Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+31
zoranV
jope
plafonko
kreso
tefik1
Sina BL
sestoperac
echeberija
Dule
many
Miljenko
MARIN
malinois
bocka
Boban NA
krepat ma ne molat
Dax BG
krnjolac
lord189
xyz
PESTI
franeperuzovic
Branimir
seadriver
ticar
Dean
zvrcko sen
saso78
DjordjeVet
Fago
ikayke
35 posters

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    avatar
    Gost
    Gost


    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by Gost uto 26 sij - 12:38

    Crv, melanizirani (crni) grdelin je odavno poznata stvar i danas rjetko ko mjesa aberaciju i mutaciju kad se tako nesto pojavi. Milion puta se isprobalo i uspostavilo da se neprenosi dalje,predpostavlja se i zasto se pojavi.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by crv uto 26 sij - 12:48

    Parcijalni melanizam po nekim autorima čak i atavizam.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by PESTI uto 26 sij - 16:16

    Kad je aberacija u pitanju, tada gen nije uspio mutirati u potpunosti da u daljnjem uzgoju bude prenosivo na potomke , ali ipak se dogadjaju nekakve promjene jer ptica se mjenja u fenotipu(vanjskom izgledu).
    Veoma rjetka pojava , nije stabilna ili nasljedna (bar je meni toliko poznato), i zdravoj ptici gdje je aberacija uzela maha vidim samo zanimljivu pticu u matici.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Bjelogrli štiglić

    Postaj by Carduel pon 8 oľu - 18:31

    Pozdrav svima!

    Evo jedne slike mog bjelogrlog, nije kakvih ima al ipak je bjelogrli. Zanima me jedna stvar a to je pojava bjelogrlosti kod carduelis carduelis balcanice jer ovaj bjelogrli ne pripada ovoj vrsti. Ovo su sjevernjaci i mislim da je kod njih češća ova pojava. Da li je netko imao bjelogrlu balcanicu?

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Carduel-bjelogrli-forum
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by PESTI pon 8 oľu - 20:24

    Carduel , brojimo ga pod bjelogrli . Laughing
    Trebao bi imati više primjeraka i različitih bjelih zona da bi se nešto kroz uzgoj pokazalo.
    Možda je baš taj skloniji davati svjetlije primjerke .

    Ja sam imao balcanicu bjelogrlog , ali sa veoma uskom bjelom zonom koja je sjekla masku .
    Tvom je bjela zona unutar maske , ne sječe.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by Carduel pon 8 oľu - 21:05

    PESTI je napisao/la:Carduel , brojimo ga pod bjelogrli . Laughing
    Trebao bi imati više primjeraka i različitih bjelih zona da bi se nešto kroz uzgoj pokazalo.
    Možda je baš taj skloniji davati svjetlije primjerke .

    Ja sam imao balcanicu bjelogrlog , ali sa veoma uskom bjelom zonom koja je sjekla masku .
    Tvom je bjela zona unutar maske , ne sječe.

    Pošto ne naganjam mutacije kakve su šanse da se poveća ova bjelogrlost u kombinaciji s normal ženkom. Kolege su mi govorile da često puta se dobiju normali mladi a poneki put i bjelogrli?

    Pesti jesi li radio što po ovom pitanju?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by PESTI pon 8 oľu - 22:08

    Carduel je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:Carduel , brojimo ga pod bjelogrli . Laughing
    Trebao bi imati više primjeraka i različitih bjelih zona da bi se nešto kroz uzgoj pokazalo.
    Možda je baš taj skloniji davati svjetlije primjerke .

    Ja sam imao balcanicu bjelogrlog , ali sa veoma uskom bjelom zonom koja je sjekla masku .
    Tvom je bjela zona unutar maske , ne sječe.

    Pošto ne naganjam mutacije kakve su šanse da se poveća ova bjelogrlost u kombinaciji s normal ženkom. Kolege su mi govorile da često puta se dobiju normali mladi a poneki put i bjelogrli?

    Pesti jesi li radio što po ovom pitanju?

