Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+23
riberi
ELVIR ALIDZANOVIC
xyz
brabus
komiza
Boban NA
pavao
malinois
DAMIAN
vansal
crv
Siskin
zoranV
Carduel
seadriver
NAVI
pippa
Dax BG
ERVINO
bizar
DjordjeVet
zoran ptice pjevice
PESTI
27 posters

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    ELVIR ALIDZANOVIC
    ELVIR ALIDZANOVIC


    Broj postova : 73
    Age : 49
    Location : Bosanska Krupa Bosna i hercegovina
    Registration date : 16.01.2010

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by ELVIR ALIDZANOVIC čet 20 sij - 23:31

    Podravljam sve sudionike foruma a posebno bih pozdravio moga hababa (prijatelja) euma nasega pticara iz moga grada na vrbasu BANJALUKE.za ovakvu urednost i lijepe i zdrave ptice mogli bi jedno jagnje da ispecemo pored nasega vrbasa ....kada prihajes u bosnu i hercegovinu javi se pozdrav
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by seadriver pet 21 sij - 0:37

    Odlične ptice eumo, prostor i higijena na visokom nivou. Bravo samo tako nastavi prijatelju.
    riberi
    riberi


    Broj postova : 182
    Age : 58
    Location : zenica
    Registration date : 09.02.2009

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by riberi pet 21 sij - 0:39

    nakon svih komentara nemam šta nadodati.sve je rečeno.vidi se da ne žališ truda ni materijala a i ljubavi je mnogo u ovom ptićarniku.bilo bi lijepo kad bi se još neki uzgajivači predstavili na zaista ovako lijep način. cheers sunny
    baketin
    baketin


    Broj postova : 42
    Age : 53
    Location : Novi Vinodolski
    Registration date : 06.03.2010

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by baketin pet 21 sij - 0:47

    RIJEČI SU SUVIŠNE!!!
    avatar
    Gost
    Gost


    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by Gost pet 21 sij - 1:57

    Eumo,ti si kralj euma cheers Sve najbolje! drunken
    pippa
    pippa


    Broj postova : 25
    Location : Mostar
    Registration date : 23.12.2010

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by pippa pet 21 sij - 18:27

    Tigre svaka čast i ja bih u životu ovo želio imati,možda nekad u budućnosti i bude nešto slično,do kad ptice držiš zajedno?kad si ovo snimao?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by crv pet 21 sij - 22:28

    EUMOX , ovo sve tvoje?

    Pomislio sam da je jedan od niza linkova sa neta Embarassed , dok nisam vidio tursku - ukuvanu kafu u fildžanu Suspect
    Lejlu je mogao namontirat bili tko.
    Što reći nego uzorni , školski primjer interijernoga uzgoja. Bravo majstore!
    avatar
    Gost
    Gost


    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by Gost sub 22 sij - 1:10

    Prije svega,svima se zahvaljujem na komentarima i neznam zasto me sad prozvaste tigar,jeli sto sam zaboravio promjeniti avatar ili zbog desnog ramena...nije ni vazno. Snimci su nadam se skromni,nisam otvarao ormare ni ladice niti pokazivao pribor i zalihe a ni mnoge druge stvari. Nema inkubatora,cincilatora ni karburatora,niti bilo kakvih pomagala uzgoja,jer drzim da je zdrava ptica samo ona odhranjena od bioloskog roditelja koji hranom daje potrebna antitjela za zdrav imunitet... Pehar koji stoji kod prozora,nije ni fokusiran ni priblizavan ni uslikan, sve zbog toga sto sam se trudio da sve bude maksimalno skromno predstavljeno,a i smatram da to nije neko mjerilo.

    @malinois ,hvala ti pozivu,za prave ljude se uvjek moze naci vremena za popiti kafu. Mozda krenem od Kleka,pa prema Splitu jer i tamo ima dobrih prijatelja. Takodjer pozdravljam svog hababa (prijatelja) i Banjalucanina @ELVIRA ALIADZANOVICA,svjetskog sampiona za kanarince,i nadam se da ce mo kada dodjem, negdje na obali Vrbasa okrenuti janjca sa ostalim prijateljima Cool

    @pippa, ja sam onaj sto puno zuji a malo meda daje , a med je zdrav u manjim kolicinama Wink , neznam sta ono gore pitas, muzjaci su posebno vec od kraja decembra i oni sada dobijaju sta im je potrebno, a zenke su samo u letilicama ...

