Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+31
Starac_Mostarac
Dax BG
angelo
many
crv
IGOR 72
skopski maestro
Sokoly
Merlo
Carduel
Miljenko
MARIN
PESTI
krnjolac
Rasko
g0g0 1
bocka
japirko1
steva318
vili
lord189
vansal
ikayke
Dean
Lazar
seadriver
saso78
xyz
Branimir
ticar
DjordjeVet
35 posters

    skolovanje...

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by lord189 čet 5 oľu - 18:27

    kreso-zd je napisao/la:meni brat i did imaju grdeline iz prirode pa su im propivali nakon misec dana i to ne da su propivali nego nemožeš živiti od njih nikako da se ugase.

    pa upravo tako krešo


    a sada u ovo vrijeme bi grdelina moga bi čut šta piva za 15-ak dana
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost čet 5 oľu - 18:49

    ali neman ženku,samo muške
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by lord189 čet 5 oľu - 19:58

    e pa onda ih ga vadi u prirodu glas će raspustati prije kada čuje divlju ticu
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost čet 5 oľu - 23:27

    imam ja oko kuće dosta prirode.dolaze mi druge tice isto,najviše mi dolazu bilo sive sjenice,ja takve još nisam vidijo do ove zime.ustvari nisam 100% siguran da su to sjenice,možda su neka druga vrsta tica,neznam,još nisam usavršio sve vrste tica
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by ticar pet 6 oľu - 4:33

    kreso-zd je napisao/la:imam ja oko kuće dosta prirode.dolaze mi druge tice isto,najviše mi dolazu bilo sive sjenice,ja takve još nisam vidijo do ove zime.ustvari nisam 100% siguran da su to sjenice,možda su neka druga vrsta tica,neznam,još nisam usavršio sve vrste tica

    nisu to sjenice to su one sa dugim repom.neznam im ni ja ime.
    avatar
    Gost
    Gost


    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Gost pet 6 oľu - 11:18

    ali ful su lipe ali nisam čuja da pivaju uvik budu s crvendaćima
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Rasko pet 6 oľu - 12:01

    je to je Senica, Dugorepa Senica
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 pet 1 svi - 21:37

    kako da stavim video klip svog grdelina za skolovanje danas snimljenog.....UPLOAD je prespor...cilo popodne mi triba da stavim video klip od 2 minute.....ima li sta brze.....
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by ticar sub 2 svi - 3:58

    japirko1 je napisao/la:kako da stavim video klip svog grdelina za skolovanje danas snimljenog.....UPLOAD je prespor...cilo popodne mi triba da stavim video klip od 2 minute.....ima li sta brze.....

    imaš i na imageschak-u i za postavljanje videa pa probaj.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by saso78 sub 2 svi - 10:16

    japirko1 je napisao/la:kako da stavim video klip svog grdelina za skolovanje danas snimljenog.....UPLOAD je prespor...cilo popodne mi triba da stavim video klip od 2 minute.....ima li sta brze.....

    Ako UPLOAD radis na youtube je normalno prespor u zavisnost i koji je format a vjerovatno je velik,onda konvertiraj u mali kao na primer FLV format ili MP4 za mobilne telefone,pa zatim napravi UPLOAD na youtube.
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 sub 2 svi - 11:16

    saso78 je napisao/la:
    japirko1 je napisao/la:kako da stavim video klip svog grdelina za skolovanje danas snimljenog.....UPLOAD je prespor...cilo popodne mi triba da stavim video klip od 2 minute.....ima li sta brze.....

    Ako UPLOAD radis na youtube je normalno prespor u zavisnost i koji je format a vjerovatno je velik,onda konvertiraj u mali kao na primer FLV format ili MP4 za mobilne telefone,pa zatim napravi UPLOAD na youtube.
    ...a kako da konvertiram format....
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by krnjolac sub 2 svi - 11:48

    ako si snimao mini dv kamerom,prvo prebaci u dvd format(npr. sa nerom),onda možeš dvd audio ripperom izvuči samo zvuk iz njega u mp3 formatu.a onda je lako...
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by saso78 sub 2 svi - 13:34

    japirko1 je napisao/la:
    saso78 je napisao/la:
    japirko1 je napisao/la:kako da stavim video klip svog grdelina za skolovanje danas snimljenog.....UPLOAD je prespor...cilo popodne mi triba da stavim video klip od 2 minute.....ima li sta brze.....

    Ako UPLOAD radis na youtube je normalno prespor u zavisnost i koji je format a vjerovatno je velik,onda konvertiraj u mali kao na primer FLV format ili MP4 za mobilne telefone,pa zatim napravi UPLOAD na youtube.
    ...a kako da konvertiram format....


    Znaci ako zelis da postavis kao video onda nadji neki konvertor na netu pitaj google,jednostavno napisi ANY VIDEO CONVERTER i preko taj program kada ga instaliras videces nekoliko video formata pa onda preko taj program konvertiraj vo FLV format pa onda Upload...
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 sub 2 svi - 14:23

    saso78 je napisao/la:
    japirko1 je napisao/la:
    saso78 je napisao/la:
    japirko1 je napisao/la:kako da stavim video klip svog grdelina za skolovanje danas snimljenog.....UPLOAD je prespor...cilo popodne mi triba da stavim video klip od 2 minute.....ima li sta brze.....

