Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+21
Miljenko
alann
kreso
seadriver
PESTI
MARIN
Senior
antonio
krnjolac
bocka
franeperuzovic
Said_the_great
japirko1
Dean
ticar
žalacST
zvrcko sen
Branimir
steva318
ikayke
xyz
25 posters

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by steva318 sri 11 vel - 19:33

    milan-pi je napisao/la:pa vidiš kod nas su kažnjavali ljude za bastarde, i to one što su izlagali ptice na izložbama, posle izložbe bi otišli kući i skupili sve ptice.

    Istina!!!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by ticar sri 11 vel - 20:29

    drazenxp je napisao/la:Haha, baš.

    A i zašto bi dopustili da se izjednače prodavači uhvačenih grdelina i pravi uzgajivači.

    Kaže čovjek kad prodaje mirnog grdelina:

    Iz mog je uzgoja.

    A kako ću ja znat da je iz vašeg uzgoja, kad nema prstena.

    Kaže on, ma je*** prsten, vidiš da je miran.

    Svaki je miran kad ga se mladog uhvati.

    Zašto bi neke lole uhvatile 20 mladih štiglića i tako lako zaradile, a neko se muči i iskreno uzgaja pa mu od truda i troškova jedva šta ostane.

    Bolje da su zakoni takvi, tako se sprečava krivolov, i šta je još bolje, šverc.


    istina ali većina ih uzgaja u volijerama pa opet ne budu mirni,kod nas je bilo na izložbi par komada ali divlji bože sačuvaj.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Dean sri 11 vel - 20:34

    he pa ima smisla... jer ako je zabranjeno držati grdeline...otkud di bastarde Very Happy

    kod nas je do pojave zakona bilo sivilo svi sve znau a niko nikog ništa ne pita Smile jedino ako te baš uhvate sa baketinom u ruci...za bastarde nije nikad bilo problema...mada kazem akoje po zakonu nema bastardi Smile
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by japirko1 sri 11 vel - 21:21

    pa koliko samo neprstovanih grdelina visi u cibama po balkonima pa nitko nista.......kad bi se policija bavila s tim pored sveg kriminala u drzavi na sta bi to licilo......
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by zvrcko sen sri 11 vel - 23:06

    doće vrijeme dovoljno je da te prijavi susid pa da vidiš koliko moš imati problema....
    u Sl.Brodu prije godinu dana čovik je imao velikih problema povlačilo ga po medijima a njije bija kriv imao mutacije lugarina i majore proglasilo ga kriminalcem ...sreća je da je imao prijavljene ptice u ministarstvu
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by japirko1 sri 11 vel - 23:34

    drzanje i hvatanje divljih grdelina na bosket i baketine je u dalmaciji tradicija od pamtivjeka i to nece nikad izumrit pa kakvi zakoni bili da bili..........ja stvarno ne znam zasto se to zabranjuje, kad recimo ja uhvatim 40 grdelina,od toga ih 35 pustim odmah,a pet ostavim,za 20 dana ih pustim jos 3 i ostanu mi 2,a ta 2 imaju sve vrhunske uvjete od raznolike hrane do svega sta oni vole ,a i divlje tice se brzo pripitome i naviknu na cibu kad im se sve sto vole omoguci.......
    avatar
    Gost
    Gost


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Gost sri 11 vel - 23:42

    Tradicija je u Dalmaciji i klanje gudina,i brava za kaštradinu,a največa tradicija je Plavac mali,ali EU to ne dozvoljava za kućne potrebe.Dakle,treba biti registriran kao vinogradar,da bi uopče mogao radit oko loze,ili registriran kao vinar,da bi mogao proizvodit vino.A što bi mi bili iznimka.Sve je to vrlo lijepo regulirano.Prihvati,ili ostavi.
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by japirko1 sri 11 vel - 23:47

    ma jebes EU,ono nam moze samo lose donit ali srica pa nas oni nece ni primit pa ce Dalmacija ostat kakva je uvijek i bila prava nasa domaca i s nasim starim dobrim obicajima.......ja EU ne prihvacam niti cu ikad prihvatit....
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by japirko1 čet 12 vel - 0:19

