Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+21
Miljenko
alann
kreso
seadriver
PESTI
MARIN
Senior
antonio
krnjolac
bocka
franeperuzovic
Said_the_great
japirko1
Dean
ticar
žalacST
zvrcko sen
Branimir
steva318
ikayke
xyz
25 posters

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by PESTI pet 19 lip - 0:03

    lol!
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Dean pet 19 lip - 0:25

    malinois je napisao/la:
    Dean je napisao/la:eto sad sam se zapuhao pa sam zaboravio Marina iskomentirati ....
    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ma na triba komentirat,uzmi zracnu Very Happy Very Happy

    ma strah me da nebi on mene zračnicom kad se sretnemo...znaš kako je Very Happy Very Happy
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by zvrcko sen pet 19 lip - 4:17

    Dean je napisao/la:
    malinois je napisao/la:
    Dean je napisao/la:eto sad sam se zapuhao pa sam zaboravio Marina iskomentirati ....
    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ma na triba komentirat,uzmi zracnu Very Happy Very Happy

    ma strah me da nebi on mene zračnicom kad se sretnemo...znaš kako je Very Happy Very Happy

    ne sekiraj se znam te ja :

    biće može to ovako ali nije greška ni onako.............. Very Happy Very Happy Laughing Razz dobar je on poput PIT BULA samo sreća je da se brzo oladi. geek tongue tongue
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by zvrcko sen pet 19 lip - 4:23

    Dean je napisao/la:dobro jeeee :-) krenula je rasprava...sad če biti vatre cheers

    ali moram krenuti sa zadnjom Merlovom rečenicom, jer se nekako direktno mene tiće

    Merlo je napisao/la:.I jos nesto svim uzgajivacima grdelina koji paralelno drze kanarince i govore da rade samo cisti uzgoj grdelina bez pomoci kanarinaca ja bi svima izvuka usi na vrh glave a te svoje price neka okace macku o ili na rep.


    morati ču te razočarati ali niti jednog mog grdelina nije othranila kanarinka...jedna je priležala na jajima nekih 5 dana i to je sve...zadnju turu od 3 majora (2 su uginula dok su izlazila iz jaja) ženka nije hranila...imao sam spremnu kanarinku i pogodi... nisam podmetnuo pod nju, htio sam isprovocirati grdelinku da hrani. (prethodnu turu je othranila bez problema) nisam uspio ali nije mi baš nešto žao...NE ŽELIM grdeline koje su othranile kanarinke...ako neide sa grdelinkama neide nikako...lani sam se skoro potpuno ostavio kanarinaca ali sam ove godine ponovo počeo jer mi je bedasto kad dodje sezona izložbi, da nemam ptice za pokazati. Sve ovo ti može potvrditi Dule sa foruma jer je redovito kod mene u gostima i vidi kako radim...a ako budeš kad u blizini možeš se i sam uvjeriti...ili ako se uvjeriš u svoje tvrdnje možeš mi pokušati izvuči uši Evil or Very Mad


    e i onda će mi neko reć da si pametan......................počećeš ka i G.P. imam ja eno u zamrzivaču.....a tako smo se na te njegove tvrdnje sprdali...(ti još nemaš zamrzivać imaš sreća Dulu) flower afro afro Sleep
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Miljenko pet 19 lip - 4:40

    [quote="MARIN"][quote="Dean"]aaaa pjevačke kvalitete Very Happy


    Statistički gledano.Ako ja ostavim 20 mladih i prije škurice ih pustim 15 (jer nisu dovoljno talentirani),a ostalih 5 idu u škuro , i od njih opet pustim 4 ili ponekad i svih 5 ,kakvu sam to ja štetu napravio?

    Marine, da su svi kao ti lako bi bilo. Exclamation

    Steta je u tome da onih pet iz skura nisu se parili te godine, a mozda nisu za parenje ni dogodine. Kako u prirodi ima vise muskih nego zenskih, steta nije velika.


    Još nešto vezano uz pjev.To je nešto što apsolutno nije komercijalno.Ne postoji na čitavom svijetu ni jedan uzgajivač koji je našao ekonomsku računicu u bavljenju pjevom(za razliku od onih koji se bave nekim drugim oblikom uzgoja i gdje je taj ekonomski momenat često presudan prilikom izbora čime če se baviti).

