Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+12
kreso
dr.nenad86
PESTI
malinois
sestoperac
Branimir
Fago
ikayke
MARIN
ticar
xyz
Dean
16 posters

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Dean sub 11 srp - 10:41

    evo pratio sam neku raspravu na drugom forumu...gdje se izašlo da je za dnevne potrebe 60 parova kanarinaca, u dobro organiziranom ptičarniku, potrebno otprilike oko 4 sata dnevno a da osoba koja sama vodi ptičarnik... ima familiju i normalno radno vrijeme može komotno raditi sa 30 parova...

    pa me čisto zanima koliko vi vremena dnevno potrošite na svoj hobi...
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by xyz sub 11 srp - 12:31

    Za sada dok imam nekoliko ptica, nikad više od pola sata na dan Wink
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by ticar sub 11 srp - 14:55

    hm,za vrijeme uzgoja oko sat ujutro i sat popodne.a sad kad su u volijeri oko 20 minuta dnevno.

    u što ulazi davanje hrane i promatranje ptica.a 2 puta tjedno po sat vremena zbog čiščenja
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by MARIN sub 11 srp - 19:05

    Kad bi se za ovo dijelile medalje ,mislim da bi mi teško tko ugrozio zlato.Ne mislim samo na boravak u ptičarniku ,već na sveukupno vrijeme koje tijekom godine posvetimo pticama.Neka nas ima 240 članova.Sasvim sam siguran.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by ikayke sub 11 srp - 19:35

    kako sjemensku hranu dajem svaka dva dana , kad sve zbrojim i oduzmem dnevno oko 3 sata neki put vise neki put manje... a kad je generalka , znaci mjenjenje i pranje pojilica hranilica podnica, podova i ostalog onda i duplo ako ne i troduplo...sve ovisi..
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Fago sub 11 srp - 21:49

    Najbolje bi bilo sada ovdje napisati tekst pjesme Time od legendarnih Pink Floyd-a Very Happy

    Trošim mnogo vremena za svojih 35 ptica u matičnom jatu, od toga recimo 40% kanarinci, ostalo fauna. Dnevno u sezoni parenja MINIMALNO 1,5 sat ujutro, i 1 sat uvečer iza posla. Svaka subota mi je otpisana na (generalno) čišćenje koje traje oko 6 sati kad su svi kapaciteti puni. U to vrijeme ne ubrajam vrijeme koje otpadne na premještanja, selekciju, namještanja i ostale kućne čarolije.

    I sam znam da je to previše, ali ne mogu protiv sebe i one stare o higijeni... Mali prostor ne dopušta komod oko higijene. I da sve gajbe iamju rešetke na podu... E sad, pretjerujem li ili ne Rolling Eyes

    Dean je spomenuo idealno organizirano uzgajalište - takvo nemam, ali da imam prostora vjerujem da bi mi trebalo manje vremena.... Jedino ako se ne bi zatrpao s tićima i tako u krug Very Happy Very Happy
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Branimir sub 11 srp - 23:08

    Kako ih nemam puno oko pola sata dnevno, a kada su generalne više, ali kao bude raslo jato rast če i utrošeno vrijeme, ali nije mi žao ko i drugima jer volim taj hobi! Velikim uzgajivačima nije druge nego zaposliti kojeg umirovljenika da pazi na to i čisti i registrirati se ko poduzeče! Razz
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by sestoperac sub 11 srp - 23:50

    kad se ne bi brojalo koliko buljim u njih, onda sat vremena prije posla i minimu toliko poslije. Vikend je namijenjen za ciscenje kaveza. e sad, u sve to treba dodati pripremu hrane, branje zelenisa, zracenje mobilnim telefonom od razgovora sa kolegama ticarima, pregledavanje foruma...

    Ispada mnoooooogooo Very Happy
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by malinois pon 13 srp - 1:10

    Ovisi o tome u kojoj su ptice fazi.Sada ,u periodu mirovanja sat dnevno.Za vrijeme reprodukcije ujutru sat ,popodne sat.U vrijeme priprema za natjecanja(malinoi) minimum 5 sati dnevno.
    Kanarinci pjeva traze puno vremena ALI ISPLATI SE.Treba nesto bas voljeti da toliki trud ne bude obaveza , nego uzivanje.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by PESTI pon 13 srp - 9:28

