Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+49
Renato.M
cuban.ue
dr.nenad86
PiiPS
zijada
koce
evmolp
Merlo
Branimir
crv
bocka
sasaznas
dragutin rajnović
Vrbanja
PESTI
nedeljkovg
baki302000
misko1
Miljenko
vlada nish
seadriver
čajka
Carduel
Fago
ikayke
waterslager
sgobin
zvrcko sen
MIROSLAV 79
IvoR
krstokljun
vlado
grujo
faganel
Boban NA
MARIN
klokkende
mali maša
korkut
pezo
damir64
ticar
pippo
waterslager bitola
budisic
Vasko-MK
dejanzec1
kreso
malinois
53 posters

    malino kanarinci

    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 13 svi - 13:48

    grujo je napisao/la:Samo se ti izvinjavaj,mislim da si mnogo podcenio bele malinoe a moje misljenje je da oni i dalje treba da postoje i da se ocenjuju isto kao i do sada jer zadnjih godina bilo je dobrih primeraka bar sto se pesme tice na nasim takmicenjima!
    Tako da budisicu dlake na jeziku mogu malo i da se podsisaju!!!

    nemas razloga grujo da se ljutis to je samo moje misljenje , ja svakako smatram da treba da se 'beli"ocenjuju samo na izgled.... ja se nepitam nista drugi ljudi o tome odlucuju a ja bih licno voleo da ih ukinu u pesmi(iako i sam gajim bele(radi atrakcije))...

    Svaka cast izuzetcima(belim) ali to su samo ipak "izuzetci"....

    Sto se dlaka tice nije ti na mestu komentar,jer neslazu nam se misljenja ali ipak imamo pravo da ih iznesemo....
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja čet 13 svi - 16:04

    U potpunosti se slazem sa grujom.
    bijeli malinoi su veoma fine izgledom i sa pjesmom.
    Nadam se da ce bjeli biti popularnije.
    Jedino se nadam da ce izbaciti ocjene u stasu i izgledu.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 13 svi - 17:12

    pozdrav

    Ne treba bjelim malinoima prilaziti pocjenjivacki .Onaj ko ih nije uzgajao ne zna koliko je tesko napraviti bjelu pticu sa dobrom pjesmom .

    Bodovni minimum u pjevu i zutim i bjelim je ISTI a bjeli uz sve to mora zadovoljiti i standard kao kanarinac boje .Obicno su to dominantno bjele ptice .Nije lako pticu odrzati u punom perju i uz sve to da pjeva ok .

    Imao sam bjelih ptica (puno) koje su pjevale preko 120 bodova (klok6 bol 5 rol4 itd.)

    Uzgoj malino kanarinaca mi je usmjeren na zute ptice a bjele drzim iz istih razloga kao i budisic .Zanimljivi su mi i atraktivni .

    Kod roler kanarinaca imamo puno klasa (pjesma ,pjesma i boja ,pjesma i stas itd itd)

    Na Svjetskim prvenstvima pojavljiva se malo bjelih ptica NE ZATO STO SU MANJE VRIJEDNI nego bas sto je tesko "napraviti " bjelu pticu .
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 13 svi - 17:13

    Vrbanja je napisao/la:U potpunosti se slazem sa grujom.
    bijeli malinoi su veoma fine izgledom i sa pjesmom.
    Nadam se da ce bjeli biti popularnije.
    Jedino se nadam da ce izbaciti ocjene u stasu i izgledu.

    Poz.... Bela ptica jeste lepa ali nedovoljna konkurencija u evropi je i naterala ljude da razmisle o promeni ocenjivanja belih, ali sto se tice pesme ona se nerazlikuje od zutih po izvodjenju ali bojim se da kao sto je i Marin napisao jednom brzo ce se izgubiti "beli" ako budu u klasi sa "zutim.... No Mislim da vise sanse da opstanu imaju ako se budu ocenjivali samo po izgledu.... ali dobro najbolje da sacekamo pa da sami vidimo kako ce nam drugi presuditi....pozzz
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 13 svi - 17:20

    malinois je napisao/la:pozdrav

    Ne treba bjelim malinoima prilaziti pocjenjivacki .Onaj ko ih nije uzgajao ne zna koliko je tesko napraviti bjelu pticu sa dobrom pjesmom .

