Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+15
krnjolac
Dax BG
crv
many
Fago
ERVINO
baltic
xyz
DAMIAN
kreso
zoranV
mutacija
PESTI
zvrcko sen
Miljenko
19 posters

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Miljenko uto 5 sij - 21:37

    tata je napisao/la:Znaći po tvom oni nemaju pojma svi su budale a! vjerovatno nisi iz istre pa nisi cuo i vidio takvog tića.i ja bi na tvom mjestu bio ljubomoran!!! dali si ih držao u ruci cca 600,i kao pravi ljubitelj i štovatelj oslobodio 597!ako jesi možemo razgovarati ako ne živi u svom svijetu zablude!I ZAPITAJ SE ZAŠTO ME ZOVU TATA!!!!!!!

    Je, tko nije iz Istre, ne zna. To su cinjenice! Nepobitne!

    A zasto ih niste postili svih 650? (50 se izleglo dok ste hvatali)! Sto ce Vam ona tri? Pa, Vi ste ljubitelji PRIRODE i PRORODNOG grdelina! Sto ce vam u kavezu?

    I mene moja dica zovu "TATA", kad im triba pinez (novaca)!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by zvrcko sen uto 5 sij - 21:43

    tata je napisao/la:Ev o odgovor svima!pticu zovemo GRDELIN!recimo da dida nema pojima,a zašto onda talijani,njemci,dalmatinci,bosanci itd...dolaze ovamo,uz tako veliki rizik odnose ih u svoje zemlje i kupuju ih za astronomske cjene!Znaći po tvom oni nemaju pojma svi su budale a! vjerovatno nisi iz istre pa nisi cuo i vidio takvog tića.i ja bi na tvom mjestu bio ljubomoran!!! dali si ih držao u ruci cca 600,i kao pravi ljubitelj i štovatelj oslobodio 597!ako jesi možemo razgovarati ako ne živi u svom svijetu zablude!I ZAPITAJ SE ZAŠTO ME ZOVU TATA!!!!!!!


    cheers tata ti si kralj......

    ali u R Hrvatskoj toj ptici je naziv Češljugar, Carduelis carduelis balkanica. Nisam ljubomoran jer je to velika mana čovjeka kao što je mana biti samovjeren, a neznat sa kime diskutiraš... ovako ova cifra od 600 kod mene i još nekih ljudi samo govori s kim diskutiramo.

    Živi i dalje u zabludi da si najjači i najveći poznavatelj fenomena zvani Štiglić, Grdelin, Češljugar...ukoliko si toliko jak ne napadaj nego objasni šta je po tebi verša što batuda, što tražiš od pisme ....

    konkretno tata to nas interesira ,,,ovako ispadaš .............................. afro
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by PESTI uto 5 sij - 22:20

    Nažalost!!!!!taj izvorni stari vers,gotovo da je izumro!tako da od cca 600ptica ove sezone koje samja vidio ja i moja ekipa zadržali smo SAMO 3.samo oni su imali taj vers!samo oni su PRVACI!!!Samo oni su potomci 1grdelina kojeg je BOG STVORIJO!!!a sve ostalo su mješanci!!!poslat cu vam sliku 1takvoga![/quote]


    Pozzz tata !
    Sve pratim ali zanima me kako si uspio preslušati 600 grdelina.
    avatar
    Gost
    Gost


    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Gost uto 5 sij - 23:14

    PESTI je napisao/la:Nažalost!!!!!taj izvorni stari vers,gotovo da je izumro!tako da od cca 600ptica ove sezone koje samja vidio ja i moja ekipa zadržali smo SAMO 3.samo oni su imali taj vers!samo oni su PRVACI!!!Samo oni su potomci 1grdelina kojeg je BOG STVORIJO!!!a sve ostalo su mješanci!!!poslat cu vam sliku 1takvoga!


