Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+22
mutacija
seadriver
zvrcko sen
baltic
krnjolac
Sina BL
zoranV
Dule
echeberija
saso78
Miljenko
Dax BG
riberi
ticar
ikayke
brabus
ERVINO
malinois
DAMIAN
xyz
bocka
PESTI
26 posters

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by zoranV uto 5 sij - 0:50

    nema on ništa,kako se meni čini
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 5 sij - 12:37

    tata je napisao/la:Post je bio upućen svima koji su me popljuvali!

    nisam primjetio da te neko popljuvao,samo sam primjetio da pri prvom nastupu preporucujes da se sakrijemo u tvoju sjenu a nepoznajes nijednog od nas,a ko bi se u ciju sjenu mogao skriti dalo bi se raspravljati. I sam si svjestan svoga nastupa,iza te sjene,samo neznam dali si svjestan kako je tesko prepoznati pravog poznavaoca faune,dublera,ili cak provokatora,netreba tu mnogo da se pise, dovoljno je bilo ono za pustanje Albina u prirodu,pod navodnicima da je star dovoljno da se snadje u prirodi!


    Zadnja promjena: EUMOx; uto 5 sij - 20:49; ukupno mijenjano 2 put/a.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Sina BL uto 5 sij - 12:58

    Ajmo malo nazad na temu OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA, ovih prica rekla-kazala sam se naslusao, pjeva ovo, pjeva ono. I sto je najgore, iako sam davno prestao vjerovati u te price, sve se iznova nekako ponadam da bi neko mogao stvarno okaciti neki snimak pa da i to konacno cujem i vidim.

    Pozdrav svima cheers
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by ERVINO uto 5 sij - 13:49

    EUMOx je napisao/la:
    tata je napisao/la:Post je bio upućen svima koji su me popljuvali!

    nisam primjetio da te neko popljuvao,samo sam primjetio da pri prvom nastupu preporucujes da se sakrijemo u tvoju sjenu a nepoznajes nijednog od nas,a ko bi se u ciju sjeno mogao skriti dalo bi se raspravljati. I sam si svjestan svoga nastupa,iza te sjene,samo neznam dali si svjestan kako je tesko prepoznati pravog poznavaoca faune,dublera,ili cak provokatora,netreba tu mnogo da se pise, dovoljno je bilo ono za pustanje Albina u prirodu,pod navodnicima da je star dovoljno da se snadje u prirodi!

    Ovim putem zamolio bih moderatore da provjere ovaj (clon!)

    Potpuno se slažem sa EUMOx i niti ja nisam primijetio da je netko popljuvao gospodina "tatu"samo diskutiramo i iznosimo svoja mišljenja kako bi lakše došli do standarda za pjev grdelina....i da se ne ponavljamo najprije treba utvrditi standard i tek onda možemo vidjeti i čuti što je dobro a što loše pjevanje.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by krnjolac uto 5 sij - 17:26

    meni se čini da je tata običan spamer.....
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 5 sij - 19:00

    ERVINO je napisao/la:

    Potpuno se slažem sa EUMOx i niti ja nisam primijetio da je netko popljuvao gospodina "tatu"samo diskutiramo i iznosimo svoja mišljenja kako bi lakše došli do standarda za pjev grdelina....i da se ne ponavljamo najprije treba utvrditi standard i tek onda možemo vidjeti i čuti što je dobro a što loše pjevanje.

    Ervino, mozes li nam reci dali u tvojoj sredini postoje neke posebne kriterije pjesme ili pratite Split ? i zanima me sta ti mislis o onoj makedonskoj listi koja je prikazana i koju je kasnije Saso78 objasnio ?

