Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+17
sestoperac
srdjan nis
mutacija
bembo
ticar
seadriver
zvrcko sen
turbozd
dzemal_sa
ERVINO
Renato.M
malinois
Merlo
dva grdelina
ikayke
Dean
kreso
21 posters

    PRIPREME ZA REGGIO 2010

    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by ikayke uto 23 stu - 13:26

    sestoperac je napisao/la:Ika,

    ciji je to ahat - sto ti je bas on zapao za oko (objektiv) ?

    Pojma nemam, jedan od nagradjenih u pojedinacnoj konkurenciji, nije mi zapeo za oko nego je slika ok ispala, ove druge su losije i mutne Smile
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by ikayke uto 23 stu - 13:43

    Slijedeci Deanov primjer, da i ja dodam pokoju rijec; odvojio sam za Reggio velikih sat i pol pri promatranju ptica, iako sam se pripremio i isprintao si nagradjene u onim grupama koje me usko interesiraju uspio sam od toga pogledati svega tri grupe, naravno pogadjate Ahate, Ahat opale, i ahat eume sve crvene mozaike. Kako je vec receno u Reggio je bilo izlozeno 10 000 kanarinaca boje, najveci problem je sta nisu slozene po redu nego po uzgajivacu, ali i tu komplikacija jer su pojedinacni na jednom dijelu kolekcije na drugom. To je maratonski hod naci nagradjene iako znas brojeve kaveza, da neznam to je nemoguca misija. Mogu komentirati sto se tice ahata da su bili izlozene stvarno vrhunske ali i vrhunski pripremljene i izfrizirane ptice,po cemu su talijani i poznati, pazi se do u detalja, jer u takvoj konkurenciji detalji odnose pobjedu, nagradjeni su vise manje poznati uzgajivaci ove vrste u italiji bez iznimke.Imao sam priliku dok sam gledao i proucavao kolekcije popricati sa uzgajivacem, pa sam ga pitao ima li sta slobodno za prodaju, covjek se samo nasmijao, i koliko sam ga razumio sve je bilo prodano, a on je tada jedno sat vremena gledao u te dvije kolekcije, u ruci je imao poduzi spisak imena i brojeva prstena te je valjda ptice dodjeljivao odredjenom kupcu.Nije ko kod nas, e ta mi se svidja tu ocu, ti rezerviras a uzgajivac odredi koja ce te pripasti. Na njegovom stanu bilo je izlozeno poprilicno dobrih ptica, ali unutar standa je u 9 ujutro bila velika guzva, na stolu su bili transporteri sa narucenim pticama, koje pogadjate su bile ipak bolje od ovih na slobodnoj prodaji, u roku pol sata transporteri su bili polu prazni, a i ono sta je ostalo za nase pojmove su bili vrhunski primjerci Ahat crvenog mozaika.
    Nadalje obratio sam malo i pozornost na opale, isto jedan talijanski uzgajivac koji je pobjedio pojedninacni, tj i prvo i drugo mjesto, kolekcije vec nije bilo vremena traziti Smile
    Ahat eumo crveni mozaik, nova vrsta za mene, moram priznat ta mi se ispocetka nisu dojmili, a sada i znam zasto, jer sam prijasnjih godina gledao na manjim izlozbama vani i nasim , ipak kad se vidi top klasa to je sasvim neka druga pjesma, vrhuske ptice, ali ovog puta španjolskog uzgajivaca, s kojim sam imo priliku i korektno popricati i upoznati se Smile
    Mnogo nasih sudaca i uzgajivaca pohodi ovu izlozbu, i to je jako pohvalno, evo i Dalmatinci su se u vecem broju ove godine organizirali, te sam ih zapazio kako mahnito lete izmedju standova, vjerujem kako pol toga nisu ni vidjeli , jer kako kazem ipak za sve to natanane pogledat su potrebna ipak cijela dva dana, bas kako nas veliki prijatelj Merlo napravi,. On ljepo mirno sece, bez strke i zbrke, a kad nas vidi ko zna sto se covjek misli, zna da jesmo ludi ali ovi su pop.. skroz na skroz Smile Ovom prilikom mu se jos jednom zahvaljujem na svemu. Isto tako zahvale i Ervinu i Deanu koji su bacili oko na novonabavljene ptice, ipak oko iskusnog suca vrijedi puno vise od mene u takvim trenucima, ali i Fagu koji je velikodusno odvojio 15 min u Reggio za mene i moje ptice. A 15 minuta u reggio znaci jako puno Smile vjerujete.
    Nadam se da ce i ostali clanovi , od kojih je veliki broj bio prvi puta napisati pokoju, i staviti koju sliku jos...

