Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+51
topaz
Mozaik
danijelvr
komiza
emar
Edi
Dule
matija
zoranV
novaksin
SlavcoMk
olanik
turbozd
čajka
dennis-kanarinci
patrik
kemo89
sgobin
refa95
opalnaissus
ERVINO
Renato.M
pippo
krstokljun
evmolp
dzemal_sa
MARIN
crv
trnar
srdjan nis
armin71
seadriver
malinois
krepat ma ne molat
franeperuzovic
dr.nenad86
kreso
g0g0 1
ikayke
Fago
bocka
zvrcko sen
sgrguro3
Branimir
cevap
sestoperac
Merlo
saso78
Dean
ticar
Lazar
55 posters

    mozaik kanarinci

    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by bocka ned 15 svi - 8:11

    Patrik, ptice su ti super, higiena odlična, samo ti postavi posudu da bi se ptice kupali svaki dan i u najkračem roku ptice če biti preljepe.

    Pozdrav Bocka
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by patrik ned 15 svi - 9:37

    evo sak sam bio kod njih i stavio im kupatilo
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by Mozaik ned 15 svi - 15:02

    Jako lijepi mladi! Minimum melaninskih zaostataka, svaka čast!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by ticar ned 15 svi - 19:09

    Mozaik je napisao/la:Jako lijepi mladi! Minimum melaninskih zaostataka, svaka čast!

    Question
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by Mozaik ned 15 svi - 19:22

    ticar je napisao/la:

    Question

    Ticar, jedino se na slici br. 1. vidi "crnilo" na kljunu na jednom od mladih,
    a kamoli fleke koje znaju biti česte pogotovo na lip. mozaicima..
    Zato kažem "odličan posao" Smile
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by patrik ned 15 svi - 22:51

    eh fleka ima dosta ali baš takvi znaju bit tako lijepi intenzivnih boja:imam jednog od lani prvi je izmitario a među zadnjih se izlego i baš taj je naj flekastiji. -(kratko perje i bolje od svih je poprimio farbu)
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by Mozaik pon 16 svi - 0:31

    Postoje mišljenja da su baš takvi odlični uzgojni materijal (navodno ih talijani namjerno ostavljaju za uzgoj),
    ali ja ih nekako uvijek volim izbaciti iz jata..
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by patrik pon 16 svi - 17:18

    ovaj lanjski tič imao je 4 crte melanina bolje nego koj bakreni na leđa
    kad je izmitario skoro sve je nestalo a njegovi mladi svi su čisti
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by patrik ned 22 svi - 0:42

    mozaik kanarinci - Page 15 P5200016

    mozaik kanarinci - Page 15 P5200009

    mozaik kanarinci - Page 15 P5200001

    mozaik kanarinci - Page 15 P5200002q

    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by komiza ned 22 svi - 22:04

    Bravo Patrik,svaka čast ! sunny
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by refa95 ned 22 svi - 22:21

    Svaka cast patrik Very Happy Very Happy
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by patrik pon 23 svi - 0:29

    za 20 dana neče bit slobodnog šteketa u volijeri
    avatar
    Gost
    Gost


    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by Gost čet 26 svi - 23:07

    Bit če šampiona ovu godinu
    Samo tako naprijed
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by ticar čet 26 svi - 23:44

    koliko ti to parilica imaš
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by patrik pet 27 svi - 0:33

    24 nove 10 stare i još koja sa strane, ali jedan dio tih gajbi mi je za samce jer nisam još riješio taj problem :gdije ih držat dok se ženkice spreme za parenje ! možda uzmem one kartonske gajbe jer su baš simpatične
    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by patrik pet 27 svi - 0:48

    nakon više pokušaja promjene sastojka u paštončinu mislim da sam skužio od kakvog ču dobit bijela krila (barem za sad) .
    obijašnjenjenje :(radi manjka vremena) što sam više mladih imao : manje vitamina im davao i manje/skoro ništa jaja bez biža itd. -sad sam došo na dodavanju u suhom paštončinu samo malo klijavog i još manje kus-kusa(minimalna doza)prstenovao sam več 2 gnjezda s takvim paštončinom (BEZ JAJA)a tiči za sad izgledaju totalno bijeli i zdravi
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by ticar pet 27 svi - 1:03

    patrik je napisao/la:nakon više pokušaja promjene sastojka u paštončinu mislim da sam skužio od kakvog ču dobit bijela krila (barem za sad) .
    obijašnjenjenje :(radi manjka vremena) što sam više mladih imao : manje vitamina im davao i manje/skoro ništa jaja bez biža itd. -sad sam došo na dodavanju u suhom paštončinu samo malo klijavog i još manje kus-kusa(minimalna doza)prstenovao sam več 2 gnjezda s takvim paštončinom (BEZ JAJA)a tiči za sad izgledaju totalno bijeli i zdravi

    tek sad si skužio,brzo i efikasno,bijeli paston i klijano sjeme,ja koristim samo niger
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by Renato.M pet 27 svi - 15:12

    ticar je napisao/la:

    tek sad si skužio,brzo i efikasno,bijeli paston i klijano sjeme,ja koristim samo niger

