Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+19
zvrcko sen
zoranV
Merlo
koce
zoran ptice pjevice
Siskin
seadriver
sestoperac
ticar
crv
Renato.M
bizar
mimo
evmolp
vlado
bocka
lord189
dzemal_sa
komiza
23 posters

    AKTIVNI UGLJEN

    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by seadriver uto 14 pro - 23:00

    Uz dodatak za aktiviranje postaje koristan u medicini za ADSORBIRANJE otrova

    Povlacim tvoju recenicu i stojim kod svoje iskljucive tvrdnje. Da iz iskustva jer nikad prije nisam davao ugljen pticama i nikad nisam zbog toga imao problema, smatram da su puno puno bitnije druge stvari, kao npr. higijena.
    Aktivni ugljen se ne koristi u prehrani ni ljudi kao ni zivotinja, u medicinske svrhe se koristi iskljucivo za suzbijanje otrova iz organizma. E sad se postavlja pitanje zasto bi se ptice zatrovale i cime ces ptice zatrovati. Ako postoji neki red kod prehrane ptice i ako se radi kontrola onoga cime se ptice hrane do zatrovanja nece doci. Ista stvar kao da pojedemo nesto otrovno pa onda to lijecimo. Treba voditi brigu pogotovo kad se radi o zelenju, jel prskano, nije, gdje je ubrano, iz cega svakodnevno vadimo hranu kojima hranimo ptice, kad kupujemo hranu kupujemo li tamo di ima mnogo ptica od kojih je neka eventualno zarazena itd. Zato smatram da je aktivni ugljen dobar i ne moze nikako stetiti, medjutim nije nesto sto je neophodno da bi imali zdrave ptice.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by crv sri 15 pro - 4:35

    seadriver je napisao/la:Uz dodatak za aktiviranje postaje koristan u medicini za ADSORBIRANJE otrova

    Povlacim tvoju recenicu i stojim kod svoje iskljucive tvrdnje. Da iz iskustva jer nikad prije nisam davao ugljen pticama i nikad nisam zbog toga imao problema, smatram da su puno puno bitnije druge stvari, kao npr. higijena.
    Aktivni ugljen se ne koristi u prehrani ni ljudi kao ni zivotinja, u medicinske svrhe se koristi iskljucivo za suzbijanje otrova iz organizma. E sad se postavlja pitanje zasto bi se ptice zatrovale i cime ces ptice zatrovati. Ako postoji neki red kod prehrane ptice i ako se radi kontrola onoga cime se ptice hrane do zatrovanja nece doci. Ista stvar kao da pojedemo nesto otrovno pa onda to lijecimo. Treba voditi brigu pogotovo kad se radi o zelenju, jel prskano, nije, gdje je ubrano, iz cega svakodnevno vadimo hranu kojima hranimo ptice, kad kupujemo hranu kupujemo li tamo di ima mnogo ptica od kojih je neka eventualno zarazena itd. Zato smatram da je aktivni ugljen dobar i ne moze nikako stetiti, medjutim nije nesto sto je neophodno da bi imali zdrave ptice.

    Sead nije mi cilj bit u pravu , ali upravo to što ti govoriš , ono što sam naglasio :ADSORBIRA (ne absorbira) , ulazi u domenu prevencije.Konkretno , nakon preventivnog tretmana antibioticima( npr. SB30) , uz probiotike aktivni ugljen služi da ,,očisti'' probavni trakt od samoga lijeka. Dobar je i ako karotiniranu pticu uključujemo u uzgoj da je očisti od nepotrebne boje koja nije baš ,,neophodna za zdravlje'' ili ako smo liječili pticu pa nastojimo i nju uključiti u uzgoj.I konačno pomaže u regulaciji PH faktora koja bi zbog kompatibilnosti para za uzgoj trebala biti ujednačena.Zato je u gritu , koji JE neophodan zastupljen i aktivni ugljen.
    Konačno , ne možemo sve gledati kroz prizmu uzgoja kanarinaca jer su oni selekcijom (višestoljetnom) u stanju opstati i reproducirati se na apsolutnom minimumu.(To zorno prikazuje tvoj avatar.)
    Onaj tko se bavi uzgojem (ne držanjem ili imanjem) faune zna kolika je važnost aktivnog ugljena u prehrani.
    Very Happy
    I konačno , i ti sam svakodnevno u svoj organizam unosiš aktivni ugljen u tragovima samom vodom koju piješ.A koliko su ga unosili naši preci ,,prpom '' i ,,žerom'' uz npr. krompir sa komina , to se danas (taj nedostatak) nadomješćuje tabletama...Da te ne pilam dalje o potresnim pričama preživjelih logoraša o međusobnim tučama za pronađeni ili ukradeni komad drvenog ugljena affraid
    PS Inače, tuđu rečenicu ne možeš povuči Very Happy ,samo svoju. Very Happy
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by lord189 sri 15 pro - 11:34

