Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
Branimir
Dax BG
zvrcko sen
Miljenko
8 posters

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko sub 28 stu - 10:00

    Evo, pred nama je zadnji misec u godini, misec Blagdana: S. Nikola, S. Lucija. Božić, N. Godina, Stjepanovo, S. Tri Kralja-20,....S. Bajram, S. Hanuka,...ne daj Bože da nekog zaboravim...

    Mene je nekako uhvatilo veselo raspoloženje. Imam za to više razloga;

    1. Jos jedna godina je prošla, a nisam dobio otkaz,
    2. Jednu čerku sam posla "trbuhom za kruhom" (studiji, ne udaja, nisam ja te sriće), a dogodine cu i drugu "spirjati",
    3. Mali me jos uvik natambura svaki treči dan, da mi dva dana da se oporavim,
    4. Žena kaše da me i dalje ništa više ne voli, kao i prošle godine u ovo vrime,
    5. Zaboravio sam što je pod pet, ali sitit ću se ja to dogodine,....

    Ptičari su na kraju uspješne sezone:
    1, Izložbe su bile kvalitetne, fala Bogu da su samo jednom u godini,
    2. Neko se okitio medaljama, neko nije,...
    3. Novci su uspješno potrošeni, nema glavobolje oko piz...s poklonima,
    4. Kod nekogu su ptice u versi, kod nekoga u vrši, ..."nema tice do tice-prasice" (mi u Komiži znamo samo za "morsko prase"),
    5. Je..., opet avaj peti me muči....

    Pa sad, ako netko ima nešto za dodat, "nek se srami"!


    Moderatori, prste sebi...
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko sub 28 stu - 11:05

    Zaboravio sam nesto važno, pa ću sad napomenut...

    Ove godine zaj.... sam susida do daske. Pri njega sam postavio ukrasne Božicne sviće na kući. Samo sto sam svaku petu žarulju ostavio...jer ipak, recesija je. A žena mi je odmah rekla: Ili manje svića oko kuće ili mi nece suprešat gaće na ringu (za ponočku). Kako vidite, struja je ovdi velika stavka...

    Inaće, palo mi je na pamet da postavim zrcala kako bi koristim svitlo od susida, ali sam se sitio ptica i ovo umjetno sunce od susida (nije on toko skrt ko ja) bih ih totalno izlodilo. Dosta sto ih ja dnevno maltretiram....il ćes pivat po Pestijevom il ces u "tingul".

    A sutra idem kupit bor. Prvih pet dobijaju ga mukta. Što ti je reklama. Držat cu ga u kajbun, pa možda i neko gnjezdo svane. A onda ću ga saćuvat do Uskrsa, pa cu imat vec prirodno "skrivanje jaja po žbunju u vrtu" za moju i susjedovu dicu (egg-hunt, rekli bi amerikanci). Nema što, na sve mislim, ko netcjak!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by zvrcko sen sub 28 stu - 13:46

    ha ha ha ha
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Dax BG sub 28 stu - 16:23

    Joj Miljenko, sto je tebi dobro cheers Sta koristis lol! Ili je to CA influence santa
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko sub 28 stu - 21:23

    Dax, sunce ovdi opalilo pa svit posandrca, a s njima i ja.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by zvrcko sen sub 28 stu - 21:49

    ma nije uvatila ga nostagija prošla želanda a on baketine nije navišća....
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Branimir sub 28 stu - 22:21

    Istina je to Miljenko bliži se kraj godine i dolazi vrijeme kada se podvlači crta i zbrajaju dobici i gubici, ali mislim a i želim svima da ipak budu u plusu pa čak i malom, ali neka je plus!
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by kreso sub 28 stu - 23:40

    Jak si Miljenko i gotovo!!! heheheheheeh!!!
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Dax BG ned 29 stu - 4:15

    Eto mene u ljeto Miljenko, dolazim lol!
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko ned 29 stu - 4:53

    zvrcko sen je napisao/la:ma nije uvatila ga nostagija prošla želanda a on baketine nije navišća....

    Ima tu istine...
    Digo mi dodje za vezem grdelinisu na 10-15 m spaga pa je pustit po dvoristu...do vidim bi li ovi moji reagirali ili bi se sakrili pod skafetine?

    PS: A i visca talijanskoga sam donio iz Hrvatske...lovili smo Toni i ja ovdasnje...ali nije to, to!
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko ned 29 stu - 5:00

    Dax BG je napisao/la:Eto mene u ljeto Miljenko, dolazim lol!

    Kupi bundu, i prati prognozu u Sidneju...

    PS: Fala Bogu jutros su pale dvije kapi (mali neverin), a i fibra je slakala na ipod 20. Vec sam mislio da cu kupovat bor u kratke gace i rebambina majicu.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Branimir ned 29 stu - 21:47

    Nije ni kod nas bolje oko 17-19 stupnjeva več tri tjedna a jugo za poluditi ko da dolazi proliće a ne zima, od ove vlage če ljudi strunuti, pa kad mi neko kaže što protiv bure, a volim ja nju jako, jakooooo!
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko sri 2 pro - 7:16

    Branimir je napisao/la:Nije ni kod nas bolje oko 17-19 stupnjeva več tri tjedna a jugo za poluditi ko da dolazi proliće a ne zima, od ove vlage če ljudi strunuti, pa kad mi neko kaže što protiv bure, a volim ja nju jako, jakooooo!

