Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+33
zijada
krstokljun
lepi
Renato.M
jope
brabus
crv
krepat ma ne molat
Miljenko
Dule
many
kekic123
zvrcko sen
krnjolac
franeperuzovic
PESTI
Dalibor
saso78
Rasko
lord189
kreso
sestoperac
bocka
ikayke
žalacST
Dean
Fago
Zvrcko
Lazar
DjordjeVet
steva318
ticar
xyz
37 posters

    Konopljar - općenito

    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by Fago pon 22 lip - 23:23

    Kreso,
    što prije tim bolje. Prvi mjesec je po meni dovoljno...

    U voljeri rezultati neće izostati, a u parilici možeš očekivati nešto jedino ako su ti ptice mirne. Iz voljere ćeš opet dobiti divlje mlade, pa čak iako ih odvojiš u ranoj mladosti. Kontakt za kasniju mirnoću faganjela je bitan dok su još u gnijezdu od 8-12 dana kad već izlete i budu po podu... dok se ne osamostale!

    Pozdrav,
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by kreso pon 22 lip - 23:26

    aha ok fala Fago Very Happy
    Dalibor
    Dalibor


    Broj postova : 115
    Age : 50
    Location : Melbourne
    Registration date : 10.04.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by Dalibor uto 23 lip - 10:48

    Fago, mozes li mi reci tvoj recept kako i na koji nacin mlade iz volijere smiriti za dalji odgoj u kavezu, odnosno sta bi ti uradio da do toga ne dodje. Evo primjera radi imas par faganela koji su se parili u volijeri i mladi samo sto se ne izvale iz jajeta, sta dalje raditi?
    Pozdrav
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by Fago uto 23 lip - 13:15

    Bojim se Dalibore da tu možeš išta osim ih čim krenu sami jesti odvoji u parilice. Maksimalno 2 tića u gajbama 60x40x40. Nikako NE veće gajbe.

    I biti u kontaktu s njima - koliko god možeš Very Happy

    Pozdrav,
    Dalibor
    Dalibor


    Broj postova : 115
    Age : 50
    Location : Melbourne
    Registration date : 10.04.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by Dalibor uto 23 lip - 13:39

    Znaci sve je to u sustini lurija na koju se moze donekle uticati ali ne bas u velikoj mjeri tako da je u principu uvijek dobro izvrsiti selekciju roditelja da su u biti mirnije ptice i onda uticati na podmadak po gore pomenutim principima.
    Tako sam ja sve ovo razumio Fago, jesam li u pravu???

    scratch
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by Fago uto 23 lip - 14:54

    Selekcija, ali nužno je kontrolirati prostor, inače ode sve u... Very Happy
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by zvrcko sen sri 24 lip - 18:51

    Fago je napisao/la:Selekcija, ali nužno je kontrolirati prostor, inače ode sve u... Very Happy

    evo danadopunim fagu obično ih smjestim sa kanarincima starijim koji su mirni tako da ne reagiraju burno.....
    avatar
    kekic123


    Broj postova : 24
    Age : 58
    Location : Sarajevo
    Registration date : 17.09.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Konopljari

    Postaj by kekic123 čet 24 ruj - 13:47

    Moze li mi neko reci svoj recept kako i na koji nacin uzgojiti mlade kao i nacin pripreme za parenj u volijere . Imam par faganela koji su vec kod mene u volijeri uhvaceni proslu jesen kao mladi pilici i ove godine od parenja nista . Napominjem da uzgajam Stiglice vec dugo vremena i imam puno iskustva pa sada hocu i Faganele . Da li je isti nacin pripreme kao i sa stiglicima pa bi vas molio par rijeci o tome ..
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by many sub 9 sij - 18:20

    mlade 6-7 dan othraniti na ruku stavivši cijelo gnijezdo u gajbu i tako hraniti u gajbi da se nauče na rešetke,kad počnu skakutati treba im maknuti gnijezdo a staviti prečkice i sve funkcionira dapače ako znate kako othraniti pticu možete uzeti i ranije ali trebalo bi ju staviti na toplo mjesto,sve ptice tako othranjene staviti na prometno mjesto.Ima iznimaka ali tako su uvijek pitome.

