Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+8
Branimir
zvrcko sen
kreso
Zvrcko
steva318
bocka
xyz
deny
12 posters

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    deny
    deny


    Broj postova : 58
    Age : 36
    Location : citluk
    Registration date : 22.12.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by deny čet 12 oľu - 22:38

    JESTE LI KADA BILI U SITUACIJI DA VAM NAJBOLJI PJEVAC VASOM GRESKO POBJEGNE IZ KAVEZA??????? e bas ovo mi se dogodilo prije 5 dana - kroz vrata sam htio uzeti hranilicu iz kaveza a nisam pazio na rupe iznad ruke i odjednom mi tuda izleti stiglic ciu ciu No a ja gotov gledam ga kako leti a on na oblize drvo i pjeva hehehe- a onda odleti dalje........... affraid i nakon 5 dana ja u kuci kad cujem vani pjesmu izletim da vidim kad ono MOJ STIGLA HEHEHEHE VRATIO SE KUCI , kad me vidio poceo se javljat ,mahat repom i samo otvorim kavez odmaknem se a on unutra na hranu............ za ne povjerovat a 5 mj u mene od sada cu ga koji put pustiti da se malo izleta... hihihihi cheers Basketball
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by xyz čet 12 oľu - 22:42

    Nemoj ga puštat bolje ti je, može doć nekom drugom ili ga neko drugi ulovi, i onda ostaješ bez njega.

    Čudo da se vratio! cheers
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by bocka čet 12 oľu - 22:52

    DENY, OD ISKUSTVA DA TI KAŽEM IMAŠ SREČE ŠTO JE VREME JOŠ HLADNO, AKO SE ZATOPLI NEMA ŠANSE DA SE VRATI KADA POČINJE PARENJE, PRETPOSTAVLJAM DA SI TU ŠTIGLICU UVATIO JAKO MLADU I DA NEPOZNAJE DOVOLJNO TEREN.
    I KAO POSLEDNO PRETPOSTAVLJAM DA KAO JAVRIJA NIJE IMALA PUNO VREMENA NAUČITI SNALAZITI SE OKO ISHRANE.
    MOJ SAVET ČUVAJ ŠTIGLIČA I BASTRIRAJ GA DA BI VIŠE BIO VEZAN ZA TVOJ DOM.
    U VREME MITARENJA POKUŠAJ DA GA PUSTAŠ ALI IPAK JA TI SAVETUJEM DA NE EKSPERIMENTIRAŠ.
    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by steva318 čet 12 oľu - 22:59

    deny je napisao/la:JESTE LI KADA BILI U SITUACIJI DA VAM NAJBOLJI PJEVAC VASOM GRESKO POBJEGNE IZ KAVEZA??????? e bas ovo mi se dogodilo prije 5 dana - kroz vrata sam htio uzeti hranilicu iz kaveza a nisam pazio na rupe iznad ruke

    Zasto koristis kaveze kod kojih moras da iznytra da stavljas hranilicu? To je uvek rizicno, pogotovo kod drzanja divljih ptica.


    Zadnja promjena: steva318; čet 12 oľu - 23:33; ukupno mijenjano 1 put.
    Zvrcko
    Zvrcko


    Broj postova : 170
    Age : 28
    Location : Solin
    Registration date : 13.10.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by Zvrcko čet 12 oľu - 23:11

    uvjek najbolji pobjegne..................................

    imao si sreće i ne isprobavaj je
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by kreso pet 13 oľu - 0:29

    stvarno si sritan covik tako nesto slicno jos nisan cuja
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by zvrcko sen pet 13 oľu - 2:08

    To je moguće kao djete (10-12 god) tetak (tičar od kojeg sam sve naućio) je imao grdelina kojeg mu je poklonija pok brat i bija je 7 godina star zva ga je Marin po bratu ....jedan dan Marin se napuva i tetak nije moga podnit da mu krepa u ćibi , te ga je pustija ..... nakon petnajstak dana marin se vratija i pravo u svoju ćibu.... Tetak je u njemu gleda ko u boga nastrada je u Splitskoj od kobca ima je cca 12 godina ....Koliko žalosti i suza je samo prolija , a bija je gromada od čovika proša drugi svjetski rat ... ma osoba o koja je prošla sito i rešeto..zakopa ga je i napravijamu mali grob.......


