Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+13
bizar
Sina BL
MARIN
pippo
Branimir
ticar
ERVINO
saso78
bocka
zoranV
PESTI
danijelvr
refa95
17 posters

    Kako se ponasati sa mladcima????

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by refa95 ned 14 stu - 18:29

    a odakle mi kad ja zivim u po grada ja taj pjesak nemam gdje ni ostavit da mi stoji a nemam vremena svaka 3 dana ici po njega
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Gost ned 14 stu - 20:30

    Skupis mjesecne zalihe...
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by refa95 ned 14 stu - 20:33

    marko citaj malo bolje nemam gdje ostaviti toliki pjesak
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Gost ned 14 stu - 20:35

    Citam ja dobro,pa dovoljna je jedna vreća za mjesec dana,ne stavljas 3 kila u kavez,vec da samo pokrije dno kaveza,mozes pored ptica stavit ili negdje u kucu di ne smeta ... Very Happy
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by refa95 ned 14 stu - 22:16

    ja nemam gdje staviti kantu pjeska kamoli vrecu mislim ima mjesta ali neda mama
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Gost ned 14 stu - 23:20

    a da vas pitam jel nije bolje da mladi prezime tokom celu zimu u volijeru sa kanarinke pa sredinu marta poceti pripreme ,tacnije razdvojit kanarinke od grdeline a grdelina u kafezima rasporedit ,tako sto samo da se cuju medzusobno,pa kad udzu u formi nakon mjesec dana pustut u parove?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by ticar pon 15 stu - 5:53

    Toni Mk je napisao/la:a da vas pitam jel nije bolje da mladi prezime tokom celu zimu u volijeru sa kanarinke pa sredinu marta poceti pripreme ,tacnije razdvojit kanarinke od grdeline a grdelina u kafezima rasporedit ,tako sto samo da se cuju medzusobno,pa kad udzu u formi nakon mjesec dana pustut u parove?

    prvo triba grdeline odvojiti u toplo i pripremati,tek kad oni uđu u žestinu onda kanarinke početi pripremati jer grdelinu treba malo duže da uđe u formu.
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Gost pon 15 stu - 6:35

    ticar je napisao/la:
    Toni Mk je napisao/la:a da vas pitam jel nije bolje da mladi prezime tokom celu zimu u volijeru sa kanarinke pa sredinu marta poceti pripreme ,tacnije razdvojit kanarinke od grdeline a grdelina u kafezima rasporedit ,tako sto samo da se cuju medzusobno,pa kad udzu u formi nakon mjesec dana pustut u parove?

    prvo triba grdeline odvojiti u toplo i pripremati,tek kad oni uđu u žestinu onda kanarinke početi pripremati jer grdelinu treba malo duže da uđe u formu.
    da znam to nego mislio sam ukoliko ptice su napolje da li je bolje da bidu zajedno tokom celu zimu pa u mart da ih pocemo pripremat,razdvojit pa kanarinke ih nastimat kad ovi su vec u formi
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Miljenko pon 15 stu - 7:33

    Toni Mk je napisao/la:
    ticar je napisao/la:
    Toni Mk je napisao/la:a da vas pitam jel nije bolje da mladi prezime tokom celu zimu u volijeru sa kanarinke pa sredinu marta poceti pripreme ,tacnije razdvojit kanarinke od grdeline a grdelina u kafezima rasporedit ,tako sto samo da se cuju medzusobno,pa kad udzu u formi nakon mjesec dana pustut u parove?

    prvo triba grdeline odvojiti u toplo i pripremati,tek kad oni uđu u žestinu onda kanarinke početi pripremati jer grdelinu treba malo duže da uđe u formu.
    da znam to nego mislio sam ukoliko ptice su napolje da li je bolje da bidu zajedno tokom celu zimu pa u mart da ih pocemo pripremat,razdvojit pa kanarinke ih nastimat kad ovi su vec u formi

    Toni,

    Moje misljenje (s nosto malo iskustva) je; ..drzati ih odvojeno da ne dodje do cvrstog vezivanja medju parovima. Za kanarinke je pozeljno da se priviknu na pjev grdelina, jer ce na ovaj pjev reagirati kasnije. Ako ti je cilj samo bastardiranje, Pticar savjet ti je jako vazan...ne trosi kanarinke uzaludno tj, pocnio s pripremom tek kad se grdelini uzeste.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by lord189 pon 15 stu - 14:03

    aaa nesmi ti papir ostat na podu pod nikakvu cjenu drži pjesak u sobi pod kreveton u wc-u bilo di samo ga DRŽI
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Gost pon 15 stu - 22:26

    refa95 je napisao/la:ja nemam gdje staviti kantu pjeska kamoli vrecu mislim ima mjesta ali neda mama

    Ista stvar s menom,neda mama svašta na balkon stavljat Cool ...al kad prestanu padaline pravi se u mene tičarnica cheers
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Sina BL uto 30 stu - 18:58

    Pozzzzzzz Refa!

