Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+2
xyz
malinois
6 posters

    cupanje perja

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    cupanje perja Empty cupanje perja

    Postaj by malinois sub 28 oľu - 23:30

    pozdravljam sve na forumu.Interesiraju me vasa iskustva u vezi cupanja mladih od strane zenke i medusobno cerupanje u volijeri.Ove godine su mi zenke masakrirale mlade i pored toga sto sam dao materijala za gnjezdo u izobilju. Question Question Question
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    cupanje perja Empty Re: cupanje perja

    Postaj by xyz sub 28 oľu - 23:44

    Ima više razloga, ili ženke žele otjerati mlade od sebe da se sami hrane, a da one mogu raditi novo gnijezdo, pa im čupaju perje, a ima i poremećaj kad ptice počmu čupati i /ili jesti perje jedna drugoj, a to se prenosi i na mlade iz generacije u generaciju.

    Npr. mladoj ženki mama čupa perje, čupa i ona svojim mladima.

    Meni je, nevezano za to, mladac od prošle godine očupao kompletna krila sam sebi bez vidljivog razloga (paraziti, stres, nema šanse) i sad mu rastu nova krila i više ih ne čupa.

    Svakako je to na psihičkoj bazi, a detaljnim promatranjem ptica naći ćeš točan uzrok.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    cupanje perja Empty Re: cupanje perja

    Postaj by malinois sub 28 oľu - 23:53

    problem je u tome sto imam 24 zenke ,odvojija sam 72 mlada a 80 je bez repa Very Happy Very Happy Very Happy
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    cupanje perja Empty Re: cupanje perja

    Postaj by PESTI sub 28 oľu - 23:54

    malinois je napisao/la:pozdravljam sve na forumu.Interesiraju me vasa iskustva u vezi cupanja mladih od strane zenke i medusobno cerupanje u volijeri.Ove godine su mi zenke masakrirale mlade i pored toga sto sam dao materijala za gnjezdo u izobilju. Question Question Question

    Pozdravljam i ja tebe malinois,problem je to svakog uzgajivača ptica,pogotovo kanarinaca.
    Moje iskustvo po tom pitanju jest da izlaskom mladih iz gnjezda treba ženki ponuditi ,,nekakvu krpicu ili konopčič,,da troši svoju silu u vezi čupanja, mada ni to uvjek ne pomogne---ha ha meni je jedna lani operušala sve mlade do gole kože a sama sebi čitava ledja . bolji savjet od ovog da u večoj mjeri pomaže neznam. What a Face
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    cupanje perja Empty Re: cupanje perja

    Postaj by malinois sub 28 oľu - 23:58

    A ne znam ,sve sam analizira.Svitlo mi radi 13 sati,temperatura 18 stupnjeva,razmislja sam da je mozda problem sto imam u prostoriji veci broj raspjevanih muzjaka.Zanimljivo da su skoro sve cupale mlade.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    cupanje perja Empty Re: cupanje perja

    Postaj by Fago sub 28 oľu - 23:58

    Malo si ih preforsirao prijatelju Crying or Very sad
    Odvoji ih što prije od roditelja čim izlete žičana pregrada, tako da nisu u doticaju s ženkom, a može ih hraniti kroz žice. A kad ih pustiš u letjelicu stavi im male štapiće tako da budu za 1 pticu. Obilje vode za kupanje i to bi trebalo pomoći.

    P.S. Isto tako kako je umjeće 'dignuti' pticu treba ih znati održavati na 'radnoj temperaturi' Very Happy Čisto sumnjam da to ne znaš, ali čovjek se opusti pa ode sve u ...
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    cupanje perja Empty Re: cupanje perja

    Postaj by malinois ned 29 oľu - 0:01

    Very Happy slazem se ,ima logike.16. dan su poludile za novo parenje.ocupale su ih kroz zice
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    cupanje perja Empty Re: cupanje perja

    Postaj by bocka ned 29 oľu - 2:05

    OD ISKUSTVA JA RADIM SLEDEČE: KAD VIDIM DA KANARIJA SE DIGLA IZ SEDALA I NE LEZI PREKO MLADE ONDA ODMAH STAVLJAM KADICU ZA KUPANJE.
    KANARIJA ODMAH ULAZI I RADO SE KUPA JER OD DUGOG LEŽENJA NAKUPI JOJ SE PUNO PREŠINE I KOJEŠTA.
    ISTO TAKO KADA MLADE JAVRIJE VIDE KAKO IM SE MAJKA KUPA ODMAH I ONE PRIHVATE KUPANJE.
    AKO KADICE STAVLJATE SVAKI DRUGI DAN NEŠETE IMATI PROBLEMA KAKO SA STAROM KANARINKOM TAKO I MLADI NE ČE SE MEĐUSOBNO KLJUCAATI PO PERJE.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    cupanje perja Empty Re: cupanje perja

    Postaj by zvrcko sen ned 29 oľu - 2:10

    malinois je napisao/la:Very Happy slazem se ,ima logike.16. dan su poludile za novo parenje.ocupale su ih kroz zice
    e pa što ih nisi pario......


    jao jao ma neznate vi ovog anštajna nekuka on što mu je očepuralo mlade nego što ima prosjek 3,0000000000 po ženci i to mu nisu sve krenule ,a on planiro 4,56 po ptici....


    jao jao što majka Marija rodi,,,, je lijep al nezgodan. Laughing tongue geek
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    cupanje perja Empty Re: cupanje perja

    Postaj by malinois ned 29 oľu - 11:48

    nije bitno brojno stanje a ni prosjek.Zanimljivo je to sto su bas sve zenke cupale mlade.Da je to uradilo par njih moglo bi se rec ,poremecaj ili losa navika.Ocigledno je da sam ja pogrijesio u necem ali nisam bas siguran u cemu

    Sponsored content


    cupanje perja Empty Re: cupanje perja

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 9:58.