Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+31
Starac_Mostarac
Dax BG
angelo
many
crv
IGOR 72
skopski maestro
Sokoly
Merlo
Carduel
Miljenko
MARIN
PESTI
krnjolac
Rasko
g0g0 1
bocka
japirko1
steva318
vili
lord189
vansal
ikayke
Dean
Lazar
seadriver
saso78
xyz
Branimir
ticar
DjordjeVet
35 posters

    skolovanje...

    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 pon 2 oľu - 17:32

    pa je,sad kad su mi razdvojeni svak na svojoj stalazi oni non stop pivaju,znaci po tebi bolje je da ih drzim zajedno pa kad ih izvadim na brokvu na zid ili odnesem u prirodu po tebi bi tribali bolje i jace pivat.....
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by lord189 pon 2 oľu - 17:41

    japirko1 je napisao/la:pa je,sad kad su mi razdvojeni svak na svojoj stalazi oni non stop pivaju,znaci po tebi bolje je da ih drzim zajedno pa kad ih izvadim na brokvu na zid ili odnesem u prirodu po tebi bi tribali bolje i jace pivat.....
    AKO ŽELIŠP POSLUŠAJ DRŽI IH ZAJEDNO NA STALAŽI NETRIBAŠ IH ODVAJAT ONDA KADA JEDNO JUTRO BUDE LIPO VRIME OTIĐI NEGDI U PRIRODU DI IMA GARDELINA I TAMO IH ŠIRI E ONDA ĆEŠ VIDIT SVIRKU TAKO JA I MOJE KOLEGE RADIMO lol!
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by DjordjeVet pon 2 oľu - 20:13

    kao sto rekose vec prije mene...
    drzi ih da se gledaju, i siri par puta dnevno tako da se ne vide....
    kad se tako radi s njima, oni se nauce pa pjevaju bolje i jace tako rasireni...
    na taj nacin oni pjevaju kad ti hoces (znaci kad ih rasiris) a ne kad se njima svidja...
    oni ce da pjevaju i kad se vide, kad su jedan do drugog, svakako....ali kad ih odvojis, onda ces tek cuti sta sve znaju...

    sreo sam dosta ljudi koji pitaju 'zasto tvoje ptice pjevaju bolje i vise od mojih?' a svoje ptice okace na jedno mjesto i ne mrdaju ih i ne rade sa njima...i onda one pjevaju kad se njima pjeva....

    da bi se izvukao maksimum, sa pticama se mora raditi...
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 pon 2 oľu - 20:32

    DjordjeVet je napisao/la:kao sto rekose vec prije mene...
    drzi ih da se gledaju, i siri par puta dnevno tako da se ne vide....
    kad se tako radi s njima, oni se nauce pa pjevaju bolje i jace tako rasireni...
    na taj nacin oni pjevaju kad ti hoces (znaci kad ih rasiris) a ne kad se njima svidja...
    oni ce da pjevaju i kad se vide, kad su jedan do drugog, svakako....ali kad ih odvojis, onda ces tek cuti sta sve znaju...

    sreo sam dosta ljudi koji pitaju 'zasto tvoje ptice pjevaju bolje i vise od mojih?' a svoje ptice okace na jedno mjesto i ne mrdaju ih i ne rade sa njima...i onda one pjevaju kad se njima pjeva....

    da bi se izvukao maksimum, sa pticama se mora raditi...
    e pa zato i pitam jer bi tija znat sta mi je najbolje radit s ticima sta se tice sirenja i pjesme,jer koja mi korist da svaki dan radim ako krivo radim pa nemam nikakvog efekta.....evo recimo do danas sam krivo radija,a od danas radim kako si ti rekao.....
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost sri 4 oľu - 17:14

    alo ljudi ja sam se tek počeo baviti s grdelinima pa ako mi možete dati par savjeta kako da mi propivaju ili neku pismu da im pustim.
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 sri 4 oľu - 17:22

    Prvo nam reci kada su stavljeni u cibe?
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost sri 4 oľu - 17:28

    prije dvadesetak dana i svi su odvojeni
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 sri 4 oľu - 17:38

    e pa trebat ce im malo vremena da se priviknu na cibu i da se smire,a onda ce polako pocet s pjesmom,neki prije,neki kasnije zavisi invididualno o ptici,uglavnom sad ce ti sazrijevat i ulazit lagano u spirit i tamo negdi u peti,sesti misec ces znat s cim raspolazes
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost sri 4 oľu - 18:12

    a vidicemo,cekat cu.vec se oni polako cuju.da ih drzim sve na jednom mistu ili da ih odvojim svakog na svoju stranu
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 sri 4 oľu - 18:38

    DjordjeVet je napisao/la:kao sto rekose vec prije mene...
    drzi ih da se gledaju, i siri par puta dnevno tako da se ne vide....
    kad se tako radi s njima, oni se nauce pa pjevaju bolje i jace tako rasireni...
    na taj nacin oni pjevaju kad ti hoces (znaci kad ih rasiris) a ne kad se njima svidja...
    oni ce da pjevaju i kad se vide, kad su jedan do drugog, svakako....ali kad ih odvojis, onda ces tek cuti sta sve znaju...

    sreo sam dosta ljudi koji pitaju 'zasto tvoje ptice pjevaju bolje i vise od mojih?' a svoje ptice okace na jedno mjesto i ne mrdaju ih i ne rade sa njima...i onda one pjevaju kad se njima pjeva....

