Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


5 posters

    crne noge kod melaninskih kanarinaca

    matija
    matija


    Broj postova : 345
    Age : 56
    Location : pazin
    Registration date : 19.09.2010

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by matija pon 18 stu - 11:38

    bio jučer na izložbi u Rijeci, i iznenadio se vidjevši neke primjerke izloženih ptica...noge su im nevjerojatno crne i bez obzira radi li se o crnim crvenim mozaik opalima, crnim cervenim kobaltima, crnim crvenim bakrenim mozaicima, crnim crvenim intenzivnim/neintenzivnim...noge su kod svih jednako crne...kao da genetski potječu od istih roditelja...o čemu je riječ?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by crv pon 18 stu - 13:42

    Kobalt + onix + selekcija.

    Često ptica koja je nosilac mutacije kobalta prođe bolje od ,,čistih''.Ali u tome i je čar .
    Postoje izložbeni i uzgojni primjerci i oni koji nisu ni jedno ni drugo.Dobar izložbeni ne mora biti dobar uzgojni .I obrnuto.
    U ovakovom uzgoju bude podosta i ptica koje su ,,ni sim ni tam'' , ali napreduje se ,sve je više ,,dimnjačara'' osobito kod onih sa crvenim faktorom.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by crv pon 18 stu - 13:58

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Z
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by Renato.M pon 18 stu - 14:02

    matija je napisao/la:bio jučer na izložbi u Rijeci, i iznenadio se vidjevši neke primjerke izloženih ptica...noge su im nevjerojatno crne i bez obzira radi li se o crnim crvenim mozaik opalima, crnim cervenim kobaltima, crnim crvenim bakrenim mozaicima, crnim crvenim intenzivnim/neintenzivnim...noge su kod svih jednako crne...kao da genetski potječu od istih roditelja...o čemu je riječ?
    Je , je Vedrane, i ja sam to uočio. Svijetska klasa , kod podosta crnih ptica zavidne crne noga ali kod podosta istih ptica loš blijed kljun!!!! Gdije leži zec????
    Pozdrav, interesantna tema. Drago mi je da se o tome malo raspravlja.
    matija
    matija


    Broj postova : 345
    Age : 56
    Location : pazin
    Registration date : 19.09.2010

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by matija pon 18 stu - 14:10

    da, pogotovo vidljivo kod crnih opala crvenih mozaika, noge ko crnilo od sipe ali do kljuna još nije došlo...valjda hoće?
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by Merlo uto 19 stu - 0:21

    Selekcija
    Crve cija je ovo tica ?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by crv uto 19 stu - 10:47

    Merlo je napisao/la:Selekcija
    Crve cija je ovo tica ?
     Belgija 2010.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by ticar uto 19 stu - 21:09

    crv je napisao/la: Belgija 2010.
    ja mislim da je belgija 2010 by Merlo
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by crv uto 19 stu - 23:37

    ticar je napisao/la:ja mislim da je belgija 2010 by Merlo
    A zašto mene zovu Crv?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by crv uto 19 stu - 23:43

    Merlo je napisao/la:Selekcija
    Crve cija je ovo tica ?
    Tvoja Matane , tvoja ...Laughing
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by Renato.M sri 20 stu - 12:09

    Predivna ptica. Ali ta ptica sa slike ima odlične noge i isto tako i odličan kljun.
    Zamislite takvu pticu sa takvim nogama a kljun napola sivkast i napola blijed.
    E takvih ptica smo podosta vidjeli u Rijeci. Poz.

    Sponsored content


    crne noge kod melaninskih kanarinaca Empty Re: crne noge kod melaninskih kanarinaca

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 0:36.