Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+45
Jack Sparrow
echeberija
marijanovic tino
grdelin-omiš
zoran ptice pjevice
seadriver
brabus
pavao
čajka
bizar
SasaBL
batke
vlajkobl
krstokljun
zoranV
Renato.M
Ivan Z
MilanNish
Sina BL
mipticar
Dax BG
refa95
komiza
laza50
MARIN
krnjolac
Tihy
plafonko
cigo
japirko1
vladan bg
Rasko
kreso
steva318
zvrcko sen
saso78
DjordjeVet
ticar
Dean
ikayke
bocka
lord189
Branimir
sestoperac
xyz
49 posters

    Najbolja hrana za češljugare?

    avatar
    cigo


    Broj postova : 19
    Location : Zagreb
    Registration date : 09.02.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by cigo ned 15 vel - 2:12

    Hranu sam kupio u SU-DAL trgovini i skupa je jer se radi po Blattnerovoj licenci,a znate li gdje se u austriji može kupiti?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Dean ned 15 vel - 10:01

    ikayke je napisao/la:Ma nije ni bitno..bitno je da je bezobrazno skup.... mislim da je oko 56 kn kila...sto je skoro za duplo skuplje od Grega ili Manitobe... a kad mogu njih kupit, biram njih...

    slazem se pogotovo što su mi Udine bliže nego Zagreb a iz Rijeke stiže roba skupa s pilićima u roku od 24 h:)Smile
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by ikayke ned 15 vel - 12:06

    Dean je napisao/la:
    ikayke je napisao/la:Ma nije ni bitno..bitno je da je bezobrazno skup.... mislim da je oko 56 kn kila...sto je skoro za duplo skuplje od Grega ili Manitobe... a kad mogu njih kupit, biram njih...

    slazem se pogotovo što su mi Udine bliže nego Zagreb a iz Rijeke stiže roba skupa s pilićima u roku od 24 h:)Smile

    heheh...dobra lol! cheers
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by zvrcko sen ned 15 vel - 21:01

    hm hm neznam dali se šta promjenilo u zadnje vrijeme ali kad sam ja gledao tog "blatnera" od versale lage i usporedio sa blatnerom kojeg sam vidio u inozemstvu to nije bila ista hrana...doduše bilo je to davno ali...;-)


    istina Deane nije ista hrana za Evropu i za istočno tržište


    cigo je napisao/la:Hranu sam kupio u SU-DAL trgovini i skupa je jer se radi po Blattnerovoj licenci,a znate li gdje se u austriji može kupiti?

    imaš je kupiti u austiji kod Graca na "Farmi" inače imaš jako dobru hranu vitamolenovu za sikstins extra kopija blatnera po cijeni vrlo pristupačnoj cca 20 kn/kg
    avatar
    cigo


    Broj postova : 19
    Location : Zagreb
    Registration date : 09.02.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by cigo ned 15 vel - 21:25

    zvrcko sen je napisao/la:hm hm neznam dali se šta promjenilo u zadnje vrijeme ali kad sam ja gledao tog "blatnera" od versale lage i usporedio sa blatnerom kojeg sam vidio u inozemstvu to nije bila ista hrana...doduše bilo je to davno ali...;-)


    istina Deane nije ista hrana za Evropu i za istočno tržište


    cigo je napisao/la:Hranu sam kupio u SU-DAL trgovini i skupa je jer se radi po Blattnerovoj licenci,a znate li gdje se u austriji može kupiti?

    imaš je kupiti u austiji kod Graca na "Farmi" inače imaš jako dobru hranu vitamolenovu za sikstins extra kopija blatnera po cijeni vrlo pristupačnoj cca 20 kn/kg

    Hvala za informaciju,mislite li na farmu u Tobelbadu?
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by japirko1 čet 19 vel - 19:57

    ja svojim dajem 1kg konoplja ali sitnijeg,0,5kg misancije,0,3 kg nigera i sve to pomisam i obavezno svaki dan im dodam neki dodatak sa strane,tj.salate,blitve,kostrisa,jajcanu smjesu s prezlom sa soli,sa slatkom paprikom u prahu i sa mljevenim bajamom,onda same soli,maka,divljeg sjemena,sipinu kost i sve to oni obozavaju......jedino sto nikako nece da jedu je jabuka i mrkva.....zanima me sto bi im jos mogao dati i koliko cesto,i sto im je sad najbolje davati za zestinu pjesme sad kad dozriju....
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by japirko1 čet 19 vel - 20:08