    Pozzz tata !
    Sve pratim ali zanima me kako si uspio preslušati 600 grdelina.[/quote]




    nemoguće preslušat toliki broj ptica....
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by mutacija uto 5 sij - 23:19

    Marti neznaš ti šta su zagriženi,možda je tata u mirovini.australskoj i ništa drugo ne radi.
    avatar
    Gost
    Gost


    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Gost uto 5 sij - 23:22

    vidim da si naglo mutira u par dana haha ali mislila sam da tata možda spava u prirodi.... tata ne se idit.... Very Happy
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by zoranV sri 6 sij - 0:02

    Ervino,zahvaljujem se na čestitki i želio bi se i ja uključiti u ovu temu pjesme. Ja se bavim pjesmom grdelina već pet godina(a grdeline držim od svoje pete godine) i da vam pravo kažem da se sve svodi na splitsku pjesmu, zna se šta ptica smije pjevati ,a šta ne, i ja se toplo nadam da ću za sobom povući još par pravih istrijana da pođu držati ptice radi pjesme. usput da se pohvalim ,danas su me nazvali prijatelji iz Livna da su uhvatili grdelina,ali ne bilo kakvog ,već bjelogrlog žutu mutaciju i jednog sa dkroz bijelim repom,a kažu da u tom jatu ima još kojekakvih ekstrema. to su mi obećali na poklon cheers cheers cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Gost sri 6 sij - 0:05

    Nisam ja1-ini tu je cjela ekipa zajedno stara 1000god.vrednujemo samo staru izvornu floru i faunu.prema iskrenim ispovjestima naših predaka znamo kako su GRDELINI izgledali i pjevali!a vi imate možđa fotografije stare 500god.NEMATE!!!!MI nemamo kompjuter unajmljen je kao i osoba koja piše,i sve placamo ne jeftino da bi vama pružili korisne informacije i nemamo ništa od toga!živimo u prošlosti zato i nešto znamo!!!samo nemojte naljutiti ove drage ljude jer oni žele ponuditi znanje i pokloniti 1 tica!Zvrcko nažalost ti nisi taj trebalo ti je malo vjere i lipših riči!GRDELINA je stvorio BOG i sam on mu može dati ime kao što je tebe tvoj TATA I DAO TI IME!Ovdje gotovo da i nema češljuge,najviše vole metlicu i divlji radic! Prvi grdelini nisu imali crvenu glavu nego boju mandarina, bili su maleni, neugledni, prevladavala je smeđa boja, bilo je i mutacija 1% sa crvenom glavom koja danas prevladava i ima je 99,9% i takve većina drži. Ali zato je imao dubok i prodoran glas kao da dolazi iz neke spilje, kao rijetki operni pjevači. Vjerujte trese se nebo i zemlja. Lovite ih samo mrežama ne ljepilom od 9-tog do polovine 10-tog mjeseca. VOLITE IH KO SVOJU DJECU!!!
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by kreso sri 6 sij - 0:13

    meni je zaj sta meni nisi tata,a ja tvoj sin!!!!
    avatar
    Gost
    Gost


    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Gost sri 6 sij - 0:16

    tata je u svemu u pravu,ja se slažem u svemu sa njim.Vidi se što ga zovu TATA.
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by DAMIAN sri 6 sij - 0:19

    čovik je 100 posto u pravu!!!!!!
    avatar
    Gost
    Gost


    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Gost sri 6 sij - 0:19

    zoranV je napisao/la:Ervino,zahvaljujem se na čestitki i želio bi se i ja uključiti u ovu temu pjesme. Ja se bavim pjesmom grdelina već pet godina(a grdeline držim od svoje pete godine) i da vam pravo kažem da se sve svodi na splitsku pjesmu, zna se šta ptica smije pjevati ,a šta ne, i ja se toplo nadam da ću za sobom povući još par pravih istrijana da pođu držati ptice radi pjesme. usput da se pohvalim ,danas su me nazvali prijatelji iz Livna da su uhvatili grdelina,ali ne bilo kakvog ,već bjelogrlog žutu mutaciju i jednog sa dkroz bijelim repom,a kažu da u tom jatu ima još kojekakvih ekstrema. to su mi obećali na poklon cheers cheers cheers

    zorane,to sa bjelim repom je zanimljivo,moglo bi se ici na blanko sa tim,mada i toga vec ima ali nema veze
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by PESTI sri 6 sij - 0:23