    seadriver je napisao/la:oprosti al ja znam mnogo ticara koji aktivni ugljen uopce ne koriste (ja ga koristim) pa imaju zdrave ptice i uvjeren sam kako ga nije nuzno davati pticama, ti ga dajes ili ja i jos mnogi jer je to dobro i svi znamo da je to tako ali nije nuzno

    a šta misliš li ti da ga u prirodi ne traže i ne koristu kad je izgorija kozijak svi su govorili da nema tića i da in tići letu visoko a ova tema je odgovor na to...i kad san ima volje napravit đir izgorenin kozijakon ima san šta vidit malih tca ko u priči žuljaju one borove traže raspucale šiške da nebi našli koje sime
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by bizar sri 15 pro - 11:46

    Jučer sam bio u novootvorenoj ZOO butigi ( molim pogledati temu : Alira), od Joška Dvornika, ima ugalj aktivni te preporučuje:
    COCO CARBO( aktivni ugalj od kokosovog drveta), cijena 92,0 kune, a količina težinska je 250.grama, a volumen je 1000ml(??), tvrtka koja ga proizvodi je : www.seaslug. eu , a inače je istom namjena za filtere akvarija.
    Inače ima i jeftinije(aktivni ugalj), ali navedenog preporučuje.
    -Već sam pisao, ja skoro nikada ne dajem grdelinima čistu-običnu vodu, mjesečno jednom zbog "čišćenja organizma" dam pola tablete ( za humanu upotrebu) aktivnog uglja otopljenog u dvije litre vode, i sve su mi ptice zdrave (i pivaju) iako su ručno othranjene od 6-og dana starosti, (nekim zločestima na veliku tugu i žalost). Pozzz.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by bocka sri 15 pro - 23:51

    Hoču da dam mali prilog ovoj temi odnosno kako možete se uvjeriti da ptice vole jesti ugalj pogotovo u ovo doba kad ima puno snega .
    Ovaj primer poslužiče i onima koji hoču uhvatiti ptice bez mamca (lokera).
    Na neko određeno mesto očistite sneg i na taj prostor zapalite vatru od suvog drveta.
    Otkako vatra se dobro raspali počnite je gasiti snegom, tako da na kraju ostanu ugljene grane i komadi uglja, nakon toga nogama rasporedite taj ugalj po seloj površini odnosno na onaj prostor gde trebate postaviti pribor za hvatanje.
    Naredni dan ili nakon dva dana svratite na to mesto i videčete koliko ptica dolazi da jede taj ugalj rasprostran po zemlju, jedino ako posle toga ne padne novi sneg i pokrije to mesto snegom.
    Urađeno i dokazano !