    Makedonska lista je po meni uredu jer posjeduje odredjenu toleranciju,slicna je STP-u i to mi se svidja ali poredeci sa ektremnim kriterijima STP-a kod MAK pravila su "ublazena" i do ptice po tim kriterijima lakse se dolazi. Volio bih takodjer cuti nekog makedonskog prvaka,jer dosada jos nista nisam cuo.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by ERVINO uto 5 sij - 19:16

    Koliko ja znam ne postoje nekakvi posebni kriteriji niti se netko ozbiljnije bavi školovanjem češljugara.Trenutno se gospodin zoranV počeo ozbiljnije baviti pjevom pa je potaknuo i ostale i zato mu se zahvaljujem.Volio bih da sto više "gardelinaša" zagrize udicu i da i mi dođemo do zajedničkih kriterija...Splitska tradicija pjeva je za mene ok jer bolje je imati bilo koji kriterij nego nikakav.Makedonska lista je dobra i mogla bi poslužiti kao baza.Određena tolerancija mora postojati jer ne postoji idealan pjevač kao ni kod boje ptica od 100 bodova.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by bocka uto 5 sij - 20:26

    Momci evo me opet, ja pratim ovu temu ali nisam kompetentan da dajem stručne komentare.
    Sada moram Vam odati jednu tajnu a to je što naš Sašo78 uskoro treba zaplivati u bračne vode pa je veoma zauzet i nema vremena da se posveti više na ovoj temi.
    Prošle godine ja sam snimao celo takmičenje u Prilepu i imamo CD od te priredbe.
    Sašo je trebao izvuči određene pjesme i postaviti ih preko ju tub na forumu.
    Kod nas u Makedoniji ima veliki broj grdelinaša koji se bave školovanjem grdelina i to su obično naj skuplje ptice.
    Za sada jedinstvna usvojena lista je od lokalnog karaktera jer to takmičenje se odvija usključivo u Prilepu.
    Na temu pjev grdelina trebalo bi i Makedonska Ornitološka Organizacija da se više posveti odnosno da se napravi i usvoi jedinstvena makedonska lista za ocenjivanje grdelina.
    Do sada entuzijasti sami i lokalno se organiziraju.
    Ja na mišljenje sam da čemo mi ubrzo da se organizujemo i da izađemo sa jedinsvenom makedonskom listom.
    Dobro bi bilo kada bi i u ostale republike to uradili.
    Pozdrav Bocka
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 5 sij - 20:35

    Dobar dan prije svega!1 pitanje za sve obožavatelje ptica? dali vi SVAKI!!!DAN!!!minimalno provedete 4h!u prirodi u obitavalištu grdelina bez obzira na kišu,snjeg i SVE OSTALO!ako ima takve ljubavi u vama,samo s vama cu razgovarati s POŠTOVANJEM!!!jer ja sam 1 od njih!!!a vi koji slušate to što imate u svojim kavezima,IZVINITE!!!NEMATE POJMA!!!!tradicija stara i znanje oko 500god preneseno na mene tj.stari djed od 92god.još ih lovi i skinite mu kapu svi!!!!i od njegovog djeda,djed su ih držali,jer tko ga nije imao taj nije istrijan.uz kozu on je 1-ini simbol Istre!!!gardelin je dobio ime ne po češljugi koje ovdje skoro da i nema nego po versu koji je specifićan za ovaj poluotok i nigdje ga SIGURNO NEMA,jer čuo sam ih iz cijelog svijeta!Nažalost!!!!!taj izvorni stari vers,gotovo da je izumro!tako da od cca 600ptica ove sezone koje samja vidio ja i moja ekipa zadržali smo SAMO 3.samo oni su imali taj vers!samo oni su PRVACI!!!Samo oni su potomci 1grdelina kojeg je BOG STVORIJO!!!a sve ostalo su mješanci!!!poslat cu vam sliku 1takvoga!
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by ERVINO uto 5 sij - 20:42

    Sliku i pjesmu da bi mogli usporediti versu.Pozdrav...


    Zadnja promjena: ERVINO; čet 7 sij - 21:50; ukupno mijenjano 1 put.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Miljenko uto 5 sij - 20:46

    Tata, da li ti cesljugara zoves: Grdelin ili Gardelin?

