Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+54
emirgrdelin
relja
seadriver
Ive Labin
mememe
vlado
krepat ma ne molat
damir64
Pardillo
Border
lord189
pavao
emar
NAVI
batke
bizar
matija
koce
zoranV
krstokljun
kreso
grdelin-omiš
Daralin
MilanNish
Drago_Nin
Harzer
Said_the_great
PESTI
Renato.M
zoran ptice pjevice
crv
komiza
Miljenko
evmolp
Carduel
srdjan nis
Rasko
vansal
sestoperac
xyz
Dean
ticar
alann
zvrcko sen
lokaRIn
krnjolac
bocka
MARIN
dr.nenad86
Dalibor
ikayke
saso78
Fago
mipticar
58 posters

    Biljke kao hrana i lijek

    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by krstokljun ned 3 lis - 3:05

    Imam stablo rogaca u dvoristu, kako sacuvati mahune? dali ih treba prati? Koju kolicinu dodati jajcanoj hrani?
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by komiza ned 3 lis - 9:54

    Samelji i dodaj jajčanoj. Miptičar je napisa po vlastitom nahođenju,šta bi značilo odoka. Komiža je puna Rogača,ali nisam ga nikad da tičima. Triba bi provat digo. A smokva im je draga friška i suha.
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by mipticar pon 25 lis - 23:14

    Naranča : Citrum aunrantium !!
    To citrusovo voće u jesenjem i zimskom periodu blagodat je za naše ptice a sigurna je zamjena za sintetske vitamine i minerale za period promjene perja kod naših ptica.
    Kao takva u sviježem stanju sadrži :
    Bjelančevine , ugljikohidrate, masti , vlakna, te aminokiseline ,lizin, metion, niacin, a od vitamina:B6, A , i C, te sastav minerala :Kalcij , Magnezij , Kalij, Cink , Selen a ostali sastav nebi spominjao jer če biti previše za zapamtiti.
    Dakle plod naranče može u potpunosti biti dostatan u periodu promjene perja kod naših ptica .[img]Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Orangetree.th Uploaded with ImageShack.us[/img][img]Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Naran269a.th Uploaded with ImageShack.us[/img]
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by mipticar pon 25 lis - 23:24

    Što se tiče Zoranove Bokvice vratimo se na prvu stranicu ove teme pa pogledajmo da smo tu biljku među prvima obradili samo naglašavam slabo pratimo temu.
    Pa eto da ponovimo Trputac ili Bokvica (Plantago lanceolata )
    Inače najviše djeluje kao ljek za dišne organe a ima i još nekih učinaka kod ptica a što se tiče maske kod češljugara sada je malo kasno davati takvo nešto.Ima biljaka koje rastu u mliječnoj zrijobi puno prije i imaju veliki utjecaj na masku češljugara .No o tome možemo pisati ako ima interesa za čitanje ili nema vajde !![img]Biljke kao hrana i lijek - Page 20 B03bokvica.th Uploaded with ImageShack.us[/img]
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by bizar uto 26 lis - 10:44

    mipticar je napisao/la:Što se tiče Zoranove Bokvice vratimo se na prvu stranicu ove teme pa pogledajmo da smo tu biljku među prvima obradili samo naglašavam slabo pratimo temu.
    Pa eto da ponovimo Trputac ili Bokvica (Plantago lanceolata )
    Inače najviše djeluje kao ljek za dišne organe a ima i još nekih učinaka kod ptica a što se tiče maske kod češljugara sada je malo kasno davati takvo nešto.Ima biljaka koje rastu u mliječnoj zrijobi puno prije i imaju veliki utjecaj na masku češljugara .No o tome možemo pisati ako ima interesa za čitanje ili nema vajde !![img]Biljke kao hrana i lijek - Page 20 B03bokvica.th Uploaded with ImageShack.us[/img]


    Mipticar poštovani, MOLIM samo pišite, ima interesa za čitanje(ja volim čitati pametne članke)....
    Također , molim da mi približite-pojasnite kako davati naranču, sok, oguliti kožicu, rasijeći????
    Ja imam običaj iscijediti limun u vodu za piće te davati pticama, a za naranču stvarno prvi put čujem.
    ps
    Trenutačno sam vezan za krevet, crijevna viroza, čaj-dvopek-banana-riža....
    Pozz pametnim (od kojih se ima što naučiti) tekstovima.Pozz Miptičaru.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by krnjolac uto 26 lis - 10:57




