Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+20
malinois
patrik
zoranV
PESTI
Fago
komiza
sgobin
crv
Renato.M
zvrcko sen
kreso
Dule
dr.nenad86
Dean
ikayke
turbozd
ERVINO
Merlo
ticar
refa95
24 posters

    Serije i mutacije

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Serije i mutacije Empty Serije i mutacije

    Postaj by refa95 sri 9 oľu - 0:11

    Veceras sam po kozna koji put usao u raspravu koja me toliko nervira.Neki ljudi nemogu da shvate da svaka MUTACIJA moze biti u 4 SERIJE(AHAT,IZABEL,CRNA,SMEDA),neki tvrde da je satinet samo satinet i da nije ni u kojoj seriji nego da je samo satinet.Pa bi zamolio one koji imalo poznaju kanarince da pojasne to malo jer meni se stvarno neda vise natezat.Znaci zamolio bih poznavaoce da dokazu da opal nije samo opal ili satinet samo satinet nego da se mora naci u jednojod 4 serije.Npr opal je izlozbena ptica u sve jednoj seriji osim IZBELU(jeli tako?)Tako i je izlozben u nekim a u nekim nije pa bi zamolio za malo objesnjenja da bi shvatili oni koji neznaju
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ticar sri 9 oľu - 0:24

    refa95 je napisao/la:Veceras sam po kozna koji put usao u raspravu koja me toliko nervira.Neki ljudi nemogu da shvate da svaka MUTACIJA moze biti u 4 SERIJE(AHAT,IZABEL,CRNA,SMEDA),neki tvrde da je satinet samo satinet i da nije ni u kojoj seriji nego da je samo satinet.Pa bi zamolio one koji imalo poznaju kanarince da pojasne to malo jer meni se stvarno neda vise natezat.Znaci zamolio bih poznavaoce da dokazu da opal nije samo opal ili satinet samo satinet nego da se mora naci u jednojod 4 serije.Npr opal je izlozbena ptica u sve jednoj seriji osim IZBELU(jeli tako?)Tako i je izlozben u nekim a u nekim nije pa bi zamolio za malo objesnjenja da bi shvatili oni koji neznaju

    refa koliko ja znam postoji opal u izabelu.i dakako da je izložbena ptica,zar nikad nisi čuo za izabel opal.

    što se tiče satineta,jesi ikad čuo za crnog satineta ili izabel satineta. Question ja nisam
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by refa95 sri 9 oľu - 0:24

    a jesi ti cuo za ahat satineta
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ticar sri 9 oľu - 0:33

    refa95 je napisao/la:a jesi ti cuo za ahat satineta

    ahat satinet može biti samo ahat nosioc satineta.satinet je nasta od ahata koliko ja znam.

    opale imaš u sve 4 serije ali satinete nemaš.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by refa95 sri 9 oľu - 0:34

    MOzel ovako ticar.Da sacekamo Deana,Ervina i jos neke pa nek oni kazu
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ticar sri 9 oľu - 0:35

    refa95 je napisao/la:MOzel ovako ticar.Da sacekamo Deana,Ervina i jos neke pa nek oni kazu

    a nek ti kažu ali ja ti kažem da satinet u svim serijama ne postoji.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by refa95 sri 9 oľu - 0:36

    Ok uredu ajde NEPOSTOJI,ali ja to nisam ni pitao ja sam pitao da objasne da satinet nemoze biti u satinet seriji,nego mora biti u izabel seriji,jeli tako
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Merlo sri 9 oľu - 1:02

    satinet
    Diese Melaninfarbe ist als Mutation in einem Zuchtstamm von Isabell-Kanarien erstmals aufgetreten.

    Die Satinet-Eigenschaft ist eine weitere Mutation des Verdünnungsfaktors (der uns die Achat- und Isabellvögel bringt). Es besteht also eine Allel-Reihe:

    unverdünnt (d+) --> verdünnt (dr) --> satinet (dsa)

    Ursache soll eine wesentlich stärkere Reduzierung der Melanine in Dichte und Ausdehnung sein, als es bei der "normalen" Verdünnung der Fall ist. So betrachtet gehört der Satinetvogel eigentlich noch zu den klassischen Melaninkanarien.

    Diese weitere Mutation des Verdünnungsfaktors kann nicht zwischen schwarzen und braunen Melaninen unterscheiden auf die er wirken soll. Je nachdem welches Melanin vorhanden ist, verdünnt er entweder das braune oder das schwarze Melanin. Demzufolge muss es Braun-Satinet und Schwarz-Satinet geben (der Standard wurde nur für Braun-Satinet erstellt).

    Bei Braun-Satinet-Kanarien ist das beige Zeichnungsmelanin zentral am Federkiel gelagert und soll als schmale, unterbrochene Strichelung sich vom sehr hellen beigefarbenen Flächenmelanin deutlich abheben.