    Bodovni minimum u pjevu i zutim i bjelim je ISTI a bjeli uz sve to mora zadovoljiti i standard kao kanarinac boje .Obicno su to dominantno bjele ptice .Nije lako pticu odrzati u punom perju i uz sve to da pjeva ok .

    Imao sam bjelih ptica (puno) koje su pjevale preko 120 bodova (klok6 bol 5 rol4 itd.)

    Uzgoj malino kanarinaca mi je usmjeren na zute ptice a bjele drzim iz istih razloga kao i budisic .Zanimljivi su mi i atraktivni .

    Kod roler kanarinaca imamo puno klasa (pjesma ,pjesma i boja ,pjesma i stas itd itd)

    Na Svjetskim prvenstvima pojavljiva se malo bjelih ptica NE ZATO STO SU MANJE VRIJEDNI nego bas sto je tesko "napraviti " bjelu pticu .


    pozdrav....

    Slazem se Aco da je veoma tesko uskladiti i izgled i pesmu, ali kada je vec rec o promeni pravila koja mi nismo trazili treba izabrati' manje" zlo....
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 13 svi - 17:21

    malinois je napisao/la:pozdrav

    Ne treba bjelim malinoima prilaziti pocjenjivacki .Onaj ko ih nije uzgajao ne zna koliko je tesko napraviti bjelu pticu sa dobrom pjesmom .

    Bodovni minimum u pjevu i zutim i bjelim je ISTI a bjeli uz sve to mora zadovoljiti i standard kao kanarinac boje .Obicno su to dominantno bjele ptice .Nije lako pticu odrzati u punom perju i uz sve to da pjeva ok .

    Imao sam bjelih ptica (puno) koje su pjevale preko 120 bodova (klok6 bol 5 rol4 itd.)

    Uzgoj malino kanarinaca mi je usmjeren na zute ptice a bjele drzim iz istih razloga kao i budisic .Zanimljivi su mi i atraktivni .

    Kod roler kanarinaca imamo puno klasa (pjesma ,pjesma i boja ,pjesma i stas itd itd)

    Na Svjetskim prvenstvima pojavljiva se malo bjelih ptica NE ZATO STO SU MANJE VRIJEDNI nego bas sto je tesko "napraviti " bjelu pticu .
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA čet 13 svi - 18:05

    Ako se ocenjuju samo u izgledu, pa to su onda kanarinci boje, to je besmisleno potpuno. Zasebna klasa beli i beli sa flekom i samo ocena pesme, tu se i jedino tako sa belim moze napredovati u pesmi, jer ne moraju biti klot beli a selekcija bi se samo usmerila u njihovom pevu, a zadrzala bi se bela boja. Tada bi po meni bilo napretka u pevu belih, a ne bi se izgubili, bili bi i dalje zasebna klasa. Ako udju zajedno sa zutim tek tada ce ih biti sve manje.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by krstokljun čet 13 svi - 18:54

    Svakako da je izazov sastaviti i pjesmu i boju.
    Zato pozdravljam one koji pokusavaju i uspijevaju u tome.
    To je ljubav odgajivaca, koju niti jedna medalja i priznanje na takmicenjima ne mogu nadomjestiti. cheers
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Branimir čet 13 svi - 20:45

    Danas sam imao priliku biti kod jedne gospođe iz jednog mjesta u riječkom prstenu koja je oglasila prodaju 11 mužjaka i 8 ženki malino kanarinaca i popratne opreme jer joj je muž umro prije mjesec dana i ona ne zna sa time, daje to za male novce ja sam uzeo neke krletke a kanarince nisam kada se njima ne bavim(malinoima) i eto prilike za nekoga tko ih preferira!
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso čet 13 svi - 21:03

    evo da se i ja javim i meni su simpaticni bijeli malinoi i iman dva mlada bijela eto jos da budu muski pa ce bit i priko 120 bodova ocjenjeni! Very Happy Pozz svim malinoasima!
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja čet 13 svi - 22:21

