Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+7
xyz
saša vr
sale1977v
vlado
ssarava1
bocka
vasa_vr
11 posters

    Zene i ptice

    vasa_vr
    vasa_vr


    Broj postova : 354
    Age : 38
    Location : Srbija-Vranje RS 7-64
    Registration date : 08.03.2010

    Zene i ptice Empty Zene i ptice

    Postaj by vasa_vr ned 13 lip - 23:54

    Voleo bih da cujem vase probleme sto se tice zena, devojaka, u odgoju ptica, da li vam stalno GUNDJAJU, vicu, i sl ili vas podrzavaju u vasem hobiju?
    Sto se mene tice ja imam punu podrsku od devojke, cak ce i da mi pomogne da im otvorim kaveze da odlete affraid affraid
    Zene su kao lisice, veoma lukave i mudre, kad im nesto treba tad vas i podrzavaju cak hoce i ptice da nahrane ponekad, ali kad vam se naljuti...... sledi,
    ceo dan si kod ptice, ja kao da nepostojim, ako ne idemo veceras kod mojih veceraces suncokret
    Eto opet si kupio ptice, samo bacas pare a mogli smo da odemo na ohrid ili da promenimo ves masinu
    itd, sad da cujem vas
    cheers lol!
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by bocka pon 14 lip - 0:02

    Evo odmah sinko da te ja podučim kao najstarii ,

    Žene su kao mačke a ti izaberi kako češ sa mačkama postupati.

    Za mir u kući zna se šta treba ženama !

    Ako je sve u kući podmireno nikada nečeš imati problem sa ženskim rodom.

    Kratko i jasno !!!
    ssarava1
    ssarava1


    Broj postova : 146
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 31.03.2009

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by ssarava1 pon 14 lip - 0:03

    A moj prika, takva ti je situacija i ovamo Smile
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by vlado pon 14 lip - 0:03

    E pa ja sam relativno kratko u braku u odnosu na druge ( tek 5 god.) i mogu reć da me žena podržava u svemu što radim pa i u pticama i dok sam takmičija golubove pismonoše ona bi svaku večer 2 sata provela kod njih dok su pušteni da lete i onda bi ih nahranila po mom naputku i ima sam jako dobre rezultate na trkama.

    Iskreno ja se potrudim da to revanširam Wink Wink tako da ispane kao stimulacija da mi pomogne u radu sa pticama.

    Kako se zajmiš tako ti se vraća, hahaha.
    sale1977v
    sale1977v


    Broj postova : 48
    Age : 46
    Location : nis -srbija
    Registration date : 22.04.2009

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by sale1977v pon 14 lip - 9:26

    I ja mogu da kazem da mi supruga pomaze u cuvanju mojih to jest nasih ljubimaca,jer tu nisu samo egzote vec i golubovi,fazani,......tako da kad sam odsutan ona tacno zna kojim se pticama sta daje i ona to radi bez problema cak mogu da kazem da se i dobro razume u tu tematiku i hvala joj puno jer sam video mnogo problema kod ljudi oko toga.
    P.S-samo nam ponekad pobegne po koja spic amadina ili cerka pusti po nekog gulda sve u cilju oplemenjivanja prirode cheers
    vasa_vr
    vasa_vr


    Broj postova : 354
    Age : 38
    Location : Srbija-Vranje RS 7-64
    Registration date : 08.03.2010

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by vasa_vr pon 14 lip - 14:13

    Bas je lepo to sto cujem. Vecina pticara ima probleme sa svojim zenama , pogotovo oni koji cuvaju ptice u stanu ili na terasi , a one prave li djubre prave.
    Voleo bih da i moja buduca zena bude volela ptica i zivotinje, i da mi da podrsku koja je i najbitnija radi uspeha.
    vasa_vr
    vasa_vr


    Broj postova : 354
    Age : 38
    Location : Srbija-Vranje RS 7-64
    Registration date : 08.03.2010

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by vasa_vr pon 14 lip - 14:22

