Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+27
bizar
koce
mrzlo mliko
zadranin
zoranV
baltic
komiza
DOMO
jere
saso78
Dax BG
DjordjeVet
PESTI
Senior
bocka
japirko1
lord189
krele
kreso
Miljenko
vansal
zvrcko sen
malinois
franeperuzovic
ticar
xyz
MARIN
31 posters

    vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Poll

    Kakav je po Vama grdelin koji pjeva : Čiste batude.. tri puta VISLI, VISLI,VISLI + odlična DZIJA

    [ 5 ]
    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_left9%vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_right [9%] 
    [ 5 ]
    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_left9%vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_right [9%] 
    [ 10 ]
    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_left19%vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_right [19%] 
    [ 6 ]
    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_left11%vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_right [11%] 
    [ 16 ]
    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_left30%vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_right [30%] 
    [ 11 ]
    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_left21%vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Bar_right [21%] 

    Ukupno glasova: 53
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by Miljenko pon 18 svi - 20:51

    MARIN je napisao/la:Pozdrav Miljenko! U prethodnim tekstovima Vam je sve to lijepo objašnjeno, čini mi se da niste baš najpažljivije čitali.

    Pozdrav Marine,

    Jasna je meni kompozicija pjesme batude i verse, ali kakva je veza pjesme i psiho-fizicko stanje (prirodno stanje) ptice i sredine gdje ona pjeva nije bilo jasno. Dodatno, STP i druga stara pticarska skola (koja se njegovala na nasim otocima, i koje sam ja dio, koja je isto spomenuta na foruma STP) su malo drugacije.

    Pesti je to lijepo objasnio. Hvala. Koliko sam razumio, tiha i visoka versa je pod utjecajem "ugrozensti" ptice, dok batuda je opustenost i radost (moglo bi se rici kad ptica pjeva sama sebi).
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by MARIN pon 18 svi - 22:06

    To što Pesti naziva "visoka verša"mi u Splitu zovemo špiritavanje (žeščenje),a jedna je od bitnih caka za dizanje forme.U tom špiritavanju ptica svašta otpiva,što inače ne bi raširena.Kao što čovik ,kad se naljuti zna beštimati (psovati),a inače ne bi kad nije ljut.
    I ne radi se o tihom ,već o bučnom i agresivnom pjevu.Pod ono svašta otpiva prvenstveno mislim na raznu šporkicu.Kad se tići žeste jedan na drugog svakako je to atraktivno za vidit ,ali nikakoi za čuti.
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by DjordjeVet pon 18 svi - 22:09

    to špiritavanje bi izgledalo otprilike ovako....

    https://www.youtube.com/watch?v=JdX8gf1GVGw
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by MARIN pon 18 svi - 22:20

    DjordjeVet je napisao/la:to špiritavanje bi izgledalo otprilike ovako....


    Da to je špiritavanje.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by MARIN uto 19 svi - 14:51

    Što se ankete tiče ja sam glasovao odličan.Takvu ticu danas imat predstavljalo bi pravo bogatstvo.Prvenstveno mislim na ogromno zadovoljstvo i ponos u posjedovanju takve ptice ,uživanje u njezinu pjevu kao i u ogromnim mogućnostima rada s njome.Ali opet da malo pojasnim ,onim malo manje iskusnim tičarima.Ova ptica ne pjeva samo ovo kako je navedeno ,već ima i nekakvu veršu ,javljanje,katkada počme sa visli pa stane,pa sljedeći put sastavi cilu batudu,pa to isto otpiva jačim glasom,promijeni intonaciju kad proleti grdelin tako da je ta pisma sve samo ne jednolična.Ipak najveća joj je vrijednost u mogućnostima koje nam otvara u radu s njome.Zamislite nju sa 10 mladih grdelina ,odvojenih ,kako ništa drugo ne bi čuli.Sve što čuju je odlično i ako to usvoje napravili smo veliki posao.Genetski ti mladi obavezno donose i nešto svoje u pismi.To može biti i nešto što ne valja ,ali isto tako i nešto lipo.Ako donesu neko lipo pletivo ili zov i to sve skupa lipo sastave u jednu pismu dobili smo pravog pravcatog.Mogućnostima raznih kombinacija pivanja nema kraja i u tome je najveća draž.Zato i je najveći gušt u iščekivanju mladih,dogodine što će nam ispivati.
    Glasovao sam odličan ,jer da bi bio pravi pravcati morao bi ovo visli ponavljati makar 6 ili7 puta ,ili povezati sa makar još jednim pletivom od najmanje 3 udara.
    avatar
    Gost
    Gost