    ...prije 7-8 godina to sam sve zna,ali posto ih dugo nisam drzao dosta toga sam zaboravija,znam okvirno ali bi volija da mi netko malo poblize napise koliko cesto da im dajem te dodatke i koje i zasto oni sluze........npr..za pjev.za perje i td.....
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by ticar čet 19 vel - 22:48

    japirko1 je napisao/la:...prije 7-8 godina to sam sve zna,ali posto ih dugo nisam drzao dosta toga sam zaboravija,znam okvirno ali bi volija da mi netko malo poblize napise koliko cesto da im dajem te dodatke i koje i zasto oni sluze........npr..za pjev.za perje i td.....

    prvo smanji tu konoplju malo,jer što će ti ptica u žestini kad je debel i nema volje pivati.kupi fertivit vitamine,oni su za kondiciju i za parenje,

    i daji mu zelenila svaki par dana
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by japirko1 čet 19 vel - 22:55

    a di da kupim te vitamine...u zoo-hobiju ili....
    avatar
    cigo


    Broj postova : 19
    Location : Zagreb
    Registration date : 09.02.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by cigo čet 19 vel - 23:19

    japirko1 je napisao/la:a di da kupim te vitamine...u zoo-hobiju ili....

    Ja sam ih kupio u SU-DAL trgovini u ZG.
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost pet 20 vel - 0:39

    Japirko mozes kupit povise doma zdravlja u solinu,hranu,grit sta oces?!

    Mozda si tu vec bija?
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by japirko1 pet 20 vel - 0:43

    jesam,tu sam uzeja niger,suncokret i divlje sjeme,a konoplju,misanciju i mak sam uzeja u butik od bestije kraj splitovog igralista....a morat cu i taj grit uzet....koliko cesto dajes jaja ticima
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Rasko pet 20 vel - 16:46

    MOJE PTICE TRENUTNO JAJA DOBIJAJU 1 NEDELJNO,
    A KAD KRENE SEZONA PARENJA ONDA DOBIJAJU SVAKI DAN
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by lord189 pet 20 vel - 18:11

    japirko nemoj uzimat divlje sjeme u poljoprivrede kraj doma zdravlja zaraženo je lepuricom i sličnim sranjima ako malo pažljivije pogledaš vidjet ćeš grudica i paučine a to je zato šta hranu drže na otvorenom i ne zaštite je od insekata,a ako oćeš uzimat maka i suncokreta onda ima jedna sjemenjara kraj starog hajdukovog na pazariću tamo je uvik friško i veoma dobro sjeme viruj i ja tamo kupujen


    jaja možeš davat 2 puta tjedno
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by japirko1 sub 21 vel - 17:30

    dobro lorde zahvaljujem na tim korisnim informacijama......
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Rasko sub 21 vel - 17:46

    Koji je sastav, tj koja semena, se nalaze u toj smesi " divlje seme" ?
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Rasko sub 21 vel - 21:53

    A Cikorija ili Vodopija
    Odlicna biljka ptice je obozavaju
    ali skupiti seme od nje je prilicno tezak posao

    Nabavio sam seme od kultivisane cikorije pa cu na prolece
    probati da je posejem pa da vidimo imali razlike
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by plafonko uto 24 oľu - 22:43

    Zanima me dali ste koristili Talijansku hranu Raggio di Sole i koja su vaša iskustva s njom. Prvenstveno me zanima smjesa za pripremu ptica za parenje i hranidbu mladih. Prodavač mi je rekao da se u smjesi nalaze jaja, crvi brasinari i mravlja jaja. 1.5 Kg kosta oko 60 KN.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by ikayke uto 24 oľu - 22:45

    Nisam koristio reggio di sole... ali i nisam cuo bas predobra iskustva sa tom nmarkom hrane...sto se pogotovo odnosi na meku jajcanu hranu...
    U principu sve firme ti pastoncin za divlje imaju u sebi suhe crve ... tako da to nije nista novo
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost uto 31 oľu - 23:34

    cigo je napisao/la:Hranu sam kupio u SU-DAL trgovini i skupa je jer se radi po Blattnerovoj licenci,a znate li gdje se u austriji može kupiti?
    EVO OVO SU TI ZASTUPNICI ZA AUSSTRIJU ZA BLATTNERA http://www.vogeltreff.com/ Pozdrav
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost ned 10 svi - 14:11

