Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+43
Miljenko
olanik
Sina BL
Dule
Siskin
komiza
kreso
saso78
zadranin
Sasha
seadriver
Renato.M
bocka
dr.nenad86
toni69
ssarava1
MrMaki74
vlado
zvrcko sen
PESTI
malinois
zoran ptice pjevice
ticar
xyz
ikayke
Edi
Dean
refa95
Carduel
riberi
DOMO
krstokljun
MARIN
brabus
richie
Edi-labin
baltic
ERVINO
plafonko
branimirf
antonio
zoranV
dzemal_sa
47 posters

    Livanjski grdelini u Poreču

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by ticar čet 20 svi - 4:29

    zoranV je napisao/la:ja čak sumnjam na grdelina,da ih je on izbacio,vjerovatno je prežestok i želi da pari

    ma miči ga van čim snese drugu turu i obisi ga na žicu od volijere da ga vidi.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by bocka čet 20 svi - 9:47

    zoranV je napisao/la:Danas sam isključio i automatsko svijetlo,ukidam i jaja ,izbacujem zelen i maslačak,davat ću im samo škajolu,nema više čišćenja,ukida se dezinfekcija,voda će im se davati svaki četvrti dan i onda će rezultati biti super

    Zorane šta ti se dešava ? nemoj biti depresivan i odmah deluješ razočarano ?
    Koliko vidim i čujem za tebe ti si jedan od najačih ptičara na ovom forumu, imaš idealne uslove za odgoj ptica a za postignuti rezultat nemam pravo na komentar jer smatram da puno više znaš i umeš s pticama od mene matorog.

    Ako ti ovako reaguješ, šta li treba mi ostali da kažemo ? zato glavu gore i daj nam ti hrabrosti.

    Od iskustva znam da je "strplenje spasenje" i sve če da dođe na svome samo netreba se čovek povlačiti od izazova.

    Ovo je šansa da znamo u buduče kako da reagujemo na ovakvo nevreme i da pronađemo način prema uspehu.
    Kako li je onim severnjacima koji uspevaju odgajiti sve vrste ptice.
    Zato, "glavu gore i idemo u radne pobede" - stara ali dobra izreka.

    Pozdrav Bocka
    avatar
    Gost
    Gost


    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Gost čet 20 svi - 19:22

    Zorane dobro ti Renato kaže tek sada je pravo vrijeme za gardeline.
    Nemoj zaboraviti da mi forsiramo sa parenjem da bi ptice bile spremne
    za takmičenjem.Nekad davno tek sada se stavljalo u par zato Zorane nemoj da odustaješ
    samo naprijed.Gori uši Vinetu. cheers cheers cheers
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV čet 20 svi - 21:01

    dečki,malo se zezam,malo mi se ovo dana poremetilo ,ali ne može me ništa pokolebati,ima jedna narodna ONO ŠTA NAS NE UNIŠTI ,TO NAS OJAČA,zato se ne brinite,nisam ja tako mekan,ja sam tvrdokožac. Very Happy
    branimirf
    branimirf


    Broj postova : 268
    Age : 41
    Location : mostar-hercegovina
    Registration date : 10.02.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by branimirf pet 21 svi - 9:47

    zoranV je napisao/la:dečki,malo se zezam,malo mi se ovo dana poremetilo ,ali ne može me ništa pokolebati,ima jedna narodna ONO ŠTA NAS NE UNIŠTI ,TO NAS OJAČA,zato se ne brinite,nisam ja tako mekan,ja sam tvrdokožac. Very Happy



    cheers cheers cheers
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sub 22 svi - 1:27

    Oni koji ganjaju pjev grdelina,i ako im ih slušaju ljudi,koji ne žele priznati da su im ptice dobre,imaju milion razloga da ocrne te ptice.Zija može biti ne znam kako dobra,ali oni će uvijek naći nešto,pa zato oni koji misle da imaju nešto,evo par primjera,šta mogu čuti od slušalaca "znalaca":
    1. Ako je zija kratka,zna se ne valja
    2. Ako zija nema boju,opet ne valja
    3. Ako nije ispravna tj. nema kolumbarni ta ne valja
    4. Ako zija ima dužinu i kolumbar,ne valja zato što nema boju
    5. Ako ima dužinu i boju ,nema kolumbar
    6. Ako ima kolumbar i boju,nema dužinu itd. itd,i tako u nedogled.

    Ali ako je ptica od nekog njihovog prijatelja i ne daj bože njihova ,pa ako brlja i to
    1. Kratka zija i bez kolumbara i sječe je kao satarom,a onda oni kažu ,a jesi li čuo boju?????
    2. A ako ima dužine,a ravna i grejza,e onda kažu,dužina je bitna ,i opet tako u nedogled. zato vam predlažem da puštate ljude da vam slušaju ptice,samo one za koje znate da su vam veliki prijatelji ili da nemaju pojma o pjesmi. Very Happy

    A ako se na sve to doda strila,onda ima još veći broj kombinacija.