    pozz
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by Dean uto 23 stu - 15:40

    što se tiće organizacije u Reggiu, to je već malo teže, evo ja sam se nakon ja mislim 10 godina redovitog pohodjenja, ove godine dosta dobro organizirao :-))

    prvih sat vremena zagrijavanje: lagano hodanje u krug, i razgledavanje opreme po štandovima (spisak sa potrebnim stvarima je u džepu) (08:00 do 09:00)

    Nakon zagrijavanja, laganih 2 sata razgledavanje izložbe (09:00 do 11:00)

    u 12:00 sati imamo dogovor u autobusu za pustiti stvari, sad je vrijeme za potražiti jednu jedinu pticu koja mi treba :-)) lagani trk oko prodajnih štandova, snimanje transportera, biranje potencijalnog oca mojih budućih šampiona, i to je rješeno :-)) u 12:15 sam u autobusu, stavljam oca budućih šampiona u kavez, maznem sendvić i trkom nazad.

    12:45 e sad je lagana panika, pola dana je prošlo a ostalo je za pogledati još previše ptica...i onda finalni maraton oko izložbenih kaveza, držao sam dobar tempo dok sam razgledavao ptice pojedinačno, cca 4500 komada, ali za kolekcije više nije bilo ni snage ni koncentracije pa sam gledao na preskokce :-))a to zahtijeva i više hodanja gore dole, imao sam zapisane brojeve kaveza koji su me posebno zanimali...u 15:30 noge otpadaju, razgledavanje izložbe je gotovo, ionako više ništa ne vidim :-(( kupovanje sitnica koje život znače (vitamini, knjige, alcedo, hranilice....) 16:00 kasnim...ma boli me...ja sam organizator izleta pa mogu valjda i zakasniti malo...trk do busa, tabani se dime, noge bole do ramena...i još je jedna akcija Reggio odradjena...maznem sendvić i na sat vremena padam u duboku komu, još da otac budućih šampiona dobije državljanstvo i proglašavam akciju uspiješnom :-))...na granici sve prolazi kao po loju tako da...dogodine ponovo: "tutti matti in Reggio Emilia" :-))))))

    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by sestoperac uto 23 stu - 19:52

    ikayke je napisao/la:
    sestoperac je napisao/la:Ika,

    ciji je to ahat - sto ti je bas on zapao za oko (objektiv) ?

    Pojma nemam, jedan od nagradjenih u pojedinacnoj konkurenciji, nije mi zapeo za oko nego je slika ok ispala, ove druge su losije i mutne Smile

    Mozda ni ova slika nije najbolja, ali nekako sam ocekivao da nagradjena ptica u RE mora bit jos bolja. Daleko od toga da je ptica losa, ali su mi one slike sa teme ahat crveni mozaik izgleda pomjerile kriterijume Very Happy
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by bocka uto 23 stu - 20:19

    Draga gospodo Vi koji ste bili u Reggio Emilia dajte da vidimo slike od same priredbe.
    Dobro je to da znamo kako ste se proveli na izložbi ali ako nemate slike da postavite na forumu to je isto kao i da niste bili u Reggio Emilia.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by crv uto 23 stu - 20:57


    Meni su ova tri Deanova i Ikina posta tako slikovito dočarali atmosferu izložbe (još ubačeni fragment sa Merlom Very Happy ) da sam osjetio (prisjetio se)famoznu ptičarsku groznicu.
    Dečki opis Dalmatinaca graniči sa opisom ,,Dalmatinera'' na travnjaku cheers
    Svima vama koji ste posjetili izložbu mogu reči samo jedno: ZAVIDIM VAM .
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by kreso uto 23 stu - 22:52

    Dean je napisao/la:što se tiće organizacije u Reggiu, to je već malo teže, evo ja sam se nakon ja mislim 10 godina redovitog pohodjenja, ove godine dosta dobro organizirao :-))

    prvih sat vremena zagrijavanje: lagano hodanje u krug, i razgledavanje opreme po štandovima (spisak sa potrebnim stvarima je u džepu) (08:00 do 09:00)

    Nakon zagrijavanja, laganih 2 sata razgledavanje izložbe (09:00 do 11:00)

    u 12:00 sati imamo dogovor u autobusu za pustiti stvari, sad je vrijeme za potražiti jednu jedinu pticu koja mi treba :-)) lagani trk oko prodajnih štandova, snimanje transportera, biranje potencijalnog oca mojih budućih šampiona, i to je rješeno :-)) u 12:15 sam u autobusu, stavljam oca budućih šampiona u kavez, maznem sendvić i trkom nazad.