    Dean je napisao/la:pravog Blattnera kod nas ja mislim da nema, a ni ovaj od versele laga nije ni blizu originalnom Sad
    Glupost je neuništiva?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Dean ned 10 svi - 18:47

    Blattner je napisao/la:
    Dean je napisao/la:pravog Blattnera kod nas ja mislim da nema, a ni ovaj od versele laga nije ni blizu originalnom Sad
    Glupost je neuništiva?

    je neuništiva je...

    vidio sam blattner za češljugare na štandu u Reggio i vidio sam "BLATTNER" u vrecama versale laga...to definitivno nije ista hrana...e sad ko je šta i di smuljao ja neznam...ali definitivno nije isto...možda ova u vrečama je neka druga mješavina...vidio sam da ih ima "milion"...pa je mozda meni prezentirana xy hrana pod hranu za češljugare to nemogu znati...a uostalom i sam si u jednom od svojih postova neveo kako hrana za naše tržište nije ista kao i za njemačko...ili belgijsko nisam više siguran ...
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost ned 10 svi - 20:08

    Dean je napisao/la:
    Blattner je napisao/la:
    Dean je napisao/la:pravog Blattnera kod nas ja mislim da nema, a ni ovaj od versele laga nije ni blizu originalnom Sad
    Glupost je neuništiva?

    je neuništiva je...

    vidio sam blattner za češljugare na štandu u Reggio i vidio sam "BLATTNER" u vrecama versale laga...to definitivno nije ista hrana...e sad ko je šta i di smuljao ja neznam...ali definitivno nije isto...možda ova u vrečama je neka druga mješavina...vidio sam da ih ima "milion"...pa je mozda meni prezentirana xy hrana pod hranu za češljugare to nemogu znati...a uostalom i sam si u jednom od svojih postova neveo kako hrana za naše tržište nije ista kao i za njemačko...ili belgijsko nisam više siguran ...
    Nisam naveo da hrana za naše tržište nije ista nego sam rekao da je gore puno jeftinija, u Italiji su ti 3 uvoznika Za Blattnera i neznam na kojem si štandu gledao ali da ti kažem prije 20 tak dana sam dobio 15 kila za gimple, ista u potpunosti kao i ova od versele ali je poznato da talijani muljaju i stavljaju tko zna šta ,ne velim ništa, ali versele laga je ogromna firma za koju mislim da joj nebi trebala ta zajebancija da se mulja kod njih, vidio sam napiso si da koristiš od grega za štiglece svaka čast to je hrana koja se može mjerit sa ovom, ali opet da kažem dosta je ljudi koristi i uspoređuje sa ovom iz njemačke 100 % ista , Deane pozdravNajbolja hrana za češljugare? - Page 4 120401
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Dean ned 10 svi - 22:30

    gledao sam je na kako bih objasnio ...zapravo u reggio je ima samo na jednom štandu ali nije pakirana kao versela laga nego baš kao blattner ??? ma nije ni bitno, nego ja mislim da je u ono vrijeme kad sam ja gledao na našem tržištu (prije mozda5-6 godina)bila samo jedna mješavina nekakva standardna za divlje...

    sa Gregom sam zadovoljan...em mi je blizu, uzimam iz "prve" ruke, cijena mi paše, i grdelini su zadovoljni Smile

    dosta se spominje i firma aves, navodno su isto jako dobri i dosta jeftiniji samo što je firma u Napoliu i nema je nigdje u našoj blizini za nabaviti...ja od njih koristim germix, ali to kupim u Reggio za cijelu godinu...

    Blattner...mozda si negdje i napisao ali da sad ne kopam imaš možda pipis sjemena koi je u mješavini za grdeline...da usporedimo sa Gregom
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Tihy uto 21 srp - 16:31

    Mene zanimaju vase preporuke gdje u Zagrebu ili okolici najjeftinije nabaviti svo sjemenje koje ste spominjali...??

    Sponsored content


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 4 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 28 tra - 7:40.