    Pozdrav svim forumasima!
    Uzgajam zute i bijele malinoe i mogu reci da sam prezadovoljan sa mojim bijelim malinoima.
    Namjeravam i nastaviti koliko sam primjetio bijeli malinoi su nesto meksi sa pjesmom ili se to meni samo cini.
    Slazem se da ih je vrlo tesko uzgajati jer moraju zadovoljiti kriterije pjesme i boje.
    Mislim da zbog teskog uzgoja nisu popularni.
    Jedino se nadam da ce ovi koji odlucuju razmisliti malo o svemu i dozvoliti da i bbijeli malinoi
    mogu imati neku manju fleku i bilo bi ih puno lakse uzgajati.

    Pozdrav iz svedske...

    Mozda i grijesim jer jos uvjek sam u fazi ucenja o malino kanarincima.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo pet 14 svi - 9:41

    Beli malinoi bas zasluzuju paznju jer kada imate belog malinoa a uz njega jos i dobru pesmu,sa tim se ne moze meriti nista.I zbog toga i kazem da bi sigurno bilo nekorektno ukinuti ocenjivanje istih,a i ako se ukinu u inostranstvu kod nas ce se sigurno i dalje gajiti i vrednovati kao i do sada.Ja trenutno nemam ni jednog belog a imao sam ih i mogu vam reci da sam ih vise gotivio nego ove zute.
    Budisicu sto se tice tvojih dlaka na jeziku (malo se zezam),vidis da je forum utihnuo ,trebamo ga malo podici!!!
    Pozzzz
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel sub 15 svi - 20:06

    Bijeli malinoi,žuti malinoi,zajedničko MALINOI.......
    Neke od knjiških pojmova za malinoe:
    - kanarinac pjesme
    - karakteristična pjesma sa vodenim i metalnim turama...
    U odnosu na sve stvorene boje kod kanarinaca boje, sama žuta boja malinoa nije ni približno najlješa kombinacija.
    Volio bih imati malinoa i u ostalim bojama ali sa PJESMOM MALINOA.
    To bi tek bile prekrasne ptice.
    I ne znam zašto bih bio tako konzervativan da bi mi boja,žuta boja, bila primarna.
    Putovanje do toga je sigurno dugo i mukotrpno, kao što je bilo i sa stvaranjem malino-pjesme,ali to će najmlađi naši članovi sigurno doživjeti.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 20 svi - 14:04

    Ja sam u svakom slučaju za to da bijeli malinoi i dalje opstanu .Ne slažem se da su u pravilu manje vrijedni pjevači.Jer slušao sam dosta žutih koji ne valjaju i isto tako puno visoko kvalitetnih bijelih.Kad bi se broj uzgajivača povečao onda bi i kvalitet išao znatno naprijed.A zašto ih nema puno i zašto ih na svjetskom ima tako malo???Zato jer ima puno škarta.
    1.Pari se žuti i bijeli i pola ih je u startu žutih
    2.Od bijelih pola je ženki.
    3.Od bijelih muških pola ih je sa flekom.
    4.A i oni koji ispadnu muški bez fleke nije svaki klasa za takmičenje.
    Tako da ih treba izleći popriličan broj za sastaviti pristojnu kolekciju.To se malo kome da.
    I zato ako treba nešto mijenjati to je da se kod bijelih ukine ocjenjivanje u boji ,odnosno da pravila važe kao i za žute.Ali kao POSEBNA KLASA neovisno o žutima.Na taj način bi se njihov broj znatno povećao i podigao kvalitet.
    klokkende
    klokkende


    Broj postova : 54
    Age : 52
    Location : Uzice, Serbia
    Registration date : 25.10.2008

