Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+13
bocka
Vrbanja
Rasko
pavao
Siskin
vlado
krstokljun
ERVINO
Renato.M
crv
xyz
MARIN
ikayke
17 posters

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by ikayke pon 19 tra - 18:23

    http://www.jutarnji.hr/africke-sive-papige-pokusala-prosvercati-u-starim-muskim-carapama/730084/


    Napokon da se malo veca kontrola odvija, jer za ovakvo mucenje zivotinja stvarno treba biti velika kazna!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by MARIN pon 19 tra - 23:30

    Ne vidim u ovome nikakvo ,strašno mučenje.
    Pa nisu tako putovale iz Afrike,već iz Bosne u Hrvatsku.
    Mislim da je ovo puno bolje nego da su sve nagurane u nekakav kavez.
    Gledao sam dokumentarac o transportu kolibrija.Na gotovo identičan način.Naravno ne u starim čarapama.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by xyz pon 19 tra - 23:31

    U čarapama su pod općom anestezijom lol!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by MARIN pon 19 tra - 23:35

    drazenxp je napisao/la:U čarapama su pod općom anestezijom lol!
    Znači zaključili smo da čarape moraju biti upotrebljavane.Što više to bolje.
    Da se dobro nasnifaju.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by crv pon 19 tra - 23:58

    MARIN je napisao/la:Ne vidim u ovome nikakvo ,strašno mučenje.
    Pa nisu tako putovale iz Afrike,već iz Bosne u Hrvatsku.
    Mislim da je ovo puno bolje nego da su sve nagurane u nekakav kavez.
    Gledao sam dokumentarac o transportu kolibrija.Na gotovo identičan način.Naravno ne u starim čarapama.
    confused
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by xyz uto 20 tra - 0:21

    Eto se malo našalimo, a ja sam vidio sliku šverca grdelina, bilo u novini, neki ih je švercao u USA.
    Po 200 i više grdelina skakuću jedni po drugima, to je katastrofa.

    Ni jedan šverc nije human prema pticama, postoje samo blaže i okrutnije varijante.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by MARIN uto 20 tra - 11:11

    Da se razumijemo šverc radi šverca i ja duboko osuđujem.
    Međutim i dosta nas ,koji se bavimo nekakvim uzgojem,ponekad prošvercamo neku pticu.Jednostavno smo prisiljeni,jer je legalan način prekompliciran i preskup.Pa riskiramo.A zbog ovakvih senzacionalističkih napisa i takve se gura u isti koš sa "pravim" švercerima.

    Ptice moramo nekako prenijeti,Da li je to u džepu,nekoj kutiji ili malim kavezu ,čarapi nema baš neke razlike u "humanosti".A siguran sam kads bi sabrali sve ptice (izuzev divljih)kojima sad raspolažemo u Hrvatskoj i čiji se potomci izlažu na našim izložbama 99% ih potiče od tako "uvezenih" ptica.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Renato.M uto 20 tra - 11:25

    MARIN je napisao/la:Da se razumijemo šverc radi šverca i ja duboko osuđujem.
    Međutim i dosta nas ,koji se bavimo nekakvim uzgojem,ponekad prošvercamo neku pticu.Jednostavno smo prisiljeni,jer je legalan način prekompliciran i preskup.Pa riskiramo.A zbog ovakvih senzacionalističkih napisa i takve se gura u isti koš sa "pravim" švercerima.

    Ptice moramo nekako prenijeti,Da li je to u džepu,nekoj kutiji ili malim kavezu ,čarapi nema baš neke razlike u "humanosti".A siguran sam kads bi sabrali sve ptice (izuzev divljih)kojima sad raspolažemo u Hrvatskoj i čiji se potomci izlažu na našim izložbama 99% ih potiče od tako "uvezenih" ptica.
    Marine potpuno se slažem sa tobom ,a i sa tim pitanjem bi se netko trebao pozabaviti u Ljepoj Našoj.
    Volio bi vidijeti koju našu izložbu bez ptica takvog porijekla??????Razmislimo ????
    POZDRAV