    Pozdrav Bocka
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by seadriver čet 16 pro - 0:32

    Sead nije mi cilj bit u pravu , ali upravo to što ti govoriš , ono što sam naglasio :ADSORBIRA (ne absorbira) , ulazi u domenu prevencije.Konkretno , nakon preventivnog tretmana antibioticima( npr. SB30) , uz probiotike aktivni ugljen služi da ,,očisti'' probavni trakt od samoga lijeka. Dobar je i ako karotiniranu pticu uključujemo u uzgoj da je očisti od nepotrebne boje koja nije baš ,,neophodna za zdravlje'' ili ako smo liječili pticu pa nastojimo i nju uključiti u uzgoj.I konačno pomaže u regulaciji PH faktora koja bi zbog kompatibilnosti para za uzgoj trebala biti ujednačena.Zato je u gritu , koji JE neophodan zastupljen i aktivni ugljen.
    Konačno , ne možemo sve gledati kroz prizmu uzgoja kanarinaca jer su oni selekcijom (višestoljetnom) u stanju opstati i reproducirati se na apsolutnom minimumu.(To zorno prikazuje tvoj avatar.)
    Onaj tko se bavi uzgojem (ne držanjem ili imanjem) faune zna kolika je važnost aktivnog ugljena u prehrani.
    Very Happy
    I konačno , i ti sam svakodnevno u svoj organizam unosiš aktivni ugljen u tragovima samom vodom koju piješ.A koliko su ga unosili naši preci ,,prpom '' i ,,žerom'' uz npr. krompir sa komina , to se danas (taj nedostatak) nadomješćuje tabletama...Da te ne pilam dalje o potresnim pričama preživjelih logoraša o međusobnim tučama za pronađeni ili ukradeni komad drvenog ugljena affraid
    PS Inače, tuđu rečenicu ne možeš povuči Very Happy ,samo svoju. Very Happy [/quote]


    Krivo sam se izrazio, mislio sam podvlačim, ne povlacim.
    Slazem se vise manje sa svim sta je ovde napisano, u postu sam gledao kroz prizmu kanarinaca, fauna je nesto drugo, tu se koristi sve sta bi moglo pozitivno utjecat na zdravlje jedinke. Ja isto koristim redovito aktivni ugljen i to grit koji u sebi vec sadrzi ugljen dodatno pojacam sa jos ugljena, i to je odlicna stvar ali smatram da nije nesto sto je presudno za zdravlje bilo koje ptice jer ovdje se pise da je to nesto bez cega ptica ne moze, bez cega ce se ptica odmah razboljeti i krepati sto nikako ne odgovara istini.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 17 pro - 15:02

    https://2img.net/r/ihimizer/img714/8697/dsc00541uf.jpg

    Koristi se za lijecenje zeludcano-crijevnih kataralnih zapaljenja, dijareje, meteorizma, dispepsije, ulceroznog gastritisa i kolitisa. Daje se u vodi za pice ili u hrani.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by bizar sub 18 pro - 2:00

    zoran ptice pjevice je napisao/la:https://2img.net/r/ihimizer/img714/8697/dsc00541uf.jpg

    Koristi se za lijecenje zeludcano-crijevnih kataralnih zapaljenja, dijareje, meteorizma, dispepsije, ulceroznog gastritisa i kolitisa. Daje se u vodi za pice ili u hrani.

    Poštovani, mene (samo zločesti) zovu GMO, a ja sam za vas Marija Tereza.... htio sam reći da je g.Čudina bio prije desetak dana kod I.Žitnika (isto uzgaja majore grdeline u ZG, isto prati sve Nemačke časopise ornitološke, isto poznaje miljun ljekova,prevencija, tretmana...) i vama je stvarno (za Majore) potrebna cijela apoteka, imat apotekara....POzzzzz i puno sreće, svi komentari-usporedbe su u dobroj vjeri.
    ps
    Ako ikad dođeš u Split, u Kalaharija, ništa nemoj spominjati, oni još daju (isključivo i samo )zob za lječenje ptica.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by zoran ptice pjevice sub 18 pro - 12:19

    bizar je napisao/la:
    zoran ptice pjevice je napisao/la:https://2img.net/r/ihimizer/img714/8697/dsc00541uf.jpg

    Koristi se za lijecenje zeludcano-crijevnih kataralnih zapaljenja, dijareje, meteorizma, dispepsije, ulceroznog gastritisa i kolitisa. Daje se u vodi za pice ili u hrani.

