Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
koce
emar
carduelismo
topaz
novaksin
dva grdelina
opalnaissus
turbozd
pippo
malinois
Dule
CUBA
čajka
dzemal_sa
kemo89
ERVINO
sgobin
SlavcoMk
trnar
Renato.M
crv
faganel
mememe
PESTI
alann
patrik
zoranV
vlado
dr.nenad86
MARIN
krstokljun
franeperuzovic
seadriver
sestoperac
zvrcko sen
Rasko
bocka
Branimir
kreso
DjordjeVet
Merlo
Dean
Fago
steva318
ikayke
xyz
ticar
51 posters

    PITANJEza majstore

    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by kemo89 sub 31 srp - 3:40

    Ljudi da nebi otvarao novu temu pa cu iskoristiti ovu jer je ipak pitanje za sve heheh koji znaju znaci imam bakarastu zenku i takodze bakarastog muzjaka ali mi muzjak udara na zelenkasto vise jer nije karotiran pa mi se od tog para pre 3 dana izlegla 4 malca svi su ok hrani ih majka super pa bi hteo da mi podobiju crvenu bakarastu boju pa posto kod mene ovde nemogu naci kupiti karotin onda cuo sam negde na forumu da mogu u jajcanu mesati i alevu papriku tako ce ih majka hraniti i prvo perje ce im biti ko karotinom obojeno heheh pa sad ako je nekoe probavao stim moze mi objasniti malo kako da to uradim u kojjoj razmeri i dali smem to da uradim .pozzdrav bicu puno zahvalan na svim savetima
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by kreso ned 1 kol - 17:45

    interesira me jedna stvar u kojem mjesecu se moze sad ne kazem 100% ali sa velikom sigurnoscu vidit puhanjem spol mladog kanarinca ,znaci neovisno o pjevanju iskljucivo puhanjem me interesira,hvala!
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Renato.M ned 1 kol - 19:31

    Krešo to ovisi od jedinke do jedinke. U kojem se mijesecu izlegao? Prehrana ?Dali je zdrav 100% ?
    Kod nekih mužijaka to se več dobro vidi u listopadu a nekima to teško prokužiš i kad ih trebaš staviti u par u 2-3 mijesecu. Ove godine mi je prijatelj dobio Eume iz Italije, u martu sam ih puhao i nisam baš 100% bio siguran ni za muškog ni za ženku. Bili su par ali nije izvukao ništa od njih. Poz.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by kreso ned 1 kol - 19:42

    evo danas san bas promatra dobar dio dana od 9 mladih san uocija pjevanje vise zuborenje rekli bi s napetim grlom kod 4 mlada od njih 9 ,pa je vjerojatno da su muski sad se samo nadan da je ostatak zenski spol ,ode mi uzgajivaci bas kazu na sastanku nekida da je sezona muzjaka ove godine znaci veliki postotak muskih kod izlijeganja, a mene bas interesiraju vise zenke trenutno Evil or Very Mad
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by xyz sub 7 kol - 12:53

    Evo u mene dođoše neki kanarinci, pa da ne otvaram novu temu, pitao bi ovdje.. na prvim slikama je mlada ženka, bakrena. Zna li tko kako se bakrenima gleda spol po boji perja, ili se tako ne može (nego samo puhanjem)? Na drugoj slici mi se čini da je ahat mozaik a pošto je bljeđi crtež na leđima vjerovatno je pastel mužjak? Molio bi iskusne da malo komentiraju ptice. Hvala.


    PITANJEza majstore - Page 8 Th_z5

    PITANJEza majstore - Page 8 Th_z4

    PITANJEza majstore - Page 8 Th_z3

    PITANJEza majstore - Page 8 Th_z2

    PITANJEza majstore - Page 8 Th_z1

    PITANJEza majstore - Page 8 Th_m5

    PITANJEza majstore - Page 8 Th_m4

    PITANJEza majstore - Page 8 Th_m3

    PITANJEza majstore - Page 8 Th_m2

    PITANJEza majstore - Page 8 Th_m1
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by sgobin sub 7 kol - 13:41

