Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+5
mb098758075
Dean
bizar
zvrcko sen
Dadoni
9 posters

    molba-hitno

    Dadoni
    Dadoni


    Broj postova : 28
    Age : 51
    Location : melbourne
    Registration date : 30.04.2010

    molba-hitno Empty molba-hitno

    Postaj by Dadoni sri 13 lis - 12:52

    Prije svega pozdravljam sve na forumu i jedno hitno pitanje ako moze odgovor...


    Naime odvojio sam 2 pticha 14 dana stara jer kanarinka iz nekog razloga uopste vise ne pridaje nikakvu paznju i znacaj....Primjetio sam da su prilicno slabi za svoju8 starost i danas sam im prvi put dao kuhano jaje,petit i jos neka sjemena mljevena u prilicnoj tecnoj kashi sto su smazali odmah i umjesto da im hranim svaka 4 sata recimo ,oni su bukvalno gladni nakon 2 sata...

    e sada majka vise nije sa njim ,odvojio sam ih u posebno mjesto za mlade gdje imaju sve,toplotu,mekano gnjezo ali me zanima koliko dugo ostaju na ovoj hrani i trebam li sta izmedju ove jajcane davati,zatim moze li se uopste dati recimo formula za mlade papagaje koja je ustvari sadrzina voca...i uopste sta se jos moze uraditi kako bi ptichi ojacali i poceli zasebno jesti...

    unaprijed hvala!!!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by zvrcko sen sri 13 lis - 18:20

    sve jače firme proizvode "Hend mix" za ručno hranjenje....to je uravnotežena hrana za dohrani ...
    ukoliko nema za kanarince ili divlje može poslužiti ona namjenjena papagajima.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by bizar čet 14 lis - 1:19

    Iz osobnog iskustva ti dajem savijet koji se odnosi na grdeline, znači ako ti mlade ptice "ubrzo" ogladne onda pojačaj hranu(više proteina).
    Ja kad pojedem biftek, (na primjer) deset sati nisam gladan, a kad pojedem istu volumenski količinu riže za dva sata sam ponovo gladan.
    Možda je primjer glup (a svaki primjer je glup) ali se nadam da si shvatio poruku....Pozzz
    Dadoni
    Dadoni


    Broj postova : 28
    Age : 51
    Location : melbourne
    Registration date : 30.04.2010

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by Dadoni čet 14 lis - 10:36

    hvla vam ljudi...pozz:))
    avatar
    Gost
    Gost


    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by Gost ned 14 stu - 2:08

    pozdrav svima,da ne otvaram novu temu evo tu bi pitao nadam se da nije problem,pitanje je dali mogu odgajivati kanarince vani na pr.balkon ,voliera.odgajivao sam u kuci ali imao sam probleme pa sad hocu ih odgajivat al nemogu kuci pa jel mogu da uzmem da ih odgajivam vani? jel te niske temperature sigurno podnesuju kako grdelin?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by Dean ned 14 stu - 9:04

    Toni Mk je napisao/la:pozdrav svima,da ne otvaram novu temu evo tu bi pitao nadam se da nije problem,pitanje je dali mogu odgajivati kanarince vani na pr.balkon ,voliera.odgajivao sam u kuci ali imao sam probleme pa sad hocu ih odgajivat al nemogu kuci pa jel mogu da uzmem da ih odgajivam vani? jel te niske temperature sigurno podnesuju kako grdelin?

    možeš ih slobodno uzgajati vani, samo ih zaštiti od vjetra i kiše.
    avatar
    Gost
    Gost


    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by Gost ned 14 stu - 21:44

    hvala vam na odgovoru
    mb098758075
    mb098758075


    Broj postova : 18
    Age : 44
    Location : Sinj
    Registration date : 07.02.2011

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by mb098758075 uto 26 tra - 19:53

    Na brzinu pitanje de ne pritraživam cijeli forum koliko jaja mogu izdržat ako kanarinka više ne liga u gnjizdo.
    Odnosno koji je period da se jaja mogu podbaciti pod drugu pticu. study
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by ticar uto 26 tra - 20:12

    mb098758075 je napisao/la:Na brzinu pitanje de ne pritraživam cijeli forum koliko jaja mogu izdržat ako kanarinka više ne liga u gnjizdo.
    Odnosno koji je period da se jaja mogu podbaciti pod drugu pticu. study


    ako je ležala pa se digla i to si kasno vidio možeš ih baciti a ako nije nijedna grijala onda mogu stajati i 10 dana
    mb098758075
    mb098758075


    Broj postova : 18
    Age : 44
    Location : Sinj
    Registration date : 07.02.2011