    Osnovno pravilo za divlje tj ulovljene ptice u periodu parenja je da imaju mir im zaklon od pogleda,daspače i uslove prehrane koja mora biti na bazi nedozrelog bilja i animalna ishrana koliko vrsta ima potrebu.Mjesto za gniježđenje,ja bih ovdje predložio da se stavi šipak uzgojen u tegli u volijeru ili kupina tj trnje,to bi moralo biti dovoljno!
    avatar
    Gost
    Gost


    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by Gost sub 9 sij - 18:38

    kekic123 je napisao/la:Moze li mi neko reci svoj recept kako i na koji nacin uzgojiti mlade kao i nacin pripreme za parenj u volijere . Imam par faganela koji su vec kod mene u volijeri uhvaceni proslu jesen kao mladi pilici i ove godine od parenja nista . Napominjem da uzgajam Stiglice vec dugo vremena i imam puno iskustva pa sada hocu i Faganele . Da li je isti nacin pripreme kao i sa stiglicima pa bi vas molio par rijeci o tome ..

    nisam ih nikada pario ali cu pokusati nesto sljedece godine a ovde imas Fagu koji je specijalista za cannabinu.
    mozda mozes pokusati da im pruzis ono sta traze u prirodi,koliko znam gnjezde se nisko u siblju,koriste mahovinu itd..za gnjezdo, a sigurno im trebas ponuditi vise mjesta za gnjezdo pa da odaberu nesto i ja bih pazio da mjesta budu zasticena od direktnog sunca i da budu u vidu nekog grma,nisko. Zivotinjski proteini su sigurno vazni,neznam koliko,ali ponudi im lisne vasi,brasnare,mravlja jaja itd...prije svega ovoga,moras ih sto vise smiriti,jer bojim se da zenka ove ptice nije bas na dobrom glasu kad se radi o lezanju na jajima. ako sam negdje pogrjesio,ispravit ce me neko ko ih uzgaja.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by many pon 11 sij - 17:15

    u tome koliko je požrtvovna u uzgoju mladih uspoređuju je sa ženkom češljugara jer isto tako vodi svoje mlade i brine se o njima sve dok nisu samostalni,usput ja sam ih nalazio uz željezničku prugu gdje su jarci sa kupinom redovito se gnijezde na takvim mjestima pa bi bilo dobro nešto trnjavo staviti da se gnijezde ili neki niski borič u tegli to vole za prvo leglo imati,jer ih se u mladim boricima u ravnici i može nači!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by ticar pon 11 sij - 18:45

    many je napisao/la:u tome koliko je požrtvovna u uzgoju mladih uspoređuju je sa ženkom češljugara jer isto tako vodi svoje mlade i brine se o njima sve dok nisu samostalni,usput ja sam ih nalazio uz željezničku prugu gdje su jarci sa kupinom redovito se gnijezde na takvim mjestima pa bi bilo dobro nešto trnjavo staviti da se gnijezde ili neki niski borič u tegli to vole za prvo leglo imati,jer ih se u mladim boricima u ravnici i može nači!

    kod nas se gnijezde u smrekama.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by many pon 11 sij - 19:37

    lapsus lingue sorry mi u Zg znamo reči bor kad mislimo na smreku,posebno za božić nitko ne kaže idem kupiti smreku nego bor,a mislio sam na smreku jer je gusta i isto kao i zelendurima bor i čempres daju super gnijezdilišta!
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by Dule pon 11 sij - 20:02

    Kod nas u smrikvama.Smrikva nije smreka. Smrikva je grm ,a smreka stablo koje rasteu gorskim područjima.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by Miljenko pon 11 sij - 21:05

