Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+15
PESTI
DjordjeVet
zvrcko sen
Said_the_great
rebac
žalacST
japirko1
lord189
vansal
saso78
Branimir
xyz
Dean
ikayke
ticar
19 posters

    Razlika u štiglićima

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by lord189 pon 18 svi - 12:25

    Merlo je napisao/la:Musko ili zensko ?
    Razlika u štiglićima - Page 4 26032009006f.th
    Razlika u štiglićima - Page 4 26032009007.th
    Razlika u štiglićima - Page 4 26032009008.th

    ovo je mladac tić od ove je godine ako si ga uvatija pored kuće onda e to učen tić nekome pobiga 100%

    ostavi ga može bit dobar
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by xyz pon 18 svi - 12:25

    grande je napisao/la:TREBA PTICE SUNČAT... Very Happy

    Kako, vodit ih na more, na plažu? cheers cheers

    Dobro Antone, evo smo ti pitanje prebacili ovdje, jer izričito "šumski" štiglić ne postoji.

    Možda su kakvi veći bilaći, ili čak majori.

    Pozdrav!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by lord189 pon 18 svi - 12:26

    antonio je napisao/la:ok al kako je šumski štiglić dosta krupniji od ovoga kojeg imam kuci i uglavnom svi su krupni
    pričaš gluposti nije istina ima više podvrsta

    a uostalom sve su to divlji štiglići
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by xyz pon 18 svi - 12:28

    Ma ima više podvrsta, nego nisu kvalificirani na taj način.

    Ima čisti cardelius cardelius (bilać), major, carduelis balcanica, o tome smo x puta pisali.

    A šumski, vrtni, kućni i slični tome ne postoje.
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by antonio pon 18 svi - 12:29

    pa nisam rekao da ima vise podvrsta nego me zanima koja je razlika jer u izgledu je ocita a i u pismi
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by lord189 pon 18 svi - 12:30

    razlika u izgledu a i u pjesmi????????


    u izgledu ne ostoji dobro mozda malo ovisno o kakvom tiću pričamo

    a o pjesmi kod divljih razlika je u području

    svako posručje ima svoju pismu
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by antonio pon 18 svi - 12:32

    imao sam jednog takvog i on je dosta dosta krupniji od ovoga sto imam u kuci
    avatar
    Gost
    Gost


    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by Gost uto 9 lip - 13:30

    drazenxp je napisao/la:Nema šumskog štiglića, nego su sve jedno te isti štiglići.

    Da je tako, onda bi trebale biti još podjele:

    - livadni štiglić
    - štiglić grma
    - seoski štiglić
    - gradski štiglić, itd...

    Mislim da it je Ika već to objasnio, a opet otvoriš istu temu...

    Drazene, volio bih se sa tobom sloziti,ali to o cemu ti Antonio govori trebao bih da vidis,pa uporedis.
    Radi se o istoj podvrsti,ali o ptici koja naseljava planinska podrucja,tim joj je i konstrukcija drugacija.
    Znaci c.balcanica, u Njemackoj ga nazivaju Alpski-Stiglic,a nominatnu forumu c.carduelis nazivaju bas stiglic-grma,bastenski-stiglic,mali stiglic. Vrsta i podrvrsta imaju svoje ornitoloske nazive.
    Da tschusi doleti u dalmaciju to stoji,kao i major koji doleti sa ruskim cajzlima na nas teren u zimu... Balcanica i Major su slicne gradje i velicine,majori su u prosjeku 15cm a i balcanica je,dok je nominatna forma carduelis carduelis nesto manji. Razlika po meni je u tome,da majori glasnije pjevaju,bar moji, 1 major kao 2 ili 3 nasa,po snazi glasa. Pokrenuo sam temu o sumskim stiglicima,jer me zanima ko ih uzgaja kod nas.



    j
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by zvrcko sen uto 9 lip - 13:54

    a sam prvi primjerak majora vidio 88/89 i nema govora da im je veličina samo 15 cm prije punih 17cm dok pojedini primjerci mužjaka pune i 18 cm....


    molim da pročitaš temu KLASIFIKACIJA ČEŠLJUGARA kako bi se usaglasili i nebi bilo gluhih telefona...
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by PESTI uto 9 lip - 14:17

    To če biti prije križanci izmedju majora i balcanica .Nemoj eumox misliti da u prirodi ima samo samo jednih ili drugih , ima i POLUMAJORA kako ih ja nazivam.
    Ako imaš majore i oni su oko 15 cm ,to se prodaje za majore ali nisu pravi majori več KRIŽANCI...Oni u pravilu imaju i oblik tjela koji je sve samo ne MAJOR..
    Mislim da je 16 cm najmanja dužina koja se prizna u pravog majora..NAJMANJA KAŽEM jer onaj normalni major od 17 cm je prema našim ,,šporkuljima ,,DIV.....
    Ako ti nije problem stavi slike od svojih majora da vidimo razliku prema našima i odmah češ znati o čemu govorim , a stavi sliku i od tog šumskog pa možemo iči u kvalitetniju raspravu...pozzzzz
    avatar
    Gost
    Gost


    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by Gost uto 9 lip - 14:45

    PESTI je napisao/la:To če biti prije križanci izmedju majora i balcanica .Nemoj eumox misliti da u prirodi ima samo samo jednih ili drugih , ima i POLUMAJORA kako ih ja nazivam.
    Ako imaš majore i oni su oko 15 cm ,to se prodaje za majore ali nisu pravi majori več KRIŽANCI...Oni u pravilu imaju i oblik tjela koji je sve samo ne MAJOR..
    Mislim da je 16 cm najmanja dužina koja se prizna u pravog majora..NAJMANJA KAŽEM jer onaj normalni major od 17 cm je prema našim ,,šporkuljima ,,DIV.....
    Ako ti nije problem stavi slike od svojih majora da vidimo razliku prema našima i odmah češ znati o čemu govorim , a stavi sliku i od tog šumskog pa možemo iči u kvalitetniju raspravu...pozzzzz

    nije 16cm,nego od 15cm, to sto nazivas normalni 17cm je kapitalni primjerak. Major se zna po boji,ima cistiju bjelinu,
    vise bjeline na prsima od drugih podvrsta,vrat je drugaciji. Majora nemozes samo cijeniti po velicini,nego i po boji.
    Pravog majora prepoznajes i po maski,koja nije ravnomjerna. Moji majori isti su kao i oni koje mozes naci
    kod drugih po Njemackoj Holandiji Belgiji, znaci bez ikakvih preparata,zdrave ptice,glasne,i dobre velicine kad poredim sa drugima koji se cude kad vide zenku od 15cm. (opet divovi za dalmatinske sporkulje)

    Nezelim raspravu,trazio sam nekoga ko ima veze sa nasim balkanskim sumnjacima,i nasao sam, to je to.

    PS. nebi bilo lose da ubacis par slika tih majora o kojima pricas,samo da nebude foto-montaza,da vidimo
    te od 17cm i 18cm i ko je taj tajni uzgajivac za kojeg jos niko nezna...u Italiji je Masimo najjaci,cak ni kod njega neces naci kapitalca od 17cm i vise.

    .

    Sponsored content


    Razlika u štiglićima - Page 4 Empty Re: Razlika u štiglićima

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 0:46.