    P.S. Išli bi barem sto godina u nazad.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by ERVINO uto 20 tra - 16:11

    Senzacionalističko novinarstvo te papige ne vrijede toliko ali sigurno nam takvi slučajevi ne idu u prilog, još jedan razlog za striktnu primjenu Pravilnika o zaštićenim pticama.Ovo je čisti šverc i to osobno osuđujem i to nema veze sa našim nabavljanjem ptica iz vana.......pozdrav
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by krstokljun uto 20 tra - 16:44

    Evo moje price.
    Prije 7-8 godina, susjed od carduela, moj dugogodisnji prijatelj, iz Ljubuskog poklonio mi je 7 golubova pismonosa. Vrhunske ptice.
    200 metara, 5-10 minuta, one su vozene u carapama u kuferu.
    Za razliku od uhvacene iz Ikinog posta ja sam imao srece. Ptice su bile za mene za moju ljubav, ne za prodaju. Zato se slazem sa Renatom da mnoge nase ptice, ako su iz uvoza, ulaze u nase kuce na slican nacin. I tako sve dok imamo srece.
    A jednog dana, mediji nece biti naklonjeni nama. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad pa ce biti Crying or Very sad Embarassed scratch
    P.S. Marine, u mom slucaju, carape su bili ciste. Very Happy
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by ikayke uto 20 tra - 21:52

    ERVINO je napisao/la:Senzacionalističko novinarstvo te papige ne vrijede toliko ali sigurno nam takvi slučajevi ne idu u prilog, još jedan razlog za striktnu primjenu Pravilnika o zaštićenim pticama.Ovo je čisti šverc i to osobno osuđujem i to nema veze sa našim nabavljanjem ptica iz vana.......pozdrav


    Milslim da je Ervino sve rekao....
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by vlado uto 20 tra - 23:57

    Zna li itko zašto je zabranjen uvoz tih ptica pa se neki odlučuju na krijumčarenje ( mislim na veće ptice poput ovih papiga )?
    avatar
    Gost
    Gost


    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Gost pon 26 tra - 19:22

    Strašno bitna informacija je PROšvercala ih u starim muškim čarapama..............ja san bez teksta..

    Znaš zašto ih je prošvercala?-zato šta voli papige i želi ih imat,i svi ste to ode radili,ne opravdavan nikoga al ovo se radi i ovde,al svakako korisna informacija(NE ŠVERCATI PTICE U "STARIM MUŠKIM ČARAPAMA)
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Siskin pon 3 svi - 13:30

    Vukovarsko-srijemska policija izvijestila je da je uhitila 41-godišnjeg državljanina Bosne i Hercegovine zbog pokušaja krijumčarenja u Hrvatsku 25 šumskih šljuka. Ptice su pronađene pri kontroli na graničnom prijelazu Županja, skrivene ispred prednjeg sjedala u osobnom automobilu marke "Seat" talijanskih registracijskih oznaka kojiim je upravljao uhićeni bosanskohercegovački državljanin.

    Protiv bosanskohercegovačkog državljanina policija će podnijet kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu. (Fena)
    avatar
    Gost
    Gost


    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Gost uto 4 svi - 14:02

    A ispremetalo ga je zbog tablica,zato šta su najčešci talijanski lovci...i ima najviše zabilježenih problema u vezi divljih tica(krijumčarenje mrtvih za restorane i dr.)
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by pavao uto 4 svi - 23:04

    zbog takvih svercera najvise nagrabuse pravi ljubitelji,svi mi imamo uz legalne i pokoju nelegalnu pticu radi svjeze krvi,ili je tako lakse doc do nje a ne platit i onda ti dode inpekcija i nade takve mada joj ti pruzas sta ostali nikad nece to moc i onda adio,a zato svi mi to moramo izbjegavat i imat prstenovane ptice i prst u uho,
    avatar
    Gost
    Gost


