Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+21
emirgrdelin
zelandur
Vrbanja
Vasko-MK
echeberija
crv
Jack Sparrow
DREZGA
kreso
evmolp
trnar
zvrcko sen
mipticar
refa95
sestoperac
bocka
cevap
Branimir
xyz
ticar
bembo
25 posters

    neo pitroid- tekuti

    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by trnar pet 23 lis - 17:27

    Ima neki tekuci NEO PITROID ALFA.Nisam ga uptrebljavao,a u vet.apoteci kazu da je bolji,jaci pa i triput je skuplji.

    Kako nanosite FRONTLINE,odnosno kada je rec o kaplici FRONTLINEa dali je to "kapjica" ili nanosite samo ovlaz sa chachkalicom za zube ili sa stapichem za cischenje uha(sa vatom).Ovo mi je bitno najvishe zbog straha od predoziranja.

    Pozdrav
    evmolp
    evmolp


    Broj postova : 117
    Age : 48
    Location : Skopje
    Registration date : 22.07.2009

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by evmolp pet 23 lis - 19:05

    [quote="trnar"]Ima neki tekuci NEO PITROID ALFA.Nisam ga uptrebljavao,a u vet.apoteci kazu da je bolji,jaci pa i triput je skuplji.

    Istina je da je tekuci neopitroid alfa vise puta jaci i efikasniji od praska ali i smrtonosan po ptice. Taj se koristi za suzbijanje buva, krpelja i sl. gamadi ali nikako u dodiru i blizini sa zivotinjama. Tako da zemljace dalje od njega!!!
    Pozdrav svima!
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by trnar pet 23 lis - 20:03

    Blagodaram prijatelu
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by kreso ned 6 svi - 19:41

    pozdrav ok za taj combo samo mozes li Mipticaru rec koji tip comba koristis jer znamo da krece po kilima taj combo ide od 2-10 kg, pa 10-20 kg pa 20-40 kg i najjaci 40 -60 kg!
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by mipticar ned 6 svi - 22:34

    Da razjasnimo zavijeke Frontlain Combo. Nebitno je koja je kilaža jer koncentracija preparata potpuno je ista no za ptice važi samo jedna kap iza vrata i to je to .
    Ja bi svakako preporučio prirodnu varijantu koju koristim već 2 godine i vrlo je efikasna a i pisao sam o tome a to je DUTCHY"S .
    Svakako je odluka vaša !
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by kreso ned 6 svi - 22:45

    e vidis ja san te pita zato sta mi jucer kaze covik u ducanu da su razliciti jace koncetracije oni predvidjeni za vece kilaze pasa sad ko ce znat ,a disi si pisa o toj varijanti DUTCHY sta je to
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by mipticar ned 6 svi - 22:54

    Ne govorimo ovdje o psima i njihovoj kilaži.Koncentracija baze ljeka je potpuno ista a za ptice ponavljam treba samo jedna kap iza vrata od ampule za pse bilo koje kilaže.
    Za DUTCHY"S čitaj prijašnje postove i slike pa odluči .
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by kreso ned 6 svi - 23:10

    ok hvala!
    avatar
    DREZGA


    Broj postova : 176
    Age : 38
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.04.2011

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by DREZGA pon 7 svi - 11:02

    Pozzz,evo da se i ja malo uključim.Ja inaće koristim frontlain za mačke i manje pse od 3-10kg i nemam više nikakvih problema sa nametnicima!!!!
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by mipticar pon 7 svi - 22:09

    To je potpuno isto , samo ne ako se radi o Frontlain spreju , koji je preslab.Od njega nema puno koristi !
    Znači kap iza vrata po mogučnosti na zračnu vrečicu i problema nema ( što se tiče tekuta i grinja )
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by Jack Sparrow sub 1 ruj - 22:46

    meni se je isto dogodilo da su mi se izgleda pojavili tekuti na pticama jer sam vidio da se svrbe i na nekim pticama mi se desilo da su iza vrata i na vrh glave ostali bez ijednog perija,ko da ih je netko obrijao pa sam pomislio da su to tekuti pa sam u jednu malu špricu nalio vode i neopetroida unutra i promućkao i našprisao ptice u krletkama,sve zajedno,ali sam im hranu povadio van...jel to u redu ili da jednu po jednu uzimam u ruke pa da ih naprašim samo čistim praškom...
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by Jack Sparrow sub 1 ruj - 22:55

    daj mi obijasni malo ovo što spominješ: po mogučnosti na zračnu vrečicu...
    jel misliš na taj Frontline u onim ampulama...
    i kažeš samo kap,pa oće ta kap pomoći po cijelom tijelu ako ptica ima tekute...
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by crv ned 2 ruj - 19:05

    Jack Sparrow je napisao/la:daj mi obijasni malo ovo što spominješ: po mogučnosti na zračnu vrečicu...
    jel misliš na taj Frontline u onim ampulama...
    i kažeš samo kap,pa oće ta kap pomoći po cijelom tijelu ako ptica ima tekute...