    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by zvrcko sen čet 12 vel - 0:31

    E moj japirko

    a zašto imaš osobnu , zašto vozačku , zašto staješ na crevo

    pravila postoje i možeš ih poštivati ili snositi posljedice .......


    od tih tvojih vrhunskih poznavaoca -tičara 98% nezna ili nema pojma ništa o ptici koju love - drže ... te svojim djelovanjem rade puno veću štetu nego ti možeš zamisliti.


    Nekad je bilo dostojanstva u lovu

    mladci su se lovili počevši od 9 mjeseca
    očaci su se puštali nikad nije se ostavljao očak koji nije slušan a bio bi ulovljen u 9 mjesecu
    držalo se do max 10 ptica

    sad

    koriste mreže
    drže po stotinjak
    love cile godine
    sve očake ostavljaju


    itd, itd,itd

    u nekim se stvarima slažemo inače japirko u Dalmaciji već sada postoje uzgajivači grdelina koji uzgajaju grdelina od pisme i imaju jako dobre ptice ,,,čak bolje od 99% ptičara koji love... je malo teže ali ipak riješenja ima....

    Sad ćemoj marko reć ali gušt je ić u lov i lovit.. je ali gušt je je..t na plaži pa je zabranjeno moramo se prilagodit onome što možemo...
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by japirko1 čet 12 vel - 0:44

    pravi i kvalitetni ljubitelji grdelina ce postivat ta neka osnovna pravila i nece sigurno vatat u 5 ili 6 misec pred parenje,ali u zelandu otici u tice to je stvarno veliki gust a i onako vecina uhvacenih se pusti,normalno uvik ce bit ljudi sta ce od grdelina i rizot napravit al to je tako,a i puno ljudi ne postuje ni ljudski zivot a kamoli ce pticji..........
    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by steva318 čet 12 vel - 0:55

    zvrcko sen je napisao/la:E moj japirko

    a zašto imaš osobnu , zašto vozačku , zašto staješ na crveno

    pravila postoje i možeš ih poštivati ili snositi posljedice .......


    od tih tvojih vrhunskih poznavaoca -tičara 98% nezna ili nema pojma ništa o ptici koju love - drže ... te svojim djelovanjem rade puno veću štetu nego ti možeš zamisliti.

    Slazem se sa ovim. I tradicija Roma je da hvataju medvede i da ih teraju da igraju po vasarima, ali to nije u redu.
    TAko i ovo. Bilo bi lepo, kad bi svi kao mi ma ovom forumu, lovili po malo,po nekoliko komada godisnje. Ali da vidis kod nas, na prodajnim berzama posle izlozbe, da te jeza uhvati!! Ogroman broj ptica u jednom kavezu koje se prodaju ispod cene. Pola njih ni ne prezivi taj dan od straha i od lupanja od ivice kaveza.

    Zato bi sto pre trebalo legalizovati drzanje i uzgoj avifaune Evrope (ili bar za pocetak stiglica), pre svega da bi se sprecilo masovno izlovljavanje.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by zvrcko sen čet 12 vel - 1:02

    japirko1 je napisao/la:pravi i kvalitetni ljubitelji grdelina ce postivat ta neka osnovna pravila i nece sigurno vatat u 5 ili 6 misec pred parenje,ali u zelandu otici u tice to je stvarno veliki gust a i onako vecina uhvacenih se pusti,normalno uvik ce bit ljudi sta ce od grdelina i rizot napravit al to je tako,a i puno ljudi ne postuje ni ljudski zivot a kamoli ce pticji..........