    Pa, sto se tice grdelina jos nema komercijalnog uzgoja (ozbiljnog). Drugo, uzgoj za pjev (nametnuti) je daleko zahtjevniji, ali bi se nasla nekakva racunica i u tome ako je kvaliteta i broj odgovarajuci. Kao sto sam prije vec negdje napisao, grupa juznih talijana je uzgajala tschusiije (korzikanac) za pjesmu, i mislim da su ih plasirali u Evropu. Ovo je bilo prije dvije godine, tako da ne znam sto je danas.

    quote]
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Miljenko pet 19 lip - 4:50

    EUMOx je napisao/la:Miljenko,razumjeli smo se,

    Sto se pjesme tice,nerazumijem te bas,pominjes kvalitetu pjesme, pa jel drzis majore ili
    tschusiije (male ) ili spance (c.parve) ?


    Imam majore, britaniku i parvu. Majori (divlji) su u vecini (dostupnost) za sada. Kako mi ptice ne idu na izluzbu, a nisu ni za kucni ukras (vec za pjev), velicina mi nije vazna. Krizanje ovih podvrsta je opcija ako se moze poboljsati pjesma (mom uhu draga). Znam da su majori glasni (kako su moje ptice vani u dvoriste na otvorenom to je pozeljno), ali nije odlucujuci faktor za kvalitetu pjeva. Melodija i kvaliteta tonova je primarno.

    Otisli smo "way out" od teme, dozvole za uzgoj.
    cheers

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by PESTI pet 19 lip - 11:08

    Steta je u tome da onih pet iz skura nisu se parili te godine, a mozda nisu za parenje ni dogodine. Kako u prirodi ima vise muskih nego zenskih, steta nije velika.


    Po pitanju parenja pojedinih grdelina koji su bili u mraku a neki su i izleženi u kuči (prošli škuricu) za prvu godinu sam imao nešto lošiji uspjeh upravo zbog njihove siline ali bi drugu godinu imao perfektne mužijake za parenje .
    Znam više slučajeva kad se pusti u prirodu oko kuče on pronadje svoj teritorij (prvu godinu) i ima gnježdjenje sa grdelinkom iz prirode.U jednom slučaju se takav spario sa ženkom baštarde koja je takodjer bila puštena u prirodu i to na vočkici u vrtu od uzgajivača ....imali su i gnjezdo on je hranio dok je ležala ali tu nije bilo potomaka jer je baštardica bila u pitanju kao ženkica.
    Po pjevanju se ponekad može prepoznati i koju godinu kasnije da se takve ptice čak i nastane (ili mladi ostanu)u blizini gdje su pušteni..
    Vjerujem da slična iskustva imaju svi koji puste grdelina na slobodu umjesto da takav ode nekakvom koji nema grdelina u kuči duže od jedne sezone.
    U dalmaciji ima mnogo hotela koji održavaju svoje travnjake prskanjem vodom (preko ljeta on odlazi u potrazi za vodom) i mislim da se u takvoj OAZI i nastani sunny
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by MARIN pet 19 lip - 14:32

    Steta je u tome da onih pet iz skura nisu se parili te godine, a mozda nisu za parenje ni dogodine. Kako u prirodi ima vise muskih nego zenskih, steta nije velika.

    Unazad par godina odlučio sam napraviti desetak baštardi.Pripremio sam 2 stara grdelina.Međutim jednog mi je izmolio prijatelj ,jer je i njemu trebalo za istu svrhu.Drugog mi je preko noći nešto preplašilo ,pa je slomio krilo.Tako sam ostao bez paraca ,a kanarinke čekaju.Nije mi bilo druge nego izvaditi 2 iz škura.Tada je bio sedmi mjesec,a za mjesec dana oba su parili.I sva su jaja bila puna.To je moje osobno iskustvo.Da mije to neko pričao uzeo bi to sa određenom dozom rezerve.
    avatar
    Gost
    Gost


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Gost pet 19 lip - 16:51

    Miljenko je napisao/la:
    Imam majore, britaniku i parvu. Majori (divlji) su u vecini (dostupnost) za sada. Kako mi ptice ne idu na izluzbu, a nisu ni za kucni ukras (vec za pjev), velicina mi nije vazna. Krizanje ovih podvrsta je opcija ako se moze poboljsati pjesma (mom uhu draga). Znam da su majori glasni (kako su moje ptice vani u dvoriste na otvorenom to je pozeljno), ali nije odlucujuci faktor za kvalitetu pjeva. Melodija i kvaliteta tonova je primarno.