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by klokkende čet 20 svi - 16:00

    Pozdrav svima,
    Nije me dugo bilo pa najpre da sve pozdravim. Dosta toga je vec receno na relaciji zuti-beli malinoi i ne bih da se ponavljam. Sto se tehnike ocenjivanja, odnosno bodovnog minimuma (propisanog od strane OMJ-a) za malinoe stvari stoje ovako:
    Zuti:
    Kolekcije 372, 360, 348 poena.
    Pojedinacno 96, 93, 90 poena.
    Pesma + boja:
    Kolekcije (samo pesma) 320, 300, 280 poena.
    Pojedinacno ( samo pesma ) 80, 75, 70 poena.
    Kolekcije (finalno) 325, 309, 293 poena.
    Pojedinacno (finalno) 82, 78, 74 poena.
    Kao sto vidite kriterijumi OMJ-a su ipak znatno blazi kod belih malinoa u smislu minimuma za dodelu nagrada. E sad sta ce se konacno desiti sa belima videcemo. Ja sam pitanje postavio jos za vreme Svetskog sampionata u Portugalu direktno preko Kulica koji je ocenjivao tamo, a zvanican odgovor jos nismo dobili. Cim dodjem do neke informacije, zvanicne naravno, prosledicu je ovde. Jos jedan pozdrav.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 20 svi - 21:14

    Drago mi je da ima razlicitih misljenja u vezi teme "belih" i licno nemam nikakvih problema da odluce ,i da bude pesma+ boja i da bude samo pesma i da bude samo boja... Poenta same price da im nije mesto zajedno sa zutima i da kako Marin kaze budu posebna klasa tu se potpuno slazem....Neznam samo kojoj svrsi ce sluziti ako budu odlucili da se ocenjuju samo u pesmi jer i zuti i beli imaju isto izvodjenje pesme,jer kako je i klokkende naveo" kriterijumi OMJ-a su ipak znatno blazi kod belih malinoa"......

    Bez obzira sta odluce... mislim da bi i ljudi koji vode ovaj forum mogli da razmisle da i na "forumu"odvoje teme "kanarinci pesme" od "kanarinci pesme+boje", tako bi i lakse bilo da ljubitelji ove druge rase ptica mogli da razmenjuju iskustva....
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 pet 21 svi - 22:56

    Pozdrav malino fanovima!
    Nisam se dugo javljao posao se malo odužio pa nije bilo prilike javiti se. Eto i kod mene se sezona privodi kraju i šta reći. Zaboraviti što prije i ne ponovilo se nikad više.Ove godine sam samo promatrač bez takmičenja. Pozdrav za Marina i hvala još jednom na gostoprimstvu.
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel ned 23 svi - 14:07

    Sezona kiselih krastavaca...........
    Malo sam listao zadnji katalog Reggio Emilia 2009.(MARINOV poklon) i uspoređivao Klok,Bol i Rol.
    Podaci su za 92 kolekcije.U Kloku ocjenu 9 su dobile dvije ptice, ocjenu 8 je dobilo 10 ptica.Za Bol ocjenu 6 su dobile samo dvije ptice, za rol je najviša ocjena 4 i dobila je samo 1 ptica. Ilustrativno je i slijedeće: od 368 ptica u kolekcijama bez Kloka je bilo 108 ptica, bez Bola je bilo 149 a bez Rola čak 209 ptica.
    Ukazuje li ovo,da forsiranje Kloka u uzgoju ide na štetu Bola i pretvara Rol u raritetnu turu u izumiranju?????
    Kako kvalitetno, vrlo kvalitetno, njegovati sve vodene ture podjenako??????????
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic ned 23 svi - 16:10