    Jack , zaš li gdje se kod vrapcolikih i fringilida nalazi pijevni organ ili zračna vrečica?

    Ne želim soliti pamet ikome , ali uvjeren sam da mnogi ne znaju. Zračna vrečica se nalazi na ptičjoj desnoj strani grla.
    Upotrebom ,,Frontline Combo'' preparata koji preko kože prodire u krvotok , postiže se obrana od više vrsta nametnika , pa tako i od grinja koje napadnu zračnu vrečicu , probiju je i strujanje zraka proizvodi karakteristično ,,šištanje''.

    Dakle jedna kap iz pipete između perja izravno na kožu.

    Inače , tekut je lakše eliminirati .Ona se povuče i hibernira.Grinje pak, odaberu nekoliko jedinki u jatu , tako da je šteta manjega opsega ali se jače ukorjeni.
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by Jack Sparrow ned 2 ruj - 19:13

    znači crv,kad kupim taj front line combo da kapnem jednu kap iza vrata kanarincima i grdelinima...reci mi jel to dovoljno samo jedna kap...
    kako će im se to raširiti po cijelom tijelu ako imaju tekute,ja se nadam da moje ptice nemaju jer znam pregledavati,ali me uzbunilo to gubljenje perija do gole kože...
    čitao na jednom forumu isto,neznam kojem,neko je isto govorio da štiti svoje ptice frontline preparatom ali sprejem i da uzima za pase jer da su ti jači za pse nego za ptice...jel bi mogao i tako sa sprejem,samo ja smatram da će sprej ostati više na samom periju a ovo u ampuli kad kapneš iza vrata smatram da će bolje dijelovati ipak kad se to ocijedi po koži...aj crv daj mi malo obijasni kako točno upotrebljavaš taj frontline combo
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by crv ned 2 ruj - 19:27

    Jack Sparrow je napisao/la:znači crv,kad kupim taj front line combo da kapnem jednu kap iza vrata kanarincima i grdelinima...reci mi jel to dovoljno samo jedna kap...
    kako će im se to raširiti po cijelom tijelu ako imaju tekute,ja se nadam da moje ptice nemaju jer znam pregledavati,ali me uzbunilo to gubljenje perija do gole kože...
    čitao na jednom forumu isto,neznam kojem,neko je isto govorio da štiti svoje ptice frontline preparatom ali sprejem i da uzima za pase jer da su ti jači za pse nego za ptice...jel bi mogao i tako sa sprejem,samo ja smatram da će sprej ostati više na samom periju a ovo u ampuli kad kapneš iza vrata smatram da će bolje dijelovati ipak kad se to ocijedi po koži...aj crv daj mi malo obijasni kako točno upotrebljavaš taj frontline combo

    Izgleda da u tvome jatu nije samo problem sa tekutom , nego je i perojed prisutan.
    Tim prije bih se odlučio za ,,Frontline combo'' za pse manje kilaže.
    Dakle taj preparat ( dovoljna je jedna kap) kapnemo ptici na vrat ispod potiljka (leđa ispod tjemena).
    , na mjesto koje ne može doseći kljunom.
    Preparat se apsorbira kroz kožu u krvotok i tako djeluje na nametnike koji se hrane krvlju , i perojedima koji napadaju ptice u vrijeme mitarenja , kada su batrljice perja prokrvljene.
    Borba sa ovim nametnicima nije završena primjenom ovih preparata , jer jaja polažu na perje ptica , stoga treba računati i na sljedeču generaciji nametnika.
    Na zračnu vrečicu kapati samo ako smo primjetili ,,šištanje'' kod ptice.
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by Jack Sparrow ned 2 ruj - 20:22

    a kako taj perojed riješiti,se on riješava u sklopu sa tim frontline combo...
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by crv ned 2 ruj - 21:49

    Jack Sparrow je napisao/la:a kako taj perojed riješiti,se on riješava u sklopu sa tim frontline combo...