    Otisli smo "way out" od teme, dozvole za uzgoj.
    cheers

    Al ga ti prijetalju izmjesa i britanice,parve,majore,jos ti fale sivoglavi.
    Ja to nebih radio ako nema poseban razlog,
    odlucio bih jedno a ako je do pjesme - nauce oni pjesmu. Mada ni prirodna
    majorova pjesma nema problematike za slusati,jako pletivo uduplano i jaka vizlijada
    i to je to, bar meni dosta. Ako treba vise,upari jurisa sa parvom , pa ces cuti.

    PS. znam da je offtopic, izvinjavam se, necemo vise o ovim stvarima na ovoj temi.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Merlo pet 19 lip - 22:07

    Deane nisam na tebe osobno niti pomislio vec pricam o vecini takozvanih uzgajivaca grdelina koji koriste kanarince za masovni uzgoj .
    avatar
    Gost
    Gost


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Gost pet 19 lip - 22:24

    marin je napisao:
    Iako sam bio državni prvak u svim vrstama kanarinaca,koje sam držao(bio i najuspješniji uzgajivač u Hrvatskoj),ne upuštam se rasprave o njima,jer smatram da na tom području ima i kompetentnijih od mene.Ali kad je u pitanju pjev ,to je druga priča.Tu sam doma i teško bi se našao netko tko može reći da zna više.

    OK,uz dužno poštovanje,ali kojeg pjeva,i po kojim kriterijima.Tko je taj tko može reći da je "salama" vrhunac pjeva.(meni se osobno ne sviđa),i po kojem se to standardu ocjenjuje.Standard o kojem se ovdje prića se odnosi na Split i okolicu.A po pitanju lova i štete nastale s njim.pred zakonom je isti onaj koji hvata 300 ptica dnevno,zbog prodaje,kao i onaj koji hvata 2 radi pjesne.Sviđalo se to nama ili ne,to je tako i ništa se neće promjeniti,ako se ne promjeni na gore
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by MARIN sub 20 lip - 0:21

    OK,uz dužno poštovanje,ali kojeg pjeva,i po kojim kriterijima.Tko je taj tko može reći da je "salama" vrhunac pjeva.(meni se osobno ne sviđa),i po kojem se to standardu ocjenjuje.Standard o kojem se ovdje prića se odnosi na Split i okolicu.A po pitanju lova i štete nastale s njim.pred zakonom je isti onaj koji hvata 300 ptica dnevno,zbog prodaje,kao i onaj koji hvata 2 radi pjesne.Sviđalo se to nama ili ne,to je tako i ništa se neće promjeniti,ako se ne promjeni na gore[/quote]
    Pozzz Boško!
    O kojem pjevu ,i kojim kriterijima istandardima je riječ mislim da je opće poznato iz mog dosadašnjeg pisanja.A to da ti kriteriji važe samo u Splitu uopće nije točno.Važe i u Šibeniku,Zadru(pitaj Pestija),Kninu,Drnišu,Sinju,Imotskom,Makarskoj,Metkoviću.Ukratko važe na području cijele Dalmacije ,osim Dubrovnika i okolice.Ma važe i šire.Poznajem i tičare iz Rijeke,Senja ,Zagreba i svi imamo iste kriterije.Za vrijeme bivše države dolazili su ljudi iz cijele zemlje u Split nebi li poslušali ili kupili neku pticu.
    Normalno postoje i individualci,obično iz manjih sredina,gdje ove tradicije nema,pa selektiraju ptice prema nekim svojim kriterijima.Ja i to poštujem.Ali velika večina koja se u Hrvatskoj ovim bavi uzima ove kriterije kao svoje.I radi se o brojci od više stotina ljudi,ako ne i o par tisuća.Svi ti skinuli bi gaće sa sebe za pticu poput Salame.Ne bi svi tu pismu stavljali na mobitele da nije tako.
    Usput Boško da li jedeš prstace?. Jer ito je zabranjeno.Ja sam ih jučer imao za ručak i baš sam uživao u njima.
    Možda je pred zakonom isti onaj koji ulovi 2 tića,kao i onaj koji ulovi 300,ali nije moralno isto ,a nisu bome ni kazne iste.
    Broji se svaka ptica i što ih je više i kazna je viša.
    Zabrana lova ptica nije nešto što postoji od kad je hrvatske države.Ta zabrana postoji neprekidno još od doba Austrougarske.Usprkos tome lovili su se tići ,a love se i danas.Doduše danas znatno manje ,nego nekad,ali ne radi zakona,već zbog toga što danas mladi ljudi imaju daleko veći izbor raznoraznih zanimacija,nego li je to nekad bilo .Otuđili su se i udaljili od prirode.Vide je na internetu.Jer tičarenje nije samo lov .To je prvenstveno druženje s prirodom,bjeg od svakodnevne vreve i problema,odmor za dušu i tijelo.
    avatar
    Gost
    Gost