    @Crve, nije Turska kafa, nego Senseo iz automata, ali prva liga - probaj ako imas priliku pa se uvjeri, Turska ide u manje soljice (tzv. fildzane) Wink

    PS. ja se ovim putem unapred zahvaljujem i onima koji budu eventualno stavljali komentare. Snimaka ce biti jos,
    a sljedece godine prosirujem mutacije i ulaze tu: Opalna mutacija,Bjelogrli sp. blanko (bjeli) , Isabel-satinet, Witkop-satinet, Witkop-pastel.
    pippa
    pippa


    Broj postova : 25
    Location : Mostar
    Registration date : 23.12.2010

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by pippa sub 22 sij - 1:13

    ja sam pitao kada si ovo snimao prije mjesec,dva ,godinu,2 godine?
    avatar
    Gost
    Gost


    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by Gost sub 22 sij - 1:16

    pippa je napisao/la:ja sam pitao kada si ovo snimao prije mjesec,dva ,godinu,2 godine?

    18.1.2011 prvi video, i 90% slika sa drugog videa
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by crv sub 22 sij - 2:11

    EUMOx je napisao/la:Prije svega,svima se zahvaljujem na komentarima i neznam zasto me sad prozvaste tigar,jeli sto sam zaboravio promjeniti avatar ili zbog desnog ramena...nije ni vazno. Snimci su nadam se skromni,nisam otvarao ormare ni ladice niti pokazivao pribor i zalihe a ni mnoge druge stvari. Nema inkubatora,cincilatora ni karburatora,niti bilo kakvih pomagala uzgoja,jer drzim da je zdrava ptica samo ona odhranjena od bioloskog roditelja koji hranom daje potrebna antitjela za zdrav imunitet... Pehar koji stoji kod prozora,nije ni fokusiran ni priblizavan ni uslikan, sve zbog toga sto sam se trudio da sve bude maksimalno skromno predstavljeno,a i smatram da to nije neko mjerilo.

    @malinois ,hvala ti pozivu,za prave ljude se uvjek moze naci vremena za popiti kafu. Mozda krenem od Kleka,pa prema Splitu jer i tamo ima dobrih prijatelja. Takodjer pozdravljam svog hababa (prijatelja) i Banjalucanina @ELVIRA ALIADZANOVICA,svjetskog sampiona za kanarince,i nadam se da ce mo kada dodjem, negdje na obali Vrbasa okrenuti janjca sa ostalim prijateljima Cool

    @pippa, ja sam onaj sto puno zuji a malo meda daje , a med je zdrav u manjim kolicinama Wink , neznam sta ono gore pitas, muzjaci su posebno vec od kraja decembra i oni sada dobijaju sta im je potrebno, a zenke su samo u letilicama ...

    @Crve, nije Turska kafa, nego Senseo iz automata, ali prva liga - probaj ako imas priliku pa se uvjeri, Turska ide u manje soljice (tzv. fildzane) Wink

    PS. ja se ovim putem unapred zahvaljujem i onima koji budu eventualno stavljali komentare. Snimaka ce biti jos,
    a sljedece godine prosirujem mutacije i ulaze tu: Opalna mutacija,Bjelogrli sp. blanko (bjeli) , Isabel-satinet, Witkop-satinet, Witkop-pastel.
    Nasjeo si na foru sa kavom lol! Sada nema druge nego da me pozoveš na ,,Senseo'' iz automata , da probam i da se uvjerim Suspect Za ptice ne sumnjam da su tvoje ali kava ... Taj Senseo mi je sumnjiv
    Suspect
    U pravu si za tursku kavu , ide u male šoljice. Ja probao u veliku - pa neće affraid
    avatar
    Gost
    Gost


    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by Gost ned 23 sij - 0:53

    crv je napisao/la:
    Nasjeo si na foru sa kavom lol! Sada nema druge nego da me pozoveš na ,,Senseo'' iz automata , da probam i da se uvjerim Suspect Za ptice ne sumnjam da su tvoje ali kava ... Taj Senseo mi je sumnjiv
    Suspect
    U pravu si za tursku kavu , ide u male šoljice. Ja probao u veliku - pa neće affraid

