Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+8
malinois
damir64
many
zvrcko sen
crv
sale1977v
bocka
dragutin rajnović
12 posters

    kineski slavuj

    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by bocka pon 8 stu - 23:55

    Aco, ova ptica skoro u svakoj državi ima svoje ime a dobije ga po njenog izgleda i boji.
    Kod nas zime su hladne i ja nisam imao priliku da je sretnem a kod nas se zove sinošijka što bi u prevodu bilo plavo grla.

    Pozdrav
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by ticar uto 9 stu - 5:27

    bocka je napisao/la:Aco, ova ptica skoro u svakoj državi ima svoje ime a dobije ga po njenog izgleda i boji.
    Kod nas zime su hladne i ja nisam imao priliku da je sretnem a kod nas se zove sinošijka što bi u prevodu bilo plavo grla.

    Pozdrav

    i ja sam viđa ovakve ptice.zapamtija sam po boji na vratu.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by many uto 9 stu - 12:53

    bocka nema problema računaj da ču ti javiti,usput kod tebe valda ima dosta velikih slavuja luscinia luscinia koji imaju jači pjev dublje tonove i manje strofe tj liče na trstenjaka dok kod nas tj u mom kraju prevladava mali slavuj luscinia megarhynchos koji ima bogatiji repertoar i više različitih kitica i strofa i po boji je crvenkastiji i manji dok mu je rep uži,eto činjenica je da velikih slavuja ima više kod vas pa sad zapravo ne znam imaš li malog ili velikog slavuja,liči mi ovaj na fotki na velikog samo nisam siguran jer ne vidim leđa i rep!
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by crv uto 9 stu - 13:14

    Bocka , majstore ! To je pravi ornitološki pristup. Izmjena informacija. Ja godinama popisujem vrste koje su viđene između rijeka Cetine i Neretve , bez delte Neretve. Za sada imam 153 vrste na spisku(selidba, odmorište, prelet , skitnja , stanarice i zalutale , npr. bio je jedan tupik).
    Modrovoljka nije na spisku . Ali nikad se ne zna...
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by bocka uto 9 stu - 16:51

    Many u pravo si, ja sam bio veoma umoran kada sam pisao moj zadnji post i napravio sam permutaciju kada sam napisao da je najbolji Luscinia luscinia, ustvari mislio sam na manjeg luscinia megarhynchos.
    Onaj veliki dolazi prilikom selidbe i tada smo ih vatali, u pravo si sve što si napisao, veliki slavuj koj dolazi iz hladniih krajeva ima puno jači glas ali i meni više mi se sviđaju ovi naši slavuji.
    Taj slavuj nekako nezgrapno izgleda i kad stane da pjeva pravise ko mala lopta.
    Ovog proleča tražio sam da sretnem te velike slavuje ali nisam uspeo pronači, imam informaciju da polako i oni dolaze ka našim krajevima i da tu se razmnožavaju, mora se obilaziti planinske predele jer pretpostavljam da ta temperatura više im odgovara.
    Evo ti sliku od ove koje sam othrani a to su ti naši luscinia megarhynchos

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img155/8387/dsc05740s.th.jpg][/IMG]

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img257/986/dsc05791sm.th.jpg][/IMG]



    Na drugoj slici vidise kako je oformen slavuj.

    Many daj nešto da vidimo šta sada imaš od otice.

    Pozdrav Bocka
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by koce uto 9 stu - 22:57

    crv je napisao/la: Bocka , majstore ! To je pravi ornitološki pristup. Izmjena informacija. Ja godinama popisujem vrste koje su viđene između rijeka Cetine i Neretve , bez delte Neretve. Za sada imam 153 vrste na spisku(selidba, odmorište, prelet , skitnja , stanarice i zalutale , npr. bio je jedan tupik).
    Modrovoljka nije na spisku . Ali nikad se ne zna...

    Prošle godine,mislim da je to bio 15.08.,prilikom prstenovanja blizu Metkovica,prvi put sam u ruci imao Lusciniu svecicu,prekrasna ptica, jedna od najljepših.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by MARIN uto 9 stu - 23:37

    koce je napisao/la:
    crv je napisao/la: Bocka , majstore ! To je pravi ornitološki pristup. Izmjena informacija. Ja godinama popisujem vrste koje su viđene između rijeka Cetine i Neretve , bez delte Neretve. Za sada imam 153 vrste na spisku(selidba, odmorište, prelet , skitnja , stanarice i zalutale , npr. bio je jedan tupik).
    Modrovoljka nije na spisku . Ali nikad se ne zna...

