Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+45
Jack Sparrow
echeberija
marijanovic tino
grdelin-omiš
zoran ptice pjevice
seadriver
brabus
pavao
čajka
bizar
SasaBL
batke
vlajkobl
krstokljun
zoranV
Renato.M
Ivan Z
MilanNish
Sina BL
mipticar
Dax BG
refa95
komiza
laza50
MARIN
krnjolac
Tihy
plafonko
cigo
japirko1
vladan bg
Rasko
kreso
steva318
zvrcko sen
saso78
DjordjeVet
ticar
Dean
ikayke
bocka
lord189
Branimir
sestoperac
xyz
49 posters

    Najbolja hrana za češljugare?

    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by zvrcko sen uto 21 srp - 19:08

    U Zagrebu firma SUDAL - vl . Dalibor Sule zastupnik Prestiža ,


    pošto si blizu GRACA imaš na Vogel farmi hranu blattner , prestiž po znatno manjim cijenama
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Tihy sri 22 srp - 0:05

    dali ima negdje u rinfuzi za kupiti odredene sjemenke??

    Mislim da sam cuo da ima nigera i proso na Dolcu za kupiti.. molio bih uzgajivace iz ZG da napisu svoja iskustva!
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by krnjolac sri 22 srp - 15:22

    tićar,oli te muči nesanica...?
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Tihy sri 22 srp - 16:08

    ticar je napisao/la:a di nema kupiti refuzo.

    molio bih normalne odgovore..

    ????
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by xyz čet 23 srp - 10:55

    krnjolac je napisao/la:tićar,oli te muči nesanica...?

    On ti radi skoro do ujutro, radi noćnu, pa zato tako kasno svrati na forum.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by MARIN sub 25 srp - 18:55

    Naslov teme je "najbolja hrana za češljugare".
    Mislim da je to prilično uopćeno ,jer grdelina ima dosta vrsta,sa različitih dijelova Evrope i Azije,pa je za pretpostaviti da se isto tako različito hrane u prirodi.Ovdje najviše spominjemo majore i ove naše domaće.Vjerujem da će i jedni i drugi živjeti na istoj hrani ,ali me nitko ne može uvjeriti da ista hrana podjednako dobro paše i jednima i drugima.Ako se rukovodimo time da je najskuplja hrana ujedno i najbolja ,vjerovatno nećemo pogriješiti.Ali ipak?
    Osim toga jako je bitno naglasiti kako je skroz i totalno pogrešno ptice čitavu godinu hraniti sa istom hranom.Po tom pitanju najispravnije je pratiti prirodu.U doba gnježđenja najjača hrana,u doba mirovanja najlakša,bez obzira na temperaturu.Kako počne produživati dan tako i mi lagano počnemo pojačavati i obogačivati hranu.Tako ujedno dižemo tiće u formu.Osim toga bitan je i razlog zbog kojeg držimo grdeline.Ako je cilj imati zdrave ptice koje će se razmnožavati u kavezu,onda je jedan režim ishrane.Ukoliko je glavni razlog pjev i naša želja da na tom planu izvučemo maksimum,onda je skroz drugi režim.Stoga je veoma teško dati jedan jedinstveni recept,koja je hrana najbolja za sve grdeline ,kao i za sve uzgajivače.
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost uto 28 srp - 23:25

    Tihy je napisao/la:
    ticar je napisao/la:a di nema kupiti refuzo.

    molio bih normalne odgovore..

    ????
    01/3091716 pa se raspitaj o svemu
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost čet 30 srp - 10:22

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 120504Evo ovo je mješavina Standard za Štigliće i za Čižke 7/Cajzli/ Znači ovo je sasvim drugi mišung od onog koja je rađena samo za majore.Posebne mix za naše lokalne
    Stieglitz i Cajzl.

    Dobar mnogo godina od mješavina
    sa 20% Negersaat, cikorije, salate sjemena,
    Perilla, gloss, cocksfoot, sezam, laneno sjeme,
    Granatirane zob, mak sjemenke, suncokret mali,
    Borova sjemena, uključujući cardoon čkalj
    I naravno cijena vreća od 15 kilaPreis: 49.95 € (3,33/kg)
    avatar
    laza50


    Broj postova : 33
    Location : svedska
    Registration date : 23.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by laza50 sub 29 kol - 2:05

    Na 1kg.....kanariceve hrane koliko dodati ,,,,,konoplje+jos neceg ..
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by zvrcko sen sub 29 kol - 13:29

    laza50 je napisao/la:Na 1kg.....kanariceve hrane koliko dodati ,,,,,konoplje+jos neceg ..


    da bi napravija donekle zamjensku hranu za grdeline , a da bi ujedno koristio osnovu kanarinsku hranu trebaš imati na umu
    da se kanarinska hrana dijeli na više mišanci ..................................
    mi obično koristimo dvije kanarinske mišance
    za period mirovanja - profesional 90% škajole + lan, niger, zob
    za period parenje briding ili uzgojna

    tako da je nemoguće odgovoriti kvalitetno na tvoje pitanje.... grdelin može živjeti na kvalitetnim i manje kvalitetnim sjemenima ali za ozbiljniji uzgoj potrebno je puno više.
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost sub 29 kol - 14:06

    laza50 je napisao/la:Na 1kg.....kanariceve hrane koliko dodati ,,,,,konoplje+jos neceg ..
    Konoplje je najbolje davati u malim postotcima, sjeme treba biti raznovrsno i što je najvažnije da nije staro, to jest zadnja žetva. Pogledaj gornju sliku i vidićeš koliko malo ima glanca, dok npr. talijani hrane sa puno glanca, za razliku od Njemačke i Belgije. Arrow
    avatar
    laza50