    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by Gost sub 27 lip - 15:36

    prekrasno je čut već davno izumrla pletiva i zije ali mi to pivamo na usta jer to niko nema u ćibi... nemorate se složit s menom ..... ja volim čut od unjula tića pa nadalje sve ako tić piva uredu ali nadasve daje komplet batuda, ali težim pivanju kad tić ima štekato pletiva i ziju....za takvog tića uvik skidam kapu i kažem da je doktor u pivanju .... cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by MARIN pon 29 lip - 21:54

    grande je napisao/la:prekrasno je čut već davno izumrla pletiva i zije ali mi to pivamo na usta jer to niko nema u ćibi... nemorate se složit s menom ..... ja volim čut od unjula tića pa nadalje sve ako tić piva uredu ali nadasve daje komplet batuda, ali težim pivanju kad tić ima štekato pletiva i ziju....za takvog tića uvik skidam kapu i kažem da je doktor u pivanju .... cheers

    Daj Grande pojasni malo.Šta si htio s ovim reć i šta je to da piva uredu?
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by Dax BG uto 30 lip - 8:58

    Marine prijatelju... Volim tvoje postove procitati vise no se "najesti kruva". Kada pre budem u prilici, dolazim do vas dole, pa da se siti ispricamo i naslusamo raznih CD-a. Mislim, ako vec budu sve tice izumrle do tada, a ako pak ne... E ti druze onda mene vodi da poslusam i 3, 3+, -4 i obavezno kod Pestija ako nas prima (nadam se). Dajem 3 dobre pomorske dnevnice za druzenje.
    Necu biti u mogucstvu do iduce godine:(
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by MARIN uto 30 lip - 22:16

    Nema problema Dax.Samo se ti javi.U mene su ovi opaljeni,što ganjaju pjev,uvijek dobrodošli.Što su luđi to su mi draži.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by PESTI uto 30 lip - 22:44

    Dax.....dodji ti slobodno kod mene slušati i gledati grdeline i kod mene su uvjek dobrodošli svi koji su zaludjeni grdelinom grdelinom i opet grdelinom....,. Laughing
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by Dax BG sri 1 srp - 13:12

    Ama ljudi nisam zaludjen-NENORMALAN. Radim na brodu i putujem po svetu i Evropi, znam po mediteranu gde ima stiglic i kakav. Nasao sam prosle godine u Cadiz-u (Spanija) strasnog grdalina (lepo pletivo+solidna zija) i cekao spanjolca da dodje sa posla ali ga nisam docekao Sad . Srecom je kapetan nas covek iz Dubrovnika i posto sam kasnio na brod (za to se 'ladno dobija otkaz) morao sam kod njega na razgovor, pa me pitao zasto sam kasnio: ja kao iz topa-zbog tog i tog-on kaze OPRAVDANO! Evropa zna za moje ludosti, a tek zena (oprosti draga) ostala bez nekih sitnica prosle godine da bih donio 2 spanjolske cibe u kompletu sa kutijama cheers
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by kreso sri 1 srp - 16:35

    hehehe Very Happy
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by saso78 čet 2 srp - 19:03

    Dax fenomen nasmejao si me...Takve smo skoro svi pticari... Very Happy Very Happy Very Happy
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by bocka čet 2 srp - 23:01

    ZA PRAVE PTICARE JA IMAM SVOJU POSLOVICU :
    "KAD IM PERDUV UDJE U DUPE, ONDA IM MOZAK IZADJE IZ GLAVE",
    IMA NA STOTINU PRIMERA GDE OVAJ HOBI JE NA POSEBAN NACIN DOKAZAN KAO TAKAV.
    jere
    jere
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 69
    Location : split
    Registration date : 28.03.2010