    tata je napisao/la:Nisam ja1-ini tu je cjela ekipa zajedno stara 1000god.vrednujemo samo staru izvornu floru i faunu.prema iskrenim ispovjestima naših predaka znamo kako su GRDELINI izgledali i pjevali!a vi imate možđa fotografije stare 500god.NEMATE!!!!MI nemamo kompjuter unajmljen je kao i osoba koja piše,i sve placamo ne jeftino da bi vama pružili korisne informacije i nemamo ništa od toga!živimo u prošlosti zato i nešto znamo!!!samo nemojte naljutiti ove drage ljude jer oni žele ponuditi znanje i pokloniti 1 tica!Zvrcko nažalost ti nisi taj trebalo ti je malo vjere i lipših riči!GRDELINA je stvorio BOG i sam on mu može dati ime kao što je tebe tvoj TATA I DAO TI IME!Ovdje gotovo da i nema češljuge,najviše vole metlicu i divlji radic! Prvi grdelini nisu imali crvenu glavu nego boju mandarina, bili su maleni, neugledni, prevladavala je smeđa boja, bilo je i mutacija 1% sa crvenom glavom koja danas prevladava i ima je 99,9% i takve većina drži. Ali zato je imao dubok i prodoran glas kao da dolazi iz neke spilje, kao rijetki operni pjevači. Vjerujte trese se nebo i zemlja. Lovite ih samo mrežama ne ljepilom od 9-tog do polovine 10-tog mjeseca. VOLITE IH KO SVOJU DJECU!!!

    To je to !
    Tako pravi ljubitelj razmišlja.
    Toliko me je dirnulo da idem sad odmah širiti grdeline na balkonu. cheers
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by zoranV sri 6 sij - 0:44

    Eumox ,u petak idem dolje ,jedva čekam da ga vidim,pa ću vidjeti šta dalje sa njim(sa čim da ga parim)
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by xyz sri 6 sij - 0:57

    tata je napisao/la:Nisam ja1-ini tu je cjela ekipa zajedno stara 1000god.

    Ček, ček, kad si već pričao o postanku grdelina, i imaš tu ekipu, da li su grdelini i faganeli imali u to doba zajedničkog pretka?

    Cool

    Baš sam razmišlja da su skupa nastali od grdefanela.
    avatar
    Gost
    Gost


    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Gost sri 6 sij - 1:10

    Nema tu križanja, svaka ptica je jedinka svoje vrste, a naši interesi i saznanja tiču se prvenstveno grdelina jer ostale ptice pjevice nas toliko ne interesiraju, a bastardi najmanje. A fanganeli su imali ne crvena prsa nego više boju crvendaća, ali to ti ne mogu potvrditi 100% jer oni ovaj krug ljudi nisu interesirali, ali tako sam čuo od ljudi kojima se može vjerovati.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by xyz sri 6 sij - 1:14

    Hvala ti, OK.

    Samo pitam, jer imaju sličnosti.. (crvena boja, smeđa baza..)
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by mutacija sri 6 sij - 1:19

    Tata ko je prije nasta grdelin ili faganel.Tu informaciju nemam,a vidim to bi ti moga znat? Hvala!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by baltic sri 6 sij - 1:30

    Tata tata i ja bi nešto pito jeli prvo nasto grdelin ili je prvo jaje Smile
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Miljenko sri 6 sij - 2:56

    mutacija je napisao/la:Tata ko je prije nasta grdelin ili faganel.Tu informaciju nemam,a vidim to bi ti moga znat? Hvala!

    Faganel je stariji.
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by mutacija sri 6 sij - 3:07

    Hvala Miljenko, jel možeš s nečim podkrijepit,ako nije problem.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by zvrcko sen sri 6 sij - 4:07

    neš ti problema pita ih je ...............................
    ako neviruješ nama pitaj tatu

    vidim da je tata ovom forumu falija

    nije svrha tata da samo prcekaju mame Već da nam slipcima nekad otvori oči ispričaju nam koju lijepu priču ili predanje ....
    ali nas najviše zanima što tata i njegovi istomišljenici cijene od pjesme ,,,a takve odgovore nikako da dobijemo..................................

    A za strućno objašnjenje koliko su blizu pokoje vrste ptica naći ćete u tablicu tako da "kliknete na istu"

    [url=Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Th_Stablofinal]Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Th_Stablofinal[/url]
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Miljenko sri 6 sij - 7:58

    mutacija je napisao/la:Hvala Miljenko, jel možeš s nečim podkrijepit,ako nije problem.