    Da , ali moraš to obavljati periodički. Uskladiti sa ciklusom reprodukcije.
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by mipticar ned 2 ruj - 22:03

    Kod Dastya nema periodike , već nikako nema tekuta niti bilo kakovih pernih nametnika !
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by echeberija ned 2 ruj - 22:08

    Sada se vec sezona takuti zavrsava, tj cim pocne mrznuti i spoljna temperatura bude ispod 15,20 oni pocinju sa hibernacijom i manje su aktivni, opet se aktiviraju treceg ili cetvrtog meseca kada ih trabamo docekati spremno sa frontline-om. Ko cuva kanarince i pari ih zimi, on mora cele godine da stiti ptice.
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK ned 2 ruj - 23:09

    Pozdrav prijatelji. Nisam koristio frontline pa me zanima dali on deluje i protiv
    endo parazita ( unutrasnjih ) kao sto je to sjucaj sa ivermektinom, ili samo protiv
    ektoparazita ?
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by bocka uto 4 ruj - 10:49

    Jack Sparrow je napisao/la:
    ali me uzbunilo to gubljenje perija do gole kože...
    čitao na jednom forumu isto,neznam kojem,


    Jack Sparrow, najbolje je da postaviš nekoliko sličica i vidimo kako izgleda ptica za kojoj kažeš da je ogoljena do gole kože.
    Postoji bolest koja dovodi pticu do tog stanja.

    Nakon prave dijagnostike treba slediti terapija Question

    Pozdrav Bocka
    Jack Sparrow
    Jack Sparrow


    Broj postova : 115
    Age : 47
    Location : Rab
    Registration date : 28.12.2010

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by Jack Sparrow čet 1 stu - 22:43

    pozz
    a daj mi reci jel ti imaš u krletkama rešetke koje odvajaju ptice od podnica ili ne,jer ja ima gajbe od Vidojevića i nemam odvojene ptice od podnice,tako d aptice šetaju po podnici,misliš ti našpricaš po podu ili ne,jer ako ja našprisam podnicu ptica će to jesti,jer danas sam im promijenio pijesak pa su svi jeli taj pijesak,obijasni mi malo bolje tvoje dijelo...
    pozz
    cevap je napisao/la:Ja primjenjujem 2 nacina upotrebe:

    1. Ispod fioke u kavezima, jer je poznato da su tekuti aktivni nocu, tako da se po danu skrivaju ispod ladice. E tu fino poprashim dobro, i oni to 100 % rashire na nogama u sve dijelove kaveza i na taj nacin pobiju svu gamad. Vazno je napomenuti, da se tekuti odrzavaju i prezivljavaju duze vremena u drvenim kavezima. U mene su plasticni.

    2. U gnijezdo prashim, znachi plasticno gnijezdo, na dno ide neo-pitroid a preko njega ona meka podloga (umetak) za gnijezdo. Na taj nachin prasak nije u dodiru sa jajima/mladima.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by Vrbanja pet 2 stu - 0:46

    Jack Sparrow je napisao/la:pozz
    a daj mi reci jel ti imaš u krletkama rešetke koje odvajaju ptice od podnica ili ne,jer ja ima gajbe od Vidojevića i nemam odvojene ptice od podnice,tako d aptice šetaju po podnici,misliš ti našpricaš po podu ili ne,jer ako ja našprisam podnicu ptica će to jesti,jer danas sam im promijenio pijesak pa su svi jeli taj pijesak,obijasni mi malo bolje tvoje dijelo...
    pozz

    Pozzz !

    Za ovo sto je cevap napiso nema veze imas li resetke iznad podnice on objasnjava da prah pospes ispod podnica tako da ptice nece moci doci do praha.Posto NEO-PITROID neubija renutno napasnike oni na svojim nozicama i tjelu odnose prah u legla i na taj nacin unistavaju ostale napasnike.
    Ako ptica i dodje u dodir sa prahom nece joj naskoditi.

    Mozes cak pomjesati praha u vodu za kupanje da se ptice okupaju u toj vodi.



    zelandur
    zelandur
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 244
    Age : 43
    Location : 30.7.80 split
    Registration date : 13.03.2010

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by zelandur pet 2 stu - 0:52

    taj pitroid nista nevalja to je bacanje novaca
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by kreso pet 2 stu - 1:30

    a jesi ga prova asu stavljat

    Sponsored content


    neo pitroid- tekuti - Page 2 Empty Re: neo pitroid- tekuti

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 19 tra - 14:35.