Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+11
krstokljun
vlada nish
korkut
kreso
Carduel
MARIN
ticar
budisic
pezo
malinois
zvrcko sen
15 posters

    osobna iskustva malinoaša

    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    osobna iskustva malinoaša Empty osobna iskustva malinoaša

    Postaj by zvrcko sen sri 3 oľu - 21:51

    osobna iskustva u prehrani i lječenju
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by malinois sri 3 oľu - 22:43

    PostajNaslov: Re: paraziti kod ptica ned svi 10, 2009 9:33 pm Citiraj i odgovori Uredi post
    Pozdrav svima.Citajuci ovu temu naletio sam na problem GRINJAVOST ptica.Evo moj nacin borbe sa grinjama (parazitima respiratornog trakta)


    Tretiranje ptica ivermektinom


    1.dan skloniti vodu iz volijere ili kaveza nakapati pticu (1kap)iza vrata,malo sa strane ima jedno udubljenje i na njemu par krvnih zilica ,kap ide na te zilice.I jedna kap niz kljun(uzeti pticu i okrenuti joj klun ka dole nakapat kap da sklizne niz sastav kljuna,kad kap klizne otvoriti kljun da visak izade.Vodu vratiti nakon par sati.

    2.dan tilogal V 1gram na 1 litra vode
    3.dan tilogal V
    4.dan tilogal V
    5.dan tilogal V
    6.dan tilogal V

    7.dan vitamini
    8. dan vitamini
    9. dan vitamini
    10.dan vitamini
    11.dan vitamini

    12.dan tilogal V 1 gram na 1 litar vode
    13.dan tilogal V
    14 dan tilogal V
    15 dan tilogal V
    16 dan tilogal V

    17 dan ponoviti kao 1.

    Nakon ovog tretmana nastaviti sa vitaminima par dana.

    Grinja koja se nalazi u zracnim vrecicama pravi puno problema ptici.Ne treba tretirati samo ptice koje imaju grinje(tj kojima se to vidi) nego treba istretirati cijelo jato.Ako ima jedna imaju sve u jatu.
    Talijani daju kap direktno u grlo (otopina 1ml ivermektina 9 ml propilen glikola)
    Zasto dolazi do hroptanja (posebno nocu)?grinja napravi rupe u zracnoj vrecici i kako ptice disu tako te grinje se krecu kroz te rupe razlicitim intezitetom.Problem se moze desiti ako je ptica prepuna grinja a na vrijeme nije sprijeceno da prvom terapijom ivermektina ubijemo grinje i one jos ne razgradene se gomilaju na tim rupama i dodatno otezavaju disanje.Svaka rupa je potencijalno bakteriolosko zariste.
    Pozto uzgajam kanarince pjeva posebno sam osjetljiv na ovaj problem.Probao sam tretiranja i sa frontline a i sa scatt om koji mi je stizao iz Australije i nisam bas bio zadovoljan .To su tretmani koji grinju drze pod kontrolom ali je sustavno ne unistavaju.

    VAZNO:

    Nakon ovog tretmana pticu ne treba(ne smije se) tretirati frontline i preparatima za crijevne parazite.Ivermektin rijesava vanjske (tekuti,pipa) i crijevne parazite.

    Mozda ovo sve djeluje prekomplicirano ali je nuzno ako postoji problem.Ovaj tretman radim svake godine u 9.mjesecu
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by pezo sri 3 oľu - 22:50

    malinois je napisao/la:PostajNaslov: Re: paraziti kod ptica ned svi 10, 2009 9:33 pm Citiraj i odgovori Uredi post
    Pozdrav svima.Citajuci ovu temu naletio sam na problem GRINJAVOST ptica.Evo moj nacin borbe sa grinjama (parazitima respiratornog trakta)


    Tretiranje ptica ivermektinom


    1.dan skloniti vodu iz volijere ili kaveza nakapati pticu (1kap)iza vrata,malo sa strane ima jedno udubljenje i na njemu par krvnih zilica ,kap ide na te zilice.I jedna kap niz kljun(uzeti pticu i okrenuti joj klun ka dole nakapat kap da sklizne niz sastav kljuna,kad kap klizne otvoriti kljun da visak izade.Vodu vratiti nakon par sati.

