolegijalnost i znanaje na forumu!

    Branimire malo si se pogubio u ovom postu ili... sve je opisano u raznim postovima, nitko se nije rodio naucen nego ukoliko ga stvarno interesira neka stvar vezana za bolesti ili lijecenje svojih ptica se sam potrudi pronaci odgovor, a ukoliko ga nema na nasem forumu, u sto sumnjam, moguce ga je uz malo truda pronaci na stranim forumima. Mislim da je krajnje smijesno prozivati nekoga da nesto napravi zato jer ti mislis da bi netko to nesto trebao napraviti ... pa predlazem da tvoju ideju koja nije nimalo losa pokusas ukoliko imas vremena sam realizirati i sve postove staviti u jedan topic bas kako si i predlozio.

    pozdrav
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 18 lip - 21:20

    Tesko je da ti kazem dijagnozu ovako, da sam pticu vidio i pratio mozda bi se dalo nesto skontati. A ja sto znam a mislim da znam poprilicno rado cu podjeliti koga interesuje. To si dobro napisao Branimire u gornjem postu,dosta njih sute i prave se da znaju i kad nesto napises onda ide pametovanje ne samo za bolesti vec i za sve ostalo.Ali dobro ovo je javni forum, da nije tako mozda bi bilo dosadno. Znaci ovo je moja tabela preventive, ako neko ima slicnu ili drugaciju neka napise. Rado bi je vidio.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by ikayke pet 18 lip - 21:35

    Branimir je napisao/la:Evo kolege moj slučaj pa bi volio da me posavjetujete i usmjerite! Jučer mi je uginula jedna ptica starosti oko 40 dana, bila je u ciklusu sa još dvije ptice, koje su sasvim u redu. Hranio sam ih mješavinom sjemenja, jajčanom, jabukom i voda po dva puta na dan zbog vručine. U subotu sam primjetio da se počela napuhivati i zavlačiti u hranilicu, jela je u manjim količinama, i tresla se, da bi na kraju uginula jučer. Sve ostale ptice su u redu i jednako su hranjene, jer sam posumnjao na jajčanu ali nije ona uzrok jer je sve jedu.Volio bi da mi kažete ako znate o čemu je riječ ili preporučite neke preparate zbog prevencije i zaštite jer ne bi volio gubiti skoro formirane ptice!

    Izneseni simptomi osobno meni nista ne govore, to su simptomi za sve bolesto od kojih obolijevaju ptice.... moze biti sve a moze biti i nista jer se radi o ptici koja je jako mlada i koja kao takva je mozda imala oslabljen imunitet... pa je zbog toga nesto pokupila i ode. Znaci treba vidjeti dali je ptica oslabila i kao takva dehidrirala, kakav je izmet imala , ali s obzirom da ih je bilo vise u gajbi to ce biti tesko detektirati. Dali je trbuh ptice naotecen, koje je boje, koje je boje kljun nakon smrti...
    Pitas za prevenciju, osnovna prevencija kod mladih tek odvojenih ptica je samo lako dostupna i poznata hrana, dobra cistoca kaveza i pitke vode, i to je vecinom dovoljno da mlade ptice prebrode izuzetno tezak i stresan pocetak samostalnog hranjenja i zivota.
    Osobno kanarincima ne dajem nista za preventivu dok su tako mladi, a ukoliko primjetim da je mlada ptica malo postrani, da se drzi rezervirano i pospano i da nije vesela kao i ostale odmah je lovim uzimam u ruke i pregeldvam sve sto sam napisao prije. Uvijek se na nesto posumnja i nakon toga slijedi lijecenje te jedinke. Ukoliko se ptica napuhne i ukoliko je vec melankolicna i bezvoljna , te ukoliko se lako ulovi, to je znak da je vec dehidrirala i da cemo takvoj ptici izrazito tesko pomoci. Prava i pravovremena reakcija je vec pola posla obavljeno.

    Preventiva ukoliko sumnjas da je nesto sto je svih ulovilo... posto nikad neznamo dajemo neki od antibiotika sirokog spektra... za pocetak mozda Fuvicin , nije jak a ukoliko ima nekih klica on to rijesi bez problema... ukoliko u jaci simptomi onda Enroxil + neki od antikocidostatika (Baycox,ESB, COXIplus).