    Bravo Tičar, za kanarince kojima se teži da su krila bijela treba izbijegavati normalnu miješavinu za klijanje jer u njoj ima postotak repice koja daje pigment krilima. Znači takvim kanarincima treba klijati samo niger.

    P.S.- Oprez sa klijavim, počele su vručine, kljavo se jako brzo kvari!!! affraid affraid Question Question
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by sestoperac pet 27 svi - 22:29

    Posto i ja imam lipohroma, najvecu muku mi zadaje pastoncino BIJELI.

    Naglasavam ovo ''bijeli'' jer koliko sam shvatio iz price sa drugim pticarima zuti pastocino ptice mnogo bolje jedu. Taj zuti raskvasen sa obicnom vodom bez ikakvih dodataka ptice odlicno jedu i bez problema odhrane podmladak. Cini mi se da kod bijelog, bilo da je CeDe, Quiko, Reggio di Sole ne moze tek tako samo voda i spreman za upotrebu. Mora mu se dotati nesto tipa klijavog, graska, ruska ili kuskusa sto dodatno komplikuje stvari. Mene je ove godine kuskus zivaca kostao, dok sam otkrio da je on uzrok uginuca piladi u starosti 4-7 dana vec je bilo dovoljno kasno da izgubim vise od 50 piladi. Moramo biti iskreni da ptice vole vise i bolje hrane mlade na tradicionalno spremljeno kuvano jaje i sad se postavlja pitanje da li je ta zuta nijansa u krilu vrijedna maltretiranja i nas i ptica...
    danijelvr
    danijelvr


    Broj postova : 254
    Age : 43
    Location : Vranje-Srbija
    Registration date : 07.11.2009

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by danijelvr pet 27 svi - 23:03

    Isti problem koji je Goran naveo sam imao i ja samo sto sam ja posle petnaestak uginulih mladih ptica poceo s ubacivanjem jaja u gotovu CD hranu za mlade i uspeo sam da spasem sezonu.Morao sam inace bi bila katastrofa. Po mom misljenju treba starije ptice navici na hranu s kojom ce kasnije one hraniti mlade i moja grska je bila upravo u tome,a slazem se i sa cinjenicom da je ,,bela" meka hrana za mlade mnogo losija za pripremu i primetio sam da je ptice nerado uzimaju u odnosu na zutu ili crvenu koja se uostalom i mnogo bolje mesa sa vodom.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by ticar sub 28 svi - 1:14

    danijelvr je napisao/la:Isti problem koji je Goran naveo sam imao i ja samo sto sam ja posle petnaestak uginulih mladih ptica poceo s ubacivanjem jaja u gotovu CD hranu za mlade i uspeo sam da spasem sezonu.Morao sam inace bi bila katastrofa. Po mom misljenju treba starije ptice navici na hranu s kojom ce kasnije one hraniti mlade i moja grska je bila upravo u tome,a slazem se i sa cinjenicom da je ,,bela" meka hrana za mlade mnogo losija za pripremu i primetio sam da je ptice nerado uzimaju u odnosu na zutu ili crvenu koja se uostalom i mnogo bolje mesa sa vodom.

    pa naravno da u pripremi moraš davati hranu s kojom misliš othraniti mlade.imao sam i ja problem sa ženkom koju sam držao vani u rezervi,nije htjela hraniti mlade s bijelom jajčanom.miješao sam sa klijanim nigerom i mlade je hranila samo sa klijanim nigerom dok oni nisu malo narasli i počeli tražiti više,onda je uzimala sve.

    ali ako baš neće onda skuvaj jaje ali izribaj samo bijelanjak.pomješaj sa klijanom i jajčanom pa ćeš viditi da će jesti.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by ikayke sub 28 svi - 2:21

    sestoperac je napisao/la:Posto i ja imam lipohroma, najvecu muku mi zadaje pastoncino BIJELI.

    Naglasavam ovo ''bijeli'' jer koliko sam shvatio iz price sa drugim pticarima zuti pastocino ptice mnogo bolje jedu. Taj zuti raskvasen sa obicnom vodom bez ikakvih dodataka ptice odlicno jedu i bez problema odhrane podmladak.