    Mipticar poštovani, MOLIM samo pišite, ima interesa za čitanje(ja volim čitati pametne članke)....
    Također , molim da mi približite-pojasnite kako davati naranču, sok, oguliti kožicu, rasijeći????
    Ja imam običaj iscijediti limun u vodu za piće te davati pticama, a za naranču stvarno prvi put čujem.
    ps
    Trenutačno sam vezan za krevet, crijevna viroza, čaj-dvopek-banana-riža....
    Pozz pametnim (od kojih se ima što naučiti) tekstovima.Pozz Miptičaru.[/quote]

    onda je bolje da trenutno cijedite limun i naranču sebi! lol!
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by zoranV uto 26 lis - 11:01

    Ima interesa i to jako puno,poštovani Miro,zanima me šta bi mi bilo dobro davati grdelinu,da pojednostavim:
    Grdelin o kojem pišem već duže vrijeme )imao je dupli mitar,pa megabakteriju) sad ,kad je krenuo u novi mitar je jako oslabio i jako loše izgleda.Pokušao sam ga liječiti sa Baycoksom i vitaminima,kao i probioticima.Kad sam vidio da nema nikakvih promjena,uzeo sam uzorak izmeta i poslao u Zagreb u Kliniku za ptice.Poslije dva dana sam dobio odgovor da mi ptica nema nikakvih bakterija,ali doktorica sumnja na dišne organe ,a možda i bubrege.Sad mu dajem Ornikur i vidim pozitivan pomak ,ali bi volio sve to pojačati prirodnim probiotikom i travama,pa me zanima šta bi mi ti preporučio ?? hvala
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by bizar uto 26 lis - 11:07

    krnjolac je napisao/la:


    Mipticar poštovani, MOLIM samo pišite, ima interesa za čitanje(ja volim čitati pametne članke)....
    Također , molim da mi približite-pojasnite kako davati naranču, sok, oguliti kožicu, rasijeći????
    Ja imam običaj iscijediti limun u vodu za piće te davati pticama, a za naranču stvarno prvi put čujem.
    ps
    Trenutačno sam vezan za krevet, crijevna viroza, čaj-dvopek-banana-riža....
    Pozz pametnim (od kojih se ima što naučiti) tekstovima.Pozz Miptičaru.

    onda je bolje da trenutno cijedite limun i naranču sebi! lol! [/quote]

    Krnjolac poštovani, GREŠKA, NE (na crijevnu virozu) limun i naranču ni čokoladu.... sebi. Samo ovo što sam naveo.Sve piše na internetu.
    A pazi sad Krnjolac, vezano za agrume i ljude, isti se NE PREPORUČUJU u ljetnim mjesecima, samo zimi.
    Molim g. Miptičara da komentira-blagosovi. Unaprijed hvala.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by bizar uto 26 lis - 11:31

    zoranV je napisao/la:Ima interesa i to jako puno,poštovani Miro,zanima me šta bi mi bilo dobro davati grdelinu,da pojednostavim:
    Grdelin o kojem pišem već duže vrijeme )imao je dupli mitar,pa megabakteriju) sad ,kad je krenuo u novi mitar je jako oslabio i jako loše izgleda.Pokušao sam ga liječiti sa Baycoksom i vitaminima,kao i probioticima.Kad sam vidio da nema nikakvih promjena,uzeo sam uzorak izmeta i poslao u Zagreb u Kliniku za ptice.Poslije dva dana sam dobio odgovor da mi ptica nema nikakvih bakterija,ali doktorica sumnja na dišne organe ,a možda i bubrege.Sad mu dajem Ornikur i vidim pozitivan pomak ,ali bi volio sve to pojačati prirodnim probiotikom i travama,pa me zanima šta bi mi ti preporučio ?? hvala

    Poštovani ZoraneV, neobično se divim tvom trudu-radu-borbi-volji-učenju-zalaganju(podsjećaš me na moje početke), kad smo se upoznali u mojoj kući "malo si znao"(ja sam ti dao adresu od Renata iz RI), a sada ja učim neke stvari od tebe, znanja nikad dosta(nije me sram priznati), samo tako naprijed, rezultat-uspjeh mora doći...
    Zato te prijatelju,molim da se ne ljutiš što ću ti reći:
    Napravio si OSNOVNU-POČETNIČKU grešku. Uzalud si trošio novac, vrijeme,energiju slanjem izmeta u Kliniku za ptice.
    Ptice NE TRETIRATI(prije), pa (onda) slati izmet na analizu....možda ti zbog toga u Zg nisu našli nikakve bakterije???
    matija
    matija


    Broj postova : 345
    Age : 56
    Location : pazin
    Registration date : 19.09.2010

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by matija uto 26 lis - 11:52