    Pozdrav draženxp,
    iz osobnog iskustva kod bakrenih ptica sam pračenjem još mladih u gnijezdu prilikom operjavanja shvatio i što se u velikoj večini slučajeva pokazalo ispravno da su ženke dosta jače u melaninskom crtežu a osobito se to može reći za bočni crtež iako se zna dogodit i pogreška.Znači lipokromska boja perja mi se nije pokazala toliko bitna ona varira zavisno o prisutnosti eumelanina od rasvjetljene do zagasito crvene.
    Trenutno sam jednooki(imam povez preko drugog oka) pa nebi komentirao fotke.
    cheers cheers cheers
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Dean sub 7 kol - 13:47

    ovo na drugoj slici nije pastel nego opal Very Happy

    a ovako češ teško utvrditi jeli ptica br.1 muško ili žensko, da su i ostali ptići iz gnijezda na okupu onda bi se možda utvrdile razlike izmedju mužjaka i ženki, ovako češ malo sačekati :-)
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by ERVINO sub 7 kol - 14:56

    Pozdrav,,,,,Zna li tko kako se bakrenima gleda spol po boji perja, ili se tako ne može (nego samo puhanjem)? Na drugoj slici mi se čini da je ahat mozaik a pošto je bljeđi crtež na leđima vjerovatno je pastel mužjak...

    Bakrenim kanarincima se nemože sa sigurnošću utvrditi spol ptice na osnovi boje perja,postoje neka obilježja koja karakteriziraju razlike u spolu (bočni crtež, brkovi..)ali ni oni nisu pouzdani 100 %.,,druga slika svejedno je dali je opal ili pastel ptica ima ozbiljnu grešku u kategoriji (maska nije zatvorena već se produžuje u tz.naočale i još zatvara cijeli krug na vratu) pa bi bilo najbolje tu pticu isključiti iz daljnjeg uzgoja....
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Renato.M sub 7 kol - 23:31

    Evo i Sgobin i Dean i Ervino su lijepo i točno iskomentirali te dvije ptice pa da i ja kažem moje mišljenje.
    Bakrena intenzivna ptica je vijerovatno mužijakić pošto na prsima nema nikakvog crteža, da je ženka vijerovatno bi se vidjela barem koja crtica( nemora značiti 100%, ako su loši roditelji.....)
    Kod druge ptice, nekakav ahat opal kao i uvijek uočava se greška kod tipa ptice (to se da i popraviti) ali meni je veča greška loš melanin ( crtež ) kojeg češ teško popraviti (ako je ahat ). POZDRAV.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by xyz ned 8 kol - 0:58

    Hvala vam puno. Te ptice nisu ono što me generalno zanima (čekam čiste ahate) ali bile su mi "usput" za nabavit pa eto.

    Kod tog ahata (opala ili pastela) mi malo manje smeta ta maska i naočale, šta je gosp. Ervino primjetio, a totalno mi se ne sviđa crtež koji je "izbljedio" skroz.

    Bakrenog ću čekati da vidim šta je, nema na čupici ona razdvojena muška široka pera (lepezica), nego više kao ženka ravna perca i prema repu.





    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by sgobin ned 8 kol - 12:49

    Dražene evo napinjem oko da pokušam što bolje vidit fotke,koliko mi se čini ta tica je po meni bakreni pastel lako moguče da je ženka.
    Dal možeš napisati broj prstena ,bilo je tih ptica u Zadru pa možemo točno provjeriti šta je po genotipu ako je iz Zadra.
    Pozdrav.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by xyz ned 8 kol - 20:48

    Ok, evo prepisah brojeve prstena - porijeklo tića ja ne znam;

    Muški ahat HR10F-025-113-018

    Bakrena HR10F-010-109-018

    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by ikayke ned 8 kol - 21:22

    drazenxp je napisao/la:Ok, evo prepisah brojeve prstena - porijeklo tića ja ne znam;

    Muški ahat HR10F-025-113-018

    Bakrena HR10F-010-109-018


    Opal - Knezevic Marko - Zadar
    Bakreni - Kovačević Nediljko - Zadar

    Drustvo Zadar
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by sgobin ned 8 kol - 22:20

    Heh pogodia sam točno kako sam i mislia za bakrenu ticu.Sutra ću ti provjeriti točno genotip pa ću javit. Very Happy Very Happy Very Happy Vid je osta koliko toliko dobar makar na jedno oko.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by xyz ned 8 kol - 22:43