    Ako UPLOAD radis na youtube je normalno prespor u zavisnost i koji je format a vjerovatno je velik,onda konvertiraj u mali kao na primer FLV format ili MP4 za mobilne telefone,pa zatim napravi UPLOAD na youtube.
    ...a kako da konvertiram format....


    Znaci ako zelis da postavis kao video onda nadji neki konvertor na netu pitaj google,jednostavno napisi ANY VIDEO CONVERTER i preko taj program kada ga instaliras videces nekoliko video formata pa onda preko taj program konvertiraj vo FLV format pa onda Upload...
    HVALA
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 sub 2 svi - 16:35

    https://www.youtube.com/watch?v=7YbU_CLKiAU evo moga jucer popodne snimljen.....
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by PESTI sub 2 svi - 16:46

    japirko svaka ti čast što si stavija SVOJU ticu uživo.........moraš ga malo užestiti pa češ ga tek onda čuti .......pozdrav
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 sub 2 svi - 16:59

    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 pon 13 srp - 23:49

    Lazar je napisao/la:po 100ti put nikad ali nikad nece imati taj kvalitet pesma stiglica koju je skidao sa zvucnika! opseg frekvencija pesme stiglica (one koje cujemo) je mnogo veci nego sto zvucnik moze da reprodukuje.
    točno tako,mladi grdelini uče na 35000 hz,a frekvencija naših zvučnika većinom izađe od 8000-16000hz što grdelin teško može naučiti......ipak sa raznim pojačalima i kvalitetnim zvučnicima se može i doć do 30000 hz ali to ipak malo previše košta,preko 20000 kuna.....znači tko nema živog učitelja ostaje mu ili uložit pare ili pokušati napravit nešto preko baštarde jer one mogu naučiti na 25000 hz ali tu se javljaj drugi problem....kanarinska genetika itd....uglavnom nema sriće od cd-a.....
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by saso78 uto 14 srp - 0:49

    Kod nas skolujemo grdeline na CD i to uspesno.Svakako da ne moze svaki grdelin da se skoluje da nuci ali ipak imamo uspjeh.
    A japirko jeli ovo naucno dokazano da grdeline slusaju na 35000hz?Otkud ovakvo saznanje?
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by krnjolac uto 14 srp - 0:58

    Zvuk kojeg ljudsko uho čuje se kreće od 20-tak Hz do 20kHz. To znači da sve frekvencije ispod ili iznad ne primjećujemo u prirodi i nije ih potrebno reproducirati.prema tome,koja ti je svrha da ti grdeli piva iznad tih frekvencija,kad to ionako nećeš priimjetit?
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 uto 14 srp - 0:59

    saso78 je napisao/la:Kod nas skolujemo grdeline na CD i to uspesno.Svakako da ne moze svaki grdelin da se skoluje da nuci ali ipak imamo uspjeh.
    A japirko jeli ovo naucno dokazano da grdeline slusaju na 35000hz?Otkud ovakvo saznanje?
    to ti je saznanje od par tičara što su se posvetili pjevu ptica i najkvalitetniji su tičari u nas bez premca
    ,što znači da znaju apsolutno sve o tome i to ti je sve naučno dokazano,a ja sam te sreće da su i mene podučili nekim stvarima......ima još jedna bitna stvar,možda i najbitnija a tiče se mladih grdelina a mnogi je ne znaju.......
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by saso78 uto 14 srp - 1:05

    japirko ako imas te naucne dokaze molimte iznesi ih na forum,da nesto i mi naucimo...i koja je ta bitna stvar koju mnogi je neznaju?
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 uto 14 srp - 1:12

    mnogi se žale da mu mladi ako i prihvate pismu od učitelja kad počmu sazrijevat u proljeće skroz promjene pismu i to prepisuju genetici......međutim ta genetika vam je u biti ovo.....od 8 do 23 dana ptičjeg života ptica nauči 70% pisme,a od 23 do 40-og dana ostalih 30% pisme i to je najbitnije razdoblje u školovanju ptice......
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by japirko1 uto 14 srp - 1:22

    krnjolac je napisao/la:Zvuk kojeg ljudsko uho čuje se kreće od 20-tak Hz do 20kHz. To znači da sve frekvencije ispod ili iznad ne primjećujemo u prirodi i nije ih potrebno reproducirati.prema tome,koja ti je svrha da ti grdeli piva iznad tih frekvencija,kad to ionako nećeš priimjetit?
    spojili su grdelina na mikrofon u studiju sa najmodernijom opremom,i dobili su te rezultate......ne samo frekvenciju,već jačinu i dužinu tonova njegova pjeva....
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by krnjolac uto 14 srp - 10:19

    NIKO NE KAŽE DA NAJMODERNIJA OPREMA NEĆE REGISTRIRAT TE TONOVE,JA SAMO KAŽEM DA LJUDSKO UHO NEĆE,A TO JE ISTO NAUČNO DOKAZANO....
    mp3 format ti se zasniva na toj naučnoj definiciji,jer mu je princip rada da otkine sve frekvencije koje su ispod i iznad čujnosti ljudskog uha,tako da nećeš ni primijetit razliku kvalitete,a znatno manje memorije zauzima od običnog wav formata..

    Sponsored content


    skolovanje... - Page 7 Empty Re: skolovanje...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 17:05.