    Hoces kafu, ili pticu ? Nemoj nista naokolo, ko prizna pola mu se prasta . Cool
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by sestoperac ned 23 sij - 18:45

    Eumox

    ovo je stvarno vrhunski nivo ! Svaka cast !
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by crv ned 23 sij - 18:53

    EUMOx je napisao/la:

    Hoces kafu, ili pticu ? Nemoj nista naokolo, ko prizna pola mu se prasta . Cool

    Jesi majstor ali ti ne možeš uzgojit pticu kakvu ja nacrtam Evil or Very Mad
    Stavi ti kavu , eto mene

    cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by Gost sri 26 sij - 14:35

    sestoperac je napisao/la:Eumox

    ovo je stvarno vrhunski nivo ! Svaka cast !

    Tek sad slucajno vidjeh tvoj post. Zivio!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by MARIN pet 28 sij - 1:57

    EUMOx je napisao/la:Evo, kao sto sam obecao postaviti,ispunjavam. Mali snimak prostora i tica. Tice su se dosta razdrmale zbog lampice na kameri,a i blica, to se na snimcima i vidi.


    .
    Ovaj video je nesto za moje Banjalucke ticare od Sydnea preko Stokholma do Amerike,stavljam i njega ovdje,ostali ce tesko razumjeti uvod,ali mogu poslje privih sekundi uvoda pogledati animacije slika,ima dosta novih.Pocetak ovog videa je kao sto sam rekao namjenjen svim gore navedenim prijateljima da se nezaboravljamo i da ostanemo do kraja sa nasim pticama koje nam pored porodice cine veliko zadovljstvo u zivotu. (Zija na uvodima,pokvarena je obradom,i necist je snimak,nije takva kakva zvuci,skroz je otopljena na snimku,ako se neko sjeca onog bastarda faganela sto smo ja i drazen jednom prilikom komentarisali,tu je negdje,ali bice cistijeg snimka,cekam 12h svjetla,kad se tic digne u batudu i pocne vrtiti kako treba tad cu se potruditi da snimim)

    avatar
    Gost
    Gost


    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by Gost ned 13 vel - 17:42

    Mislio sam u Kalahari,ali zakljucano. Valjda nisam pogrijesio ako napisem ovdje.

    Evo danas sam nasao prvo jaje ove sezone! Ocekujem kod drugog para sutra isto tako. Samo da bude sve plodno. Krenulo je,mozda sam malo i pozurio ali eto. Zenka mi je juce bila sumljiva,znao sam da ce snjeti jaje ali imao sam osjecaj da ce van gnjezda,zato sam joj dao mogucnost da bira ali takvu gdje je u gnjezdo bilo lakse Wink

    Samo neka ide, sad kao i uvijek uz uzitak pratim desavanja sjedeci na kaucu i pijuckajuci kafu,a po potrebi reagujem gdje treba i sta treba.

    Pozdrav svima.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by bizar sub 26 vel - 10:11

    https://2img.net/r/ihimizer/img823/8859/scanqc.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img199/2217/scan0001mc.jpg
    Na početku se ispričavam Eumox-u što kasnim sa postavljanjem slika.
    Usput, ako sam pogriješio temu, stavite gdje već treba.

    Znači, stavio sam (prva slika) tekst iz Batude iz 2007.godine, gdje se spominju nove mutacije i eumska mutacija kod češljugara, te se pozivaju na :"...precizne sheme nasljeđivanja za eumsku mutaciju obradio je Talijan Massimo Natale..."
    Druga slika je iz knjige Massimo Natale, Il Cardellino,tekst vezan za EUMO mutaciju, ... molim neka netko prevede, ...ja nemam vremena, radna mi je subota.
    Nadam se da sam pomogao. Pozzzzz
    lav
    lav
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 24
    Location : Sinj
    Registration date : 23.02.2011

    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by lav pon 28 vel - 18:18

    Eumox bit ću kratak.Ti si genijalac i samo naprijed! Pozdrav od Lava!

    Sponsored content


    Uvođenje svježe krvi u uzgoj - Page 3 Empty Re: Uvođenje svježe krvi u uzgoj

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 28 tra - 9:42.