    Onda da dam oglas

    trazim devojku,
    moze crna ili plava,
    lepa , zgodna, visoka, intelegentna
    da voli zivotinje,najvise ptice
    sto se tice miraza i ne mora da bude veliki, moze kuca, kola
    da me postuje,voli,ceni i u svakom trenutku saradjuje samnom
    kad sam odsutan da hrani ptice
    da zna mesiti pite,banice,prpeci,samse,kiflice
    sto se tice ruckova ne mora mnogo znati , ja cu joj pomoci
    pere,pegla,usisava,
    jendom recju da bude SAVRSENA affraid Razz
    Nudim,
    kucu, hranu,auto,
    lepog decka,pametnog,dobrog,ne toliko zgodnog ali veoma jakog Very Happy
    i naravno nudim romanticne veceri veselog karaktera

    SIFRA , NEBESKI JAHAC
    cheers cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by Gost pon 14 lip - 17:09

    tema ti je odlicna samo te 2 stvari nikako ne idu zajedno.ili zene ili ptice Evil or Very Mad geek
    avatar
    Gost
    Gost


    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by Gost pon 14 lip - 17:12

    vasa_vr je napisao/la:Onda da dam oglas

    trazim devojku,
    moze crna ili plava,
    lepa , zgodna, visoka, intelegentna
    da voli zivotinje,najvise ptice
    sto se tice miraza i ne mora da bude veliki, moze kuca, kola
    da me postuje,voli,ceni i u svakom trenutku saradjuje samnom
    kad sam odsutan da hrani ptice
    da zna mesiti pite,banice,prpeci,samse,kiflice
    sto se tice ruckova ne mora mnogo znati , ja cu joj pomoci
    pere,pegla,usisava,
    jendom recju da bude SAVRSENA affraid Razz
    Nudim,
    kucu, hranu,auto,
    lepog decka,pametnog,dobrog,ne toliko zgodnog ali veoma jakog Very Happy
    i naravno nudim romanticne veceri veselog karaktera

    SIFRA , NEBESKI JAHAC
    cheers cheers
    ako uspes da nadjes takvu ti ces stvarno biti sretan covek,a ja ti zelim da nadjes Sleep
    saša vr
    saša vr


    Broj postova : 39
    Age : 45
    Location : Vranje
    Registration date : 01.11.2009

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by saša vr pon 14 lip - 21:43

    Vaso tema je super.
    Znaci dosadio ti momacki zivot doslo vreme da se razmislja o zenidbi.
    Samo napred i ako se neka javi da ispunjava sve uslove nemoj da razmisljas .
    cheers cheers cheers cheers cheers
    vasa_vr
    vasa_vr


    Broj postova : 354
    Age : 38
    Location : Srbija-Vranje RS 7-64
    Registration date : 08.03.2010

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by vasa_vr pon 14 lip - 21:49

    Kakvo razmisljanje , znas ti kod mene je sve na brzaka, pod ruku i u crkvu cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by Gost pon 14 lip - 22:24

    samo napreed vaso a za vencanicu ne brini moja svastika ima 3 butika vencanica king queen cheers I love you
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by xyz pon 14 lip - 23:27

    Nemaš šta više tražiti, zadrži tu koja ti pušta ptice Wink tako ti ptice nikad neće dosaditi, uvjek ćeš imati nove lol!
    vasa_vr
    vasa_vr


    Broj postova : 354
    Age : 38
    Location : Srbija-Vranje RS 7-64
    Registration date : 08.03.2010

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by vasa_vr uto 15 lip - 0:35

    gasa ns je napisao/la:samo napreed vaso a za vencanicu ne brini moja svastika ima 3 butika vencanica king queen cheers I love you

    Gaso opet neke svastike u igri, dokle vise cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by Gost uto 15 lip - 14:58

    vasa_vr je napisao/la:
    gasa ns je napisao/la:samo napreed vaso a za vencanicu ne brini moja svastika ima 3 butika vencanica king queen cheers I love you

    Gaso opet neke svastike u igri, dokle vise cheers
    i one su zene Embarassed I love you Evil or Very Mad
    avatar
    Gost
    Gost