    Tako da ti vjerujem jer sam i sam svjedok takvog događaja,,, ijako rijetko volim pričati ovu priču jer graniči sa saj fikšn ...


    Nikad poslje nisam vidija ni imao ptića ni približno tom .... piva je jako dobro po ovim sadašnjim mjerilima 4 i to solidna...



    Inače ne puštaj ga jer nema kondicije u letu tako da može bit lak pljen grabljivicama...Inače jedan uzgajivač divljih i Bosne ....B Luke nisam siguran pušta gimple kad imaju mlade i one izlaze i ulaze u voljere i hrane ih.....treba paziti te ih zatvoriti prije što tići izlete iz gnjezda -prolete...jer ako su mladi s njima izletjeli nema povratka....
    deny
    deny


    Broj postova : 58
    Age : 36
    Location : citluk
    Registration date : 22.12.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by deny pet 13 oľu - 10:53

    a i meni se sreca osmjehnula hehe, sanse za ovakvo nesto su male i u snu......... al samo me cudi kako ga jastreb nije pokupio, jer vidao sam ga ovih dana........... a samo je 5mj u kavezu to mi je jos cudnije ( a kad sam ga dobio u 10mj imao je sve boje) ..... scratch Basketball
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by xyz pet 13 oľu - 11:02

    Kako misliš imao je sve boje?
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by bocka pet 13 oľu - 13:16

    zvrcko sen je napisao/la:To je moguće kao djete (10-12 god) tetak (tičar od kojeg sam sve naućio) je imao grdelina kojeg mu je poklonija pok brat i bija je 7 godina star zva ga je Marin po bratu ....jedan dan Marin se napuva i tetak nije moga podnit da mu krepa u ćibi , te ga je pustija ..... nakon petnajstak dana marin se vratija i pravo u svoju ćibu.... Tetak je u njemu gleda ko u boga nastrada je u Splitskoj od kobca ima je cca 12 godina ....Koliko žalosti i suza je samo prolija , a bija je gromada od čovika proša drugi svjetski rat ... ma osoba o koja je prošla sito i rešeto..zakopa ga je i napravijamu mali grob.......


    Tako da ti vjerujem jer sam i sam svjedok takvog događaja,,, ijako rijetko volim pričati ovu priču jer graniči sa saj fikšn ...


    Nikad poslje nisam vidija ni imao ptića ni približno tom .... piva je jako dobro po ovim sadašnjim mjerilima 4 i to solidna...



    Inače ne puštaj ga jer nema kondicije u letu tako da može bit lak pljen grabljivicama...Inače jedan uzgajivač divljih i Bosne ....B Luke nisam siguran pušta gimple kad imaju mlade i one izlaze i ulaze u voljere i hrane ih.....treba paziti te ih zatvoriti prije što tići izlete iz gnjezda -prolete...jer ako su mladi s njima izletjeli nema povratka....

