Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+22
mutacija
seadriver
zvrcko sen
baltic
krnjolac
Sina BL
zoranV
Dule
echeberija
saso78
Miljenko
Dax BG
riberi
ticar
ikayke
brabus
ERVINO
malinois
DAMIAN
xyz
bocka
PESTI
26 posters

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost pet 8 sij - 0:59

    baltic je napisao/la:Angel počinje sa 1,23 -1,28 sek. npr livnjak video klipovi 45 strana.
    Sad neki tič ima takvo nesto u batudi i stalno tako tuče jel to greska?

    Iša san poslušat;jeli ti ono krrrčanje smatraš prijelazom?
    I odmah ću te upitat,bi li tebi bilo ljepše bez tog" prijelaza"?
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by baltic pet 8 sij - 1:11

    Ima dosta toga sto znaju neki tiči ubacivat nije ti samo ovo krr ali htjeo sam reči da bi trebala neka tolerancija da postoji za ovakve stvari.

    Kod neki je to izrazito skoro svaki put .

    A normalno da bi bilo ljepse bez toga ili bilo koje slovo da ubaci sto nije pletivo.
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost pet 8 sij - 1:21

    baltic je napisao/la:Ima dosta toga sto znaju neki tiči ubacivat nije ti samo ovo krr ali htjeo sam reči da bi trebala neka tolerancija da postoji za ovakve stvari.

    Kod neki je to izrazito skoro svaki put .

    A normalno da bi bilo ljepse bez toga ili bilo koje slovo da ubaci sto nije pletivo.
    Vidim da si sam odgovorija.Znači ipak bi bilo ljepše bez tog "prijelaza".
    U batudi se takvi prijelazi ne toleriraju,a pogotovo ako su česti.
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost pet 8 sij - 1:45

    PESTI je napisao/la:
    malinois je napisao/la:Hvala.Evo radna grupa se moze sastati kod mene u Kleku.Zijada i trostrukih pletiva nemam ALI vina i gradela ce bit Very Happy Very Happy

    Važi , ja ču doniti ribe za gradele!

    Ja bi vas vrlo rado podrzavao u jedenju girica,srdele,lignje itd...i sve sta se dogovorite o pjevu samo bi govorio "tako je,tako je", pa onda opet nastavio sa giricama. Cool
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Miljenko pet 8 sij - 9:04

    PESTI je napisao/la:
    malinois je napisao/la:Hvala.Evo radna grupa se moze sastati kod mene u Kleku.Zijada i trostrukih pletiva nemam ALI vina i gradela ce bit Very Happy Very Happy

    Važi , ja ču doniti ribe za gradele!

    A ja cu donit/poslat.....Brata!

    Pesti, Marin je lipo objasnio sto su to strile i druge greske (s "c" i "j") i to nije u pitanju kod predlozene ocjenske liste. Velika razlika je u tome sto se u predlozenoj ocjenskoj lista boduje ZOV i VERSA, a toga u STP nema ( boduje se samo BATUDA). Batuda je odraz spolne i fizicke ZRELOSTI ptice. Prirodno stanje.

    Evo, ju cu zapitat tebe, Marina, Angela, i druge...Kad je ptic u vrhuncu batude i ako mu se stavi u susjedstvo (pola metra) zenka u maloj cibi da li ce i dalje cisto pjevat batude? Angel je vec napomenuo da mu je ptic u polju (na preljetanju) dvi ure batuda bez greske. Eto, to je to!

    Kako je ovdje posjetioc Malinoe, pokusat cu napravit usporedbu s malino takmicenja. Pa me on moze ispraviti. Ptice koje se pokazuju jos nisu u spolnoj/fizickoj zrelosti, sto bi znacilo da malinoi pjevaju versu/batudu na takmicenjima. Vjerujem da kad se ovokovi vrhunski pjevaci pripreme za parenje da izgube nesto od ljepote/vrijednosti svog pjeva???

    U vecini slucajeva klipovi koji ce se ovdje stavljati nece biti od VRHUNSKIH pripremljenih ptica (koji su 100% batudasi), vec ce biti pomijesano s vrsom. Sada, da li cemo mi to diskvalificirati ili pokusati komentirati (na pristojan nacin), to ovisi o nama.

    Ja sam vec jednom rekao, i ponovit cu, osnovni cilj je da se nesto nauci, da se krene korak napred. Bez minimalne tolerancije nema napretka. Jos jednom, ne namecem ja ublazavanja kriterija STP (jer on ce ostat kao takva, kao tradicija), vec sugeriram nekakav standard za ovu stranicu koji ce biti BOLJI od Spanjolskog, Talijanskog, pitaj Boga kakvog,....Mislim da nasa Balcanica zasluzuje bolji standard, jer je BOLJI ptic.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by PESTI pet 8 sij - 13:14

    ZOV , je najčešče jedno DOMINANTNO PLETIVO bez dzije pa je lako pogrješiti i zamjeniti ga za batudu jer i zov grdelin ponovi po nekoliko puta .
    Nerjetko bude pletivo ljepše nego u batudi a može biti vezano i sa dzijom.
    To ipak nemožemo zanemariti i slažem se da se boduje.