    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by Gost uto 15 lip - 15:16

    Prijatelju ( iza Bocka sam najstariji, 2o,g,braka)ako je sve u redu možeš i žirafu kući držati( neće ti prigovarati), ako nije sve OK, uvijek će ti naći razlog za ( ptice) bilo što.
    Vuk će uvijek naći neki razlog da pojede janje (ima ljepa basna o tome).
    Čovjek otiđe( zatvor, vojska,posao...) brak propadne,razlog= jer nema muža.
    NIJE ISTINA. Istina je= da brak nije od prije valjao.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by krnjolac uto 15 lip - 15:56

    e da, kad bi sve u životu bilo crno i bijelo....šta ako ti neko nedaj bože odluči srušit brak,dovoljno je nekad da samo nekome nešto šapne,ili te slika u nekoj bezazlenoj,ali kompromitirajučoj situaciji i eto ti belaja... Wink
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by ticar uto 15 lip - 19:25

    krnjolac je napisao/la:e da, kad bi sve u životu bilo crno i bijelo....šta ako ti neko nedaj bože odluči srušit brak,dovoljno je nekad da samo nekome nešto šapne,ili te slika u nekoj bezazlenoj,ali kompromitirajučoj situaciji i eto ti belaja... Wink

    eto ti belaja otkine ti žena jaja. Zene i ptice Icon_biggrin
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by vlado uto 15 lip - 23:37

    E ONDA TO ZNAČI DA VAM ŽENA VJERUJE SVOJIM OČIMA A NE VAMA.
    vasa_vr
    vasa_vr


    Broj postova : 354
    Age : 38
    Location : Srbija-Vranje RS 7-64
    Registration date : 08.03.2010

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by vasa_vr sri 16 lip - 10:46

    Za razliku od dosta ljudi ne smatram da su zene komplikovane (mada je diskutabilno sta je za koga komplikovano, naravno). Naravno ima ih milion razlicitih, ali u osnovi mislim da im treba pruziti ono sto zele i sto ih privlaci, da bi i samo dobili ono sto zelite

    TEORIJA ZENE, POREDJENJE SA IGRICOM

    Zena je kao igrica. Evo pravim paralelu. Postoje dobre i lose igrice kao sto svi znamo. Postoje dosadne i one za koje ti treba upotreba mozga. One koje ne razumes.Postoje igrice koje prelazimo za dan i one koje nas okupiraju duze vreme. Postoje igrice kojima se uvek vracamo. Postoje one kojih se secamo "aa kako je to nekad dobro bilo". Postoje i one za koje skoro niko ne zna na pocetku (ili je tako bar ranije bilo, sad je to mnogo sve komercijalnije), a posle toga ih svi igraju. A da naravno postoje i gameri ("*ebachi") koji razvaljuju igrice i postoje ljudi koji jednostavno nisu stvoreni za to.
    Takodje mogu da postoje nivoi. Prvi nivo je svakako upoznavanje. Drugi dobijanje telefona. Treci smuvavanje. Cetvrti moze biti uspesan sex. Pa sve do ne znam kog nivoa koji moze predstavljati dobijanje dece. I slicno.
    Takodje postoje sifre. Kad otkrijes sta koju zenu izludjuje i sta joj prija i sta voli i sta dovodi do toga da joj radis sta hoces (bili to dijamanti ili citanje poezije Vilijema Blejka u 5 ujutru dok gledate izlazak sunca), mozes govoriti o siframa.

    POZZ

    Cool Cool I love you lol!
    vasa_vr
    vasa_vr


    Broj postova : 354
    Age : 38
    Location : Srbija-Vranje RS 7-64
    Registration date : 08.03.2010

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by vasa_vr sri 16 lip - 10:50

    DEFINICJA ZENE

    muška definicija žena

    Element: Žena

    Simbol: Že

    Pronašao: Adam

    Atomska težina: Optimalna 54 kg, ali varira od 40 do 250 kg.

    Učestalost elementa: Veće količine se mogu naći u urbanim sredinama.

    Fizičke osobine: Površina obično premazana bojom.

    Proključa odjednom, zamrzne se bez razloga.

    Topi se ako se primijeni odgovarajući postupak.