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Gost sub 20 lip - 1:32

    Marine,zašto sam napisao"uz dužno poštovanje"?
    Nemam ništa protiv,ali svako podneblje ima svoja pravila.U diskusiju o pjesmi,ne bih ulazio,jer o njoj ne znam ništa,bar van dubrovačkih kriterija.Lovom sam se i sam bavio,dugi niz godina,međutim,kad sam prvi put ćuo zov mladih staglina,dok ih mati hrani,u momentu sam zaboravio i na batude i dzije i sve ostalo što se uz pjesmu i lov veže.Pestija neću ništa pitat,jer smo o uzgoju dosta pričali,ali kad ga već spominješ,mislim da bi mu bilo puno draže uzgojiti desetak svojih staglina,nego uhvatiti pticu koja će pjevati slično "salami".
    Sam lov je reguliran Krivičnim zakonikom,a po njemu je potpuno isto ulovio jednu ili tristo ptica.Ako te ;ne daj Bože uhvate,onda plus kazne određene KZ-om ide i kazna po odštetnom cjeniku,koji je mislim,1200 kuna po jedinki.Tu je razlika u količini ulovljenog.
    Usput,prstace ne jedem,ne zato jer su zakonom zaštićeni,već zbog toga što me duša boli kad vidim razvaljenih 50 metara mrkjente,a sve zbog usranih 100 kuna.Takvih područja oko Dubrovnika ima jako puno.
    Jednom kad se odlučiš,dođi s Venom.Poslušat će mo moje uzgojene stagline,pojesti malo janjetine,normalno s BIŽIMA,a usput ću ti pokazat i posljedice lova na kune,ili ti na prstace.Pozdrav
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by MARIN sub 20 lip - 2:27

    U redu Boško ,volim ja i janjetinu.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by ticar sub 20 lip - 5:41

    EUMOx je napisao/la:
    Miljenko je napisao/la:
    Imam majore, britaniku i parvu. Majori (divlji) su u vecini (dostupnost) za sada. Kako mi ptice ne idu na izluzbu, a nisu ni za kucni ukras (vec za pjev), velicina mi nije vazna. Krizanje ovih podvrsta je opcija ako se moze poboljsati pjesma (mom uhu draga). Znam da su majori glasni (kako su moje ptice vani u dvoriste na otvorenom to je pozeljno), ali nije odlucujuci faktor za kvalitetu pjeva. Melodija i kvaliteta tonova je primarno.

    Otisli smo "way out" od teme, dozvole za uzgoj.
    cheers

    Al ga ti prijetalju izmjesa i britanice,parve,majore,jos ti fale sivoglavi.
    Ja to nebih radio ako nema poseban razlog,
    odlucio bih jedno a ako je do pjesme - nauce oni pjesmu. Mada ni prirodna
    majorova pjesma nema problematike za slusati,jako pletivo uduplano i jaka vizlijada
    i to je to, bar meni dosta. Ako treba vise,upari jurisa sa parvom , pa ces cuti.

    PS. znam da je offtopic, izvinjavam se, necemo vise o ovim stvarima na ovoj temi.

    ima miljenko i sivoglave.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by PESTI sub 20 lip - 11:58

    mislim da bi mu bilo puno draže uzgojiti desetak svojih staglina,nego uhvatiti pticu koja će pjevati slično "salami".

    Pozzzzz Boško i Marine...