    Poštovani, mene (samo zločesti) zovu GMO, a ja sam za vas Marija Tereza.... htio sam reći da je g.Čudina bio prije desetak dana kod I.Žitnika (isto uzgaja majore grdeline u ZG, isto prati sve Nemačke časopise ornitološke, isto poznaje miljun ljekova,prevencija, tretmana...) i vama je stvarno (za Majore) potrebna cijela apoteka, imat apotekara....POzzzzz i puno sreće, svi komentari-usporedbe su u dobroj vjeri.
    ps
    Ako ikad dođeš u Split, u Kalaharija, ništa nemoj spominjati, oni još daju (isključivo i samo )zob za lječenje ptica.

    Ja sam se samo nadovezao na Crvovu konstataciju gdje je covjek fino objasnio rijec carbo...
    Carbo bizmut je jako dobra stvar,uostalom objasnio sam cemu sluzi! Neki su vjerovatno znali za ovo, neki nisu ali sam siguran da ce ga mnogi potraziti. Svako ko je pametan ce razluciti da ovo nije antibiotik ili neka druga vrsta lijeka.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by bocka sub 18 pro - 12:33

    zoran ptice pjevice je napisao/la:
    bizar je napisao/la:
    zoran ptice pjevice je napisao/la:https://2img.net/r/ihimizer/img714/8697/dsc00541uf.jpg

    Koristi se za lijecenje zeludcano-crijevnih kataralnih zapaljenja, dijareje, meteorizma, dispepsije, ulceroznog gastritisa i kolitisa. Daje se u vodi za pice ili u hrani.

    Poštovani, mene (samo zločesti) zovu GMO, a ja sam za vas Marija Tereza.... htio sam reći da je g.Čudina bio prije desetak dana kod I.Žitnika (isto uzgaja majore grdeline u ZG, isto prati sve Nemačke časopise ornitološke, isto poznaje miljun ljekova,prevencija, tretmana...) i vama je stvarno (za Majore) potrebna cijela apoteka, imat apotekara....POzzzzz i puno sreće, svi komentari-usporedbe su u dobroj vjeri.
    ps
    Ako ikad dođeš u Split, u Kalaharija, ništa nemoj spominjati, oni još daju (isključivo i samo )zob za lječenje ptica.

    Ja sam se samo nadovezao na Crvovu konstataciju gdje je covjek fino objasnio rijec carbo...
    Carbo bizmut je jako dobra stvar,uostalom objasnio sam cemu sluzi! Neki su vjerovatno znali za ovo, neki nisu ali sam siguran da ce ga mnogi potraziti. Svako ko je pametan ce razluciti da ovo nije antibiotik ili neka druga vrsta lijeka.


    Zorane slažem se s tobom, sve što se dobronamerno kaže i napiše to je lepo i korisno, niko se nije učen rodio pa da sve zna, čovek se uči dok je živ.
    Zato bi molio da nema provokativnih odgovora !
    Ja volim šale i zajebancije al da su dobronamerne i duhovite.

    Pozdrav Bocka
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by crv ned 19 pro - 2:26

    Zorane , ija sam u početku krivo shvaćao bizara Very Happy , ali on ti pokušava objasit da je prihvatljivo sve što pomaže ptici i da unatoč brojnim saznanjima ornitologa i nutricionista , u njegovoj sredini u kojoj živi , još uvijek ima tičara koji ne žele prihvatiti ništa od ,,novih'' spoznaja pa drže ptice kao i u 19. stolječu.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 19 pro - 12:13

    crv je napisao/la: Zorane , ija sam u početku krivo shvaćao bizara Very Happy , ali on ti pokušava objasit da je prihvatljivo sve što pomaže ptici i da unatoč brojnim saznanjima ornitologa i nutricionista , u njegovoj sredini u kojoj živi , još uvijek ima tičara koji ne žele prihvatiti ništa od ,,novih'' spoznaja pa drže ptice kao i u 19. stolječu.