    12:45 e sad je lagana panika, pola dana je prošlo a ostalo je za pogledati još previše ptica...i onda finalni maraton oko izložbenih kaveza, držao sam dobar tempo dok sam razgledavao ptice pojedinačno, cca 4500 komada, ali za kolekcije više nije bilo ni snage ni koncentracije pa sam gledao na preskokce :-))a to zahtijeva i više hodanja gore dole, imao sam zapisane brojeve kaveza koji su me posebno zanimali...u 15:30 noge otpadaju, razgledavanje izložbe je gotovo, ionako više ništa ne vidim :-(( kupovanje sitnica koje život znače (vitamini, knjige, alcedo, hranilice....) 16:00 kasnim...ma boli me...ja sam organizator izleta pa mogu valjda i zakasniti malo...trk do busa, tabani se dime, noge bole do ramena...i još je jedna akcija Reggio odradjena...maznem sendvić i na sat vremena padam u duboku komu, još da otac budućih šampiona dobije državljanstvo i proglašavam akciju uspiješnom :-))...na granici sve prolazi kao po loju tako da...dogodine ponovo: "tutti matti in Reggio Emilia" :-))))))


    Heheh Deane slicno je i meni bilo i mos mislit ja najmladji u busu svi penzioneri osin tajnika nam skoro i vec za 2 i 30 dogovorili povratak What a Face poludija san proletilo mi u tren a tek za hranilice za malinoe san se izludija nigdi ih u zadnju ih nasa uzea cilu kutiju od 100 komada jer ode di san ja nema ih za kupit ,pa mi gnjizda koje koristin od 2-GR vanjske nestali ceka covika da ih donese ,panika ajme jedino rusk od Quika nisan kupija nestalo ga vec u subotu,al vise manje dobro san pazarija i kad usporedin sve cijene ode di se koristin u maloprodaji i one koje san platija u Reggiu prosa san ko na piru kako se kaze cheers !
    Edi
    Edi


    Broj postova : 244
    Age : 62
    Location : Pula
    Registration date : 11.11.2009

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by Edi sri 24 stu - 17:38

    Dean nam je gotovo do savrsenstva opisao ugodaj boravka u Reggiu,kazem gotovo do savrsenstva jer za savrsenstvo trebao bi nam jos reci sa cime je bio sendvic koji je smazao u 12,15.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by Dean sri 24 stu - 18:20

    Edi je napisao/la:Dean nam je gotovo do savrsenstva opisao ugodaj boravka u Reggiu,kazem gotovo do savrsenstva jer za savrsenstvo trebao bi nam jos reci sa cime je bio sendvic koji je smazao u 12,15.

    evo ga na :-)) pa znaš da je cijeli bus šnjofao na zimsku od gavrilovića Very Happy
    srdjan nis
    srdjan nis


    Broj postova : 98
    Age : 49
    Location : niš
    Registration date : 06.05.2009

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by srdjan nis sri 24 stu - 18:34

    Darko nemogu poverovati da ni jedan od izloženih ahata nije završio kod tebe u transporteru,
    PS Njegova fotka neće biti zamućena .Otkri njegov identitet. Very Happy
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by ikayke sri 24 stu - 19:33

    srdjan niš je napisao/la:Darko nemogu poverovati da ni jedan od izloženih ahata nije završio kod tebe u transporteru,
    PS Njegova fotka neće biti zamućena .Otkri njegov identitet. Very Happy

    Nista ove godine, imam svojih igraca tako da nisam trazio drzavljanstvo za ahate Smile
    srdjan nis
    srdjan nis


    Broj postova : 98
    Age : 49
    Location : niš
    Registration date : 06.05.2009

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by srdjan nis čet 25 stu - 18:43

    Zaključak :Čekamo Zadar.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by Renato.M pet 26 stu - 15:28

    Evo kao što i Dean kaže dogovor je bio: "forumaši u 13h ispred štanda FOI", našli smo se samo nas četvorica Smile
    Dean, Renato, Dule, Patrik
    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Img1188t

    Par ptica:
    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Img11890
    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Img11910
    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Img1192vn
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by pippo uto 30 stu - 3:26

    BEMBO,ZA ISTO BJELO RECESSIVNO ZNAM NEKO DAJ 700 EURO MA ROUSSEL CLAUDE NECE PRODAJ.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by ikayke uto 15 vel - 12:41


    Sponsored content


    PRIPREME ZA REGGIO 2010 - Page 3 Empty Re: PRIPREME ZA REGGIO 2010

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 1:04.