Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


2 posters

    Ptice i odmor

    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Ptice i odmor

    Postaj by Gost čet 19 lip - 17:08

    Pozdrav !!!

    ...ąto radite sa pticama kada ste npr. odsutni od kuće
    5 ili viąe dana ?
    ...tko vam se brine o pticama ili....
    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by steva318 čet 19 lip - 22:46

    Bozo, "uzeo si mi temu iz usta" ! Idealno pitanje!
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost čet 19 lip - 23:37

    milan-pi je napisao/la:Otkad čuvam ptice ne idem na letovanje. Mislim da smo već pisali o tome tičar i ja

    Pozdrav !!!

    ...nemoj se ljutiti ali to je bilo nešto kroz maglu,nešto malo
    ali opišite što i kao radite. Neutral
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by ticar pet 20 lip - 4:09

    ja dam ženi da nahrani neke ptice samo dok se ja ne probudim jer inače radim noću pa se budim oko 11-12 sati,
    ima u kući jedan baštard i grdelin,i sad ima 4 mlada grdelina koje treba hraniti špricom pa ni to ne može obaviti kako valja tako da ja ne idem nikuda.
    a u biti ja i živim na moru. bounce bounce Razz
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost pet 20 lip - 9:49

    ticar je napisao/la:ja dam ženi da nahrani neke ptice samo dok se ja ne probudim jer inače radim noću pa se budim oko 11-12 sati,
    ima u kući jedan baštard i grdelin,i sad ima 4 mlada grdelina koje treba hraniti špricom pa ni to ne može obaviti kako valja tako da ja ne idem nikuda.
    a u biti ja i živim na moru. bounce bounce Razz

    Pozdrav !!!

    ...lako tebi, sad kada budem išao na more neznam gdje ću sa
    svojim blagom, ako nekom ostavim siguran sam da će mu
    ptica ili uginiti ili pobjeći a to ne bih volio...
    -pa kad ga pitam što je sa pticom ili pticama,
    odgovori mi;"E ZNAŠ" nisam ja kriv.... Neutral Neutral
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost pet 20 lip - 11:09

    E prijatelju,ili mjenjaj ljubimce,ili seli na more.Druge ti nema.pozdrav
    steva318
    steva318


    Broj postova : 286
    Age : 42
    Location : Beograd
    Registration date : 09.06.2008

    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by steva318 pet 20 lip - 14:19

    Sve u svemu,svi imamo problem sto se ovoga tice.Tesko je naci nekoga ko ce brinuti dok smo mi odsutni.Ja godinama nisam putovao na duze iz nekih drugih razloga,i stvarno ne znam sta cu kad dodje vreme da odem nekud.
    Kad bi bila neka agencija,pa da platimo cuvanje i brigu na par dana... Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost pet 20 lip - 18:30

    za pse imas dosta takvih specijalizovanih agencija, ali za ptice....nazalost nema.

    ja na odmore do sada nisam isao zbog standarda, ali zadnjih 3, ovog leta i 4 godine, ne idem zbog posla. ne radim non stop, ali sam u pripravnosti nosn stop 24 casova dnevno.

    ranije smo pricali (setite se) kako da napravimo slobodno vreme za svoje ljubimce. da imamo svoje firmice.
    eto bas tako sam ja napravio slobodno vreme za ptice, ali zato nema letovanja i zimovanja i putovanja. jbg. ja se ne udaljavam zbog posla puno od svog grada, jedino kada idem sluzbeno, ali se vracam u toku 24 casa, tako da za vodu nije problem, a za hranu nahranim pre polaska malko vise i to je to.


    ticar sto se tice mora, bas lepo sto zivis na moru, ali ipak mislim da nije stvar u moru, nego odmoru, tacnije putovanju, malo razdvojenosti od grada u kojem zivimo.
    gledano samo na more, u redu, ali nije more odmor, ne idu svi na more na odmor, mnogi idu na planine, gde je lakse odmoriti se mnogo, mnogi idu na jezera ili u banje.

    u prednosti si striktno za more, ali za odmore i putovanja isto kao i svi mi.

    jedni od najstarijih pticara u srbiji u u prednosti , jer su dva brata, matorci koji gaje ptice, zamislite kako je njima lako, u kojem raju oni zive, kad ide jedan tu je drugi da brine o pticama............blago njima. a i deca su im odrasla, tako da ima ko da ih menja i kada nisu to zajedno.
    svima je lakse kada imaju decu ili mladje roditelje. njema se moze poveriti i dete, a kamoli ptica, naravno ako su korektni i pedantni.

    ako gledamo samo zbog kupanja, ja nemam problem, ovde imam nakoliko reka, jednu veoma malu, u koju mozes samo da legnes (tu i ne idem), jednu malo vecu u kojoj moras i da hodas i negde da plivas, ali zato imamo zapadnu moravu, koja je po velicini iza dunava , save, velike morave, znachi 4 reka po velicini.(ko ne zna, zapadna i juzna morava se ne ulivaju, vec spajaju i zajedno prave veliku moravu)
    tako da za kupanje imam gde otici, ali putovanje kako cemo da izvedemo, ostaje samo da se nadamo nekom "izmisljenom" resenju
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by ticar pet 20 lip - 18:49

    odnesi ptice u zoo radnju i s njima se dogovori.
    platiš nešto malo za ono što će pojesti i oni će najvjerovatnije čuvati.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost pet 20 lip - 20:15

    hehe, al si me nasmejao i iskreno mislim da se salis? cyclops
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost sub 21 lip - 2:10

    ne mislis valjda da je isto cuvanje slavujara i ninfe? Very Happy
    jos bolje pitanje, nije problem cuvanje jedne ptice, to svako ima resenje, svaki prijatelj ce uzeti jednu pa i dve ptice, ali prica se o jatu. ljudi koji imaju po 50 i vise ptica.