    2.dan tilogal V 1gram na 1 litra vode
    3.dan tilogal V
    4.dan tilogal V
    5.dan tilogal V
    6.dan tilogal V

    7.dan vitamini
    8. dan vitamini
    9. dan vitamini
    10.dan vitamini
    11.dan vitamini

    12.dan tilogal V 1 gram na 1 litar vode
    13.dan tilogal V
    14 dan tilogal V
    15 dan tilogal V
    16 dan tilogal V

    17 dan ponoviti kao 1.

    Nakon ovog tretmana nastaviti sa vitaminima par dana.

    Grinja koja se nalazi u zracnim vrecicama pravi puno problema ptici.Ne treba tretirati samo ptice koje imaju grinje(tj kojima se to vidi) nego treba istretirati cijelo jato.Ako ima jedna imaju sve u jatu.
    Talijani daju kap direktno u grlo (otopina 1ml ivermektina 9 ml propilen glikola)
    Zasto dolazi do hroptanja (posebno nocu)?grinja napravi rupe u zracnoj vrecici i kako ptice disu tako te grinje se krecu kroz te rupe razlicitim intezitetom.Problem se moze desiti ako je ptica prepuna grinja a na vrijeme nije sprijeceno da prvom terapijom ivermektina ubijemo grinje i one jos ne razgradene se gomilaju na tim rupama i dodatno otezavaju disanje.Svaka rupa je potencijalno bakteriolosko zariste.
    Pozto uzgajam kanarince pjeva posebno sam osjetljiv na ovaj problem.Probao sam tretiranja i sa frontline a i sa scatt om koji mi je stizao iz Australije i nisam bas bio zadovoljan .To su tretmani koji grinju drze pod kontrolom ali je sustavno ne unistavaju.

    VAZNO:

    Nakon ovog tretmana pticu ne treba(ne smije se) tretirati frontline i preparatima za crijevne parazite.Ivermektin rijesava vanjske (tekuti,pipa) i crijevne parazite.

    Mozda ovo sve djeluje prekomplicirano ali je nuzno ako postoji problem.Ovaj tretman radim svake godine u 9.mjesecu
    Hvala na receptuda li sve ptice tako tretiras i mlade i matore pozzz.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by malinois sri 3 oľu - 22:52

    Sve tretiram
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by budisic čet 4 oľu - 1:51

    ja imam malo drugaciji recept,evo postavi cu ga pa kome kako vise odgovara;

    1.dan ivermektin,1 kap na kraj kljuna (paziti da neode u oko),izvaditi pojilicu 2-3 h
    2.dan NISTA
    3.dan - 6 dana Tilogal V (1g na litru vode)

    7.dan vitamin AD3E
    8. dan-10 dana NISTA
    11.dan- 13 dan tilogal V (1 gram na 1 litar vode)

    14.dan IVERMEKTIN (kao 1 dan)
    15.dan AD3E vitamin
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by ticar čet 4 oľu - 7:14

    budisic je napisao/la:ja imam malo drugaciji recept,evo postavi cu ga pa kome kako vise odgovara;

    1.dan ivermektin,1 kap na kraj kljuna (paziti da neode u oko),izvaditi pojilicu 2-3 h
    2.dan NISTA
    3.dan - 6 dana Tilogal V (1g na litru vode)

    7.dan vitamin AD3E
    8. dan-10 dana NISTA
    11.dan- 13 dan tilogal V (1 gram na 1 litar vode)

    14.dan IVERMEKTIN (kao 1 dan)
    15.dan AD3E vitamin

    ne kužim jel ta kap mora da ode u grlo ili samo da se promućka u kljunu.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by budisic čet 4 oľu - 10:50

    mora kap da ode u kljun ali ne direktno,zato sto moze doci do gusenja ptice(meni se to nije desilo ali postoji mogucnost)..