    e dragi moj japirko ptice su u preletu i sele se u toplije krajeve- čak do afrike.. samim lovom se uništavaju njihova letna pera i on postaje laka lovina predatoru (svračku i zločestom kosu po marku) te je velika vjerovatnost da neće doći u te toplije krajeve....znači možemo govoriti da 70% ulovljenih ptica na baketinu neće doživit iduću selidbu ...
    O poštenju i karakteru grdelinaša i računati na njihovoj samo kontrolu je glupo raspravljati ......što i sam na kraju konstatiraš
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by ticar čet 12 vel - 5:12

    steva318 je napisao/la:
    zvrcko sen je napisao/la:E moj japirko

    a zašto imaš osobnu , zašto vozačku , zašto staješ na crveno

    pravila postoje i možeš ih poštivati ili snositi posljedice .......


    od tih tvojih vrhunskih poznavaoca -tičara 98% nezna ili nema pojma ništa o ptici koju love - drže ... te svojim djelovanjem rade puno veću štetu nego ti možeš zamisliti.

    Slazem se sa ovim. I tradicija Roma je da hvataju medvede i da ih teraju da igraju po vasarima, ali to nije u redu.
    TAko i ovo. Bilo bi lepo, kad bi svi kao mi ma ovom forumu, lovili po malo,po nekoliko komada godisnje. Ali da vidis kod nas, na prodajnim berzama posle izlozbe, da te jeza uhvati!! Ogroman broj ptica u jednom kavezu koje se prodaju ispod cene. Pola njih ni ne prezivi taj dan od straha i od lupanja od ivice kaveza.

    Zato bi sto pre trebalo legalizovati drzanje i uzgoj avifaune Evrope (ili bar za pocetak stiglica), pre svega da bi se sprecilo masovno izlovljavanje.

    ne razumim to,ako je zabranjeno držanje kako mogu tako otvoreno prodavati te ptice,da ja to vidim prvi bi zvao policiju.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by xyz čet 12 vel - 11:01

    Japirko je to tradicija već oko 300-400 godina u Dalmaciji, ali trebalo bi je ograničiti na strogo kontrolirani lov - samo u svrhu uzgoja.

    Evo ja sam nekidan gleda jato grdelina od 50-tak komada, lete od livade do livade i jedu po čičcima.

    To ne može niko platit, gledat ono šta ti je najdraže(posli obitelji) kako uživa u slobodi i letu.

    Ako se koji uhvati radi razmnožavanja nije grijeh, jer se spase svi ostali kada on u ćibi počne davati mlade.

    Ali šta će ti 50 ulovljenih, opet ćeš 98% toga pustit, samo tramakaješ ptice.. sad ćeš reć, selekcija pjeva, ma uvik će tići šporkavat, uvik će tićari bit nezadovoljni..

    Uzgoj ljudi, uzgoj.

    A šta se Srbije tiće, Milane, Steva, pokrenite nešto.
    Niko neće ako vi nećete.

    Jednom kad se akcija pokrene, neće biti zaustavljanja.


    "Mi, dole potpisani, smatramo da država Srbija indirektno potiče krivolov i šverc ptica pjevica, te dostavljamo ovu

    PETICIJU

    za legalizaciju uzgoja zaštićenih vrsta pjevica.

    Obrazloženje:

    Uvidom u situaciju u Europskoj Uniji, koja je legalizirala uzgoj zaštićenih vrsta pjevica (češljugara, itd.) imamo saznanja da se u dotičnim zemljama krivolov i šverc ptica pjevica sveo na minimum, ako ne i iskorjenio.

    Naprotiv, država Srbija sve zaintersirane za uzgoj pjevica drastično kažnjava, oduzima ptice, narušava privatnost doma, kao da se radi o najvećim kriminalcima.

    Tom bezrazložnom represijom država potiče tajne kanale lova i šverca, a kažnjava poštene ljude koji bi legalno uzgajali.


    Mi, članovi svih ptičarskih društva Srbije, dole smo dali naš glas i potpisali, za jedan napredak u kulturi, za izmjenu krutog slova zakona, kojim bi pomogli našim pticama pjevicama i skroz smanjili lov i krivolov.

    Društa Beograd - potpisi članova, Društva Niš - potpisi članova, društva cjele Srbije - potpisi članova."