    Jedini su Komizani koji ih zovu "gArdelin"!
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by DAMIAN uto 5 sij - 20:47

    Svaka čast tata!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by baltic uto 5 sij - 20:48

    bocka je napisao/la:Momci evo me opet, ja pratim ovu temu ali nisam kompetentan da dajem stručne komentare.
    Sada moram Vam odati jednu tajnu a to je što naš Sašo78 uskoro treba zaplivati u bračne vode pa je veoma zauzet i nema vremena da se posveti više na ovoj temi.
    Prošle godine ja sam snimao celo takmičenje u Prilepu i imamo CD od te priredbe.
    Sašo je trebao izvuči određene pjesme i postaviti ih preko ju tub na forumu.
    Kod nas u Makedoniji ima veliki broj grdelinaša koji se bave školovanjem grdelina i to su obično naj skuplje ptice.
    Za sada jedinstvna usvojena lista je od lokalnog karaktera jer to takmičenje se odvija usključivo u Prilepu.
    Na temu pjev grdelina trebalo bi i Makedonska Ornitološka Organizacija da se više posveti odnosno da se napravi i usvoi jedinstvena makedonska lista za ocenjivanje grdelina.
    Do sada entuzijasti sami i lokalno se organiziraju.
    Ja na mišljenje sam da čemo mi ubrzo da se organizujemo i da izađemo sa jedinsvenom makedonskom listom.
    Dobro bi bilo kada bi i u ostale republike to uradili.
    Pozdrav Bocka


    To kako sam shvatio znači da nečemo nista ni čuti od makedonskog pjeva ?

    Mislio sam da če mo čuti kako bi to trebalo da izgleda.Pa nije to neki posao 5 minuta gore dole Crying or Very sad
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 5 sij - 20:52

    Bocka, moze li neko od MK juniora da postavi dio tog Cd-a, pa da cujemo, bilo bi dobro.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by zvrcko sen uto 5 sij - 20:53

    tata je napisao/la:Dobar dan prije svega!1 pitanje za sve obožavatelje ptica? dali vi SVAKI!!!DAN!!!minimalno provedete 4h!u prirodi u obitavalištu grdelina bez obzira na kišu,snjeg i SVE OSTALO!ako ima takve ljubavi u vama,samo s vama cu razgovarati s POŠTOVANJEM!!!jer ja sam 1 od njih!!!a vi koji slušate to što imate u svojim kavezima,IZVINITE!!!NEMATE POJMA!!!!tradicija stara i znanje oko 500god preneseno na mene tj.stari djed od 92god.još ih lovi i skinite mu kapu svi!!!!i od njegovog djeda,djed su ih držali,jer tko ga nije imao taj nije istrijan.uz kozu on je 1-ini simbol Istre!!!gardelin je dobio ime ne po češljugi koje ovdje skoro da i nema nego po versu koji je specifićan za ovaj poluotok i nigdje ga SIGURNO NEMA,jer čuo sam ih iz cijelog svijeta!Nažalost!!!!!taj izvorni stari vers,gotovo da je izumro!tako da od cca 600ptica ove sezone koje samja vidio ja i moja ekipa zadržali smo SAMO 3.samo oni su imali taj vers!samo oni su PRVACI!!!Samo oni su potomci 1grdelina kojeg je BOG STVORIJO!!!a sve ostalo su mješanci!!!poslat cu vam sliku 1takvoga!

    Ovomi sliči na ono moj dida je veći od tvog..........tata ali ulkoliko želite poštovanje i uvažavanje onda ovako nemate pravo govoriti...možda Vaš dragi djed "nije imao pojma" i sve Vas krivo naučija......

    mjesto da podcjenjujete sve učesnike ovog foruma bilo bi bolje da nam objasnit što tražite u verši ,a što u batudi.... kako djelite pjesmu i ostalo....
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by xyz uto 5 sij - 20:58

    tata je napisao/la:!!!Samo oni su potomci 1grdelina kojeg je BOG STVORIJO!!!a sve ostalo su mješanci!!!