    kada okrenes pticu na stranu da joj je kljun zatvoren,kapnes jednu kap iIZMEDJU kljuna, ptica ce tog momenta kada oseti tecnost mahinalno otvoriti kljun i jednostavno SAZVAKATI tu istu kapljicu....
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by budisic čet 4 oľu - 10:54

    ovakvo doziranje(kap izmedju kljuna) bih preporucio i prilikom lecenja od drugih bolesti...
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by budisic čet 4 oľu - 11:13

    evo jedan zanimljiv podatak za one koji nemogu da bacaju pare na razne preparate,a zele da se okrenu prirodnim lekovima;

    CAJ OD VRBINE kore ima efekat na regulisanje crevne funkcije, jaca izmet i podstice
    izlucivanje toksina kroz regeneraciju crevne sluzine. Iz iskustva mnogih uzgajivaca,
    caj od Vrbine kore koristi se kao profilaksa protiv Kokcidioze.

    Ja takodje koristim ovaj caj, kojeg dajem 2x mesecno.
    Doziranje: 1 kasika na litar vode. Kad odstoji jedno pola sata, procediti kros sito
    i baciti koru.

    P.S. Koru koju nabavite, morate iseci ili izlomiti na male komadice.

    CAJ OD BELOG SLEZA povoljno deluje kod kašlja, bronhitisa i plucnog katara. Preporucuje se kao lek kod bronhalne astme i pocetne tuberkuloze pluca.... Koristan je, takodje, u lecenju bolesti celog probavnog trakta,proliva,protiv upale i bolesti grla...

    doziranje: u obicnu casu vode potopiti beli slez i poklopiti tacnom,ostaviti da prenoci ,ujutru iscediti i dati pticama da piju.. (uvece prosuti pticama vodu da bi ujutru odmah pili)
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by MARIN pet 5 oľu - 0:38

    POVLAČENJE PRSTENA

    Kako rješavate ovaj problem?????

    Probao sam sve i svašta,ali pravo rješenje nisam našao. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by budisic pet 5 oľu - 1:39

    izvini Marine nisam razumeo,pitas li za skidanje prstena?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by MARIN pet 5 oľu - 1:43

    budisic je napisao/la:izvini Marine nisam razumeo,pitas li za skidanje prstena?

    Pitao sam što radiš kad ti ptica počne potezati prsten? kako zaustavit da ga ne poteže više?

    Lako ga je skinuti ,ali onda se više ne može takmičiti.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by Carduel pet 5 oľu - 1:48

    MARIN je napisao/la:POVLAČENJE PRSTENA

    Kako rješavate ovaj problem?????

    Probao sam sve i svašta,ali pravo rješenje nisam našao. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

    Jednostavno!

    Makazice u ruke i skine se prsten i nema više povlačenja. Very Happy

    ili si mislio da ipak prsten ostane na nozi!?

    Onda 30% rastvor galebine i mazati noge 7 dana za redom i ako ovo ne pomogne onda ostaje onaj prvi slučaj. lol!
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by budisic pet 5 oľu - 2:02

    u par slucajeva sam pokusao mazati ptici nogu kantarionom,misleci da je karika zulja,ali sam shvatio da joj to vremenom postaje navika cak i kada joj skinem kariku ptica i dalje dira nogu.... probao sam i da joj odvratim paznju sa raznim igrackama...ili grickalicama...ali moje je misljenje da ptica koja je stekla naviku da dira alku ,nepostoji resenje nego da se jednostavno skine alka i saceka neki vremenski period da ptica zaboravi tu losu naviku..
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by kreso sub 6 oľu - 16:15

    jedna stvar me zanima kad ste malinoe pripremili sa vit E ili npr. u mom slucaju koristim fertivit kada se stane sa davanjem toga vitamina evo skoro mjesec dana dajem i sad prvu turu su mi muzjaci paril,i zenke pocele s lezanjem na jajima i sad u ovom periodu dok ne pocme druga tura dali im i dalje treba davat fertivit i nastavit opcenito pripremu te kad npr bude i eventualno treca tura da li ih treba non stop drzat na tim preparatima i pojacanoj prehrani jer sve tri ture traju i par mjeseci dok zavrse svi ciklusi od jaja pa do odvajanja mladih
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by pezo sub 6 oľu - 16:38