    Sve ovo sto sam napisao je pausalno receno i ne vrijedi za sve, pticu treba poznati i znati , tj sumnjati sto bi joj moglo biti jer znati bez laboratorijske analize nemozemo, a sve to se skuplja sa iskustvom i vremenom posvecenim i provedenim kako sa svojim pticama tako i sa uzgajivacima i izlozbama gdje se lako moze doci do konkretnih informacija i sobnih iskustava koje nam kasnije mogu biti itekako od pomoci.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by ikayke pet 18 lip - 21:40

    zoran ptice pjevice je napisao/la: Znaci ovo je moja tabela preventive, ako neko ima slicnu ili drugaciju neka napise. Rado bi je vidio.

    Preventiva je jedno, a lijecenje kad je ptica bolesna savim drugo, sto i sami znate pogotovo sto ste uspjesan uzgajivac cesljugara majora, a ako je koja ptica osjetljiva to su oni. Pausalne ocjene i kvazidijagnoze dok pticu uzivo ne vidimo je nezgodno i nespretno davati... i to treba izbjegavati.
    Kako sam i sam mladi uzgajivac , osobno sam se uvjerio da svatko radi preventivu zdravih ptica po nekom svom nahodjenu i vidjenju, i to je jedino ispravno...ali do toga uz opcenite upute treba doci sa iskustvom i sa uzgojem.. jer ista preventiva kod dva razlicita uzgajivaca, u dva suprotna nacina uzgoja, tipa ptica, i uvjeta uzgoja nikad nece dati ni priblizno slicne rezultate bilo oni dobri ili losi.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 18 lip - 22:09

    Slazem se sa tobom Ikayke. Ja sam ovu tabelu postavio iz svog dugogodisnjeg iskustva i uz konsultacije sa veterinarima. Rekao sam vec da je stiglic jako osjetljiva ptica i ako mu ne posvetis maximalnu paznju imaces velikih problema. Izato mislim da sve ovo ima smisla.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 18 lip - 22:14

    Da se mi vratimo megabakteriji! Sigurna dijagnoza ptice koja stalno posjecuje hranilicu, brlja po hrani, imate osjecaj da stalno jede i da je non stop gladna, sa sigurnoscu se radi o megabakteriji. Jos pogotovo ako antibiotska, ili bilo koja druga terapija nije pomogla!!!
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by zoranV pet 18 lip - 22:47

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Da se mi vratimo megabakteriji! Sigurna dijagnoza ptice koja stalno posjecuje hranilicu, brlja po hrani, imate osjecaj da stalno jede i da je non stop gladna, sa sigurnoscu se radi o megabakteriji. Jos pogotovo ako antibiotska, ili bilo koja druga terapija nije pomogla!!!

    Točno tako,i ptica ,bez obzira koliko jede ,uvijek je gladna i dosta je mršava.

    Danas sam i ja počeo sa desetodnevnom terapijom sa Megabacom S.Jučer sam bio kod Deana u Puli i dao mi je 4 gr ,a to je terapija za 2 ptice . Zadnjih 4-5 dana sam im davao u vodi i jabučni ocat i to mi se pokazalo dosta dobro.A sad ćemo vidjeti šta će biti dalje.Problem je jedino što sam napravio napitak za 5 dana (2gr Megabaca u 240 ml vode) ,a navodno treba svaki dan mješati,ali je to gotovo nemoguće izmjeriti ,ali ću zadnjih 5 dana ipak pokušati raditi svaki dan napitak.Zoki,da li misliš da bi to mogao biti problem????
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by Dean pet 18 lip - 23:41

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Da se mi vratimo megabakteriji! Sigurna dijagnoza ptice koja stalno posjecuje hranilicu, brlja po hrani, imate osjecaj da stalno jede i da je non stop gladna, sa sigurnoscu se radi o megabakteriji. Jos pogotovo ako antibiotska, ili bilo koja druga terapija nije pomogla!!!

    proljev, neprovareni ostaci hrane u stolici (kao crne točkice), upaljen stomak...boja stolice varira od boje pomikakija pa do zelene


    nego...zanima me ono šta je Ika spomenuo boja kljuna kod uginule ptice ??? nisam još čuo za to, o čemu se radi Ika ako može malo pojašnjenja

    tx
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by MARIN sub 19 lip - 0:00