    Život u stanu sa troje male djece sve govori kolike su moje mogučnosti i zbog oskudnog i neadekvatnog prostora nisam u mogučnosti imati (školovati) pjevače jer bi tad iz kuče letili i majori i bilogrli i krnjolci a mex . rujnice bi se gnjezdile oko kuče.
    Koliko volim grdelina nema potrebe govoriti a želja mi je da odem dalje od pjeva i NAUČIM kvalitetno odgojiti dobar genetski materijal što mi iz godine u godinu ide sve bolje.
    Nabavio sam i mutacije grdelina koje opet pokazuju prema malenim grdelinima totalno drugačiji uzgoj ....A kao što sam u više navrata rekao imam prekrasne prijatelje gdje i najbolji grdelin neče poljuljati prijateljstvo .
    Upravo zbog takvih ljudi imam od pjevanja to što imam a ja nastojim od takvih ptica dobiti kojeg mužijaka da ljudi koji imaju bolje uvjete za pjev od mene učine to kvalitetnije .
    Kao što je Marin rekao i ja sam ,,DOKTOR ,,za pjev (naravno da takav dalmatinski standard neče svi prihvatiti) za takve nisam DOKTOR ali ima veoma mnogo ljudi gdje mogu razgovarati upravo o takvoj vrsti pjeva ..

    Po pitanju grdelina batudaša kao salama ja bih 100% išao odmah sa takvom pticom u uzgoj i pokušao da LETI SA MLADIMA u volijeri a vjerujem da bi takvim načinom prije dobio MLADOG SALAMU nego da bude samo učitelj.Mogu kasnije svi slobodno u škuricu ali samo otac i sinovi......

    Na ovom forumu ljudi koji imaju odredjene batude imaju preveliki strah od kritike i kao takvi nisu rekao bih sazrijeli da pokažu to što imaju , dakle jedan veoma zatvoreni pravac .
    Mnogo je kvalitetnih ljudi na ovom forumu netko je meštar za jedno a opet drugi za nešto drugo a kad bi malo više svi suradjivali bilo bi sigurno i kvalitetnijeg pjeva ili uzgoja.

    Ja sam pokušao u uzgoju grdelina iči otvoreno na ovom forumu pa sam ga koliko toliko izlipio videom ili novom promjenom.Takodjer sam govorio i o problemima koji se dešavaju u tom pravcu (krepao jedan major , od 4 izležena majora othranio 2...itd) Dean je takodjer išao otvoreno što cjenim jer sam i ja kod njega vidio koliko toliko što se dogadja u uzgoju ..
    Kako mi se čini neču ni ja viče lipiti videa (svidjela se ona ili ne )po pitanju uzgoja grdelina ili bilo čega drugog.

    cccccc...znam da smo svi otišli dalje od naslova posta pa molim moderatore da prebace .....
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Dean sub 20 lip - 12:05

    Merlo je napisao/la:Deane nisam na tebe osobno niti pomislio vec pricam o vecini takozvanih uzgajivaca grdelina koji koriste kanarince za masovni uzgoj .

    sve 5, ali rekao si SVI pa ono...ja sam najviše kakao o NE korištenju dadilja pa sam se osječao prozvanim Wink ...

    a da moj uzgoj nije masovan to je nažalost jako točno pale Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Gost sub 20 lip - 12:16

    Pesti,spomenuo sam te,samo iz razloga,jer znam da po pitanju staglina,razmišljamo na sličan naćin.Odavno sam napisao da se,po pitanju pjesme,nemam ćime pohvalit,pa ih time nemam razloga ni stavljat na forum.Konkretno,jedna od mojih najboljih ptica pjeva samo tzv.strilu i dziju.Od pletiva nema ništa.Da ga stavim na net,znaš koji bi komentari bili,a po našim kriterijima,ptica je odlićna.
    Kad sam krenuo u uzgoj,jednostavno sam morao zaboravit na pjesmu,bar za sada.To je i onako jako težak put,sa malo rezultata,tako da se s obzirom na broj izleženih ptica,ne može oćekovati i vrhunska pjesma.Normalno,kad uvjeti sazru,i budemo legli po 50 mladih staglina,onda će se moć radit i selekcija po bilo kojem osnovu,pa tako i pjevu.
    Videa neću ljepit,jer kažem,nemam što,a slike ću postaviti tijekom dana.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Dean sub 20 lip - 12:19

    Što se tiče otvorenog pristupa...ako budemo krili tehnike ko zmija noge nikad uzgajivaća od nas...ja svima prijavim šta se kod mene dešava i kad je dobro i kad nije dobro Sad, za kraj sezone ču spremiti jedan detaljni izvještaj...kako je prošlo, (a znam i neke kojima grdelin nije krepao "NIKADA" a svaki put kad dodjem, drugi tići u gajbama te prodao te mijenjao te... pričam ti priču :-)...