    Šaljete to u ministarstvo, vladu, kome već treba.

    Izborite se za sebe, ne dopustite takvu situaciju.
    Napominjem, kad jednom krene, neće se zaustaviti.
    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by steva318 čet 12 vel - 11:30

    Drazene, nije to bas tako lako. Jel ti znas da je ovde u savezu takva neorganizacija da vec dve godinama ne mogu da se usaglase oko datuma odrzavanja izlozbi i takmicenja, pa se desava da se dve izlozbe poklope ili idu jedna za drugom. Ovde godine nije ni izasao godisnji kalendar izlozbi, vec je organizovao ko je kad stigao. Primer, za vreme drzavnog u Beogradu bila je i izlozba u Novom Sadu. I eto, zamisli koliki red bi trebalo zavesti u savezu da na dnevni red dodje legalizacija stiglica.

    Ticar, na zalost ni meni nije jasno. Nekome udju u kucu, uzmu ptice, a po izlozbama se slobodno prodaje. Ove godine nisam bio na jednoj izlozbi osim u BG, tako da ne znam mozda se i smanjilo sa tim.

    Milane, jel bilo dosta divljih ptica sad u Novom Sadu?
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by xyz čet 12 vel - 11:42

    Onda šta da kažem Steva, iskreno se nadam da će vam jednog dana biti bolja situacija...
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by japirko1 čet 12 vel - 19:43

    po pitanju EU lični stav mi je "NE EVROPI" jer niko od njih nije imao nikakvu korist. pa "Evropa" od nas zavisi a ne mi od nje jer oni nama uvaljuju razne njihove proizvode(čitaj uzimaju novac ili izvoze", a od nas ništa ne kupuju. ) tako da me mnogo ne dotiču njihovi zakoni i njihova naredjenja jer smatram da svaki narod ima svoju tradiciju i da je upravo vrednost svakog naroda ta tradicija i kulturno nasledje......... i otišao sam daleko.

    Bilo je dosta divljih ptica na berzi u Novom Sadu i drago mi je zbog toga. jedina moja primedba odnosi se na držanje ptica i način na koji su bile izložene kao i na cenu. Smatram da bi ptice trebalo da budu skupe kako bi ih kupovao samo onaj koji ih stvarno voli. Na kraju krajeva svi smo mi počinjali sa takvim pticama i dok je takva situacija biće mnogo novih ptičara i ljubitelja ovog našeg hobija.
    _________________
    ovo je i moje misljenje u potpunosti i o EU i o pticama.....naime tesko je odmah pocet s uzgojom,treba prvo malo skupit iskustva s pticama jer i da mi se ptica izleze a mladi mi ne prezive zbog neiskustva to je isto prevelika steta......
    _________________
    avatar
    Gost
    Gost


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Gost čet 12 vel - 21:36

    Pa japirko pa nece niko odma cim se pocme bavit ticama pocet parit,vecinom se prvo pocme od par ptica,pa onda ucis malo o njima,i onda te neko povuce u te vode razmnozavalja,a naravno pa tribas znati kako sa jajima,svijetlom,hranom,vitaminima,a ako te vise zanima mozes pitat ode sve Laughing
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by zvrcko sen čet 12 vel - 22:09

    japirko i ja sam za NE Evropi ....

    ali mora se priznati da ima stvari gdje mi moramo dostić evropu i kad ulazimo da ulazimo kao jednaki partneri a ne kao miši.

    japirko znaš li kako su neki postali miljarderi Kerumi itd ... e sad bi ti tija da mi i da naša dica isto tako imaju mogučnost ..Što nije realno ni moguće jer sad pozitivni zakoni R Hrvatske zabranjuju krađu i muljanje što su onda dopuštali... Very Happy

    E sad kako smo mi uspjeli legalizirat uzgoj divljaka ...