    Broj postova : 33
    Location : svedska
    Registration date : 23.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by laza50 sri 2 ruj - 18:06

    PITANJE.....za.......Blattnera.......ZASTUPNICI ZA svedsku ZA BLATTNERA .....
    ili...neko drugi...ako.zna....nemogu da nadjem nikakvu hranu za stiglice.....pozdrav....

    da napomenem,,,,,,,SVEdska
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost čet 3 ruj - 1:10

    laza50 je napisao/la:PITANJE.....za.......Blattnera.......ZASTUPNICI ZA svedsku ZA BLATTNERA .....
    ili...neko drugi...ako.zna....nemogu da nadjem nikakvu hranu za stiglice.....pozdrav....

    da napomenem,,,,,,,SVEdska
    [color=green]Lazo evo www.blattner-heimtierfutter.de njegova originalna stranica, u slučaju da nema zastupnika kontaktiraj Herr Blattnera i on će ti ljubazno odgovorit gdje da kupiš hranu najbliže tebi ako ne naruči direktno od njega, ipak je to Njemačka, nadam se da sam ti pomogao pozdrav.
    avatar
    laza50


    Broj postova : 33
    Location : svedska
    Registration date : 23.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by laza50 čet 3 ruj - 17:55

    HVala......
    avatar
    laza50


    Broj postova : 33
    Location : svedska
    Registration date : 23.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by laza50 sub 5 ruj - 20:46

    avatar
    laza50


    Broj postova : 33
    Location : svedska
    Registration date : 23.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by laza50 sub 5 ruj - 20:50

    ...KAZU...DA JE OVAJ ,....MIX...MNOGO DOBAR ZASTIGLICE
    ...


    TAKO BAR TVRDE NAOVOJ STRANI............http://www.leto-pet.co.yu/ptice-prestige.html
    avatar
    laza50


    Broj postova : 33
    Location : svedska
    Registration date : 23.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by laza50 sub 5 ruj - 20:51

    MADA...SISKINS...NIJE...STIGLIC....
    avatar
    Gost
    Gost


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Gost sub 5 ruj - 22:03

    Možeš slobodno hranit sa tom hranom, dosta je kvalitetna, ali znaš koja je moja opcija. jocolor
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by komiza pon 14 ruj - 19:57

    Pozdrav svima ! Možete li mi reć u koji zoo-hobi u Splitu je najbolje kupovat mišanu spizu za grdeline i kanarince,šta trebam dodavat sad dok su u modi i koji karoten uzest za kanarince i baštarde i u kojim ga kolićinama davat ? Hvala svima
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by ticar uto 15 ruj - 4:58

    komiža je napisao/la:Pozdrav svima ! Možete li mi reć u koji zoo-hobi u Splitu je najbolje kupovat mišanu spizu za grdeline i kanarince,šta trebam dodavat sad dok su u modi i koji karoten uzest za kanarince i baštarde i u kojim ga kolićinama davat ? Hvala svima


    javi se zvrcku sen na pp za karotin u splitu jer ja mislim da tamo ima samo can-tax ili bogena,

    trebao bi stavljati 10g na kil jajčane.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by refa95 čet 1 lis - 14:59

    posto mi je ovo prvi put da radim ovakv nesto sa stiglicima osnosno zelim da pokusam pariti stiglice pa sam u mnogim tekstovima cito da im je za hranjenje mladih nephodni crvi brasnari pa kako se oni nabave ili proizvode.Da li mogu ja da proizvedem crve brasnare ili se to negdje posebno kupi
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by kreso čet 1 lis - 22:05

    Bocka je o tome dosta pisa kontaktiraj se s njin on ce ti sve objasnit,posalji mu pp
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Dax BG sri 4 stu - 12:56

    Molio bih sve kolege po hobiju, ukoliko su upoznati sa sastavom vrbove kore (drvo koje raste pored vode) jer mi je poznato da su neki stari ticari koji su odnijeli tajnu u grob to davali stiglicima kao prevenciju za staznamvec, a ptice su imale totalno NEIZBALANSIRANU ISHRANU. Sta je to?
    Isto tako sam video kod jednog od njih da daje nesto i na moj upit sta je to odgovorio mi trulez iz panja??? Isao sam do sume i nasao truo panj i doneo pticama. Kao pokus stavio sam u volijeru(glupo dijete) i prvo je dosla kanarinka koja je bila kod mene 4-5 godina i sluzila mi kao dadilja. Jela je gotovo sat vremena i sve ostale ptice. Ako neko zna sta se desava u probavi prilikom davanja istih???
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by mipticar čet 5 stu - 0:27

    Orluks ima čajni pripravak od vrbove kore koji koristimo za ono tvoje gore napisano.Vidi upute i sastav.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Sina BL čet 5 stu - 1:04

    mipticar je napisao/la:Orluks ima čajni pripravak od vrbove kore koji koristimo za ono tvoje gore napisano.Vidi upute i sastav.

    Pozdrav.

    Kako se tacno zove taj Orluxov proizvod?

    Sponsored content


    Najbolja hrana za češljugare? - Page 5 Empty Re: Najbolja hrana za češljugare?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 20:03.