    Živija tata!

    Cool
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by baltic uto 5 sij - 21:05

    drazenxp je napisao/la:
    tata je napisao/la:!!!Samo oni su potomci 1grdelina kojeg je BOG STVORIJO!!!a sve ostalo su mješanci!!!



    Živija tata!

    Cool

    I ja mislim da je tako i onda je taj grdelin upario jerebicu i nastali su mješanci koje mi danas drzimo Smile
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by baltic uto 5 sij - 21:10

    [quote="baltic"]
    drazenxp je napisao/la:
    tata je napisao/la:!!!Samo oni su potomci 1grdelina kojeg je BOG STVORIJO!!!a sve ostalo su mješanci!!!



    Živija tata!

    Cool

    I ja mislim da je tako bilo Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 5 sij - 21:23

    Ev o odgovor svima!pticu zovemo GRDELIN!recimo da dida nema pojima,a zašto onda talijani,njemci,dalmatinci,bosanci itd...dolaze ovamo,uz tako veliki rizik odnose ih u svoje zemlje i kupuju ih za astronomske cjene!Znaći po tvom oni nemaju pojma svi su budale a! vjerovatno nisi iz istre pa nisi cuo i vidio takvog tića.i ja bi na tvom mjestu bio ljubomoran!!! dali si ih držao u ruci cca 600,i kao pravi ljubitelj i štovatelj oslobodio 597!ako jesi možemo razgovarati ako ne živi u svom svijetu zablude!I ZAPITAJ SE ZAŠTO ME ZOVU TATA!!!!!!!
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 5 sij - 21:26

    tata,evo i ja skidam kapu u vezi onog otkrica o potomcima grdelina i njegovim mjesancima! to stvarno nisam znao !

    ps. od sada, pazljivo citam i pratim buduce postove
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 5 sij - 21:27

    [quote="baltic"]
    drazenxp je napisao/la:
    tata je napisao/la:!!!Samo oni su potomci 1grdelina kojeg je BOG STVORIJO!!!a sve ostalo su mješanci!!!



    Živija tata!

    Cool

    I ja mislim da je tako i onda je taj grdelin upario jerebicu i nastali su mješanci koje mi danas drzimo Smile[/quo



    Prijatelju blizu si istine!!!
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost sri 6 sij - 11:32

    X
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by PESTI sri 6 sij - 16:59

    Da se vratimo na temu o ocjenjivanju , tata je sve vratio nekih 1000 godina unazad ali ja se blijedo sječam tog doba pa bi o današnjim danima tj. od onog što zapravo imamo u kuči.

    Visoki kriteriji su bitni kad je rječ o nečem po čemu usporedjujemo grdeline koje imamo .
    Današnja tehnologija je omogučila da utječemo na pjev .Možemo ga i mjenjati , dodavati ili čistiti ture koje želimo , produživati npr. dziju, i ,,zapisujemo ga ,, na CD ili memoriju kompjutera .
    Kriteriji su takvim načinom otišli PREVISOKO , a to nevalja.

    Stvoreno je previše teško gradivo za grdelina pogotovo učenjem na cd .
    Mobiteli su krcati melodija od grdelina koje nitko živ nije vidio a ako je onda je to ptica koja je mrtva.

    Kad nekome pokažeš grdelina koji je totalno čist u batudi , čak i u verši nema ništa kritično od strila sa jednim ili dva pletiva sa PROLAZNOM dzijom opet ne prolazi .
    Najbolji je komentar na tako nešto ,,a mislio sam da ču čuti onu lipu LIRSKU DZIJU,,

    Netko drugi ima dobre dzije u pjevu ali strile svukuda i ispred i iza dzije.

    Izbor nije za zgrabiti jedne ili druge ali je stvarno stanje kod večine.