    Sa normal ženkom teško , najbolja opcija je bjelogrli par ili x šareni grdelin .
    Čekam jednog sa bjelim repom pa ču pokušati nešto preko moje flote. Laughing

    Imam kolegu što je nekoliko sezona radio sa bilogrlima , čak je njih sa majorima pario da poveča bilogrle , baš ču ga nazvati ovih dana kako uvatim vrimena da mi opiše svoja iskustva.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by ticar pon 8 oľu - 22:20

    ja imam grdelina sa 3-4 perca bijela na potiljku na crnom djrlu glsve,uz to ima i bijelo žuto pero u krilu,jedna strana pera žuta druga bijela,stipe bili moga dati kojeg šarenog baštarda. Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Icon_lol
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by PESTI pon 8 oľu - 22:23

    ticar je napisao/la:ja imam grdelina sa 3-4 perca bijela na potiljku na crnom djrlu glsve,uz to ima i bijelo žuto pero u krilu,jedna strana pera žuta druga bijela,stipe bili moga dati kojeg šarenog baštarda. Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Icon_lol


    Triba bi pokušati pariti , ja nisam tako radio ali zašto ne .
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by Dax BG sri 10 oľu - 0:55

    Ha, ha, ha, evo onoga na odmoru... Carduel prijatelju, onaj grdelin koji je na slici da bi dao bjelogrlo potomstvo mora biti uparen sa ženkom koja ima potpunu bjelu portiklu tj. u onom oivičenom djelu ispod kljuna nema nikakvu primjesu žute ili crvene boje. Inače, ako ga upariš sa nekom koja ima par tačkica ili nepravilan oblik kao on, u najboljem slučaju ćeš imati 50% bjelogrlih a drugih 50% nosioca. Mislim da se ne bih više zamlaćivao sa bilaćima, svega mi. Evo danas sam bio do prijatelja pogledati njegove grdaline(drži za svoj gušt) i ima samo jednog šporkog. Ma ljubav na prvi pogled.
    vansal
    vansal


    Broj postova : 120
    Age : 47
    Location : MOSTAR
    Registration date : 04.08.2008

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by vansal sri 10 oľu - 17:27

    Carduel treba uvijek probati jer nikad se nezna šta može ispasti.
    U knjizi Il Cardellino u poglavlju o bjelogrlim Štiglićima imaju slike Štiglića kao što je tvoj i autori knjige navode da takvi Štiglići nikada nisu dali bijelogrle potomke.
    Štiglić da bi dao bjelogrle potomke bijela površina ispod kljuna mora kompletno presjecati crvenilo.

    Lijep pozdrav
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by zoranV sri 10 oľu - 17:46

    vansal je napisao/la:Carduel treba uvijek probati jer nikad se nezna šta može ispasti.
    U knjizi Il Cardellino u poglavlju o bjelogrlim Štiglićima imaju slike Štiglića kao što je tvoj i autori knjige navode da takvi Štiglići nikada nisu dali bijelogrle potomke.
    Štiglić da bi dao bjelogrle potomke bijela površina ispod kljuna mora kompletno presjecati crvenilo.

    Lijep pozdrav

    ja sam dobio bjelogrlog grdelina ,prošlu godinu,a pario sam bjelogrli(samo je imao točku ispod vrata) x normal ženka,tako da ta pravila šta pišu ne vrijede baš puno
    vansal
    vansal


    Broj postova : 120
    Age : 47
    Location : MOSTAR
    Registration date : 04.08.2008

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by vansal čet 11 oľu - 10:41

    Neznam, ja vijerujem Massimu Nataleu to je najveći svijetski poznavalac Štiglića i sa njegovim savijetima ne samo iz knjiga nego i privatno još nisam pogrješio.
    Lično sam imao sličnog Štiglića i godinama sam probao sa normal ženkama i nikad ništa.
    Pogledajte nokte u Štiglića i ako ima samo 1 bijeli nokat to je to dobićete bijelogrle.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by saso78 pet 12 oľu - 11:20

    vansal je napisao/la:Neznam, ja vijerujem Massimu Nataleu to je najveći svijetski poznavalac Štiglića i sa njegovim savijetima ne samo iz knjiga nego i privatno još nisam pogrješio.
    Lično sam imao sličnog Štiglića i godinama sam probao sa normal ženkama i nikad ništa.
    Pogledajte nokte u Štiglića i ako ima samo 1 bijeli nokat to je to dobićete bijelogrle.

    Vansal ovo je tvoje iskustvo sa pticama koji imaju bjeli nokt?
    Ja trenutno imam mladu zenkicu koju ci je pariti zbog dobar gen pjesme,a ima i bjeli nokt.Kakve su mi sanse ako je parim sa normal muzjak?
    vansal
    vansal


    Broj postova : 120
    Age : 47
    Location : MOSTAR
    Registration date : 04.08.2008

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by vansal pon 15 oľu - 10:18

    Nije moje iskustvo sa pticama sa bijelim noktom.
    Saso, šanse su ogromne da dobiješ šarene ili bjelogrle.
    cajzić
    cajzić


    Broj postova : 52
    Location : Senj
    Registration date : 04.11.2011

    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by cajzić ned 21 lis - 14:10

    ja imam jednog novog sa bijelom točkom na križu

    Sponsored content


    Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar - Page 7 Empty Re: Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 4:28.