    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Gost pet 7 svi - 21:12

    Al na talijanima su zabiljezeni slucajni mrtvih ptica...sta je jos gore...nemoraju nuzno lovit u Hrvatskoj,mogu samo prolazit preko granice,al eto,na srecu im se kolko tolko stane na kraj.kad plate koju tisucicu eura vise manje nece vise...premda se neki ne opeku nikad-vecinom za vadenje prstaca iz mora lol!
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Rasko pon 10 svi - 20:23

    Kad se vec spominje sverc ptica moram da se nadovezem, pre neki dan dobio sam telefonski poziv od strane carinske sluzbe u mom gradu da dodjem da identifikujem ptice koje su pronasli carinici, rec je bilo o 3 kanarinca koji su pronadjeni sakriveni ( veoma lose )u autobusu koji je dolazio iz pravca Hrvatske ka Srbiji. Autobus pun putnika je bio vracen do Iloka da se ptice tamo ostave posto nisu imale pratecu dokumentaciju. Ovih dana svi carinski prelazi izlepljeni su plakatima CITES-a i mnogo veca je kontrola, tako da ako je neko naumio ovih dana da prenese po koju pticicu preko grane nek dobro razmisli kako ce to da ucini.
    avatar
    Gost
    Gost


    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Gost pon 10 svi - 20:31

    ja mislim rasko da je svako od nas nekad doneo ptice iz inostranstva bez papira i da preneti 3 kanarinca nije sverc ptica. P.S. meni su juce stigli kanarinci bas preko iloka.
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Rasko pon 10 svi - 20:38

    Gaso ni je ne mislim da je to sverc ali carinici ga tako karakterisu, ono sam napisao samo da skrenem paznju kolegama pticarima da budu malo oprezniji
    avatar
    Gost
    Gost


    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Gost pon 10 svi - 20:42

    u pravu si rasko samo sto ja mislim da u hrvatskoj ima daleko kvalitetnijih ptica nego kod nas i zasto ja ne bi doneo koju zbog krvi.ne treba ,meni 100 komada.a sto se tice divljih ptica i treba da budu jos rigorozniji i da udare jos vece kazne.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Vrbanja ned 6 oľu - 0:55

    POZDRAV IZ SVEDSKE

    VIJESTI
    U Svedskoj istorij najveci krivolov do sada.Uhvacen jedan 40godisnjak u krivolovu svih vrsta ptica
    (orlovi,jastrebovi,stiglici,cajzle...........itd).Upadom u njegovu kucu policija je
    nasla nekoliko stotina raznih ptica nadjeni su specijalni inkubatori za izlijeganje specijalni vrsta ptica.
    Zaplijenom njegovog kompjutera ustanovljeno je da je vodio evidenciju i od 2005g.-2010g. uhvatio
    cirka 13983 kom.Minimalna kazna 2god.i 6mjeseci a najvisa 4 godine istraga je utoku.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by bocka ned 6 oľu - 11:51

    Vrbanja, ova vjest baš je interesantna i prati kakav če epilog biti od ove lakrdije.

    Pozdrav Bocka
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Vrbanja ned 6 oľu - 17:14

    bocka je napisao/la:Vrbanja, ova vjest baš je interesantna i prati kakav če epilog biti od ove lakrdije.

    Pozdrav Bocka
    Pozdrav Bocka
    I ja sam mislio da ova vjest je veoma interesantna.Sto je najinteresantnije on je hvatao sve ama bas sve.
    Brani se da je veliki ljubimac pticijeg svijeta i daje opsjednut tim i da mora imati svaku vrstu sto se moze uhvatiti.
    Ja mislim to je samo prica jer ide na to da je psihicki poremecen ako uspije u tome mozda cak i izbjegne kaznu i dobije
    samo uslovnu kaznu stim da ce morati na psihijatrisko lijecenje.
    Pokusacu pratiti sta ce se desiti pa ce te biti obavjesteni.


    POZDRAV
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by crv sri 17 kol - 2:20

    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica 0310x




    Pogledajte malo bolje sliku i vidjet ćete koji je kolibić nasstradao affraid Embarassed

    Sponsored content


    Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica Empty Re: Najveća zaplijena krijumčarenih egzotičnih ptica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 16:21.