    ok je to sto radis u radnji, to podrzavam i svaka cast. to za cuvanje papagaja.

    ono sto ti zameram kao coveku je odnos prema radnicama.
    i ja sam privatnik, trenutno sada sam bez radnika i radnica, ali da se meni tako nesto dogodilo, ne bih to uradio.
    ja mislim da bih ja bio veoma los covek da ih zbog toga otpustim, ako je musterija ostavila baksis radnicima, nije u redu da se ti mesas u njihov novac.
    ovde nije tema o tome, uvek kazem ako tako postupim sa radnicima mora mi se nesto u zivotu lose vratiti, kad tad. kazna mora da se desi u toku zivota.
    napominjem, ovo vazi samo ako su one ne trazeci dobile baksis !
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by ticar sub 21 lip - 2:41

    dobro paja kaže.
    ako je mušterija inztistirala da uzmu novac ili je ostavila novac i otišla onda nisi to trebao napraviti.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost sub 21 lip - 6:13

    samo sam iskren.
    meni kada ostave baksis, uzmem ako musterija insistira, nema razloga da se pravim budala.
    polazim od sebe, nikada se ne desi da uzmem sav kusur od konobarice, pa i ako ostavim 1 ili 2 eura, na standard u srbiji (to nije beograd, vec nesto mnogo losija verzija standarda) ostavljam ih zato sto hocu da castim konobaricu, takodje na ostalim mestima, ako nekom ostavljam baksis ostavljam ga s voljom. zato ne vidim razlog da ja ne uzmem baksis i ako sam ja vlasnik firmice.
    a posebna prica je radnik ili radnica, koji rade samo za platu, koja u srbiji mimo beograda mora biti smesno mala, ponekad samo pristojna. u tom slucaju, treba da se borimo, da makar musteirje ostave sto vise baksisa za radnike, jer oni nisu vlasnici nikakvih firmica i firmi.
    moj moto je omoguci ili izmisli nacin za potencijalne baksise svojih radnika, ako vec ne mozes da im pruzis direktorsku platu.
    to je ljudski po meni barem.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost sub 21 lip - 6:17

    milane, kazi mi molim te da li mozda imas zmije u svojoj radnji? malo sam zainteresovan, ali veoma mlao jos uvek za zmiju kao kucnog ljubmca.
    moram jos puno da citam i gledam uslove za uzgoj i cuvanje.
    ako je nesto sto nije zahtevno, mozda kasnije pribavim i to.
    za sada cu malo krenuti sa akvaristikom, u bliskoj buducnosti, pa uz kanarince mislim da je dovoljno 2 hobija na polju ljubimaca.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost ned 22 lip - 1:35

    slusaj ovo drugar moj.... ja nisam hteo tebi nista lose da kazem, cak sam rekao da "neka se meni vrati lose ako bih tak postupio prema radnicima"
    nemoj ti da se vrejdas molim te.

    moj moto je bolje otpustaj radnika i menjaj, dok ne naidjes na postenog, nego da na silu nesto traje.
    drugo........ da si sve to napisao u prvom postu, rekao bih ti da je u redu sto si ih otpustio, i da si ispao ...po sebe los.....jer ih nisi ranije otpustio.
    prica je look, kraj.


    e ovo, AKVARISTIKA, treba malo da sredjujem neke stvari u zivotu, pa tek onda neki akvarijumi da padnu dobri, do tada nista ozbiljno, bas danas sam oprao moja stara 2 komada, jedan od 20 drugi od 60 litara vode, mali su, ali ok, malo da se zanimam za pocetak. kasnije cu nesto bolje da odradim, ozbiljnije. kad budem u nis svracao, dolazim da uzmem i ribice.

    e pominjes nis, nisi rekao ranije da zivis u nisu. e kako ja volim nis, bio sam u vj tamo, u centru grada, extra sam se proveo, i jedini grad u kojem bi voleo da zivim (sto je ne realno, jer je i beograd jos bolji. volim nis!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by ticar ned 22 lip - 15:46

    piše mu ispod avatara da živi u pirotu.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost ned 22 lip - 19:01

    ja nisam pazljivo procitao to odakle je, ali ta 2 grada su udaljena mnogo jedan od drugog, oko 70 kilometara. ja komentarisemnis, skroman grad, nije bas veliki, ali je solidan za zivot.
    avatar
    Gost
    Gost


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Gost pon 23 lip - 1:26

    steta sto ne zivis u nisu, solidno je tamo.

    kazi mi jel su nis i pirot udaljeni 100 km ili nis i tvoja kuca? zivis u gradu pirotu ili okolini?

    Sponsored content


    Ptice i odmor Empty Re: Ptice i odmor

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 28 tra - 7:47.