    P.S. Jučer sam bio kod Kebe i brzo će doći obećani snimak,jer ja sam obećao da ću mnogima oprati uši,pa ću to i učiniti,iako znam kakvi će biti komentari od "velikih " ptičara,ali mene neće zanimati komentari ,već video snimci koji će se moći staviti ispod mog snimka ,radi usporedbe,ali po mogućnosti 5 minuta i to u komadu.Strah me samo,da neće doći više niti jedan snimak.

    P.S. One koji misle da u Livnu mogu kupiti oćake za 10 KM(kovertibilnih maraka),od livanjskih ptičara,moram razočarati,jer ti ljudi ne prodaju ptice ,a naročito ne oćake,jer ih više nema u Livnu.
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zadranin ned 23 svi - 0:00

    Moj zoka i kad su svi parametri zadovoljeni, zija , kolumbar, boja, pletiva, možeš dobiti i odgovor da čovjeka to i nije TAKLO DA GA SE NIJE DOJMILO, ili lako je to ti si to kupio pa odgojio tako da ima milion varijanti da čovjeku oljagaš ptice, pozzzzz kod mene će se malo njih još naslusati bez da donesu svoju pticu......
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by krstokljun ned 23 svi - 0:01

    Jeli danas bolja situacija zorane, nadam se da se ipak smiruju problemi u tvojoj odgajivacnici.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV ned 23 svi - 0:42

    zadranin je napisao/la:Moj zoka i kad su svi parametri zadovoljeni, zija , kolumbar, boja, pletiva, možeš dobiti i odgovor da čovjeka to i nije TAKLO DA GA SE NIJE DOJMILO, ili lako je to ti si to kupio pa odgojio tako da ima milion varijanti da čovjeku oljagaš ptice, pozzzzz kod mene će se malo njih još naslusati bez da donesu svoju pticu......

    Very Happy Very Happy Very Happy ,a ako ima sve ovo ,a ptica nije prstenovana,opet ne valja Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV ned 23 svi - 0:45

    krstokljun je napisao/la:Jeli danas bolja situacija zorane, nadam se da se ipak smiruju problemi u tvojoj odgajivacnici.

    Situacija ne da se smirila,već sam se dogovorio sa čovjekom da u utorak odem do njega da mi pokaže kako dohranjivati mlade grdeline,a ja se tom radujem,zato što mi kanarinka leži na5 jaja od grdelina i bez dohranjivanja ,neće moći ostati živi cheers
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by antonio pon 24 svi - 23:11

    zoranV je napisao/la:
    krstokljun je napisao/la:Jeli danas bolja situacija zorane, nadam se da se ipak smiruju problemi u tvojoj odgajivacnici.

    Situacija ne da se smirila,već sam se dogovorio sa čovjekom da u utorak odem do njega da mi pokaže kako dohranjivati mlade grdeline,a ja se tom radujem,zato što mi kanarinka leži na5 jaja od grdelina i bez dohranjivanja ,neće moći ostati živi cheers

    Znaci prijatelju ides malo na instrukcije o onda sam svoj majstor u odhranjivanju cheers puno srece s mladim grdelinima
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by ticar uto 25 svi - 3:54

    zoranV je napisao/la:
    krstokljun je napisao/la:Jeli danas bolja situacija zorane, nadam se da se ipak smiruju problemi u tvojoj odgajivacnici.

    Situacija ne da se smirila,već sam se dogovorio sa čovjekom da u utorak odem do njega da mi pokaže kako dohranjivati mlade grdeline,a ja se tom radujem,zato što mi kanarinka leži na5 jaja od grdelina i bez dohranjivanja ,neće moći ostati živi cheers

    zašto neće moći ostati živi,ko ti je tu foru prodao,itekako će ostati živi,samo ako ih kanarinka bude normalno hranila.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV uto 25 svi - 8:48

    Nisam još imao ovakvu situaciju,zato ne znam ,ali im ,za svaki slučaj moram osigurati dopunsku hranu,ne želim ništa prepuštati slučaju.Vjerovatno će ostati živi u prvih mjesec dana,a šta će biti kad dođu do prvog mitarenja,tad u glavnom pođu ugibati,navodno je to zato što je jako bitno kod mladih grdelina,prvih 8 dana ,da se hrane hranom biljnog porjekla.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 30 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV uto 25 svi - 22:48

    Evo i mene,vratio sam se prije par sati i odmah da vam stavim jedan ,mali,slatki video,jedan od ljepših bastardi šta sam dobio ,od kad bastardiram,tek su izašli iz gnijezda,pa su malo plašljivi.