Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+20
brabus
zoranV
trava
Dean
Miljenko
lord189
branimirf
Border
PESTI
ERVINO
many
zoran ptice pjevice
ticar
crv
mutacija
krnjolac
DAMIAN
mipticar
seadriver
refa95
24 posters

    Kako pripremiti stiglice za parenje

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by refa95 pon 21 ruj - 20:05

    Pozzzzzzzzzzz zelio bih da mi malo vise objasnite oko toga kako da usilim/pripremim stiglice za parenje i muzijake i zenke jer zelim da pve godine nesto probam i da se ozbiljnije pozabavim stiglicima recite mi koje biljke da dajem trebali im jajcana hrana i dali se mogu stiglici uhvaceni ove godine u 7 mjesecu mlatkani pariti sad u 2010 godine oko 5/6 mjeseca
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by seadriver pon 21 ruj - 22:30

    refa95 je napisao/la:Pozzzzzzzzzzz zelio bih da mi malo vise objasnite oko toga kako da usilim/pripremim stiglice za parenje i muzijake i zenke jer zelim da pve godine nesto probam i da se ozbiljnije pozabavim stiglicima recite mi koje biljke da dajem trebali im jajcana hrana i dali se mogu stiglici uhvaceni ove godine u 7 mjesecu mlatkani pariti sad u 2010 godine oko 5/6 mjeseca

    Puno o tome u temi "parenje i uzgoj grdelina" kao i u temi na drugoj stranici "priprema grdelina za parenje"
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by mipticar pon 21 ruj - 22:49

    Moj ti je savjet u ovo godišnje doba da svoje ptice prvo i osnovno dobro obučeš u perje a za parenje imamo čitavu jesen i zimu kako bi usvojili gradivo oko parenja i dobivanja mladih ptiča. Znači dobro perje i forma do prolječa.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by refa95 ned 7 vel - 22:30

    evo danas sam grdelina sa balkona unjeo u stan kod kanarinaca na toplo i 14 sati svjetla e sad sta da mu dajem da bi se usilio do polovine 3 mjeseca
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by DAMIAN ned 7 vel - 22:49

    Refa prijatelju, davaj mu pršuta, pancete i paškoga sira pa
    ćeš vidit kad se digne! Glava ka u mačka!
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Gost ned 7 vel - 22:56

    DAMIAN je napisao/la:Refa prijatelju, davaj mu pršuta, pancete i paškoga sira pa
    ćeš vidit kad se digne! Glava ka u mačka!

    Question Exclamation Question Question Question Question
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by krnjolac ned 7 vel - 23:11

    Ha,ha,damian je očito već spreman za sezonu..... Twisted Evil
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by refa95 ned 7 vel - 23:29

    samo se vi za...jte a ja sam ozbiljno pita
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by seadriver ned 7 vel - 23:36

    isto sta dajes i kanarincima, s tim da grdelinu dajes malo jacu hranu, sta vise zelenila jabuke, pojacaj sjemensku sa nigerom i konopljom, mozes nigera davati posebno sa strane u hranilici ili sesuli(ono sta se utakne medju zice), obavezno jajcanu, ali ne onu jajcanu obicnu za kanarince nego daji jajcanu za grdeline koju ces prethodno pomjesati sa ribanom jabukom tako da ta jajcana bude vlazna.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by refa95 ned 7 vel - 23:37

    hvala sea
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by mutacija pon 8 vel - 0:27

    Obavezno pupove maslacka ili klijalo sjeme možes slobodno svaki dan!
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by crv pon 8 vel - 1:08

    Refa nisi li prenaglo pticama promijenio uvjete(prostor,temperaturu,dužinu dana)? Pazi da nebi reagirali odbacivanjem perja.Što se tiče mužjaka , lako ga je pripremit.Za ženku moj ti je savjet : što kasnije , osobito ako se radi o mladoj ptici.
    Osim toga ako imaš uvjete , možda bi bolje radili vani.Jesu li do sada bili u istom kavezu?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by ticar pon 8 vel - 6:14

    crv je napisao/la:Refa nisi li prenaglo pticama promijenio uvjete(prostor,temperaturu,dužinu dana)? Pazi da nebi reagirali odbacivanjem perja.Što se tiče mužjaka , lako ga je pripremit.Za ženku moj ti je savjet : što kasnije , osobito ako se radi o mladoj ptici.
    Osim toga ako imaš uvjete , možda bi bolje radili vani.Jesu li do sada bili u istom kavezu?

    ma nemisli on pariti grdeline nego s tim grdelinom praviti baštarde
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by zoran ptice pjevice pon 8 vel - 16:25

    Refa javi se slobodno telefonom, pa blizu smo. 065 513-909. Da ti pomognem oko parenja stiglica. Pozdravi mi Ljucu!
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by refa95 pon 8 vel - 16:44

    ocu zorane pozdravit cu ga a ako mi sta bude trebalo ja te zovem
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by many pon 8 vel - 19:04

    ja mu napisao to sve jučer a dodao bih jajčana hrana je ženki potrebnija a i ima češljugara koji ju uopče ne jedu za moj pojam nije neophodna,proklijlo sjemenje,pupoljci,jabuka kriška to je e vitamin i odlično za mužjaka usiliti,zapravo on je uvijek spreman za ženku se treba pobrinuti.