    Laughing Više -manje svi što ovo komentiramo provodimo mnogo vremena kod svojih ptica ...Sve opet ovisi koja koji period ptice prolaze ,a sigurno za vrijeme mitarenja kad počne perje letiti na sve strane da čemo biti najkrače a i pticama je potreban mir u to vrijeme.
    Ja sam najviše kad počne uzgoj sve mi je preko puta stola kao na velikom ekranu a imam uvjek raspivanih grdelina koje premještam gore-dole .
    Još mjesec dana i sve ptice osim jednog novog iz škurice idu u mitarenje, a tada opet treba koliko je moguče češče mjenjati i vodu brati divlje bilje sa sjemenom ........
    Sve zbrojeno ispada često i čitav dan medju pticama , pogotovo kad je pranje kaveza .
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Branimir pon 13 srp - 12:53

    Uuuuuu to pranje je ludnica da je bar izmisliti nešto poput mašine za pranje pa da se ne gubi puno vremena!Bolje je njih gledat i slušat nego ribat podnice! Very Happy
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by dr.nenad86 pon 13 srp - 15:08

    U periodu parenja svi najvise provodimo vremena pored ptica u odredjivanju parova i nadlgedanja kako sve to ide. U vremenu parenja provodim oko 2 sata dnevno , pola sata ujutru, sat vremena popodne i pola sata pre nego sto se gasi svetlo pre spavanja.......... Sada kada je mitarenje u toku provodim oko pola sata- sat zavisi od toga da li je taj dan predvidjen samo za hranjenje ili sam predvideo i da pocistim volijeru u kojoj su mi sada ptice........... Very Happy
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by kreso pet 17 srp - 0:02

    posto iman malo tica u ovoj fazi 20 min ujutro i malo popodne promatranje i tako al zato na forumu dosta se provodi ostavit ce me zena hehehe Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Gost pet 17 srp - 12:43

    ja kod svojih,mozda sat,ako cistim podnice i perem sve,ona dva ipo,polako ja to,kreso uvelo tebe u red,oceli bit ka i prosle godine kad si dosa vamo,zvalo te odma nazad lol!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by lord189 pet 17 srp - 13:44

    ma ja sam oko svojih čitav dan tičarnicu čistim par puta na dan nemosgu trpit niu jedno zrno hrane na podu a najviše popizdin kad mi uđe miš ili pas pa napravi kerembal i sve razbaca
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Dean pet 17 srp - 14:06

    Branimir je napisao/la:Uuuuuu to pranje je ludnica da je bar izmisliti nešto poput mašine za pranje pa da se ne gubi puno vremena!Bolje je njih gledat i slušat nego ribat podnice! Very Happy

    huh ne pričaj, izvadio sam parilice na sred dvorišta i napunio punu bačvu sa pojilicama i hranilicama gnjezdima i sličnim stvarima - neka se namakaju :-)...i več dva dana se gombam oko toga...nikad kraja - ja to sad detaljno operem dezinficiram i onda spremim za drugu sezonu...pustila me žena da svu plastiku kad je operem još jedanput prodjem u mašini za sudje cheers valjda mi se neće istopiti sve Embarassed
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by krnjolac pet 17 srp - 15:02

    pazi da ti ne ispucaju plastike zbog promjena temperature u mašini...rađe ručno...
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by kreso pet 17 srp - 16:10

    je markisa dobro si reka bit cu ovi put malo duze hehe salin se bit cu dosta ono mi se zurilo oni dan
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Dean pet 17 srp - 16:34

    krnjolac je napisao/la:pazi da ti ne ispucaju plastike zbog promjena temperature u mašini...rađe ručno...

    probati cu sa jednom pa cemo viditi...ručno naravno ali za kraj sam mislio u mašinu, kozna dali mi stane parilica u mašinu Question Idea Idea Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by MARIN pet 17 srp - 17:01

    Deane ,ne boj se za plastiku.Ispitano je.MAŠINA JE ZAKON!
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Rasko pet 17 srp - 18:49

    MARIN je napisao/la:Deane ,ne boj se za plastiku.Ispitano je.MAŠINA JE ZAKON!

    DA masina je zakon
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by zvrcko sen sub 18 srp - 18:53

    da samo ugasiš mašinu prije sušenja
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Branimir sub 18 srp - 21:32

    Danas 2 sata proveo gore, bušio tiple u zid za vješati krletke, nema više zajebancije sa daskama, sada sve lijepo pada na pod ja prođem metlom i gotovo, a prije bi sve ostalo na stelažama i svagdje i nikad čisto! Crying or Very sad
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by ticar ned 19 srp - 16:20

    majke ti mile ja počeo jučer prat pojilice i hranilice,i stapkice,nikad kraja,napravio sam brdo veličine velebita lol!
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Branimir pon 20 srp - 20:30

    Dobro što ti nije vruče, ugodne su temperature u vani! Very Happy Very Happy Very Happy

    Sponsored content


    koliko vremena dnevno ste u ptičarniku Empty Re: koliko vremena dnevno ste u ptičarniku

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 2:49.