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by mb098758075 uto 26 tra - 21:09

    ticar je napisao/la:


    ako je ležala pa se digla i to si kasno vidio možeš ih baciti a ako nije nijedna grijala onda mogu stajati i 10 dana

    Uredno je odradila 11 dana leženja u gnjizdu.
    Danas dođem s posla ona nikako da se vrati na gnjizdo.
    Ovo leglo sam prižalio ali me interesira za ubuduće koliko mogu opstat negrijana jaja u gnjizdu.
    1-2-3 sata koji je to vremenski period. No
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by Tihy uto 26 tra - 21:53

    nakon tjedan dana ležanja ženke na jajima.. lapiras jaja i vidis koja su plodna, a koja ne! naravno plodna ostavis, a neplodna bacis da je zenki lakse sjedit...

    vremenski ti je tesko odrediti koliko zametak moze biti ziv bez temperature na kojoj ga zenka grije!

    najbolje ti je podmetnut jaja pod drugu zenku.
    moja iskustva su da zenka se jako rijetko ranije digne! ili ima neki nametnik ili se razbolila.. to je najcesci uzrok da se prijevremeno digne sa gnijezda!
    mb098758075
    mb098758075


    Broj postova : 18
    Age : 44
    Location : Sinj
    Registration date : 07.02.2011

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by mb098758075 uto 26 tra - 22:07

    Tihy je napisao/la:nakon tjedan dana ležanja ženke na jajima.. lapiras jaja i vidis koja su plodna, a koja ne! naravno plodna ostavis, a neplodna bacis da je zenki lakse sjedit...

    vremenski ti je tesko odrediti koliko zametak moze biti ziv bez temperature na kojoj ga zenka grije!

    najbolje ti je podmetnut jaja pod drugu zenku.
    moja iskustva su da zenka se jako rijetko ranije digne! ili ima neki nametnik ili se razbolila.. to je najcesci uzrok da se prijevremeno digne sa gnijezda!

    Hvala na odgovoru. Mislio sam da je poznat vremenski rok. Laughing
    Tihy
    Tihy


    Broj postova : 33
    Location : Turopolje
    Registration date : 21.05.2009

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by Tihy uto 26 tra - 22:33

    ovisi i o temperaturi vanjskoj... nije isto ako je temp. vanjskog okolisa 10 stupnjeva i 25 ili 30! kuzis me.... jaja se brze ohlade.. tako da sve ima svoje razlike!

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by ticar sri 27 tra - 4:35

    kad su tići u jaju već veliki onda mogu duže izdržati,pa čak i 6 sati
    sve ovosi i o temp u prostoriji
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    molba-hitno Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK sri 27 tra - 15:31

    Dean je napisao/la:

    možeš ih slobodno uzgajati vani, samo ih zaštiti od vjetra i kiše.

    Da se nadovezem na isto pitanje i molbu do Deana. I ja svoje ptice ( malino kanarince )koje sam do sad cuvao u stanu ,planiram da iznesem na balkon. Znam da to treba da uradim postepeno i kad se je temperaturna amplituda ( dan-noc ) najapogdinija, smatram da bi sredina Maja mjeseca odgovarala. Manjka mi je prostora ali vidim da ni pticama ne prija cuvanje u sobi ,odnosno u uslovima gdje mi stanujemo. Balkon mi je zatvoren sa tri strane dok je samo jedna strana ( zapadna ) otvorena. Napravio sam vitrinu sa letelicom koja je sa prednje strane zasticena providnim ceradama, tako da svetlost nije problem a isto i vetar i kisa, sto mislim da je osnovno. E sad Dean ili svako tko ima iskustva sa cuvanjem u ovakvim uslovima, zamolio bih da napise svoja iskustva kao i savijete, da ne bih ja ili bilo tko drugi na mom mjestu pogresio. Posebno me zanima kako je cuvanje u zimskim uvijetima posto temperatura zna da padne i do - 10 st.
    Puno hvala !!!
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by bocka sri 27 tra - 21:11

    Vasko,
    Ptica puno teže podnosi visoke temperature a ako je ostaviš direkno na sunce sunny Embarassed
    Dok preko najače zime ptice prežive samo pod uslovom da imaju hranu, evo ti dokaz :
    https://www.youtube.com/watch?v=L4X0Wv9HNZI&feature=player_embedded

    Pozdrav Bocka
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    molba-hitno Empty Pozdrav

    Postaj by Vasko-MK sub 30 tra - 21:56

    Bocka hvala na odgovoru. Stavicu ih napolje pa sta mi nije jasno postavljam pitanja Very Happy . Pozdrav

    Sponsored content


    molba-hitno Empty Re: molba-hitno

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 6 svi - 14:26.