    Prošle godine,mislim da je to bio 15.08.,prilikom prstenovanja blizu Metkovica,prvi put sam u ruci imao Lusciniu svecicu,prekrasna ptica, jedna od najljepših.

    Joj lipog datuma 15. 08. pa još Metković.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by crv uto 9 stu - 23:38

    koce je napisao/la:
    crv je napisao/la: Bocka , majstore ! To je pravi ornitološki pristup. Izmjena informacija. Ja godinama popisujem vrste koje su viđene između rijeka Cetine i Neretve , bez delte Neretve. Za sada imam 153 vrste na spisku(selidba, odmorište, prelet , skitnja , stanarice i zalutale , npr. bio je jedan tupik).
    Modrovoljka nije na spisku . Ali nikad se ne zna...

    Prošle godine,mislim da je to bio 15.08.,prilikom prstenovanja blizu Metkovica,prvi put sam u ruci imao Lusciniu svecicu,prekrasna ptica, jedna od najljepših.

    Koje mi bogatstvo iraznolikost ne znamo cijenit...Ali šta kaže Bocka , tehnika , makar minimalna i u akciju sa kamerom i kako je Bocka objasnio , fokusirajučim mikrofonom. Ako nisi dokumentira , nije to-to Wink
    Imamo u Makarskoj vrsnog fotografa koji se spontano zaljubio u ptice . Krešimir Žanetić. Imao je izložbu u Zagrebu i Splitu.Taj je za snimit eju tri dana bio u mini šatoru na litici (alpinizam) Našao je gnijezdo ušare (bubo bubo) gdje su se na kosti skupljali glodavci , koje je lovila eja scratch
    A meni je problem snimit pticu u kavezu affraid
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by koce sri 10 stu - 1:07

    MARIN je napisao/la:
    koce je napisao/la:
    crv je napisao/la: Bocka , majstore ! To je pravi ornitološki pristup. Izmjena informacija. Ja godinama popisujem vrste koje su viđene između rijeka Cetine i Neretve , bez delte Neretve. Za sada imam 153 vrste na spisku(selidba, odmorište, prelet , skitnja , stanarice i zalutale , npr. bio je jedan tupik).
    Modrovoljka nije na spisku . Ali nikad se ne zna...

    Prošle godine,mislim da je to bio 15.08.,prilikom prstenovanja blizu Metkovica,prvi put sam u ruci imao Lusciniu svecicu,prekrasna ptica, jedna od najljepših.

    Joj lipog datuma 15. 08. pa još Metković.

    Ne brini se sama trstika i trstenjaci,priko 300 ptica,a to šta misliš ionako nevalja sami pletaduri,zije kratke rizle.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by MARIN sri 10 stu - 1:12

    koce je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:
    koce je napisao/la:
    crv je napisao/la: Bocka , majstore ! To je pravi ornitološki pristup. Izmjena informacija. Ja godinama popisujem vrste koje su viđene između rijeka Cetine i Neretve , bez delte Neretve. Za sada imam 153 vrste na spisku(selidba, odmorište, prelet , skitnja , stanarice i zalutale , npr. bio je jedan tupik).
    Modrovoljka nije na spisku . Ali nikad se ne zna...

    Prošle godine,mislim da je to bio 15.08.,prilikom prstenovanja blizu Metkovica,prvi put sam u ruci imao Lusciniu svecicu,prekrasna ptica, jedna od najljepših.

    Joj lipog datuma 15. 08. pa još Metković.

    Ne brini se sama trstika i trstenjaci,priko 300 ptica,a to šta misliš ionako nevalja sami pletaduri,zije kratke rizle.

    Je je a onakve ka vaše možeš nać jedino na kompjutoru.Kad se rizle dobro rastegnu.A vidimo i lako se uče.
    Blago vama.
    Maghellano
    Maghellano


    Broj postova : 48
    Age : 36
    Location : Svedska/Banja Luka
    Registration date : 13.11.2010

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by Maghellano ned 28 stu - 14:04

    Video sam da je jedan čovjek ovdje kod mene u Švedskoj stavio jednog za prodaju preko interneta. Trazio je 4000 kr (400€) za jednog sa kavezom.
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by dragutin rajnović ned 28 stu - 20:22

    [quote=""]Video sam da je jedan čovjek ovdje kod mene u Švedskoj stavio jednog za prodaju preko interneta. Trazio je 4000 kr (400€) za jednog sa kavezom. [/qu
    Hvala Maghellano na informaciji preskupo a i predaleko mada sam bio na pola puta prošlu subotu u Kasselu na izložbi
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by dragutin rajnović pet 2 pro - 20:59


    Sponsored content


    kineski slavuj - Page 2 Empty Re: kineski slavuj

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 4:03.