    Svaka čast na intuiciji za porijeklo tića, sritno ti da se i drugo oko brzo oporavi
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by sgobin pon 9 kol - 11:37

    Hvala na željama Dražene bit će to ok.
    Tica je po genotipu čisti pastel,dobivena je iz parenja mužjak pastel x ženka pastel s napomenom da su i otac i majka dobiveni preko nosioca pastela muški x pastelna ženka tj. plod su višegodišnjeg uzgoja mog dobrog prijatelja Nediljka Kovačevića koji to radi ajmo reći onako školski svako malo vračanjem mutacije na normala.
    Pozdrav.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by xyz pon 9 kol - 19:45

    Hvala kolega na stručnom objašnjenju, ptica je nevjerovatno živahna i zdrava. Odlične tiće onda ima vaš kolega Nediljko.



    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by sestoperac uto 10 kol - 23:13

    E nije mi jasno da moderator ovakvog foruma nabavlja kanarince, a ne zna ciji su Very Happy

    Izgleda si ovaj put imao srece Very Happy
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by xyz uto 10 kol - 23:58

    He he, ja sam ti hobist, a i isključivo solo igrač.. nakon nekoliko podmetanja od strane nekih uzgajivača (muško za žensko, kanarinka koja je snijela sva jaja za tu godinu, ko zna koliko tura, a došla u mene kao još "nepripremljena za parenje", bolesne ptice bubak/sušica/kokcidije) puno više se oslanjam na ono šta oko vidi i uho čuje, nego na to šta tko govori..

    Rijetki su uzgajivači kojima vjerujem (a koje sam upoznao uživo). Mogu ih komodno nabrojiti na prste jedne ruke.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by ticar sri 11 kol - 4:10

    drazenxp je napisao/la:He he, ja sam ti hobist, a i isključivo solo igrač.. nakon nekoliko podmetanja od strane nekih uzgajivača (muško za žensko, kanarinka koja je snijela sva jaja za tu godinu, ko zna koliko tura, a došla u mene kao još "nepripremljena za parenje", bolesne ptice bubak/sušica/kokcidije) puno više se oslanjam na ono šta oko vidi i uho čuje, nego na to šta tko govori..

    Rijetki su uzgajivači kojima vjerujem (a koje sam upoznao uživo). Mogu ih komodno nabrojiti na prste jedne ruke.

    ja sam jedan od ovih prstiju. PITANJEza majstore - Page 8 Icon_biggrin
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by crv sri 11 kol - 12:32

    ticar je napisao/la:
    drazenxp je napisao/la:He he, ja sam ti hobist, a i isključivo solo igrač.. nakon nekoliko podmetanja od strane nekih uzgajivača (muško za žensko, kanarinka koja je snijela sva jaja za tu godinu, ko zna koliko tura, a došla u mene kao još "nepripremljena za parenje", bolesne ptice bubak/sušica/kokcidije) puno više se oslanjam na ono šta oko vidi i uho čuje, nego na to šta tko govori..

    Rijetki su uzgajivači kojima vjerujem (a koje sam upoznao uživo). Mogu ih komodno nabrojiti na prste jedne ruke.

    ja sam jedan od ovih prstiju. PITANJEza majstore - Page 8 Icon_biggrin

    Je , ti si oni srednji affraid
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by PESTI sri 11 kol - 14:38

    Very Happy
    dzemal_sa
    dzemal_sa


    Broj postova : 204
    Age : 45
    Location : Sarajevo, Bosna i Hercegovina
    Registration date : 17.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by dzemal_sa sri 11 kol - 15:18

    Zlatna SREDINA Smile
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by xyz sri 11 kol - 18:04

    Tićar ti si prika, tu nisi ni ubrojan.. koliko smo se trampili i mjenjali tića Bog zna.. Cool
    čajka
    čajka


    Broj postova : 412
    Age : 56
    Location : S P L I T
    Registration date : 01.05.2009

    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by čajka sri 11 kol - 20:47

    srednji bar zna sta dobiva

    Sponsored content


    PITANJEza majstore - Page 8 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 20 svi - 11:03.