    Osobno koristim bijeli mokri i suhi evo već cetvrtu godinu za redom, i nikakvih problema nisam imao do sada sa hranjenjem, tj prihvacanjem bijelog. Osobno kod marke koju ja koristim ne vidim raziku u prihvacanju ali ni u vlaznosti bijelog od zutog i bez problema ga jedu, cak i isto mirise Smile
    Jedino je vazno nauciti ptice na jedan te isti paston, i nakon toga ga ukoliko nije neophodno ne mjenjati...

    POzz
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by crv sub 28 svi - 2:22

    sestoperac je napisao/la:Posto i ja imam lipohroma, najvecu muku mi zadaje pastoncino BIJELI.

    Naglasavam ovo ''bijeli'' jer koliko sam shvatio iz price sa drugim pticarima zuti pastocino ptice mnogo bolje jedu. Taj zuti raskvasen sa obicnom vodom bez ikakvih dodataka ptice odlicno jedu i bez problema odhrane podmladak. Cini mi se da kod bijelog, bilo da je CeDe, Quiko, Reggio di Sole ne moze tek tako samo voda i spreman za upotrebu. Mora mu se dotati nesto tipa klijavog, graska, ruska ili kuskusa sto dodatno komplikuje stvari. Mene je ove godine kuskus zivaca kostao, dok sam otkrio da je on uzrok uginuca piladi u starosti 4-7 dana vec je bilo dovoljno kasno da izgubim vise od 50 piladi. Moramo biti iskreni da ptice vole vise i bolje hrane mlade na tradicionalno spremljeno kuvano jaje i sad se postavlja pitanje da li je ta zuta nijansa u krilu vrijedna maltretiranja i nas i ptica...

    Šestoperac , najviše što možeš učiniti je da nabavljaš domaća jaja čiji žutanjak nije umjetno karotiniran.

    Jedno tkvo jaje sa pola dl mlijeka istuci i dodaj par kapi jabučnog octa .Sve to stavi 4 min. na max. u mikrovalnu. Kada se ohladi pomješaj sa žlicom bijele jajčane .
    Kako bi kuvari rekli : ,,I to je to!''

    Moji žuti ahatopali, ahati i satineti su još bijelkasti...I zelenduri u mutaciji na izgledaju loše Wink
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by sestoperac sub 28 svi - 7:55

    Koristim ja bijeli mokri i suvi evo vec 3 godine u nazad. Posebno sam zadovoljan sa mokrim u doba mitarenja i karotiniranja - tu varijantu ne mijenjam dok sam ziv :-)

    Malo vise sam naglasio ovaj suvi i razliku izmedju bijelog i zutog. Ika, reci mi da li taj paston ovlazis SAMO vodom i bez ikakvih dodataka ga dajes pticama ???

    Crve, ta varijanta nije ''za bacit'' , nedje na forumu ima snimak koji je postavio Ticar, davno jos, neki italijan kuva mlijeko, dodaje sirce...
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by crv sub 28 svi - 11:56

    sestoperac je napisao/la:Koristim ja bijeli mokri i suvi evo vec 3 godine u nazad. Posebno sam zadovoljan sa mokrim u doba mitarenja i karotiniranja - tu varijantu ne mijenjam dok sam ziv :-)

    Malo vise sam naglasio ovaj suvi i razliku izmedju bijelog i zutog. Ika, reci mi da li taj paston ovlazis SAMO vodom i bez ikakvih dodataka ga dajes pticama ???

    Crve, ta varijanta nije ''za bacit'' , nedje na forumu ima snimak koji je postavio Ticar, davno jos, neki italijan kuva mlijeko, dodaje sirce...

    Da ti iskreno kažem , kakao je Ika naveo - sve je u pripremi i navici .
    Kako je kod nas ,,što južnije - to tužnije '' , problem je u nabavci bijele kvalitetne hrane. Kada sam morao u bolnicu primjetio sam da nisu sve ženke u potpunosti prihvatile vlažnu bijelu .
    Miptičar mi je predložio več navadeni recept i dok sam ja bio odsutan , supruga je to pripravljala . Dok me nije bilo , potrošila je skoro sve prstenove , a gubitaka- nula. Wink

    Da se razumijemo , u mitaru koji slijedi , naravno , forsirat ću bijelu jajčanu koja u toj fazi ionako nije osnovna hrana . Tada bi valjalo koristiti mješavinu bez repice , ali priča se ponavlja . Što južnije...

    Sponsored content


    mozaik kanarinci - Page 15 Empty Re: mozaik kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 17 svi - 13:15.