    Zvrcko ti je to "de facto" napisao, a ovo ti je strucno objasnjenje (bazirano na genetskoj analizi).

    http://www.springerlink.com/content/r1ukblmke5d3uy1v/fulltext.pdf

    Najstariji od svih carduelis je North American Pine Siskin, od kojeg su preko "Beringovih vrata" ptice migrirale prema Sjevernoj Evropi, a od tuda juznije sve do Afrike (S.Citrinela, najblizi srodnik grdelinu) i istocno u Aziju.

    Faganel spada u "Brown Siskin" skupinu (Evropa i Euroazija), i moze biti da je predhodnih svih Siskina (carduelis) na nasem podrucju.

    Ovo nije sve 100%, ali ima nekog smisla.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by xyz sri 6 sij - 8:59

    Ima smisla, i te kako.

    Baš ću guštat čitat taj članak, hvala Miljenko.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by zvrcko sen sri 6 sij - 10:11

    Evo internet prijevod pa da se malo zabavljamo

    CMLS, Cell. Mol. Life Sci. 54 (1998) 1031-1041
    1420-682X :98:0901031-11 $ 1,50? 0.20:0
    © Birkha ¨ korisnik Verlag, Basel, 1998
    Istraživanje Članak
    Filogenija i brzo Sjeverna i Južna hemisfera
    specijacija od goldfinches tijekom miocena i
    Pliocene epoha
    A. Arnaiz-Villena *, M. 'lvarez-Tejado **, V. Rui' z-del-Valle, C. Garcı '-de-la-Torre, P. Varela, MJ Recio,
    S. Ferre i J. Marti 'nez-Laso
    Departamento de Inmunologı 'ay Biologı' Molecular, H. 12 de Octubre, Universidad Complutense de Madrid,
    Ctra. Andalucı ', E-28041 Madrid (Španjolska), Fax? 34 1 390 83 99, e-mail: antonio.arnaiz @ inm.h12o.es
    Primljeno 6. ožujka 1998; primljene nakon revizije 3. srpnja 1998; prihvaćen 7 srpanj 1998
    Epoha paralelno s specijacija drugih redova (na primjer, Abstract. Mitochondrial citokrom b (CYT b) od 25
    od 31 živućih goldfinches, siskins, greenfinches i Galliformes, pile: fazan). Pleistocen glacijacije
    redpolls (rod carduelis) je poredan od svibanj su važne u subspeciation (tj. Istočna
    uzoraka koji žive širom svijeta, primjerci imaju europske sijede glave goldfinches: Western European
    crno-na čelu goldfinches), te također u led-inducirana također bio fotografiran. Filogenetske analize dosljednost
    tently dao iste skupine ptica, a ova grupa-vicariance (izolacija) (tj. štiglić u zapadnoj Europi nasuprot
    ing je uglavnom vezane za geografske blizine. To štiglić na Daleki Istok Azija) širom svijeta. European
    se pretpostavlja da pleistocen glacijacije igrali izoliranih Serinus citrinella (citril Finch) nije kanarinaca,
    presudnu ulogu u porijeklo postojeći raznolikosti i distribucije, ali istinito zlatnik. Južnoamerička siskins imaju
    brzo zrači u posljednjih 4 milijuna godina se podudara bution sjeverne hemisfere kralješnjaka. Molekularna
    s nastankom prevlake Panama, pro-usporedba većina živućih vrsta koja pripada Songbird
    rodu Carduelis ne podržava ovu tvrdnju. bably, štiglić North American odnose na C. notata
    Fosilni zapis od piletine i fazana, divergencija napali pogodan i raznolik biotopa (Jug
    Vrijeme je korišten za kalibriranje molekularnog sata, američki otok) Carduelis za ptice. North American
    goldfinches svibanj biti preimenovana u siskins, jer CYT b DNK dendrograms ukazuju na to da specijacija u
    su udaljene genetski odnos s europskim Carduelinae ptice se dogodio tijekom miocena i
    goldfinches. Rod Acanthis mogao biti izostavljen, i pliocena epoha (9-2 milijuna godina) u oba
    redpolls stoga treba biti odvojen od Gorska juričica i Sjeverne i Južne hemisfere. Samo oko
    konopljarka, potonji (Europljana), vjerojatno se odnosi 4% prosječan iznos po supstitucije nukleotida
    loza se nalazi između najudaljenijeg Carduelis na američki goldfinches. Također, reproduktivni barijere
    Promatrane su između blisko srodne vrste i vrste, a to ukazuje na izuzetno brzo zračenje
    u usporedbi s zračenja drugih vrabac ne između ostalih udaljenijih sam sebe. Konačno, tenta -
    Songbird rodova. Osim toga, kontinuum malih rativnog klasifikacije za rod Carduelis vrsta je sug -