    Mpticar pridružujem se pozitivnim komentarima na Vaše postove, zbilja rado pročiram svaki novonapisani u ovoj temi, edukacija, korisna informacija i poneko iznenađenje u novoj spoznaji sigurno neće nikome naškodit, dapače...
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by mipticar uto 26 lis - 22:35

    Što se tiće naranče koje možemo davati pticama moja uputa je ovakva .: na pola presječi naranču te je takovu zakvačiti na prednjicu i ponuditi je pticama. Ne sumnjam uskoro če nači poslasticu punu vitamina i minerala koja je kao što smo rekli dostatna i primjerena zamjena umjetnim vitaminima iz obilne ponude no po puno manjoj cijeni .[img]Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Naran269a.th Uploaded with ImageShack.us[/img]
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by mipticar uto 26 lis - 22:44

    Pisati o temi Biljke kao hrana i ljek možemo dalje zavisno od vašeg interesa.No svakako moram napomenuti da nije moj interes da sve što sam napisao i predložio morate davati svojim pticama,nego čista edukacija onima koji žele pticama dobro s obzirom da imamo ponudu skoro umjetne hrane bez puno vrijednih sastojaka koje ne koriste našim pticama pa uz ovakve tekstove o bilju vračamo naše ptice u prirodu pa makar i preko biljaka. !!
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by bizar sri 27 lis - 11:15

    mipticar je napisao/la:Pisati o temi Biljke kao hrana i ljek možemo dalje zavisno od vašeg interesa.No svakako moram napomenuti da nije moj interes da sve što sam napisao i predložio morate davati svojim pticama,nego čista edukacija onima koji žele pticama dobro s obzirom da imamo ponudu skoro umjetne hrane bez puno vrijednih sastojaka koje ne koriste našim pticama pa uz ovakve tekstove o bilju vračamo naše ptice u prirodu pa makar i preko biljaka. !!

    Miptičar poštovani, interes postoji, samo naprijed, pozdravljam čistu edukaciju.
    - Ti si dobro napisao(čista edukacija), a sad hoće li predloženo biti usvojeno...nije tvoj (naš) problem. I Mojsije je dao-donio deset Božjih zapovijedi, a hoće li se isti primjenjivati(nije više Mojsijev problem-nadležnost)...zna se koja je nagrada i kazna.
    Neka svatko izabere svoj put, sloboda je izbora.
    Znam neke tičare (NE slažem se s njima, s njihovim pristupom) ja ih zovem INUITI.
    Navedeni tretiraju ptice kao Inuti-Eskimi, hoću reći cijeli život jedu (samo)meso, soba, tuljana, masnoću kita, bez problema dožive 70.godina, a nisu vidili ni jeli (cijeli život) VOĆE I POVRĆE. Pozdrav edukaciji.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by PESTI sri 27 lis - 14:42

    Miptičar , tema ti je super .Ja sam od ljudi koji uvjek vole grdelinu davati razno-raznog bilja ,sezonskog naravno i ako imaš volje slobodno nastavi tako.
    Svatko od nas ima svoja iskustva u vezi davati ili ne zelenilo , moja su za DAVANJE ZELENILA ,ali tko ga NE DAJE ima svoje razloge .
    Izbor je na nama samima .
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by zoran ptice pjevice sri 27 lis - 15:01

    Podrzavam te Pesti!!! Wink
    avatar
    Gost
    Gost


    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by Gost sri 27 lis - 19:42

    mipticar je napisao/la:Pisati o temi Biljke kao hrana i ljek možemo dalje zavisno od vašeg interesa.No svakako moram napomenuti da nije moj interes da sve što sam napisao i predložio morate davati svojim pticama,nego čista edukacija onima koji žele pticama dobro s obzirom da imamo ponudu skoro umjetne hrane bez puno vrijednih sastojaka koje ne koriste našim pticama pa uz ovakve tekstove o bilju vračamo naše ptice u prirodu pa makar i preko biljaka. !!
    Meni osobno ovo je najbolja tema na forumu.....svaka ti čast na volji i trudu...
    dosta toga sam znao ,a bogami, dosta toga i nisam..... a pošto i ja preferiram prirodnu prehranu...uglavnom sve pohvale ....i da nastaviš...
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by bizar čet 28 lis - 0:56

    VINKO je napisao/la:
    mipticar je napisao/la:Pisati o temi Biljke kao hrana i ljek možemo dalje zavisno od vašeg interesa.No svakako moram napomenuti da nije moj interes da sve što sam napisao i predložio morate davati svojim pticama,nego čista edukacija onima koji žele pticama dobro s obzirom da imamo ponudu skoro umjetne hrane bez puno vrijednih sastojaka koje ne koriste našim pticama pa uz ovakve tekstove o bilju vračamo naše ptice u prirodu pa makar i preko biljaka. !!
    Meni osobno ovo je najbolja tema na forumu.....svaka ti čast na volji i trudu...
    dosta toga sam znao ,a bogami, dosta toga i nisam..... a pošto i ja preferiram prirodnu prehranu...uglavnom sve pohvale ....i da nastaviš...