    Predložio sam jučer da je najbolje pustiti da parfenje došđđe bez prisile ponukano izmjenom godišnjih doba jer češljugar ipak još ima svoj kalendar parenja,kanarinac i egzote ne,to bi trebalo uvjek imati na umu,na brzinu i preko noći ništa,za sve kvalitetno treba vremena.bastarde i češljugare ne možemo baš štancati kad nam je volja,pogotovo ako su uhvačeni uiz prirode(ako napišem ulovljeni onda sam baniran)
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by ERVINO pon 8 vel - 19:57

    refa95 je napisao/la:evo danas sam grdelina sa balkona unjeo u stan kod kanarinaca na toplo i 14 sati svjetla e sad sta da mu dajem da bi se usilio do polovine 3 mjeseca

    refa 95 to ti je prijatelju bila velika greška sa pticama treba strpljenja...treba poštivati određene stvari...može ti ptica dobiti šok i baciti perje oboljeti i slično...čemu žurba trebao si ga pustiti vani do maja zašto "mora" biti spreman sredinom trećeg mjeseca????prateći ovaj forum vidim da stalno "juriš" ptice su ipak samo životinje i ne treba ništa raditi na silu...to što neki imaju križance već u martu ili ranije ne treba da te brine gardelinovo "pravo" vrijeme je tek u maju ..pozdrav i sretno......
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Gost pon 8 vel - 20:05

    refa juniore,nisi rekao kako si dosao do 14h svjetlosti,kazes ubacio si ga unutra i ima sad 14h svjetla ? To kod kanarinaca moze,kod stiglica moras postepeno,i kakvo je svjetlo, obicno , neon, sa UV zracima itd...ovo zadnje ti treba.

    I sta kazes, rekao ti many da im narezes ljute kobasice ? Jel i zenkama i muzjacima ? Cool

    Usput da pitam manya i ja njegovo iskustvo, kako se treba pobrinuti za zenku kad je muzjak spreman ?
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by refa95 pon 8 vel - 20:20

    meni ce zenke u maju poceti da bacaju perje jer ja sam vec poceo drugu turu parenja i u maju mi je vec kasno a ja bastarde necu zbog pjesme nego zbog izlozbi
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by seadriver uto 9 vel - 0:28

    many je napisao/la:ja mu napisao to sve jučer a dodao bih jajčana hrana je ženki potrebnija a i ima češljugara koji ju uopče ne jedu za moj pojam nije neophodna,proklijlo sjemenje,pupoljci,jabuka kriška to je e vitamin i odlično za mužjaka usiliti,zapravo on je uvijek spreman za ženku se treba pobrinuti.

    Predložio sam jučer da je najbolje pustiti da parfenje došđđe bez prisile ponukano izmjenom godišnjih doba jer češljugar ipak još ima svoj kalendar parenja,kanarinac i egzote ne,to bi trebalo uvjek imati na umu,na brzinu i preko noći ništa,za sve kvalitetno treba vremena.bastarde i češljugare ne možemo baš štancati kad nam je volja,pogotovo ako su uhvačeni uiz prirode(ako napišem ulovljeni onda sam baniran)

    Svi ce cesljugari jesti jajcanu ali treba ih privikniti da je jedu
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by refa95 uto 9 vel - 14:46

    moji su svi naviknuti na jajcanu
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by krnjolac uto 9 vel - 19:45

    pario bi istog grdelina(ovog sa avatara) i sa grdelinkom i sa kanarinkom.jel to izvedivo i kako?
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by refa95 uto 9 vel - 20:29

    naravno da jeste
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by PESTI uto 9 vel - 23:09

    krnjolac je napisao/la:pario bi istog grdelina(ovog sa avatara) i sa grdelinkom i sa kanarinkom.jel to izvedivo i kako?

    Pozzz krnjolac!
    Možeš sa jednim grdelinom uspješno pariti nekoliko ženki. Ja radim jednim djelom tako kada su i grdelinke u pitanju , a najčešče kada su kanarinke.
    Mužijaka grdelina koji uspješno pari kanarinke netreba puno nagovarati da navali na grdelinku , naravno da trebaš prije ,,spajanja,, para dobro pripremiti grdelinku jer drugačije neče doči do parenja.
    Kada razviješ odredjene tehnike grdelinu koji ide od ženke do ženke samo za parenje svejedno je jeli ona kanarinka , grdelinka ili vrdunka ...takvi če skakati na sve što ponudiš.
    Uspješnost je vezana uz vrhunsku pripremljenost mužijaka i ženke .
    Grdelinke traže za razliku od kanarinki malo duži period za postizanje zrelosti pa ranije započni pripremu.
    Pronjuškaj malo kroz forum o pripremi ptica i nači češ zanimljivih tema.
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Gost čet 11 vel - 1:02

    krnjolac,mozes to raditi i ja sam, pusti neka zavrsi sa kanarinkom i kod treceg jajeta ga stavi u parilicu pa zenku blizu njega,neka pjeva na nju koji dan i kad joj upratis nervozu ubaci je na njegovu teritoriju i onda im dajes pojacanu ishranu, a ako se radi o mladoj zenki daji joj vec vise calciuma

    Sponsored content


    Kako pripremiti stiglice za parenje Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 20:02.