    Jedan od nacina da sve ture budu prisutne je :
    1.selekcija ptica sa svim turama u parenju ,nije dovoljno samo da muzijak bude nosilac svih tura ,mora se obratiti paznja posebno na zenke(njihovo poreklo)....kao sto smo vec i pricali pored Belgijskih i Italijanskih... ptica koje stizu na ove prostore(kao macke u dzaku)neznajuci njihovo pravo poreklo dosta odgajivaca bude prevareno smatrajuci da su kupili pticu(mislim iskljucivo na zenke)nosioce svih tura, ovo se neodnosi samo na ptice koje stizu iz inostranstva dosta je prevarenih ljudi bilo koji su kupovali i ptice na nasim prostorima, zato je potreban visegodisnji rad i dobra selekcija....
    Naravno izbor ptica muzijaka i zenki je veoma bitan kada se osvezava jato,jer jednostavno u slucaju razlicitog izvodjenja pesme dolazi do totalne konfuzije u jatu, na primer:ako su ptice pevale posle knora klok,a ubacite ptice koje posle bola ubacuju klok sigurno ce doci do nekih promena,a gde su tek druge ture i razlicito izvodjenja tura...

    2.Izbor muzijaka ucitelja je veoma bitan jer od njega dosta zavisi kojim putem ce mladi krenuti....Nije dovoljno samo kupiti pticu sa svim turama,jer "papir trpi sve",desava se da ptica koja je ocenjena sa svim turama veoma forsira jednu od tri vodene ture, a druge dve ubacuje svremena na vreme pa ce se desavati da i mladi pevaju isto tako....
    3.U skolovanju vaznu ulogu igra i ishrana ucitelja i mladih ptica, ukoliko su ucitelji anemicni ili pak preusiljeni sve ce se to odraziti na ispevavanje mladih ptica....

    "Kako kvalitetno, vrlo kvalitetno, njegovati sve vodene ture podjenako??????????"

    Veoma bih voleo da da posedujem pticu sa 9-10 klok, 6-7 bol, 4 rol kao i vecina ali prosto je nemoguce(ili izuzetno tesko)sav kvalitet pretociti na jednom mestu cak i da uspemo da spojimo sve vodene ture ovim redosledom opet ostaje pitanje sta bi bilo sa drugim turama ili da naprimer da li bi svi zeleli da se forsiraju vodene ture tim redom ili bi neko mozda voleo da izmedju vodenih tura ptica naprimer forsira metal....

    Posto niko nije zadovoljan prosekom svi zato i pokusavaju da dodju do "idealnog' sto i jeste '...'draz"
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel ned 23 svi - 18:28

    Budišiću,
    sa svim što si naveo se duboko slažem,teoretske postavke su bez greške.Ali selekcija podataka koje sam naveo pokazuju da se odvija ipak nešto drugačije. Volio bih čuti "jače" argumente, kvalitetnija razmišljanja,bez uvrede,na moja pitanja...............
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic ned 23 svi - 19:29

    faganel je napisao/la:Budišiću,
    sa svim što si naveo se duboko slažem,teoretske postavke su bez greške.Ali selekcija podataka koje sam naveo pokazuju da se odvija ipak nešto drugačije. Volio bih čuti "jače" argumente, kvalitetnija razmišljanja,bez uvrede,na moja pitanja...............

    Veliki pozdrav,vodimo zdrav razgovor nema mesta uvredama.... sunny

    Klok je najvrednija tura na skali neko kaze i najlepsa i logicno je da se odgoj usmerava u tom pravcu ,najteza je tura za izvodjenje i prakticno po njoj se najvise prepoznaje ova rasa ptica.....

    Inace dosta uticaja na uzgoj ptica ove rase ima Belgija.... koja forsira ptice sa vrhunskim klokom ,gde su druge ture malo podredjene ,to se moze i videti i po njihovim listama na njihovim takmicenjima , a posto velika vecina ptica vuce poreklo(blize ili dalje)od njihovih ptica sam po sebi se i odgovor nametnuo na tvoje pitanje, pticama koje su uvezene sa vrhunskim klokom ,bez bola ili rola potrebne su godine rada da bi se ukrstanjem sa drugim pticama ,dobili mladi sa kompletnom pesmom a da pritom zadrze i vrhunski klok...