    SENIORE, JAKO POTRESNA I ISTINITA PRIČA U KOJOJ TI ISKRENO VERUJEM.
    JA SAM U ZEMJOTRESU U SKOPLJU 1963 GODINE IZGUBIO STAROG ŠTIGLIČA OD 6 GODINA I U DRUGOM KAFEZU JEDNA ŽUTA ZENKA KANARIJA KOJE SU BILI NA ISTI ZID OKAČENI, ZID JE PAO I ZATRPAO KAFEZE I PTICE.
    KOJE SMO SUZE PROLILI ZA ŠTIGLIŠA SAMO MI U PORODICI ZNAMO, JER ŠTIGLIČ BIO JE SLOBODAN U SOBI GDE JE LETIO I PJEVAO.
    MNOGO JE VOLIO ZA VREME RUČKA DA SLETI NA STOLU I POJEDE KOJU MRVICU I ODLETI.
    JEDINA MANA MU JE BILA ŠTO NIJE SE DAO UHVATITI GA RUKAMA, TAKO JE SILNO KLJUNEM NAPADAO DA MISLIM DA JE MOGO MESO DA TI OTKINE.
    PRI KRAJU DANA POVLAČIO SE U KAFEZ GDE JE OSTAJAO DO SUTRA DAN UJUTRO.
    NA SIJALICU NIJE REAGOVAO I UVEK KAFEZ MU JE KORISTIO KAO SPAVAČA SOBA.
    NEMOGU PREŽALITI TO ŠTO NEMAM NJEGOVU FOTOGRAFIJU.
    ZATO SENIORE SADA KAD SI VEČ POSTAO MODERATOR MOLIMTE OTVORI JEDNU TEMU NA IME "ISTINITE PRIČE O NAŠIH LJUBIMACA"
    PRETPOSTAVLJAM DA NA HILJADU ISTINITIH PRIČA POSTOJE.
    POZDRAV
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by Branimir pet 13 oľu - 13:51

    Imao si veliku sreču. ali je ne iskušavaj više jednom je bilo dosta!
    avatar
    Gost
    Gost


    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by Gost pet 13 oľu - 13:53

    PA sad ti se taj tic mozda nebi ni vratija deny,mozda bi nasa zenku jer je vrime parenja.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by lord189 pet 13 oľu - 14:03

    ja i sad iman ženku koja se vraća ona mi je za parenje vanka san je pušta od 10 miseca pa do nekidan i uvik se vraćala samo bi prispavala i ujutro bi ošla ja bi ubacija šaku rane u ćibunić a ona se niokud pojavi uđe i jede onda bi odletjela kod susjedovih ptica i onda bi stala na jednu jabuku pored kuće i pivala bi ka muški
    deny
    deny


    Broj postova : 58
    Age : 36
    Location : citluk
    Registration date : 22.12.2008

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by deny pet 13 oľu - 20:36

    drazenxp je napisao/la:Kako misliš imao je sve boje?
    a pogresan izraz, mislio sam rec da je nabavljen kao odrasli tic ..........
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by refa95 uto 27 lis - 17:25

    moj jaran amel kad se je razbolio reko mu doktor da nesmje drzati ptice i amel je one ptice sto je kupio i uhvatio pustio a one sto je dobio na poklon vratio onoma koji su mu ptice dali
    e kad je sve ptice po pusto izade on napolje pred zgradu kad cuje pticu kako pjeva on se malo osvrne kad ugleda svog najboljeg stiglica i on njega pocne zvat ovo ono kad ptica poleti sa drveta i pravo njemu na rame on ga uzme u ruku i baci ga a on se opet vrati i tako tri cetri puta i na kraju i pored doktorove diagnoze da nesmje drzati ptice on je njega sebi ostavio ja mislim da imam taj klip negdje ali ga sada nemogu naci
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by Tihy uto 27 lis - 21:52

    Mene zanima di bih mogau u Zagrebu nabaviti stiglica te koje su vase metode s kojima ulovite divlje..??

    Ima netko tko izraduje takve kaveze za lovit ptice??


    Hvala!


    upozorenje ovo je forum uzgajivača i štovatelja štiglića ....
    u R Hrvatskoj je kazneno djelo lov i izrada kaveza za lov...

    molim Vas da ubuduće ne provocirate ovakve teme....
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by Tihy pon 2 stu - 19:19

    Ispricavam se!
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA   ////////// Empty Re: STIGLIC POBJEGAO IZ KAVEZA //////////

    Postaj by refa95 pon 2 stu - 22:15

    to je ovaj stiglic