    Das Untergefieder ist hellbeige und die Hornteile (Schnabel, Beine, Füße, Krallen) sind fleischfarben. Die Augen sind rot, bei Nestlingen hellrot.

    Ausgehend von den Braun-Satinets sollten sich auch Schwarz-Satinets züchten lassen. Dazu ist ein crossing-over notwendig, wie er auch zur Übertragung der Achateigenschaft in die Braunvögel notwendig war. Aus einer Verpaarung von 1,0 Achat/satinet/braun x 0,1 Braunsatinet fallen sowohl Achatvögel als auch Braunsatinet-Vögel. Bei vorliegen eines crossing-overs – können außerdem noch Isabellvögel und Schwarzsatinetvögel erzielt werden.

    Die Schwarz-Satinet-Vögel ähneln im Sichtbild stark den Achat-Eumo-Kanarien.

    Prijevod
    Ova boja je melanin došlo kao mutacija u uzgoj linije Isabell-kanarinaca za prvi put.

    Satinet vlasništvo je daljnje mutacije faktora razrjeđenja (što nam donosi ahat i Isabellvögel). Tu je, dakle, alel serije:

    nerazrijeđeno (d +) - razrijeđene> (DR) -> satinet (DSA)

    Jer biti mnogo veće smanjenje melanina u gustoći i širenje, kao što je slučaj s "normalnim" razrjeđivanje. Gledano u Satinetvogel zapravo još uvijek spada u klasične Melaninkanarien.

    Time se dodatno mutacija faktora razrjeđenja ne mogu razlikovati između crne i smeđe melanins čin na koji je to. Ovisno o tome koji je prisutan melanin, to je razrijeđena ili smeđi ili crni melanin. Zbog toga mora biti smeđe i crno-satinet satinet (standard je stvoren samo za smeđe satinet).

    U smeđe-satinet kanarinaca nalazi se u privitku crtanje melanina centralno montiran na pero i treba stajati kao uska, prekinut isprekidanim linijama su vrlo svijetlo bež boje površine melanin značajno.

    Niža perje je blijedo bež i rog dijelovi (kljun, noge, noge, kandže) su u boji kože. Oči su crvene, svjetlo crveno u nestlings.

    bi trebao biti temelj smeđe-crna-Satinets Satinets također može uzgajati. Namjena, prijelaz-over je potrebno, kao što je bio za prijenos imovine da ahat smeđe ptice potrebno. Od parenja od 1,0 achat / satinet jesen / smeđi ahat x 0,1 Braunsatinet obje ptice i Braunsatinet-ptice. Ako je prijelaz-destinacije - također može i dalje Isabellvögel i Schwarzsatinetvögel postići.

    Crno-i-satinet ptice su slične u vidljivom snažno slike Agate Eumo-kanarinaca.


    Braunsatinet žuta plijesan













    Braunsdatinet crveni mozaik tipa 1







    Satinet DSA razrijediti gonosomal naslijedila i recesivni dr. i nerazrijeđenom d

    "Satinet" = mutacija dr. (razrijeđeni) u DSA

    Z (s +, DSA) Z (s +, DSA) = Black muški satinet

    Z (s, DSA) W = Brown-satinet ženke

    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ERVINO sri 9 oľu - 1:13

    Merlo prijatelju ovo skoro pa nitko ne razumije Very Happy UKRATKO sve mutacije kanarinaca boje mogu postojati u svim serijama (crna-smeđa-ahatna-izabelna)...druga je stvar što mnoge te ptice nisu natjecateljske ili što se u fenotipu nemogu prepoznati....previše je tu pisanja sa malo efekta !!!! pozdrav....
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by turbozd sri 9 oľu - 1:13

    refa95 je napisao/la:Ok uredu ajde NEPOSTOJI,ali ja to nisam ni pitao ja sam pitao da objasne da satinet nemoze biti u satinet seriji,nego mora biti u izabel seriji,jeli tako

    Refa, satinet mora biti u smeđoj ili izabelnoj seriji(KAO IZLOŽBENE PTICE)...satinet je mutacija a ne serija...

    Toni B.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ERVINO sri 9 oľu - 1:32

    SATINET u crnoj i ahatnoj seriji POSTOJI... to je po fenotipu(loša)lipokromska ptica ...obično uzgajivači takve ptice pokušaju "podvaliti" pod crvenooke lipokrome ali bez uspjeha ...lako se prepoznaju ... ..pozdrav alien Rolling Eyes
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ikayke sri 9 oľu - 1:39

    lako se prepoznaju po boji potperja koja je sive boje, jer je to ipak melaninska ptica.... za razliku od rubino lipokrom mozaika... Smile

    POzz
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ERVINO sri 9 oľu - 1:45

    Feo (rubino) u ahatnoj i izabel seriji je također u fenotipu lipokrom ptica teža je za prepoznati od ahat i crnog satineta ali ipak study ...pozdrav

    PS netreba gledati paperje vidi se odmah i lako po ..... Question
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by turbozd sri 9 oľu - 1:58

    Da ne kvarim Refinu temu mene zanima izabelna serija opalnih kanarinaca kojih kod nas nema ili ih ja bar nisam vidio a priznati su po COM-u.Znam kakve su to ptice, ptice bez crteža u svim kategorijama zašto ih nema u našim prijavnicam!?


