Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+11
krstokljun
vlada nish
korkut
kreso
Carduel
MARIN
ticar
budisic
pezo
malinois
zvrcko sen
15 posters

    osobna iskustva malinoaša

    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by vlada nish pon 10 svi - 14:11

    Verovatno bace perje i odmore malo a onda opet krecu sa parenjem, mogu da ti kazem da su Leskovcani mozda najveci fanatici sto se tice ptica u to sam se uverio vise puta , kazem ti ziveo sam tamo 4 godine, na kraju nisu bili toliko detaljni posto se kod vecine starih odgajivaca sve krije, pa je moguce da su podmetali jaja ili mlade pod druge zenke, jer da se zenka 7 puta pari i hrani mlade u toku sezone krajnje je sumanuto i ne znam da li sacuvaju tu zenku za sledecu sezonu.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by crv pon 10 svi - 15:53

    Kod Divića u Baškoj Vodi , u prostoriji sa faunom , kanarinka je 9 puta sagradila (bez košarice) gnijezdo i snijela jaja.Radila je i iduću godinu. Jaja, koja su dobrim dijelom bila oplođena, podmetao je pod druge ptice.Čovik nije planira ali tako je ispalo.Jednostavno nezaustavljiva , mala tvornica jaja.Ptica je bila heterozigotna, križanac bakarca.
    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by vlada nish pon 10 svi - 16:31

    ptica ne mora biti križanac da bi bila heterozigotna, ali je moguće da se kod nje ispoljio jak heterozis efekat.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by kreso čet 20 svi - 21:59

    evo moji malinoasi danas san ima sta vidit kad san navecer dosa s posla ,iman tri mlada kojima je danas 22 dan i zenka je vec svila gnjezdo za trecu turu povremeno joj vec ubacujen muzjaka na skok materijal joj je ponudjen tri puta dnevno medjutim od podne do navecer 6 je dobro ogolila jednog mladog po stomaku totalno je osta bez paperja,sve to paperje je na dnu gnjezda utabano skupa sa materijalom ,oce li taj mladi opstat po vama inace je zivahan i skakuce ,odma san ih odvojija i spojija cibu uz cibu da ih mater moze dohranjivat jos kroz zice
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by MARIN čet 20 svi - 23:28

    kreso je napisao/la:evo moji malinoasi danas san ima sta vidit kad san navecer dosa s posla ,iman tri mlada kojima je danas 22 dan i zenka je vec svila gnjezdo za trecu turu povremeno joj vec ubacujen muzjaka na skok materijal joj je ponudjen tri puta dnevno medjutim od podne do navecer 6 je dobro ogolila jednog mladog po stomaku totalno je osta bez paperja,sve to paperje je na dnu gnjezda utabano skupa sa materijalom ,oce li taj mladi opstat po vama inace je zivahan i skakuce ,odma san ih odvojija i spojija cibu uz cibu da ih mater moze dohranjivat jos kroz zice
    Ne boj se neće mu ništa bit.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by Branimir pet 21 svi - 21:58

    Krešo daj joj materijala za gnijezdo pa neče dirati mlade, ali sad kada si ih odvojio nema straha!
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by kreso pet 21 svi - 22:07

    moj Brane da ti vidis sta je to bilo u podne je dobila puno materijala te u 6 kad san se vratija on ocerupan cila prsa i stomak ali da vidis ga danas ko da mu nije nista jos je najzivahniji od ove druge dvojice Very Happy
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by ticar sub 22 svi - 4:18

    kreso je napisao/la:moj Brane da ti vidis sta je to bilo u podne je dobila puno materijala te u 6 kad san se vratija on ocerupan cila prsa i stomak ali da vidis ga danas ko da mu nije nista jos je najzivahniji od ove druge dvojice Very Happy

    ona traži pamuk,tj nešto mekano za dno gnijezda i to joj se učinilo najbolje.imam i ja 4 takva,od iste matere. osobna iskustva malinoaša - Page 2 Icon_biggrin
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by kreso sub 22 svi - 20:51

    da da upravo se o tome radi jer to paperje je samo na dnu gnjezda
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by kreso uto 27 srp - 21:22

    evo pitanja malo za uzgajivace malinoa naime interesira me kakav vam je nacin hranjenja mladih pritom mislin na sastav sjemena ,koliko skajole imate u sjemenu te takodjer sad zenke koje su van nagona na kojem su sjemenu neki ih ode u italiji drze na cistoj skajoli, interesantno iman dva stara muzjaka u voljeri dajem im samo sjeme uz voce i u cudu se pitan jedan od njih dvoje je izrazito debel ne ide mi uglavu da moze tic bit debel u voljeri ili je jako sjeme ili je on velika lincina Very Happy
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by grujo sri 28 srp - 15:01