    Inace malo je odgajivaca sa ovih nasih prostora koji su "preko" pazarili vrhunske primerke,a jos manje je onih koji su preko tih istih uspeli da kupe ili dobiju vrhunske ptice,pozdrav jos jednom eto toliko od mene za sada ,zabole me prst od kucanja,daj da cujemo i ostale..... Very Happy
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 ned 23 svi - 22:44

    Pozdrav!
    Evo da se malo priključim diskusiji. Nisam neki veliki znalac i učim kao i svi mi skupa. Imati pticu koja pjeva sve ture je zaista lijepo. Imati pticu da nam pjeva ture kako se nama sviđaju još je ljepše. Kako doći do svega toga jako teško.Vjerojatno na ovim našim prostorima bivše juge zato i nema toliko interesa za ovu vrstu ptica. Zaista je teško doći do dobrih ptica i kada se dođe do njih treba znati zadržeti taj kvalitet.To što se na izložbama pojavljuju ptice sa slabijim ocjenama može se objasniti ovako.Određen broj ljudi koji su stvorili ime i reputaciju više nemaju potrebe izlaziti na takmičenja jer su im ptice prodane a da se nisu ni izlegle pa i vjerojatno i kvaliteta takvih ptica malo pada u drugi plan bitno ih je naleći dovoljan broj da bi svi bili zadovoljni.Na takmičenja izlaze neki novi klinci koji traže svoje mjesto pod suncem i dolaze sa onime šta imaju mada to nije onaj kvalitet koji se očekuje na večim takmičenjim. Stoga nas pomalo ponekad iznenade ocjene koje su se našle u katalozima. Da je to tako lako imati pticu koja pjeva sve vodene ture pa i ostale na jednoj visokoj razini svi bi brzo postali maheri ali je takovih za sada još uvijek malo. Treba se naoružati strpljenjem voljom i naravno nešto i novaca treba i samo hrabro naprijed u nova postignuća.
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 ned 23 svi - 23:00

    Momci uzivajte u ptice i nebrinite mnogo zato sto je ovo CAROBNI KRUG od koga nema izlaza i ovo je bizniz nije hobi
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 ned 30 svi - 17:50

    faganel je napisao/la:Sezona kiselih krastavaca...........
    Malo sam listao zadnji katalog Reggio Emilia 2009.(MARINOV poklon) i uspoređivao Klok,Bol i Rol.
    Podaci su za 92 kolekcije.U Kloku ocjenu 9 su dobile dvije ptice, ocjenu 8 je dobilo 10 ptica.Za Bol ocjenu 6 su dobile samo dvije ptice, za rol je najviša ocjena 4 i dobila je samo 1 ptica. Ilustrativno je i slijedeće: od 368 ptica u kolekcijama bez Kloka je bilo 108 ptica, bez Bola je bilo 149 a bez Rola čak 209 ptica.
    Ukazuje li ovo,da forsiranje Kloka u uzgoju ide na štetu Bola i pretvara Rol u raritetnu turu u izumiranju?????
    Kako kvalitetno, vrlo kvalitetno, njegovati sve vodene ture podjenako??????????
    Gospodine faganel u pravu ste sta pricate i to je tacno da se gube ture i da svi idu na klok a pri tome gube druge ture vi pricate za rol a isto gube i stalton a belgijanci kad prodaju ja mislim da prodaju ptice bez ture i zato italijanci i drugi a italijanci kupuju puno ptice iz belgije i imaju te probleme sa turama i nisu glupi belgijanci da prodaju to sto nesme da prodaju
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso ned 30 svi - 20:06

    Gospodo u voljeri su mi 6 mladih malinoa od tih 6 su tri koja su mjesec dana starija otprilike, naime povremeno vidin kako se znaju svi ponekad cupkat jedni druge za rep ili ledja da li je to ok ili moran sta poduzimat te kakav bi utjecaj bia ako bi tri stara muzjaka im doda koja su zavrsila sa parenjem bi li bilo rata Very Happy

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 25 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 20:43.