    Dobro sam ja shvatio naseg Bizara, naravno nista u negativnom smislu! Ja sam samo izlozio svoje misljenje i preparat koji je jako dobar, a druga stvar hoce li to neko podrzati ili ne to me najmanje interesuje. Uvijek je bilo podrzavajucih i ne podrzavajucih komentara.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by bizar uto 21 pro - 12:56

    zoran ptice pjevice je napisao/la:
    crv je napisao/la: Zorane , ija sam u početku krivo shvaćao bizara Very Happy , ali on ti pokušava objasit da je prihvatljivo sve što pomaže ptici i da unatoč brojnim saznanjima ornitologa i nutricionista , u njegovoj sredini u kojoj živi , još uvijek ima tičara koji ne žele prihvatiti ništa od ,,novih'' spoznaja pa drže ptice kao i u 19. stolječu.

    Dobro sam ja shvatio naseg Bizara, naravno nista u negativnom smislu! Ja sam samo izlozio svoje misljenje i preparat koji je jako dobar, a druga stvar hoce li to neko podrzati ili ne to me najmanje interesuje. Uvijek je bilo podrzavajucih i ne podrzavajucih komentara.

    -Prijatelju, drago mi je da si me dobronamjerno shvatio(znači ništa negativno), mislim da si na pravom putu, to je jedini-ispravan-pravi način način uzgoja ptica (mislim koje ti gojiš i općenito )......
    -Na početku (našeg) ozbiljnog uzgoja smo otišli kod Malinoisa u Klak ,na osnovnu obuku, a sve vezano za uzgoj ptica..... mislim da je to ispravan način, a mogu se pohvaliti da su mi sve ptice zrave i da pivaju (kako treba).A navedeno mi je i cilj, znači da su zdrave i da pivaju kako treba.
    -Vezano za komentare (onih što žive u 19.st.)... ne treba se osvrtati, oni nemaju pojma, niti imaju rezultate, jedva čekam šesti mjesec, da ih "demantiram" za sva vremena.Samo pomalo, bez nervoze.
    -Zorane,vezano za lječenje-preventivu,(mislim grdelina Majora) stvarno veliki poznavaoc iz ZG, je svijesno probao-experimentirao te svijesno nije davao što je trebao.... rezultati poražavajući, ne bih navodio imana......
    Zorane pozzzzzz
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by crv uto 21 pro - 14:47


    Umjerenost i zlatna sredina Exclamation Ne puhati na hladno ako si se jednom opekao pa ptice kljukati koječime . Prevencija i samo prevencija a največa je biti sa pticama i promatrati ih , na vrijeme uočiti simptome... Velika je greška ,,preventivno'' liječiti zdravu pticu.
    Bavimo se uzgojem živih bića i samim početkom treba prihvatiti rizik uginuča pa i kada smo za majora ,,isprsili'' tri stoje eurića Suspect
    Vrlo je bitno biti načisto sa kojom bolešću imamo problema , stoga i izmet i uginule ptice na analizu.Problem je i često kriva dijagnoza. I ptica može zbog hektopaskala imat loš dan ili je npr. zelendurka u naletu feromona ,,prebila supruga'' Very Happy
    Dan sa pticama početi sa promatranjem opće kondicije svake jedinke , zatim voda pa tek onda hrana...I ne zaboraviti reči ,,Dobro juro'' i ,,Laku noč'' cheers
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by koce uto 21 pro - 19:01

    crv je napisao/la:
    Umjerenost i zlatna sredina Exclamation Ne puhati na hladno ako si se jednom opekao pa ptice kljukati koječime . Prevencija i samo prevencija a največa je biti sa pticama i promatrati ih , na vrijeme uočiti simptome... Velika je greška ,,preventivno'' liječiti zdravu pticu.
    Bavimo se uzgojem živih bića i samim početkom treba prihvatiti rizik uginuča pa i kada smo za majora ,,isprsili'' tri stoje eurića Suspect
    Vrlo je bitno biti načisto sa kojom bolešću imamo problema , stoga i izmet i uginule ptice na analizu.Problem je i često kriva dijagnoza. I ptica može zbog hektopaskala imat loš dan ili je npr. zelendurka u naletu feromona ,,prebila supruga'' Very Happy
    Dan sa pticama početi sa promatranjem opće kondicije svake jedinke , zatim voda pa tek onda hrana...I ne zaboraviti reči ,,Dobro juro'' i ,,Laku noč'' cheers

    Umjerenost,zlatna sredina,prevencija,promatranje i promatranje,meni je svaki grdelin ka dite,svaku promjenu na njemu primjetim i to je osnov,"dobro jutro",i "laku noc",i bravo Crve.