    Kreso,
    sto se tice mladih od prvog dana kada sam ih odvojio dobijaju mesano seme bez "konoplje" i CD-morbido koji mesam sa rendanom jabukom (to obozavaju).U kasnijem periodu odrastanja mladih uz istu navedenu mesavinu,CD dajem jednom u 2-3 dana.
    Zenke hranim cistom mesavinom uz dosta voca itd,jer vec sad ih pripremam za narednu sezonu (punim im baterije).Iz iskustva ti mogu reci da zenkama u ovom periodu treba posvetiti dosta paznje.
    Muzjaci (ucitelji) su mi sa mladima u volijeri od prvog dana njihovog odvajanja, tako da za njih vazi ista ishrana kao za mlade.
    Pozzzz
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by kreso sri 1 ruj - 23:35

    Ljudi kako rjesavate rat u voljeri naime iman dvi tice prilicno ocupkane jedna je bez repa a druga na dnu ledja i malo na ramenu jednog krila ,dali takva dva tica je potrebno odvojit u zasebne cibe da im naraste novo perje ili ostavit da se izbore sami za mir u voljeri,ima san priliku ovo lito vidit u voljeri od Malinoisa situaciju di san bas obratija paznju na repove tica sve su izvrsno operjane i nema tragova iti malo cupkanja ,vrlo rijetko se zakace u voljeri za razliku od moje situacije ima li koji nacin da se smanji takvo stanje
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by MARIN sri 1 ruj - 23:39

    kreso je napisao/la:Ljudi kako rjesavate rat u voljeri naime iman dvi tice prilicno ocupkane jedna je bez repa a druga na dnu ledja i malo na ramenu jednog krila ,dali takva dva tica je potrebno odvojit u zasebne cibe da im naraste novo perje ili ostavit da se izbore sami za mir u voljeri,ima san priliku ovo lito vidit u voljeri od Malinoisa situaciju di san bas obratija paznju na repove tica sve su izvrsno operjane i nema tragova iti malo cupkanja ,vrlo rijetko se zakace u voljeri za razliku od moje situacije ima li koji nacin da se smanji takvo stanje

    Koliko ih ima u volijeri?
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by kreso sri 1 ruj - 23:48

    10 tica dva stara ucitelja i osan mladih
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by MARIN sri 1 ruj - 23:57

    kreso je napisao/la:10 tica dva stara ucitelja i osan mladih

    Onaj koji čupa je jedan od onih kojemu ništa ne fali.
    Najbolje ti je da ova dva odvojiš u posebnu čibu i staviš do volijere.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by kreso čet 2 ruj - 0:02

    ocu sutra odma
    avatar
    baki302000


    Broj postova : 16
    Age : 51
    Location : Kosovska Mitrovica. Republika Kosovo
    Registration date : 18.09.2009

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by baki302000 pon 8 stu - 11:57

    pozdrav svima
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by kreso pet 22 tra - 13:59

    Pozzz mestri od malinoa cheers ,iman jedno pitanje onako bas vasa iskustva ,nakon sta prstenujete mlade po vama ako se nadje ta vragolasta zenka sta baca mlade van gnjezda ,ili in vuce prstene da li postoji neki period kad ona djeluje tako, jer cujen masu prica da ako je takva da ce to odma pokusat skidat cin vidi ,dok neki govore da je moze puknit i nakon par dana ,eto postavija san ode pitanje jer citan da su malino zenke ipak malo drukcije naravi od drugih skupina kanarinki
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by MARIN ned 24 tra - 15:04

    O ovome je već dosta rečeno ,ali nije na odmet ponoviti.
    I kod malino ženki,doduše dosta rijetko,zna se dogoditi da bacaju mlade odnosno potežu prstenje.Zašto?
    Pa mladi tići prvih 5-6 dana vrše nuždu u gnjezdo ,a ona ga čisti.Čim malo poodrastu vrše nuždu van gnjezda i ona ga prestaje čistit.Da bi spriječili bacanje možemo:
    1.zašiti nekoliko prstenova za gnjezdo.Ona će ih neko vrijeme potezati ,ali će ubrzo odustati.
    2.oblijepiti prstenove sa flasterom
    3.čekati zadnji trenutak za prstenovanje.Mladi su već dovoljno narasli da vrše nuždu van gnjezda i ona ga više ne čisti
    Ukoliko se ovoga pridržavate sasvim sigurno vam neće bacati mlade!

    Sponsored content


    osobna iskustva malinoaša - Page 2 Empty Re: osobna iskustva malinoaša

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 8:41.