    Dean je napisao/la:
    zoran ptice pjevice je napisao/la:Da se mi vratimo megabakteriji! Sigurna dijagnoza ptice koja stalno posjecuje hranilicu, brlja po hrani, imate osjecaj da stalno jede i da je non stop gladna, sa sigurnoscu se radi o megabakteriji. Jos pogotovo ako antibiotska, ili bilo koja druga terapija nije pomogla!!!

    proljev, neprovareni ostaci hrane u stolici (kao crne točkice), upaljen stomak...boja stolice varira od boje pomikakija pa do zelene


    nego...zanima me ono šta je Ika spomenuo boja kljuna kod uginule ptice ??? nisam još čuo za to, o čemu se radi Ika ako može malo pojašnjenja

    tx

    Ako je modar,plavkast onda je srce u pitanju.
    Ako me pitate kako znam da je srce,pa pročitao sam negdje o tome.A i imao sam nekoliko slučajeva gdje uginula ptica nije davala nikakve naznake bolesti.A odjednom crče.Po tome sam zaključio da ovo sa plavim kljunom i srcem stoji.
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by pippo sub 19 lip - 0:04

    PLAVO KLIJUN = srce i cirkolacija
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by zoran ptice pjevice sub 19 lip - 0:06

    zoranV je napisao/la:
    zoran ptice pjevice je napisao/la:Da se mi vratimo megabakteriji! Sigurna dijagnoza ptice koja stalno posjecuje hranilicu, brlja po hrani, imate osjecaj da stalno jede i da je non stop gladna, sa sigurnoscu se radi o megabakteriji. Jos pogotovo ako antibiotska, ili bilo koja druga terapija nije pomogla!!!

    Točno tako,i ptica ,bez obzira koliko jede ,uvijek je gladna i dosta je mršava.

    Danas sam i ja počeo sa desetodnevnom terapijom sa Megabacom S.Jučer sam bio kod Deana u Puli i dao mi je 4 gr ,a to je terapija za 2 ptice . Zadnjih 4-5 dana sam im davao u vodi i jabučni ocat i to mi se pokazalo dosta dobro.A sad ćemo vidjeti šta će biti dalje.Problem je jedino što sam napravio napitak za 5 dana (2gr Megabaca u 240 ml vode) ,a navodno treba svaki dan mješati,ali je to gotovo nemoguće izmjeriti ,ali ću zadnjih 5 dana ipak pokušati raditi svaki dan napitak.Zoki,da li misliš da bi to mogao biti problem????
    Ptici se svaki dan mora dati svjeza otopina. Zoki imas od ovih Belgijskih preparata, vitamina mjericu od 1gr. Da ne bi rasipao puno lijek izracunas i djelis tj polovis dok ne dobijes pravu dozu.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by zoranV sub 19 lip - 0:15

    sad je gotovo,ja sam napravio otopinu za 5 dana,tj.4 dana,a onda ću svaki dan raditi otopinu za taj dan.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by Dean sub 19 lip - 9:37

    hvala na brzim odgovorima, stvarno nisam znao ovo za kljun, a primjetio sam kod uginule ptice par puta baš plavi kljun i to mi je bilo čudno ali pojma nisam imao o čemu se radi :-)
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by ikayke sub 19 lip - 15:40

    Dean je napisao/la:nego...zanima me ono šta je Ika spomenuo boja kljuna kod uginule ptice ??? nisam još čuo za to, o čemu se radi Ika ako može malo pojašnjenja, thnx

    Boja kljuna, primjetio sam da se boja kljuna na odredjenim uginulim pticama promjeni, svakako je povezano sa srcem ... ali sam dosao do jos jednog zakljucka sto se boje kljuna tice... tamnoplava i ljubicasa boja kljuna nam ukazuje na trovanje ptice... nazalost ovo je potvrdjeno kod jednog kolege uzgajivaca koji je greskom i nepaznjom malo pojacao dozu antibiotika te je odredjena kolicina ptica nazalost uginula zbog trovanja i komplikacija... sve ptice su bile u losem stanju ali smo ove ostale uspijeli spasiti i dignuti sa preparatima za obnovu jetre (Epato Sil ) ali i Nekton K. Velika vecina ptica se je uspjesno oporavila i jos ove godine je imala potomstvo... ali za neke je bilo prekasno... nazalost.

    Sponsored content


    MEGA BAKTERIJA KOD PTICA - Page 2 Empty Re: MEGA BAKTERIJA KOD PTICA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 1:18.