    Toni B.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ERVINO sri 9 oľu - 2:16

    Po COM nisu natjecateljske ptice ali po FOI u Italiji sigurno jesu....gledao sam ih dosta na izložbama u Italiji..ljepe su to ptice ...pokazuju sasvim malo opalnog efekta na letnim perima ostalo skoro pa čisti lipokromac...
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Dean sri 9 oľu - 9:04

    Refa ima PRAVO Very Happy , sve mutacije se mogu dobiti u svim serijama ! Ticar study Very Happy

    kod izabela opala je caka u tome što za ga ocijeniti trebaju idealni svvjetlosni uvjeti, COM ga ne priznaje kao takmičarsku pticu a FOI priznaje.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ticar sri 9 oľu - 10:29

    Dean je napisao/la:Refa ima PRAVO Very Happy , sve mutacije se mogu dobiti u svim serijama ! Ticar study Very Happy

    kod izabela opala je caka u tome što za ga ocijeniti trebaju idealni svvjetlosni uvjeti, COM ga ne priznaje kao takmičarsku pticu a FOI priznaje.

    mogu se dobiti to nitko nije rekao,ali je njegovo pitanje bilo dali postoji satine u svim mutacijama.nepostoji jer to nitko ne radi,
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Dean sri 9 oľu - 10:34

    ticar je napisao/la:

    mogu se dobiti to nitko nije rekao,ali je njegovo pitanje bilo dali postoji satine u svim mutacijama.nepostoji jer to nitko ne radi,

    ne izvlači se sad lol! lol!

    Šalu na stranu, krivo je reć da "ne postoji"... a dali neko to radi...pa ja vjerujem da neko sa "višim ciljem" vjerojatno radi i takve kombinacije, dali su pametne ili ne, o tome ne bi diskutirao ali od miliona uzgajivaća u svijetu kladim se da neko ima doma satineta u crnoj seriji :-)) flower flower
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by turbozd sri 9 oľu - 11:11

    ERVINO je napisao/la:Po COM nisu natjecateljske ptice ali po FOI u Italiji sigurno jesu....gledao sam ih dosta na izložbama u Italiji..ljepe su to ptice ...pokazuju sasvim malo opalnog efekta na letnim perima ostalo skoro pa čisti lipokromac...

    Ok nisu natjecateljske ptice i meni se sviđaju...zašto onda postoje po COM ključu....imam pred sobom knjigu "Grade atlante del canarino di colore" gdje sam vidio izabela opal u svim kategorijama.Po vašem postu zaključujem da su ptice priznate ali nisu takmičarske......Toni B.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ticar sri 9 oľu - 11:36

    turbozd je napisao/la:

    Ok nisu natjecateljske ptice i meni se sviđaju...zašto onda postoje po COM ključu....imam pred sobom knjigu "Grade atlante del canarino di colore" gdje sam vidio izabela opal u svim kategorijama.Po vašem postu zaključujem da su ptice priznate ali nisu takmičarske......Toni B.

    u italiji jesu takmičarske.u ostatku svijeta nisu.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by refa95 sri 9 oľu - 14:41

    I vidite da sam ja u pravu(ticar i merlo)Ticar vidis da postoje satineti u sve 4 serije i da svaka mutacija moze da bude u sve 4 serije samo sto neke nisu izlozbene
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by refa95 sri 9 oľu - 14:47

    Ticar study u ruke i malo procitaj
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by dr.nenad86 sri 9 oľu - 16:43

    Imaju pravo ticar, mozda bi malo mogo i oko satine mutacije da prolistas koju stranicu, oko serija satinea..... Jer smo jednom davno, na jednom forumu imali diskusiju o tome......



    Pozdrav
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by refa95 sri 9 oľu - 17:02

    Imali smo mi vec istu diskusiju gdje smo utvrdili da postoje sve mutacije u sve 4 serije.Ali izlgleda da nije naucio
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by ticar sri 9 oľu - 17:53

    refa95 je napisao/la:I vidite da sam ja u pravu(ticar i merlo)Ticar vidis da postoje satineti u sve 4 serije i da svaka mutacija moze da bude u sve 4 serije samo sto neke nisu izlozbene

    refa ne postoje satinet u sve 4 serije nego mogu postojati tj može se napraviti ali se to ne radi,znaći ne postoje.

    Sponsored content


    Serije i mutacije Empty Re: Serije i mutacije

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 17:32.