    gested. Songbird specijacija svibanj se naći tijekom miocena
    Ključne riječi. Goldfinches; siskins, redpolls, greenfinches, Carduelis, Serinus, passerines; mitohondrijske DNA.
    * Autor za korespondenciju.
    ** Doprinose Antonio Arnaiz-Villena i Miguel
    'Lvarez-Tejado su jednaki i red je arbitrary.A autorstva. Arnaiz-Villena et al. Filogenija roda Carduelis ptica 1032
    Carduelis (goldfinches, siskins, redpolls i zeleno -
    finches) je rod finches pripadaju Fringilli -
    Dae porodica ptica koja uključuje i mnogo vrabaca,
    bramblings i chaffinches. Većina njih su beauti -
    potpuno su u boji i rasprostranjena i poznati ptica -
    gledateljima i druge ljude [1-3]. Dokazi iz
    molekularna sistematika svibanj ponuditi nova saznanja o
    kontroverzan avian evolucija [4-9]; argumente za rano
    vs novije specijacija za songbirds (red Passer -
    iformes) su iznijela [4-7, 9]. Late Pleis -
    tocene glacijacije su bile povezane sa
    passeriform specijacija; fragmentacija vrsta biti -
    uzrok led-driven naknadne izolacije i genetski
    otklona i raspona proširenje tijekom interglacijali
    svibanj postojeći korisnički račun za mnoge vrste ptica pjevačica [9].
    Kako bi testirali ovu specijacija-vremena paradigma, mi
    prikupljenih uzoraka iz 25 od 31 živućih goldfinches
    (genus Carduelis, vidi tablicu 1 za zajedničke znanstvene i
    imena) u cijeloj Sjevernoj i Južnoj Americi, Europi
    i Azija [3] za nizanje orthologous gena iz
    svaka vrsta: mitohondrijske citokrom b (Mt CYT b; 924
    bp). Mitochondrial DNA (mitohondrijska DNK) je pokazala da se
    korisna za definiranje evolucijskih odnosa među
    relativno daleko i blisko povezane ptica i drugih
    vrsta [10, 11]. Također imamo za cilj da studij relat -
    edness tih vrsta ptica u kontekstu paleogeog -
    raphy i molekularni sat vremena da biste dobili ukupnu
    slika filogenija i vrijeme pojavljivanja
    Carduelis živućih vrsta [12-14].
    Materijali i metode
    Bird uzorci dolaze iz vrste i mjesta koja su
    navedene u tablici 1. Fotografije su snimljene s
    Nikon N-90 kamera opremljena Nikon 80-200
    Cilj automatsko zumiranje i bljesak. GenBank slijed
    pristupanja brojevi su također dobili (tablica 1). Krv iz
    dnevni ptica je bila nacrtana nakon fotografiranja rezanjem
    nokat na nogama lokalno anaesthetized s lidokain
    mast. Krv je prikupljen u EDTA pri 4 ° C i
    smrznuti do upotrebe. DNA je dobivena, a od 924 bp
    mitohondrijska DNK CYT b gena je pojačan sa primerima L14841
    H15767 kao i detaljan u ref. 15. Polymerase chain
    reakcija (PCR), kloniranje DNA i automatiziran sequenc -
    ing su provedena kao i prethodno opisani [15, 16]. Na
    najmanje tri klonovi iz dva različita PCRs su se -
    quenced od svake vrste CYT b molekula kako bi se
    procijeniti kvalitetu sekvenciranje. Pseudogenes su pronađeni, ali
    nisu uključene u analizu. U slučaju Serinus
    citrinella, uzorci iz četiri različite pojedinci su
    koristi, budući da se ova ptica treba biti klasificiran unutar
    rod Carduelis prema rezultatima ovdje ob -
    tained. Moć sekvenciranje DNA od CYT b (ili
    ostali orthologous geni) za rješavanje proble-taksonomija
    problemima svibanj biti u cijelosti prikazani analizirajući koliko
    moguće je najbliži živućih vrsta, kao što je učinjeno u
    sadašnji rad. Veze među vrstama u neposrednoj blizini
    svibanj, međutim, ne može riješiti, kao što je promatrana u slučaju
    of South American siskins, iako su statistički
    Cally čvrsto grupirane zajedno s visokim bootstrap
    vrijednost.
    Tri različite metode filogenetske stabla construc -
    tion su korišteni da bi se samostalno potvrditi ro -
    bustness drveća: unweighted škrtost, susjed
    spajanje (NJ) i unweighted par grupa s aritmetika
    srednja (UPGMA); tablici 2. također pokazuje da varijabla stranice
    smješteni su uglavnom na treći kodona pozicije, kao i očekivani