    Vinko poštovani, i meni je ovo najbolja tema na forumu( zahvaljujući pametnom čovjeku, Mptičaru),....
    -Vinko nisam ti odgovorio za crno vino , zeleni čaj-problemi s prostatom (jer sam bio malo iznerviran, pa sam opet danas dobio žuti karton)....nisam znao da je dobar za prostatu, znao sam da je dobro za nizak tlak (meni ga prijatelj odmah pije za marendu, kad netko pita šta je, on odgovori, doktor preporučio za niski tlak.hahahaa pozz
    ps
    M ptičaru, molim zanemari Inuite.... možeš samo dobiti opomenu kao ja danas.
    Jeli ti znaš Mptičaru da u "glasovitom tičarskom" kafiću splitskom, stoje priznati tičari koji(grdelinima):
    Od sjemenja daju samo konoplju, ne daju grit, zelenilo, vitamine... a od ljekova priznaju samo zob.
    Mislim da bi navedeno trebalo staviti u rubliku, vjerovali ili ne.
    Sad znaš kako je sjediti s takvim "intelektualcima" u kafiću.
    Nisam im bio u kući, ali se ne bih iznenadio da kamenom brišu g.....
    avatar
    Gost
    Gost


    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by Gost čet 28 lis - 1:50

    Ma meni je ovaj bizar Bog....hahaaha kako me njegovi postovi uvik educiraju,razvesele i nasmiju lol!
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by bocka čet 28 lis - 11:09

    miptičar, za tebe jedno pitanje,
    U toku sam razgovora da dobijem ovo drvo Sorbus aucuparia (jarebika) od koje bi trebalo plodove da se koriste kao ljudsku i ptičju hranu.
    Molim za tvoje stručno mišlenje
    https://2img.net/h/oi44.tinypic.com/246t2c0.jpg
    https://2img.net/h/oi55.tinypic.com/16kbzac.jpg.

    Pozdrav Bocka
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by ikayke čet 28 lis - 12:11

    Da to je jarebika....
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by mipticar čet 28 lis - 23:06

    Jarebika ili (Sorbus aucuparia )
    Visoko listopadno drvo koje dobro podnosi sve klimatske uvjete.Cvate u svibnju i lipnju a sredinom kolovoza plodovi postaju zreli u nijansama crvene boje.
    Plodovi se koriste i u ljudskoj prehrani no taj detalj ovog puta preskačemo i kažemo ovako .Plod jarebike u zrelom stanju dobar je za mekokljune ptice , posebno ga vole zimovke ( Pyrhulla pyrhulla )a i ostale zebovke a osobno ih dajem ponekad i majorima no malo treba pripaziti na količinu davanja jer u svojem sastavu zreli plod jarebike sadrži :70% vode a ostalo nešto fruktoze , nekih dušičnih tvari, organskih kiselina ,vitamina E , vitamina A .Sjemenke zrele jarebike sadrže vrlo male količine cijanovodične kiseline , zato oprez .
    U prirodi ptica zna što pojesti nakon obroka jarebike !! Što je sa našim pticama u kavezima ??
    Osobno jesam za davati jarebiku no u malim količinama.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by crv pet 29 lis - 2:03

    mipticar je napisao/la:Jarebika ili (Sorbus aucuparia )
    Visoko listopadno drvo koje dobro podnosi sve klimatske uvjete.Cvate u svibnju i lipnju a sredinom kolovoza plodovi postaju zreli u nijansama crvene boje.
    Plodovi se koriste i u ljudskoj prehrani no taj detalj ovog puta preskačemo i kažemo ovako .Plod jarebike u zrelom stanju dobar je za mekokljune ptice , posebno ga vole zimovke ( Pyrhulla pyrhulla )a i ostale zebovke a osobno ih dajem ponekad i majorima no malo treba pripaziti na količinu davanja jer u svojem sastavu zreli plod jarebike sadrži :70% vode a ostalo nešto fruktoze , nekih dušičnih tvari, organskih kiselina ,vitamina E , vitamina A .Sjemenke zrele jarebike sadrže vrlo male količine cijanovodične kiseline , zato oprez .
    U prirodi ptica zna što pojesti nakon obroka jarebike !! Što je sa našim pticama u kavezima ??
    Osobno jesam za davati jarebiku no u malim količinama.