    Neukusna ako se pogrešno proba.

    Kemijske osobine: Lako se spaja sa zlatom, srebrom i drugim plemenitim metalima te dragim kamenjem.

    Apsorbira velike količine skupih materijala.

    Može eksplodirati iznenada bez prethodnog upozorenja i bez poznatog razloga.

    Ne otapa se u vodi, ali joj se prijemčivost znatno poveća ako se natopi alkoholom.

    Najefikasniji poznati element za upijanje novca.

    Element koji se izuzetno rijetko nalazi u djevičanski čistom stanju.


    Najčešća upotreba: Prije svega kao ukras, naročito u skupim sportskim automobilima.

    Odlični medikament za relaksaciju, vrlo efikasno sredstvo za čisćenje.
    vasa_vr
    vasa_vr


    Broj postova : 354
    Age : 38
    Location : Srbija-Vranje RS 7-64
    Registration date : 08.03.2010

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by vasa_vr sri 16 lip - 13:58

    Zena je kao novcanica. Sto je vise u upotrebi - manje vredi.
    Zena je kao radijator: suplja ili hladna.
    Zena je kao telefon: cim je uvedes u stan dobijes dvojnike.
    Zene me podsete na parking-sat cesto: Ako ne ubacis koliko treba, odmah ces izgubiti mesto !
    Zene nose visoke stikle da im se jezik ne bi vukao po zemlji.
    Zene se dele na udovice i one koje rade na tome !
    Zene se plase miseva zato sto se oni sakrivaju po rupama.
    Zene se ulepsavaju jer je kod muskaraca culo vida razvijenije od pameti.
    Zene su kao novcanice: sto ih vise koristis, manje vrede.
    Zene su kao vino - sto su starije sve vise lice na bure.
    Zene su sigurno izmislile more: preslano je.
    Zene u krevetu su jedna veoma rasirena pojava.
    Zivim sjajno, mada imam i drugih neprijatnosti.
    Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !
    Zivotna zelja svake zene je da pronadje muza koji ce svake nedelje ici na sluzeni put.
    Zivotna zelja svakog muskarca je da nadje zenu koja ce poverovati da on svakog vikenda
    mora da ide na sluzbeni put.
    vasa_vr
    vasa_vr


    Broj postova : 354
    Age : 38
    Location : Srbija-Vranje RS 7-64
    Registration date : 08.03.2010

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by vasa_vr sri 16 lip - 13:58

    Žena Žena je kraljica sveta, a rob želja. Žena je spas ili propast porodice - Balzac Amiel

    Žene bi bile mnogo privlacnije da im covek može pasti u narucje, a da im ne dopadne ruku. Sa lepom ženom opasno je razgovarati, jer svaki pokret na njenom licu izgleda pokret ljubavi - A. Bierce Tommaseo

    Muškarac kraljuje, žena vlada. Žena koja iskreno ljubi, ne može biti ni zla ni neverna - P. Du Terrail Jokai

    Jedna nit ženske kose može bolje vuci nego sto volova. žene vise vole da ih zabavljamo, nego da ih ljubimo ne zabavljajuci ih - J. Howell Rieux

    Muškarci gledaju žene da bi ih videli; žene gledaju muškarce da bi bile videne. Od svih zivih bica najvise vremena oko doterivanja gube: macke, muve i žene - J. Normand C. Nodier

    Žena bez neznosti nemoguca je i strasna, kao i muškarac bez smelosti. žene misle da se oblace zbog muškaraca ili zbog sebe. U stvari one se oblace da bi izazvale cudenje drugih žena - A. Compte F. De MioMandre

    Sto se tice žena, najstrasnije je to da se ne može ziveti s njima ni bez njih. Ono sto nas ženi privuce, retko nas za nju veze. - Byron C. Collins

    Nista nema nesnosnije od bogate žene. žena nikad ne opaza ono sta se za nju cini, vec jedino sta se ne cini. - Juvenal Courteline

    Ćovek ima svoju volju, a žena svoj nacin. Samo kukavice se usuduju uvrediti ženu. - Holmes Farquhar

