Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
Branimir
Dax BG
zvrcko sen
Miljenko
8 posters

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko pon 7 pro - 2:38

    angel je napisao/la:
    Miljenko je napisao/la:
    markoxp je napisao/la:A šibe donosi:Pestiju,Deanu,Branimiru,Drazenu,Miljenku hahahahaaha lol!

    Marko, jesi li pogledao pod jastuk jutros?

    Ja sam dobio narancu i jabuku! Ti?

    A ja 7 deci merlota;biće me i žena "zajebaje"

    Onda uzdravlje!
    A bice nesto iz spahera izaslo?
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko pon 7 pro - 2:40

    markoxp je napisao/la:Gagagagaga

    Ja nisan nista dobija,dobija san virozu,a to je meni dar,zbog kojeg se neide u skolu lol!

    Sve po zaslugama!

    Ja sam pomislio da ce ti svanuti ciba na ponistru?
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko pon 7 pro - 2:43

    PESTI je napisao/la:Spaljivanje drvenog broda je stara tradicija kad brod nije više za plovidbu i tim činom završava vjek jednog drvenjaka .Brodovi su imali imena , ,,datum rodjenja,, , i na kraju spaljivanjem dan kad je ,,preminuo,,.
    Sve je to pokazivalo koliko su ljudi volili svoje brodice da su ih smatrali gotovo živim bičem.Život na otoku je ovisio o brodovima kojima su ribarili , putovali , trgovali a svetac koji je sve to štitio bio je sveti NIKOLA.
    On donosi i darove djeci

    Bravo Pesti, pratis ti nasu staru tradiciju.

    Sve to manje je drvenih brodova pa ce se i ovo jednog dana ugasiti, na zalost.

    Da li znas za neko drugo malo misto kod nas koje njeguje slicni obicaj, u vezi broda?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by crv pon 7 pro - 4:08

    Ima kod ,,Macole,,
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by zvrcko sen pon 7 pro - 5:17

    Pa i jedan naš sudac prijatelj Gvido Qvien prije par godina je odveo svoj drveni brod jer nije imao vremena i para da ga više kvalitetno održava ......


    On o tome govori ka da je sahranija oca brod je bijo 7 m i star 90 -tak godina sad ima plastični ali kaže da je drveni ima dušu

    još mi je pred očima onako bijel podignute prove kako pluta u Labudu....kad sam ga vidija na fotogtafiji onako uplamenu i dimu napunile su mi se oči suza ...odma sam ga pripozna....kasnije sam od Gvida pita za sudbinu broda te mi je on potvrdio da je izgorija ...Reka je brod umire ka i čovik nisam ga moga gledati kako propada na suvom uredija ga je te je ovako otiša ponosit
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko pon 7 pro - 9:25

    crv je napisao/la:Ima kod ,,Macole,,

    Oprosti CRV, di je Macole?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by PESTI pon 7 pro - 11:26

    Miljenko je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:Spaljivanje drvenog broda je stara tradicija kad brod nije više za plovidbu i tim činom završava vjek jednog drvenjaka .Brodovi su imali imena , ,,datum rodjenja,, , i na kraju spaljivanjem dan kad je ,,preminuo,,.
    Sve je to pokazivalo koliko su ljudi volili svoje brodice da su ih smatrali gotovo živim bičem.Život na otoku je ovisio o brodovima kojima su ribarili , putovali , trgovali a svetac koji je sve to štitio bio je sveti NIKOLA.
    On donosi i darove djeci

    Bravo Pesti, pratis ti nasu staru tradiciju.

    Sve to manje je drvenih brodova pa ce se i ovo jednog dana ugasiti, na zalost.

    Da li znas za neko drugo malo misto kod nas koje njeguje slicni obicaj, u vezi broda?


    To je dogadjaj samo kod istinskih zaljubljenika u drvene brodove .U Zadru sam čak vidjao kako pojedinci spaljivaju brodove a inače kao mladič sam radio drvene brodove kod pravog i jedinog meni poznatog brodograditelja (nemislim na samouke majstore)a čovjek se zove zamisli.....NIKOLA.On me je mnogo naučio o drvenim brodovima i običajima uz njih.Danas je plastika i guma u modi ali u ovo vrijeme kad se brzo i žestoko živi gubi se HARMONIJA u životu.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko uto 15 pro - 7:51

    markoxp je napisao/la:A šibe donosi:Pestiju,Deanu,Branimiru,Drazenu,Miljenku hahahahaaha lol!

    Hej Markiću, nisi se pohvalio što ti je Sv. Lucija donila? Faganelića!!!! jocolor
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Branimir uto 15 pro - 15:34

    Znači bilo je darivanja, a on mudro šuti! Cool
    avatar
    Gost
    Gost


    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Gost sri 16 pro - 15:09

    A Lucija...a ona nista...ona je bila postena pa je rekla...marko je dobar...

    AAaaa nista od faganelica...ne odose u moje ruke...prave ruke ofkors haahah lol!
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Branimir čet 17 pro - 14:49

    A tako ti je to moj Markane kad ljudi ne znaju prepoznati prave majstore! Very Happy

    Sponsored content


    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" - Page 2 Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 2:11.