    VERŠA , je grdelinova pjesmica .Veoma je raznolika od nejasnih tonova do lipih pletiva i dzija.
    Pojedini grdelini imaju najdužu i najbolju izvedbu dzije u verši .Spomenio bih još i greške koje postoje i njih grdelin više -manje pjeva a baš po tome možemo donjeti zaključak prljava ili čista verša.
    Jedan dio mojih kolega koji su veoma rigorozni za batudu i nemaju nikakve tolerancije za taj dio veršu totalno zanemaruju iako grdelin kojim slučajem ima mnogo šporkice (grešaka).
    Ja sam drugačijeg mišljenja , zapravo sam sebi otežavam izbor grdelina pa sam vrlo rigorozan i za taj dio pjeva. Moje iskustvo mi govori da u učenju (pogotovo kada veršaju) dolazi do problema u batudi upravo zbog šporkice u veršanju.
    Ovaj dio bi bio za raspravu jer čistog batudaša sa lošom veršom nije nikome lako ukloniti , ja sam prilično godina radio selekciju na tom djelu i imam dobar rezultat ali tu netreba previše biti strog jer je NEMOGUČE svu šporkicu ukloniti pa bi verša ostala mjesto gdje tako nešto VEOMA TOLERIRAMO.

    Angel je stari i opaki zmaj kad su grdelini u pitanju. U polje se ptice i nose za podiznje kondicije pogotovo da se oslobodi okova zvanog ,,ŠAPTANJE,,.
    Imam susjeda koji je KRALJ za pripremiti grdelina , ali taj se diže u zoru i nosi grdeline 15-20 dana u polje dok ih ne digne.


    p.s. Prije par dana sreo sam g. J.Radmana koji je višestruki prvak u panulanju i ,,otac,, big fiš u hrvatskoj. U njega sam 80-tih prvi put vidio koliko grdelin može biti dobar batudaš a imati glas jači nego moje baštarde u to vrijeme i to je bila moja startna pozicija kada sam prvi put počeo u tom smjeru.
    Želio sam reči njegovo mišljenje u vezi pjeva a to je Tolerancija kroz pjevanje .
    Realnost je povečati stupanj tolerancije ili se ostavi grdelina .
    Znači ako grdelin povremeno strila,cjače ....(ne prečesto)....u batudanju NIJE GREŠKA treba tolerirati.
    Povremene batude sa strilama računaju se kao nešto NORMALNO jer ipak je grdelin živi biče nije KIBORG:
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost pet 8 sij - 14:00

    Bravo PESTI za ovog g. J.Radmana, za ovo na kraju u vezi tolerancije.

    Pored svega kada malo bolje razmislim citajuci sve dosadasnje postove,smatram da je prvo potrebno stvoriti grdelina-pjesme,nekakvim krizanjima ,nametanjima pjesme, itd..pa tek onda se moze pricati o grdelinu-pjesme. Svaki kanarinac zna zapjevati,ali nije svaki kanarinac-pjesme, svaki grdelin isto tako.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by PESTI pet 8 sij - 14:58

    EUMOx je napisao/la:Bravo PESTI za ovog g. J.Radmana, za ovo na kraju u vezi tolerancije.

    Pored svega kada malo bolje razmislim citajuci sve dosadasnje postove,smatram da je prvo potrebno stvoriti grdelina-pjesme,nekakvim krizanjima ,nametanjima pjesme, itd..pa tek onda se moze pricati o grdelinu-pjesme. Svaki kanarinac zna zapjevati,ali nije svaki kanarinac-pjesme, svaki grdelin isto tako.

    U vezi stvaranja grdelina pjesme kroz uzgoj naišao sam na veliko NERAZUMJEVANJE kad sam pisao koliko forsiram da grdelina othrane grdelini umjesto dadilja .
    Taj period je ključ za budučeg pjevača. Malinois je spomenuo da grdelin treba pokazati nasljedje pjeva kao što je to odavno otkriveno u pojedinim vrstama kanarinca pjeva , ali njih ne othranjuju kanarinci boje več roditelji ili ista vrsta.
    Moje iskustvo u tom djelu je trenutno krcato iznenadjenjima od slučaja do slučaja , jer neznam da još netko vodi toliko računa što če mužijaci pjevati pa su ovo moja iskustva i ništa drugo.
    Mnogi imaju mladog grdelina kojeg je othranila kanarinka i jadaju se kako pjev liči na škripanje ili kako je jedan moj prijatelj rekao kada je takvog izvadio iz škurice ,, najgore što sam ikada čuo da grdelin može pivati , nije znao da toliko lošeg može postojati u pjesmi,,.
    Može se i takav grdelin solidno naučiti ili mu se popraviti pjev (jednom sam promjenio 95% pjesme), drugi put o tome iako sam več ranije spominjao.
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost sub 9 sij - 16:23