    u blisko srodne vrste. Matrica genetičkih udaljenosti
    NJ stabala za dobivena je maksimalna vjerojatnost
    metoda, a za UPGMA Kimura dva parametra Dis -
    tances su korišteni; UPGMA stablo je također koristi za
    procjeni srastanje puta od poznatih outgroup di -
    vergence puta [17]. Times of species divergencije su samo
    gruba procjena, posebno u našem istraživanju, kada je samo
    fazan i piletine fosilni zapis vremena je dostu -
    u mogućnosti. Međutim, vremenskoj skali za UPGMA stablo je bilo
    dobiveni usporedbom mt CYT b od piletine [18] i
    fazan [19], dvije vrste koje diverged 20 MYA [20]
    prema fosilnim i kombinirane usporedba molekularnih
    izračune. Usporedba yields evolucijski
    stopu od 0,62? 10? 9
    nonsynonymous zamjene po
    nonsynonymous stranica godišnje i 1,7? 10? 8
    synony -
    memoranduma zamjena po sinonim mjestu godišnje, tako da
    da je ukupna stopa je 3,97? 10? 9
    90,37 [17]. Ovo
    brzina supstitucija je oko 0,4% po milijun
    godina, što dovodi do grubu da
    4% prosječan iznos supstitucije nukleotida po lin -
    eage između najudaljenijeg Carduelis vrsta nastala u
    oko 10 milijuna godina (slika 3). Malim razlikama svibanj biti
    zbog različite metode koje se koriste. Standardna pogreška
    od fazana-piletine udaljenosti pokazuje da Cali -
    bration greška je oko 10%. UPGMA stablo nije
    direktna metoda zaključiti phylogenies među vrstama, ako
    stalne evolucije stopa ne dogodi. U
    predstaviti studiju ostale dvije vrste drveća ili bi
    ne bi provjeriti topologija UPGMA drvo [21]. U
    Osim toga, evolucijski stopa unutar jednog roda (Car -
    duelis) se ne bi trebala uvelike razlikuju (zaista, ovo je
    također promatrana, vidi dolje). Bootstrap vrijednosti su izraču -
    duæna obraËunavati i uplaÊivati metoda testiranja topološka robusnost
    drveća izračunati po škrtost i NJ metode [22],
    i prikazani su niske grane jer bootstrap
    isto stablo grana se dobiva se barem dvije različite
    stablo gradnje metode [23]. Isto tako, broj
    varijabla mjesta, uključujući i piletine, fazana i zeba
    sekvence (327 out of 924 CYT b DNK baze) i phylo -
    genetski informativan sites (230) je dovoljna za uspostavljanje -
    lish zvuka filogenetski usporedbe [21]; 924 bp areResearch članka CMLS, Cell. Mol. Life Sci. Vol. No. 54, 1998 1033
    Tablica 1. Popis vrsta, porijeklo i mit CYT b niz za identifikaciju (GenBank pristupanja broj).
    Carduelis vrsta Mt CYT b
    Engleski (Latin) Slijedno Sample regiju
    Štiglić
    (Carduelis spinus) L76391 Madrid, Španjolska
    Pine štiglić
    (Carduelis Pinus Pinus) U79020 Jackson, Wyoming, USA
    Red štiglić
    (Carduelis cucullata) L76299 Venecuela †
    Yellow-bellied štiglić
    (Carduelis xanthogastra xanthogastra) L76389 San Jose, Costa Rica
    Maslinast štiglić
    (Carduelis oli6acea) L77871 Lima, Peru
    Black štiglić
    (Carduelis atrata) L76385 Sucre, Bolivija
    Thick-billed štiglić
    (Carduelis crassirostris crassirostris) L77869 Mendoza, Argentina
    Hooded štiglić
    (Carduelis magellanicus magellanicus) U79016 Misiones, Argentina
    Žuta lica štiglić
    (Carduelis yarellii) U83200 Recife, Brasil ‡
    Andska štiglić
    (Carduelis spinescens spinescens) U79017 Merida, Venezuela
    Crno-chinned štiglić
    (Carduelis barbata) L77868 Magallanes, Chile
    Crno-na čelu štiglić
    (Carduelis notata notata) U79019 Chiapas, Meksiko
    Konopljarka
    (Carduelis cannabina cannabina) L76298 Madrid, Španjolska
    Gorska juričica
    (Carduelis fla6irostris fla6irostris) U83199 Cage ptica. Antwerpen, Belgija §
    Dark-podlogom zlatnik
    (Carduelis psaltria hesperofila) L76390 Sacramento, Kalifornija, SAD
    Dark-podlogom zlatnik
    (Carduelis psaltria Colombiana) U78324 Maracay, VenezuelaY?
    American zlatnik
    (Carduelis tristis salicamans) U79022 San Francisco, California, USA
    Lovre zlatnik
    (Carduelis lawrencei) L76392 San Diego, California, USA