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by jere sri 7 tra - 9:47

    JA SMATRAM MARINE DA JE TO GRDELIN FENOMENALAN ZA DANASNJE VRIME JER IH NEMA BAS PUNO U CIBAMA TAKVI.BITNO DA JE TIC CIST U PIVANJU DA NEMA STRILA I CJACJAVANJA.ALI STACS KAD JE DANAS MODERNA DZIJA SAMO SE TO TRAZI A NIJE BITNO STAJE PRIJE NJE I IZA.A STASI REKA O UKUSIMA SE NE MOZE RASPRAVLJAT. ALI JA MISLIM DA NASI STARI TICATI NISU BILI LUDI DA SU ZNALI STA GRDELIN TRIBA PIVAT A TO JE BILO BATUDE I SAMO BATUDE BEZ STRILA I CJACJAVANJA. Rolling Eyes
    avatar
    Gost
    Gost


    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by Gost sri 7 tra - 16:19

    Ja ocjenio sa odlican, jer ga imam bas po opisu a bice ih jos Basketball
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by MARIN sri 7 tra - 16:31

    Eumox želim ti sreću!
    Nadam se da ćeš stvarno nešto uzvući.
    A ako bude koji viška ja bi se predbilježio.
    Cijena mi je totalno nebitna.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by PESTI sri 7 tra - 21:13

    Ako može zvižditi zijadu to je sam vrh .
    Čistog batudaša koji staje sa vrhunskom zijadom bih volio i ja imati , trenutno bih dao čitav svoj uzgoj , pitome grdeline ,mutacije , što leži na gnjezdu i leti oko gnjezda , parilice , kompletnu opremu koju imam (imam mnogo dobre i nove opreme).
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by MARIN sri 7 tra - 21:49

    Da opremu.I gaće skinut ako treba.
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 48
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by DOMO sri 7 tra - 21:57

    pozdrav Marine,evo i ja ču reč odličan,samo bi ga još volija čut. Very Happy
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by komiza sri 7 tra - 22:24

    A ludi li ste. Dobro ste se navukli na dobra grdelina,gore nego na DOP ! Tribaće Vas skida malo pomalo,svaki tjedan po malo kraća zijada i za 6 miseci kad dođete do španjolske bićete dobro. Još ćete se malo ježit i znojit ali izdržat ćete !
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by MARIN sri 7 tra - 22:48

    DOMO je napisao/la:pozdrav Marine,evo i ja ču reč odličan,samo bi ga još volija čut. Very Happy

    Domo ti si mlad i ja te razumin.

    Taman kad si se počeja bavit tićima počelo je ovakvih ponestajat.Zato ti virujem kad kažeš da bi volija tako nešto čut.Jer i ja bi volija.Nisam davno.
    Danas ako i ima za čut nešto što podsjeća na to ima prelaze ,nastavke i koješta.A onda to nije to.
    avatar
    Gost
    Gost


    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by Gost sri 7 tra - 23:55

    MARIN je napisao/la:Eumox želim ti sreću!
    Nadam se da ćeš stvarno nešto uzvući.
    A ako bude koji viška ja bi se predbilježio.
    Cijena mi je totalno nebitna.

    hvala MARINE, sto se tice troduplog i zije,ja sam stavio nesto nedavno,dosta njih se zalilo na kvalitet zvuka (opravdano) ali su culi sta treba da se cuje,da tic ima troduplo i zavrsava zijom meni moze da se pusti snimak "iz bureta" neka odjekuje,ali ja znam opet sta stoji iza tog loseg zvuka. Pletivo i zija me vracaju kuci pa tome tezim,ali neslazem se ni sa tobom ni PESTIOM (ti nepitas za cijenu,a on daje kompletan uzgoj),iskreno nedam nijednog svog za takvoga pa cak ni onog sto pjeva cja cja trrrr,zasto? jer mi nije merak tudji tic,nego samo moj,i ovaj sa trrrrr ima svoju namjenu u uzgoju. Da dobijem jos kojeg tica,kao onog sto sam snimao,nista mi vise netreba,a moje tice ce mo slusati "besplatno",ali neka ostanu moje Cool

    Pozdrav.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by baltic čet 8 tra - 0:33

    Hehe izgleda EUMOx da je taj tvoj bolji od ovog unjulog sa odlicnom zijom .Steta sto kad bi ih imo vise nebi rjesavo posto bi i ja se pretplatio a i gace skinuo Basketball
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by zoranV čet 8 tra - 1:04

    a kad se može taj čuti ,da svi skupa uživamo???

    Sponsored content


    vezano za S.T.P vaše mišljenje - Page 3 Empty Re: vezano za S.T.P vaše mišljenje

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pon 20 svi - 5:10.