    Kako ptice, je l zazimilo, pjeva li stiglic?

    Jesi donio jos kojeg stiglica?

    Pozzz
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by refa95 uto 30 stu - 19:16

    sina ptice su dobro stiglic je odvojen sa jednom zenkom u malo vecem kavezu ostale zenke su u posebnim kavezima cekaju da produ izlozbe i idu u parove sa kanarincima ne nisam nabavio niti jednoog stiglica i pjeva on pjeva
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Dax BG uto 30 stu - 19:57

    Sina, pjevas li ti starac? Ionako smo falili oko stiglica, pa kontam da je bar zaronjgati...
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Sina BL sri 1 pro - 14:06

    Dax BG je napisao/la: Sina, pjevas li ti starac? Ionako smo falili oko stiglica, pa kontam da je bar zaronjgati...

    Pjevam drugar, uzmem gitaru pa laganica Smile Nema te na skypu? Da ne bi bilo da miniramo Refi temu, evo da ga priupitam da postavi sliku tog stiglica sa kanarinkom u vecem kavezu...

    Pozzz Refa i Dax Smile
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Sina BL čet 16 pro - 1:12

    Pozzzzz Refa!

    Kako stiglic, je l jos s kanarinkom il si odvojio, pjeva li, je l poceo kljun bijeliti?

    Snimi ga malo pa postavi ako hoces, ili napoisi par redova.

    Kako kanarinci, je l pocela sezona?

    Pozzzz
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by refa95 čet 16 pro - 8:38

    sina sve cu to uraditi danas kad dodjem iz skole stiglic pjeva kljun je poceo bjeliti u kanarinaca od 8 jaja 7 punih i jos 4 zenke se pare pa cemo vidit sta dalje
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Sina BL čet 16 pro - 13:45

    Super, samo lagano i sptrpljivo sa stiglom...
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by refa95 čet 7 tra - 17:00

    Sina Poceo sam mu davati maslacak.....lagano ulazi u formu jede jaje,maslacak i klijali niger svaki dan plus obcina mjesanica sa malo vise konoplje...dani su sad duzi i mnogo je toplije ima jos samo malo crnoga na kljunu.....uveliko vec pjeva i kada gleda kanarinku i kada negleda pjevba stalno...al kad ga primaknem kanarinki nece da se pusti na nju...........sada cu mu pojacati maslacak i zelenila,pa cemo vidjeti oceli biti sta imam jednu zenku sa ticadima koja zavrsiva sa njima za jedno 12 dana i 4 dana odmora to je 16 mislim da ce mu biti dovoljno da ude u formu,volio bi izvuci bastarde.Maska mu je postala kao krv evo slika pa pogledaj:


    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Dsc02798a




    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Dsc02801dk




    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Dsc02802zc

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by refa95 sri 13 tra - 21:48

    Sinabl imas li skyp evo ti moj refa95
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by Sina BL ned 17 tra - 23:27

    Refinjo majko, sta ima, nisam mjesec dana bio na forumu, stisle neke druge obaveze, tek sad vidjeh tvoje poruke...

    Skype nemam, fejsbuk nemam...

    Moderna verzija za izreku "ni kuceta ni maceta" je kazu "ni fejsa ni spejsa" Smile

    Nije ti ovaj stiglic jos spreman, dok ne pobudali nije spreman, to ti je najsigurniji znak, kad mu prineses drugu pticu mora se pustati na nju. Daji maslacak, klijalo, fertivit, sili ga slobodno, dok god se ispjevava ne mozes pretjerati, i prinosi mu pticu i gledaj kako se ponasa. Moze on pariti i bez pustanja na kanarinku, narocito ako mu nije prvi put, ako je iskusan, onda mu se nekad ne da pjevati vec odradjuje preko volje Smile Al ovome je prvi put, trebas ga napucati da urla kad vidi gospojicu s druge strane...

    Stavi kanarinku pored njega pa snimi kratki klip da vidimo kako se ponasa...

    Usput, kanarinci su ti odlicni, vidim ide lijepo, svaka cast, cestitam!

    Polako i strpljivo sa stiglicem, samo strpljene, ostalo ce doci na svoje!

    Pozzzzzzzz
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako se ponasati sa mladcima???? - Page 4 Empty Re: Kako se ponasati sa mladcima????

    Postaj by refa95 uto 31 svi - 16:59