    Moj susjed , kemičar po struci , nekad ,,Saponija Osijek'' danas predavač u Roterdamu u Nizozemskoj (moj vječiti ,, džoker zovi'' kod ovog problema (i sličnih )) kaže : ,,Po kiselini udari lužinom'' . Kako se ne razumije u ptice , pitao me što se može ptici ponuditi. Osim grita , sipine kosti i ugljena (i tko ima zemljano tlo u kavezu) , smatra da bi glineni kolači bili nešto što bi trebalo dobro koristiti u balansiranju ishrane.
    Vezano uz spominjanje agruma u ishrani ptica , dokazano je (saznao sam tijekom liječenja psorijaze) da limun iako je po okusu kiseo - djeluje lužnato.
    Nudio sam pticama limun . Nije im se svidio (otresale su kljunovima) ali lagana limunadica je prošla Very Happy
    batke
    batke


    Broj postova : 45
    Age : 63
    Location : Makarska
    Registration date : 26.09.2010

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by batke uto 2 stu - 21:22

    miptičar samo nastavite Molim Vas
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by crv uto 2 stu - 21:56


    Batke je maslinar a i ostalima koji su u mogučnosti da pomoču mrežaste vreče zaštite jednu granu sa zdravim , neubodemim plodovima masline, do potpune zrelosti , predlažem da pokušaju .Vrijeme potpune zrelosti masline u prirodi je period oskudice i primjetio sam da popriličan broj vrsta ptica rado klucaju zrelu maslinu.
    Moji bakarci su je obožavali.Jurčicu sam uživo u prirodi gledao kako jede .Kos je čitavu proguta.Golubovi i kumbre također.Sjenica velika i vrabac kljucaju a u više navrata sam vidio manja jata češljugara ( početak siječnja) kako izlječu iz krošnje masline. Plodovi (od berbe i zbog crviju rijetkost je pronači zrelu) budu do koštice iskljucani.
    I moj fox ih voli . Zato ima zdravu i koštičavu kakicu Embarassed I sjajnu dlaku.
    Tema vuče na korištenje maslinova ulja u pripremi jajčane hrane...
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by bizar čet 4 stu - 1:57

    crv je napisao/la:
    Batke je maslinar a i ostalima koji su u mogučnosti da pomoču mrežaste vreče zaštite jednu granu sa zdravim , neubodemim plodovima masline, do potpune zrelosti , predlažem da pokušaju .Vrijeme potpune zrelosti masline u prirodi je period oskudice i primjetio sam da popriličan broj vrsta ptica rado klucaju zrelu maslinu.
    Moji bakarci su je obožavali.Jurčicu sam uživo u prirodi gledao kako jede .Kos je čitavu proguta.Golubovi i kumbre također.Sjenica velika i vrabac kljucaju a u više navrata sam vidio manja jata češljugara ( početak siječnja) kako izlječu iz krošnje masline. Plodovi (od berbe i zbog crviju rijetkost je pronači zrelu) budu do koštice iskljucani.
    I moj fox ih voli . Zato ima zdravu i koštičavu kakicu Embarassed I sjajnu dlaku.
    Tema vuče na korištenje maslinova ulja u pripremi jajčane hrane...

    Crve poštovani, ideja je hvale vrijedna, ali ja imam (mislim kao i vi u Makarskoj) problem s vijetrom-burom koja mi "pobere" sve što ja ostavim neobrano na stablu (imam ukupno 47.stabala maslina)namijenjeno za ptice.
    Kad je maslina zrela ,između peteljke i ploda se stvara jedan "plutasti-drvenasti" dio, koji prilikom trešnje (opet određana frekfencija, na tom principu rade svi strojevi za branje) popuca, se odvoji i plod masline pada na zemlju.... ne ostaje ništa za ptice.
    Također, se pridružujem temi"korištenja maslinovog ulja" u pripremi jajčane hrane, ja osobno isti sistem koristim godinama, (jer su me savijetovali) dobro mi se pokazao, a razlog je da ulje "pokupi" sve neprerađene vitamine-minerale, koje ja dajem mladim pticama.
    Tako su me savijetovali, tako radim, pokazalo se dobro.
    Pozzzzz-podrška pametnim temama-razgovorima.

    Sponsored content


    Biljke kao hrana i lijek - Page 20 Empty Re: Biljke kao hrana i lijek

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 10:00.