    Našla se kritična masa uzgajivača predvođena idiotom od predjednika i sami su sebe prijavili sa točno određenim brojem ptica ministarstvu R Hrvatske da nas zavedu i da urede naš status . I tako je, nismo dobili prijavu ali nisu ništa učinili . pa smo iduće godine opet se svi prijavili i tražili da nam se regulira status . Tada smo dobili odgovor smiješan u kojem nam se zabranili puštanje i uzgoj istih. Otišo predjednik došao novi koji je ponovo isforsira prijavu ptica ministarstvu, i tad smo dobili uslove koje moramo ispunjavati ....i tako su stvari krenule ... nije to bilo lako niti jednostavno ja sam tri puta pisao i popisivao ptice i prijavljivao se ministarstvu da radim prekršaj..
    Ujedno bi kompletna administracija uzgoja bila jednostavnija da se nije umješalo par uzgajivača koji su tražili "strogo provođenje zakona".
    I kako smo mi uvjek veći vjernici i od Pape tako imamo ono šta imamo ....
    Hvala svim onima koji su me tada podržali i bezpogovorno sljedili jer rezultate takvog djelovanja Vi uživate ... jedan od pijonira ovog projekta je i Dean i zato cheers clown netreba ni zaboraviti ni Marceljaka koji je sve objedinio i kucao po vratima ministarstava...
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by japirko1 čet 12 vel - 23:55

    ma ja cu se isto pocet bavit uzgojom grdelina ali tek slijedece godine,jer ove jos nisam spreman,a i nemam jos dovoljno znanja za to,imam odlicne uvjete,jednu cilu prostoriju od 40 kvadrata s dnevnim svjetlom samo za tice,a zasad ostajem na grdelinima iz divljine...ako netko ima za prodat prstenovanog grdelina bija bih mu zahvalan odmah kupujem.....
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Dean pet 13 vel - 0:05

    da ne bi neko nešto krivo shvatio "idiot od predsjednika" iz seniorove priče je on sam SmileSmile
    Said_the_great
    Said_the_great


    Broj postova : 97
    Age : 43
    Location : B i H (HNK)
    Registration date : 17.01.2009

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Said_the_great pet 13 vel - 0:23

    hahahahaa, visoko misljenje imate druze precjednice o sebi, hahahaha
    jebaji ga na greskama se uci Very Happy

    zna li iko kako stvari stoje u BiH oko uzgoja faune evrope, jel moguce legalno uzgajati i izlagati ptice iz vlastitog uzgoja, prvenstveno mislim na stiglice i ostale domace ptice pjevice, jer koliko sam vidio na slikama sa izlozbe iz Mostara da je bilo stiglica ???
    i ako jest legalizovan uzgoj koji su propisi, standardi za parilice - kaveze za uzgoj
    avatar
    Gost
    Gost


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Gost pet 13 vel - 1:02

    izgleda mi da smo svi iz bivše juge protiv europe.trenutačno.a kad se sjetim koji sam imao pogled nekada u tu europu.kleo bih se u nju, a sad .....
    slažem se sa milanom dobro su nas nag....
    sad miliun propisa a naprijed nikako.sumorna budućnost.
    od svega što me još raduje i opušta su moja djeca i ovih par ptica koje držim.
    i oni trenuci lova na crno.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by zvrcko sen pet 13 vel - 3:17

    Dean je napisao/la:da ne bi neko nešto krivo shvatio "idiot od predsjednika" iz seniorove priče je on sam SmileSmile

    točno Deane

    kad sad pogledam sa odmakom od par godina mogu kazati da sam popušio iti jednu prijavu izgubi bi posa , a ja sam se tri puta prijavljiva...

    sad kako to nazvati

    osim što sam tio pomaknuti neke stvari sa mrtve točke nisam razmišljao glavom već me vuklo srce.

    ipak smo tj kao član predsjedništva i ja kao presjednik legalizirali HOS i započeli proces legalizacije uzgoja divljih ptica study cheers cheers afro

    Sponsored content


    Prijaviti uzgoj grdelina - detalji - Page 2 Empty Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 18:06.