    Opcenito, faganel se gnjezdi u nizem gustom raslinju. Zastita od predatora i prehrana (dostupno mlado sjeme) mladih diktira ovakav pristup.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by many sri 13 sij - 14:31

    ja ipak mislim da više vole kupinu i šipak,nekako su to ipak ptice niskog gniježđenja ali i to ovisi o okolišu a to je i razlog da ih nema svagdje!
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by krnjolac sri 13 sij - 15:33

    ja bi rekao da faganel uspijeva na puno zahtjevnijim terenima nego recimo grdelin koji traži ipak malo pitomija područja.to je ptica koju vidiš,kako na kršnim kamenjarima i šumovitim područjima,tako i na pitomim ravnicama skupa sa grdelinima i ostalim zebama.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by many sri 13 sij - 16:05

    Da nevjerojatno koliko kilometara preleti,ima jedan podatak od Brehma da je jedan konopljar pjevao na jednom mjestu a gnijezdo mu je bilo 10 km dalje,možda leži u tome tajna zašto su tako nemirni u gajbi,stalno su u pokretu,neki nemir ih tjera dalje,fantastična ptica i uvijek ču ih rado držati i nastojati čim više uzgojiti,ja sam oduševljen iboja je iznimnolijepa ne pre napadna a sramežljivo predivno skromno lijepa pjev se poklapa sa bojom i osječajnošču ptice koja je jako emotivna i to se lijepo vidi u parenju i izvan njega okupljanja u jata druželjubivost i lijepa narav,zato ukrotiti jurku vrijedi jer je nagrada vrijedna toga!
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by krepat ma ne molat sri 13 sij - 20:17

    nakon koliko vremena mladi mužjak dobije crvena prsa'Dali se vidi ovako ili treba vidjet ispod perja na prsima?
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by many sri 13 sij - 22:52

    Poslije mitarenja ako puhneš u prsa trebalo bi se vidjeti crveno perje,međutim ima mužjaka koji prvu godinu imaju gdje koje perce crveno a druge jače,ovisi o ishrani i genetici!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by lord189 sri 13 sij - 23:13

    M ŠTA VAN JE LJUDI MA FANGANEL SE GNJIZDI I USRI GRADA AKO ŽELITE I DOKAZE ĆEMO POKAZAT..!! kad dođe vrime......fanganel radi gnjezdo u niskim krošnjama i to dobro skriveno
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by many sri 13 sij - 23:16

    i toga ima isto kao i češljugar voli se grada držati,rubova to sam vidio več sa ženkom usred grada i ženka skuplja materijal za gnijezdo!usput vidim avatar pretpostavljam ovo u sredini si ti a ovo pokraj najbolji čovjekov prijatelj Surprised


    Zadnja promjena: many; sri 13 sij - 23:19; ukupno mijenjano 1 put.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by lord189 sri 13 sij - 23:19

    ma u centru grada i grdeline i verdune i fanganele a naročito frzeline pa toga ima puno neznan many kako u čazmi ali brate u splitu na svakom koraku
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by many sri 13 sij - 23:21

    ma Čazmica je mala šest ulica ima u Bjelovaru tamo sam to i vidio interesantno uvijek ih vidim u gradovima sa željeznicom,bio sam u Splitu dvaput!Ma u parkovima uvijek ima,svega i lakše ih je nači i uvijek kad se ide kroz park ili čuješ da neka ptičica nešto kvoca ili je ispala iz gnijezda kad sam imao 16 kao ti,uf bio sam wise hunter,sakupljač ptica,a onda sam malo sve skupa digao na neki nivo ma lud sam bio,kao apač u šumi,ma i danas sam takav a ti proučavaš li migracije i konopljare u Splitu?
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by lord189 sri 13 sij - 23:26

    heh znao bi kadkad ja i još ove kolege mulci ka i ja sam u šetnji zapazit grdelina ili ti ga koju drugu pticu da se pari i savija gnjezdo pa čak i hrani mlade

    Sponsored content


    Konopljar - općenito - Page 7 Empty Re: Konopljar - općenito

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto 14 svi - 9:46.