    Kreso ja muzijake spremam sa jajima i jajcanom hranom vitamine ne dajem ali jaja jedu tokom celog parenja i dok zenke leze na jajima 1 vitaminka svaki dan.
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by korkut uto 30 oľu - 12:26

    zanima me zasto je zenka snela jedno jaje koje je dosta vece od drugih
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by MARIN uto 30 oľu - 15:01

    To se zna dogoditi,najčešće kad preskoči dan.U njemu obično bude po dva mlada,ali na kraju uginu.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by kreso sub 8 svi - 17:56

    evo nesto me zanima pa molin da mi odgovorite naime iman malino kanarinku koja je od 2009 godine ,prvo joj je parenje ove sezone izlegla je dvi ture po pet jaja ,u prvoj tri mlada a u drugoj 4 mlada te sve je odlicno othranila, e sad tija bi zna kad bi snjom obavija trecu turu da li bi ona slijedece godine mogla imat uspjesnost za daljnji rad znaci ponovo da nese plodna jaja ,mislin da je ne bi satra sa tri ture pa bude losija dogodine
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by malinois sub 8 svi - 19:39

    kreso je napisao/la:evo nesto me zanima pa molin da mi odgovorite naime iman malino kanarinku koja je od 2009 godine ,prvo joj je parenje ove sezone izlegla je dvi ture po pet jaja ,u prvoj tri mlada a u drugoj 4 mlada te sve je odlicno othranila, e sad tija bi zna kad bi snjom obavija trecu turu da li bi ona slijedece godine mogla imat uspjesnost za daljnji rad znaci ponovo da nese plodna jaja ,mislin da je ne bi satra sa tri ture pa bude losija dogodine

    Kreso ,samo ti nju dobro hrani i neboj se .
    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by vlada nish ned 9 svi - 17:54

    Malinois je u pravu , dok sam išao u srednju u Leskovcu pojedini leskovački odgajivači parili su ženke po 7 puta i ništa im nije falilo , jeste da je ovo preterivanje ali sa pravilnom ishranom i negom nema problema, ako je ženka kvalitetna normalno je da ćeš hteti više mladih prica od nje.

    Pozdrav
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by krstokljun ned 9 svi - 18:36

    vlada nish je napisao/la:Malinois je u pravu , dok sam išao u srednju u Leskovcu pojedini leskovački odgajivači parili su ženke po 7 puta i ništa im nije falilo , jeste da je ovo preterivanje ali sa pravilnom ishranom i negom nema problema, ako je ženka kvalitetna normalno je da ćeš hteti više mladih prica od nje.

    Pozdrav

    Po 7 puta!
    Kada su pocinjali a kada zavrsavali sezonu?
    Vlado ne zamjeri, ne pitam provokativno, ali mi se cini nemoguce.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by MARIN ned 9 svi - 22:26

    krstokljun je napisao/la:
    vlada nish je napisao/la:Malinois je u pravu , dok sam išao u srednju u Leskovcu pojedini leskovački odgajivači parili su ženke po 7 puta i ništa im nije falilo , jeste da je ovo preterivanje ali sa pravilnom ishranom i negom nema problema, ako je ženka kvalitetna normalno je da ćeš hteti više mladih prica od nje.

    Pozdrav

    Po 7 puta!
    Kada su pocinjali a kada zavrsavali sezonu?
    Vlado ne zamjeri, ne pitam provokativno, ali mi se cini nemoguce.

    Sve je moguće.

    Ima jedan moj koji pari od 15 xi do 15 viii.Nikad mu dosta.
    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by vlada nish ned 9 svi - 23:14

    Može vam biti i smešno i čudno , isto takvo mišljenje sam i ja imao kada sam to čuo od njih ali ljudi su bili krajnje ozbiljni, pare ih do septembra , oktobra, samo nije jasno šta rade sa tim ženkama posle.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by krstokljun ned 9 svi - 23:51

    Nije mi jasno da do IX odnosno X mjeseca ne bace perje, ali kao sto kazete, sve je moguce.

    Sponsored content


    osobna iskustva malinoaša Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 1:39.