    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by koce uto 21 pro - 19:08

    bizar je napisao/la:
    zoran ptice pjevice je napisao/la:https://2img.net/r/ihimizer/img714/8697/dsc00541uf.jpg

    Koristi se za lijecenje zeludcano-crijevnih kataralnih zapaljenja, dijareje, meteorizma, dispepsije, ulceroznog gastritisa i kolitisa. Daje se u vodi za pice ili u hrani.

    Poštovani, mene (samo zločesti) zovu GMO, a ja sam za vas Marija Tereza.... htio sam reći da je g.Čudina bio prije desetak dana kod I.Žitnika (isto uzgaja majore grdeline u ZG, isto prati sve Nemačke časopise ornitološke, isto poznaje miljun ljekova,prevencija, tretmana...) i vama je stvarno (za Majore) potrebna cijela apoteka, imat apotekara....POzzzzz i puno sreće, svi komentari-usporedbe su u dobroj vjeri.
    ps
    Ako ikad dođeš u Split, u Kalaharija, ništa nemoj spominjati, oni još daju (isključivo i samo )zob za lječenje ptica.

    Bizar,ne generaliziraj Kalahari,jer se ja ne mogu sitit kad mi se razbolija ili uginija zadnji grdelin,a za tvoju informaciju ljuštena zob u nekim slucajevima pomogne.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by Merlo uto 21 pro - 23:20

    Jedino i ispravno mirilo svega je prsten na tici jer na njemu sve lipo pise .Broj na prstenu kod tice je malo teze prituc nego kod limuzine Very Happy
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by zoran ptice pjevice sri 22 pro - 0:03

    Merlo je napisao/la:Jedino i ispravno mirilo svega je prsten na tici jer na njemu sve lipo pise .Broj na prstenu kod tice je malo teze prituc nego kod limuzine Very Happy

    Dobra ti je ova Merlo king
    Imam jednog majora sad ce mu 9-ta godina, sad je tek pravi Very Happy
    avatar
    mimo


    Broj postova : 48
    Age : 49
    Location : tuzla
    Registration date : 29.10.2010

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by mimo sri 22 pro - 0:06

    a ko je major,onako radi informacije
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by bocka sri 22 pro - 1:57

    major ti je između kapetana i potpukovnika jocolor
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by crv sri 22 pro - 2:35

    bocka je napisao/la:major ti je između kapetana i potpukovnika jocolor

    Major (latinski znači VELIKI ) ti može bit između nogu Idea
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by komiza sri 22 pro - 14:15

    Onda ti crve imaš bojnika u gačama ???
    avatar
    mimo


    Broj postova : 48
    Age : 49
    Location : tuzla
    Registration date : 29.10.2010

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by mimo sri 22 pro - 18:17

    e negdje se taj cin potpukovnika ukinuo,odma pukovnik iznad majora.
    ne ozbiljno jel se to odnosi na stiglica ili grdelina?
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by zoranV sri 22 pro - 18:26

    mimo je napisao/la:e negdje se taj cin potpukovnika ukinuo,odma pukovnik iznad majora.
    ne ozbiljno jel se to odnosi na stiglica ili grdelina?

    Ma ,niti jedno ni drugo,već na češljugara
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by crv sri 22 pro - 20:51

    komiža je napisao/la:Onda ti crve imaš bojnika u gačama ???

    Pričuva Sad

    Sponsored content


    AKTIVNI UGLJEN - Page 2 Empty Re: AKTIVNI UGLJEN

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 9:01.