    ja već dugo pratim jedan talijanski forum o grdelinima di ima stvarno dobre ekipe...ko imalo zna talijanski nega procunja malo www.cardellino.org, ima stvarno svega, ima negdje topic di je di Totta (jedan od poznatijih talijanskih uzgajivaća)video dokumentirao cijelu lanjsku sezonu...čovjek je odustao od masovnog uzgoja i na terasi složio 6 gajbi od 90 cm...pizdarije u uzgoju grdelina se dešavaju svima i ne treba se sramiti toga...to je jednostavno takav sport...i samo "zajedničkim" pristupom možemo napredovati...jer ako sam ja napravio grešku nemoraju je baš svi napraviti da bi doznali nešto novo...a te fore sa starim uzgajivačima koi ti neče ništa reći i sve nešto šuškaju i taje...su u današnje vrijeme stvar daleke prošlosti...

    nadam se da če na forumu biti još kvalitetnih tema o uzgoju grdelina...yb the way idem hraniti tice :-)
    avatar
    Gost
    Gost


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Gost sub 20 lip - 14:37

    Deane,nemamo što kriti tehnike.O uzgoju je sve rećemo,razlike su u nijansama.Znaš koliko ti uzgoj faune donese iznenađenja,da ne upotrijebim neku prikladniju rijeć.S potpuno istim pristupom,i istim parovima,rezultat će biti iz godine u godinu potpuno različit.
    Priroda je i inaće vrlo hirovita,a naše ptice su dio nje.Puno će vode još proteć dok se potpuno ne domestificiraju,a kad se to jednom i dogodi,onda sve ovo neće biti izazov kakav je danas.
    Ja ništa ne tajim,dapaće,što znam prenesem i drugima.Tijekom ove uzgojne sezone,je kroz moje volijere prošlo 20-tak ptičara,i sve što znam sam s njima i podijelio.Spreman sam i pokloniti nešto od uzgojnog materijala,ne bi li se stvari u glavama promjenile i uzgoj popularizirao.Kad se ,jednog lijepog dana,više ljudi počne ovim baviti,i kad na izložbama bude 50 staglina,tek onda će mo moć pričat o uzgoju i konkurenciji.Za sad je sve ovo u najmanju ruku smješno,ako ne i žalosno.Idem i ja čistit moje.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Miljenko sub 20 lip - 18:05

    ticar je napisao/la:[

    PS. znam da je offtopic, izvinjavam se, necemo vise o ovim stvarima na ovoj temi.

    ima miljenko i sivoglave.[/quote]

    OT:

    Bolje da si ti ovo napisao nego ja.
    Raskos je u raznolikosti. Ako imas samo major do majora....di je vojska? Ko ce u boj? Cool
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by zvrcko sen sub 20 lip - 18:30

    evo ja nemam još ni jaja ,,, a kamoli mladih

    ukoliko izuzmem lordova grdelina i tri bastarde

    i tako svake godine nema muljnja......kod koperacije )rođaka)tri ženke sve krenule i leže na jajima....

    toliko od mene što se filmića tiće tu sam slab odlučija sam nabavit kameru pa će ih više biti


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Grde.th Lordov grdelin

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Grde1.th Bastarde
    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Grde2.th
    avatar
    Gost
    Gost


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Gost sub 20 lip - 19:05

    svaka čast zvrčko ti si bar realan, e daje meni izleć koju baštardu i grdelina, spasija bi obraz od sramote. Imam već narudžbu od jednog uzgajivača koji ima spisak šta mora podilit svake godine od uzgoja..
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by MARIN sub 4 srp - 14:26

    ima miljenko i sivoglave.[/quote]

    OT:

    Bolje da si ti ovo napisao nego ja.
    Raskos je u raznolikosti. Ako imas samo major do majora....di je vojska? Ko ce u boj? Cool[/quote]


    Bravo Miljenko!
    Tek sad sam zamijetio ovaj tvoj odgovor.Svaka čast ,imaš duha i smisla za zafrkanciju.Stvarno si me dobro nasmijao.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by zvrcko sen ned 5 srp - 17:36

    kreće polako evo gimple dva para snjela jaja....

    Sponsored content


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 5 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 16:30.