    Kako se pomakniti od toga traži mnogo rada sa grdelinima , kupovati ili mjenjati ptice , suradjivati medjusobno , razmjenjivati iskustva,.....

    E sad udrite da čujemo bar razmišljanja ako nemamo ticu po kriteriju.
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by DAMIAN sri 6 sij - 17:37

    PESTI je napisao/la:Da se vratimo na temu o ocjenjivanju , tata je sve vratio nekih 1000 godina unazad ali ja se blijedo sječam tog doba pa bi o današnjim danima tj. od onog što zapravo imamo u kuči.

    Visoki kriteriji su bitni kad je rječ o nečem po čemu usporedjujemo grdeline koje imamo .
    Današnja tehnologija je omogučila da utječemo na pjev .Možemo ga i mjenjati , dodavati ili čistiti ture koje želimo , produživati npr. dziju, i ,,zapisujemo ga ,, na CD ili memoriju kompjutera .
    Kriteriji su takvim načinom otišli PREVISOKO , a to nevalja.

    Stvoreno je previše teško gradivo za grdelina pogotovo učenjem na cd .
    Mobiteli su krcati melodija od grdelina koje nitko živ nije vidio a ako je onda je to ptica koja je mrtva.

    Kad nekome pokažeš grdelina koji je totalno čist u batudi , čak i u verši nema ništa kritično od strila sa jednim ili dva pletiva sa PROLAZNOM dzijom opet ne prolazi .
    Najbolji je komentar na tako nešto ,,a mislio sam da ču čuti onu lipu LIRSKU DZIJU,,

    Netko drugi ima dobre dzije u pjevu ali strile svukuda i ispred i iza dzije.

    Izbor nije za zgrabiti jedne ili druge ali je stvarno stanje kod večine.

    Kako se pomakniti od toga traži mnogo rada sa grdelinima , kupovati ili mjenjati ptice , suradjivati medjusobno , razmjenjivati iskustva,.....

    E sad udrite da čujemo bar razmišljanja ako nemamo ticu po kriteriju.



    Pesti, ča bi ti radije; da ti je va postilji zenska sa dlakavin nogama ili nikakova?
    tako ti je danas i sa zijom, neka je i sa strilon, barem je tu! pa ko voli nek izvoli.
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost sri 6 sij - 17:55

    Pesti, vec si sve sam rekao, tezina kriterija i mogucnost dobitka "cistog" rezultata danas je izgleda nemoguca. Mislim da nije jedini razlog izlovljavanje,kao sto su neki navodili,nego promjena klime,ovo se odnosi na one tice koji su nekada davno bili prisutni u dalmaciji i tada davali puno vece mogucnosti za trazene kriterije. Kakva je danas klima,znamo,nepase ni flori ni fauni,i do promjena mora dolaziti. Da je ovo danas sta se ima,bilo tada,te kriterije sigurno nebi ni bile takve kakve su. To je moje misljenje. Meni da je sada jedan najlosiji moj tic iz 1990/91 , ponavljam "najlosiji" ne onaj najbolji,ja bih ga cistog obraza snimio i stavio ovdje da se cuje. Ali toga vise nema,i ako se zeli nesto uraditi na sirem nivou u vezi pjesme,mora se uspostaviti neka ravnoteza shodno okolnostima koje trenutno imamo kao i materijalu kojim raspolazemo. Nije bas savim pravilno reci "nas cilj je to i to,a mozemo li ga ikada u zivotu postici , nije bitno".

    Da ovo pogresno ne rezonujes,tradicionalni kriteriji,takmicenja i ostalo,ostaju i njeguju se,
    ali pored toga uspastvlja se i nesto "dostizno" na sirem nivou gdje ce npr. doci 100 ticara iz MK 100 iz CG SR i mnogih drugih,u Split, na takvu jednu manifestaciju.

    Ps. slazem se sa ovim poredjenjem od Damiana

    Sponsored content


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 3 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 13:34.