    Neznim recima žene, plemenit covek daleko se odvuce. ženina tuga je letnja oluja. Isto tako kratka kao i snazna. - Goethe J. Baillie

    Nema goreg zla od lose žene, a nista nije bolje stvoreno od dobre žene. ženama je lakse kontrolisati svoju ljubav, nego koketeriju. - Euripid La Rochefoukauld

    Nakon sto dve žene citav sat klevecu trecu, uverene su da su postale dozivotne prijateljice. Oni koji o ženama uvek dobro govore, ne poznaju ih dovoljno.Oni koji o njima samo lose govore, ne poznaju ih nikako. - P. Courty G. Pigault-Lebrun

    Muškarci su uzrok sto se žene ne vole. Visina kulture odreduje se po odnosu prema ženi. - La Bruyere Gorki

    Ko nije video zaljubljenu ženu, ne može da kaze kakva je. U prvoj ljubavi žena voli ljubavnika, u ostalima ljubav. - T. Gautiere La Rochefoukauld
    avatar
    Gost
    Gost


    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by Gost sri 16 lip - 15:20

    vasa_vr je napisao/la:Žena Žena je kraljica sveta, a rob želja. Žena je spas ili propast porodice - Balzac Amiel

    Žene bi bile mnogo privlacnije da im covek može pasti u narucje, a da im ne dopadne ruku. Sa lepom ženom opasno je razgovarati, jer svaki pokret na njenom licu izgleda pokret ljubavi - A. Bierce Tommaseo

    Muškarac kraljuje, žena vlada. Žena koja iskreno ljubi, ne može biti ni zla ni neverna - P. Du Terrail Jokai

    Jedna nit ženske kose može bolje vuci nego sto volova. žene vise vole da ih zabavljamo, nego da ih ljubimo ne zabavljajuci ih - J. Howell Rieux

    Muškarci gledaju žene da bi ih videli; žene gledaju muškarce da bi bile videne. Od svih zivih bica najvise vremena oko doterivanja gube: macke, muve i žene - J. Normand C. Nodier

    Žena bez neznosti nemoguca je i strasna, kao i muškarac bez smelosti. žene misle da se oblace zbog muškaraca ili zbog sebe. U stvari one se oblace da bi izazvale cudenje drugih žena - A. Compte F. De MioMandre

    Sto se tice žena, najstrasnije je to da se ne može ziveti s njima ni bez njih. Ono sto nas ženi privuce, retko nas za nju veze. - Byron C. Collins

    Nista nema nesnosnije od bogate žene. žena nikad ne opaza ono sta se za nju cini, vec jedino sta se ne cini. - Juvenal Courteline

    Ćovek ima svoju volju, a žena svoj nacin. Samo kukavice se usuduju uvrediti ženu. - Holmes Farquhar

    Neznim recima žene, plemenit covek daleko se odvuce. ženina tuga je letnja oluja. Isto tako kratka kao i snazna. - Goethe J. Baillie

    Nema goreg zla od lose žene, a nista nije bolje stvoreno od dobre žene. ženama je lakse kontrolisati svoju ljubav, nego koketeriju. - Euripid La Rochefoukauld

    Nakon sto dve žene citav sat klevecu trecu, uverene su da su postale dozivotne prijateljice. Oni koji o ženama uvek dobro govore, ne poznaju ih dovoljno.Oni koji o njima samo lose govore, ne poznaju ih nikako. - P. Courty G. Pigault-Lebrun

    Muškarci su uzrok sto se žene ne vole. Visina kulture odreduje se po odnosu prema ženi. - La Bruyere Gorki

    Ko nije video zaljubljenu ženu, ne može da kaze kakva je. U prvoj ljubavi žena voli ljubavnika, u ostalima ljubav. - T. Gautiere La Rochefoukauld
    vaso pa koliko znas o zenama mozes biti doktor affraid
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by krstokljun sri 16 lip - 16:19

    Vaso, ja moram sve nanovo. Da sam te znao prije 25 godina bolje bih prosao sa zenama Crying or Very sad

    Sponsored content


    Zene i ptice Empty Re: Zene i ptice

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 16:16.