    Brane,....lako je tebi volit buru kad si iz Senja. Pitao bih ja tebe...

    Evo, ja guštam kad je jugo. Glava ko baril, svaka ti smeta,...napuše te bez obzira iza kojeg si se kantuna sakrio,.. a sto je najvažnije trajekti ne voze za Split (iz Visa). Pa neće valjda noštromo brušketat brod iza svakog putnika.

    Jugo ti je za dušu....ličit! Jer, ko preživi šetemanu juga bez beštimi...veće ti je to nego sto korizmi!
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Branimir sri 2 pro - 14:08

    A ne bi ja moj Miljenko tako ovo više nije normalno, i još govore da tako sigurno desetak dana, pa di je zima, sve se izmišalo, nema više ni godišnjih doba ni ičega. 12 misec a u vani 20 stupnjeva u ponediljak! No
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Dean sri 2 pro - 14:47

    He He neko večer sam prilikom povratka sa Raba, pio kavu u Senju i nikad nisam u ovo doba godine vidio toliko naroda na ulicama, obično tamo u ovo doba godine dere buraška da nikog živog nema vani a sada maltene u kratkim rukavima :-)
    avatar
    Gost
    Gost


    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Gost čet 3 pro - 3:06

    Tebi je brane ne fali u senju...bure lipe lol!
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Branimir čet 3 pro - 15:41

    Jesi vidio što je Dean napisao, ja se ne sječam kad je zadnji puta zapuhala, samo kiša i južina ali bit če bolje!Deane di si bio na kavi' Very Happy
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko sub 5 pro - 23:16

    Na Dobro Vom Duša Sveti Mikula!

    Par slika od prosle godine proslave Svet. Nikole (06-12-08) u Komiži. Sv. Nikola je zaštitnik Komiže (i ribara).
    Zato se po tradiciji spaljuje (stari) brodić!

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Picture928.th
    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Picture932.th
    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Pc061750.th
    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Pc061746.th
    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Pc061787.th[b
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Dean ned 6 pro - 11:09

    Branimir je napisao/la:Jesi vidio što je Dean napisao, ja se ne sječam kad je zadnji puta zapuhala, samo kiša i južina ali bit če bolje!Deane di si bio na kavi' Very Happy

    heh ta bura, nevalja baš kad dere ko luda ali niti ovo nije baš normalno, ni kod mene nije bilo bure...pa ne sječam se kad je zadnja zapuhala. kavu sam pio u onom šatoru na glavnoj cesti :-)
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by PESTI ned 6 pro - 11:21

    Spaljivanje drvenog broda je stara tradicija kad brod nije više za plovidbu i tim činom završava vjek jednog drvenjaka .Brodovi su imali imena , ,,datum rodjenja,, , i na kraju spaljivanjem dan kad je ,,preminuo,,.
    Sve je to pokazivalo koliko su ljudi volili svoje brodice da su ih smatrali gotovo živim bičem.Život na otoku je ovisio o brodovima kojima su ribarili , putovali , trgovali a svetac koji je sve to štitio bio je sveti NIKOLA.
    On donosi i darove djeci
    avatar
    Gost
    Gost


    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Gost ned 6 pro - 17:18

    A šibe donosi:Pestiju,Deanu,Branimiru,Drazenu,Miljenku hahahahaaha lol!
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Miljenko ned 6 pro - 20:38

    markoxp je napisao/la:A šibe donosi:Pestiju,Deanu,Branimiru,Drazenu,Miljenku hahahahaaha lol!

    Marko, jesi li pogledao pod jastuk jutros?

    Ja sam dobio narancu i jabuku! Ti?
    avatar
    Gost
    Gost


    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Gost ned 6 pro - 21:20

    Miljenko je napisao/la:
    markoxp je napisao/la:A šibe donosi:Pestiju,Deanu,Branimiru,Drazenu,Miljenku hahahahaaha lol!

    Marko, jesi li pogledao pod jastuk jutros?

    Ja sam dobio narancu i jabuku! Ti?

    A ja 7 deci merlota;biće me i žena "zajebaje"
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Branimir ned 6 pro - 22:26

    Znam Deane, to je novo otvoreno, treba si stati u Sv. Juraj to ti je ispod Senja prema Rabu, tamo je bolje! Very Happy Marko tebi bi trebala malo veća šiba, ali neka ipak si ti kad se sagleda uglobalu dobar, onako solidna trica! Twisted Evil
    avatar
    Gost
    Gost


    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Gost ned 6 pro - 22:56

    Gagagagaga

    Ja nisan nista dobija,dobija san virozu,a to je meni dar,zbog kojeg se neide u skolu lol!

    Sponsored content


    Pred-Novogodišnje šale , "škerci" Empty Re: Pred-Novogodišnje šale , "škerci"

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 10:41.