    Zajednički zeba
    (Carduelis flammea flammea) L76386 Bruxelles, Belgija
    Artic zeba
    (Carduelis hornemanni hornemanni) U83201 Cage ptica. Antwerpen, Belgija *
    Citril Finch
    (Serinus citrinella citrinella) L77872 Sierra Madrid, Španjolska
    Zlatnik
    (Carduelis carduelis par6a) L76387 Madrid, Španjolska
    Zlatnik
    (Carduelis carduelis caniceps) L76388 Katmandu, Nepal
    Teksaški vrabac
    (Carduelis chloris auranti6entris) L76297 Madrid, Španjolska
    Orijentalna teksaški vrabac
    (Carduelis Sinica Sinica) L76592 Szechwan, Kina
    Crno-na čelu teksaški vrabac
    (Carduelis Ambigua Ambigua) U78322 Szechwan, Kina
    Himalajski teksaški vrabac
    (Carduelis spinoides spinoides) U79018 Katmandu, Nepal
    Zeba
    (Fringilla coelebs coelebs) L76609 Madrid, Španjolska
    Sudan zlatni vrabac
    (Passer luteus) L76714 Dakar, Senegal
    Austral Negrito
    (Lessonia rufa) L77902 Puerto Natales
    † Ascents iz Venezuele, ovaj primjerak je bila uzgajana u Madridu kao kavez ptica.
    ‡ Ascents iz Brazila, Recife, ali ovaj primjerak je bila uzgajana u Reggio nell'Emilia, Italija.
    § Ascents podrijetlom u sjevernoj Europi je emigrirao u Antwerpen regiju zimi.
    Y? Fenotipova C. psaltria iz Colorado i iz Venezuele nisu lako uočljive, vidi također [3].

    Svi uzorci proučavali su muškarac; jedan označen sa
    je od neutvrđenog spola.
    * Ascents vjerojatno podrijetlom iz Grenland emigrirao u Antwerpen u regiji hladne zime.
    Lophura nycthemera (fazan) i Gallus gallus (piletina) sekvence su dobivene iz refs 19 i 18, odnosno

    Sponsored content


    Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom? Empty Re: Evolucija, kako je grdelin postao grdelinom?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 2:38.