    da bi se izvukao maksimum, sa pticama se mora raditi...
    evo ovako napravi kako ti je Djordevet napisao
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost sri 4 oľu - 18:47

    ok
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by lord189 sri 4 oľu - 19:06

    kreso-zd je napisao/la:alo ljudi ja sam se tek počeo baviti s grdelinima pa ako mi možete dati par savjeta kako da mi propivaju ili neku pismu da im pustim.

    krešo čut ćeš ih za 10-15 dana samo nemoj ih širit stalno na istom mistu nego in uvik promini raspored jel ako to ne napraviš pivat će ti samo na tom mistu
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost sri 4 oľu - 22:56

    ali iman jednog već dva miseca i nikako da mi propiva.imateli kakav savjet možda za to
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 čet 5 oľu - 0:16

    kreso-zd je napisao/la:ali iman jednog već dva miseca i nikako da mi propiva.imateli kakav savjet možda za to
    kao sto vec rekoh pricekaj ga do 5-6 miseca,a ako i onda ne propjeva lipo ga pusti i sve si rijesija........ja sam ceka tica da propiva 2 godine i bija je u skurici i sirija sam ga i raznoliku prehranu je ima i svi su mi pivali a on jedva bi se javija,a bija mi je jedan od lipsih pa mi ga je bilo zaj pustit i sve sam se nada da ce ga doc volja propivat ali od njega nikad nista....zato ako do lita ne propiva rijesi ga se tj.pusti ga na slobodu....
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost čet 5 oľu - 8:47

    zao mi ga se rijesiti,prvi mi je tic u kuci.a valjda ce propivati do lita
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by bocka čet 5 oľu - 14:45

    kreso-zd je napisao/la:ali iman jednog već dva miseca i nikako da mi propiva.imateli kakav savjet možda za to


    PROBAJ MU DAVATI BRAŠNARE PA ZA NEDELJU DANA VIDEČEŠ.
    BRAŠNARE TREBAŠ PREPOLOVITI I METNUTI U ONOJ MALOJ HRANILICI-MINERALKA.
    U POČETKU DAJ MU DVA CRVA UJUTRO I DVA CRVA PREDVEČER.
    SIGURNO ČE PROPJEVATI AKO JE GRDELIN MUŠKI
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by xyz čet 5 oľu - 14:49

    Japirko tako sam čuo da su neki držali grdelina 2 godine da propjeva, a on nikako.. puste ga, a on na prvom stablu sleti i otpiva najlipšu batudu.. Razz

    ali 2 godine je puno za neizvjesnost, Krešo dobro je reka Japirko, ako ti ne propiva do lita, najbolje ga pustiti..
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost čet 5 oľu - 14:59

    provat ću ovu metodu što mi je napisa bocka pa ću vam javit rezultate.fala dečki
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 čet 5 oľu - 15:39

    drazenxp je napisao/la:Japirko tako sam čuo da su neki držali grdelina 2 godine da propjeva, a on nikako.. puste ga, a on na prvom stablu sleti i otpiva najlipšu batudu.. Razz

    ja znam par ticara koji na to ovako gledaju....cim dode proljece oni tice sire i slusaju pa biraju,dok znam i druge koji kazu da grdelin se tek drugu godinu pokaze sa svojom pismom,a ja sam negdi izmedu,prvo sirenje imam visok prag tolerancije sta se tice sporkavanja i zestine pivanja,ali drugu godinu sam dosta strozi i ostavim samo ili kvalitetu ili nekog zestokog sta se sve trese oko njega kad piva..........
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by xyz čet 5 oľu - 15:46

    Dobro je to, imaš dosta strpljenja, al ja sve "izvidim" u prvoj godini, ne da mi se držat ticu još godinu dana ako mi nije učinilo da se naježim od ugode kad čujem pjesmu..
    avatar
    g0g0 1


    Broj postova : 23
    Registration date : 28.02.2009

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by g0g0 1 čet 5 oľu - 16:29

    grdelin ako e uhvaten sa masku taj nikad nema da propeva posto taj e naviknut na priroda
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 čet 5 oľu - 16:33

    g0g0 1 je napisao/la:grdelin ako e uhvaten sa masku taj nikad nema da propeva posto taj e naviknut na priroda
    to nema veze s istinom
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by DjordjeVet čet 5 oľu - 16:35

    g0g0 1 je napisao/la:grdelin ako e uhvaten sa masku taj nikad nema da propeva posto taj e naviknut na priroda

    mozes li objasniti zasto to mislis?
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost čet 5 oľu - 17:40

    meni brat i did imaju grdeline iz prirode pa su im propivali nakon misec dana i to ne da su propivali nego nemožeš živiti od njih nikako da se ugase.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by lord189 čet 5 oľu - 18:25

    drazenxp je napisao/la:Japirko tako sam čuo da su neki držali grdelina 2 godine da propjeva, a on nikako.. puste ga, a on na prvom stablu sleti i otpiva najlipšu batudu.. Razz

    ali 2 godine je puno za neizvjesnost, Krešo dobro je reka Japirko, ako ti ne propiva do lita, najbolje ga pustiti..

    stavi grdelinušu kraj njega paš vidit kako piva neće stajat i tako napravi svakom tiću poželjno je imat žensku to san ja primjetija kod sebe kada iman žensku tići polude i držite jednu paćete vidit

    Sponsored content


    skolovanje... - Page 6 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 1:06.