    Pesti zahvaljujem ti se,ali moram reći jedno ,nisam ja ni sjena nekima koje poznajem.Nisam ja niti "z" od zmaja.Ja donekle uredno obavim ono šta se se mora,nekad bolje nekad gore,ne zavisi uvijek sve od mene.Ali i ja u konačnici dobijem donekle zadovoljavajući rezultat,koliko je to bilo moguće,kako rekoh,s obzirom na okolnosti u to vrime(jer nisu mi tići sve na svitu,ima se i drugih obaveza)
    I još se moram osvrnit na te raznorazne prijedloge ocjenskih lista.
    Sad ovo šta ću napisat bit ću dokraja pošten i iskren:

    ja bi sebi olakšao posa kad bi prista na bilo koju tu eventualno "usaglašenu ocjensku listu",ali jednostavno - ne mogu.Jer ipak bi ja mora pristat na nešto što je protiv mojih načela,"moje tradicije",protiv sebe,jer ipak ja te tiće držin samo za svoj gušt,a šta će mi nešto u čemu ne guštam;ipak bi ja te tiće triba gojit i svak dan slušat, a to jednostavno rečeno - NE MOGU.
    Ko može ili "mora",nek izvoli ,ja - ne mogu.Ja ću nastavit kako sam i dosad.
    Kad san moga ovih 35 i kusur godina(sa grdelinima) još ću i ovo malo ( ovo "malo" je relativan pojam),šta mi je ostalo.

    PS
    Još uvijek ne vidim razlog zašt STP(DTP) ne bi bio početni kriterij za sastavljanje ocjenske liste,jer ionako svi znamo da nijedna ptica po postavljenoj ocjenskoj listi(npr. kod malinoa,kod kanarinaca boje ,stasa itd.),nije dostigla maximalni broj bodova(a šta bi bilo i "škartova",pa šta ,zar i to nije normalno u životu)
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Dax BG sub 9 sij - 20:45

    Pitao bih nesto dragi moji...Grdelin ima u prirodnoj pesmi turu zvonce koja otprilike glasi :BRRCIIJJUU. Da li po vama to spada u feler turu ili ne? Isto tako u pjevu se moze naci tura pred naskok na zenku i koja glasi :CVIN,CVIN, CVIN. Podseca na turu koja lici na senicu ali je nesto "meksa" u njegovoj izvedbi. Greske ili ne?
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Miljenko ned 10 sij - 6:41

    angel je napisao/la:
    PS
    Još uvijek ne vidim razlog zašt STP(DTP) ne bi bio početni kriterij za sastavljanje ocjenske liste,jer ionako svi znamo da nijedna ptica po postavljenoj ocjenskoj listi(npr. kod malinoa,kod kanarinaca boje ,stasa itd.),nije dostigla maximalni broj bodova(a šta bi bilo i "škartova",pa šta ,zar i to nije normalno u životu)

    Ocjenska lista po kriterijima STP bi, zapravo, bila jednostava (za usaglasiti): zestina, cistoca, ucestalost batude i batuda sama ( pletiva i dzija). Problem moze biti kada se odlucuje koliku tezinu dati pletivima a koliku dziji?

    Dax, cvin , cvic mi je poznat, a brrciijjuuu zvuci kao deformirani zavrsetak. Trebalu bi cuti u pjesmi, da lakse sjedne u uho, pa bi se moglo nesto reci.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by MARIN pon 11 sij - 22:45

    Dax BG je napisao/la:Pitao bih nesto dragi moji...Grdelin ima u prirodnoj pesmi turu zvonce koja otprilike glasi :BRRCIIJJUU. Da li po vama to spada u feler turu ili ne? Isto tako u pjevu se moze naci tura pred naskok na zenku i koja glasi :CVIN,CVIN, CVIN. Podseca na turu koja lici na senicu ali je nesto "meksa" u njegovoj izvedbi. Greske ili ne?

    Dax,sve što ima rrr je greška.Kolika je greška zavisi gdje se nalazi.Cvin cvin je skroz uredno pletivo.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by PESTI pon 11 sij - 23:13

    MARIN je napisao/la:
    Dax BG je napisao/la:Pitao bih nesto dragi moji...Grdelin ima u prirodnoj pesmi turu zvonce koja otprilike glasi :BRRCIIJJUU. Da li po vama to spada u feler turu ili ne? Isto tako u pjevu se moze naci tura pred naskok na zenku i koja glasi :CVIN,CVIN, CVIN. Podseca na turu koja lici na senicu ali je nesto "meksa" u njegovoj izvedbi. Greske ili ne?

    Dax,sve što ima rrr je greška.Kolika je greška zavisi gdje se nalazi.Cvin cvin je skroz uredno pletivo.

    Neki ljudi nemogu izgovoriti slovo R , a kad bi kojim slučajem imali takvog grdelina koji svako R pretvori u L , bio bi br.1 Laughing
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Dax BG uto 12 sij - 18:01

    BLavo Pesti, upLavo tako! cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 12 sij - 18:46

    Vec ste 9 stLanica napisali a nista se niste dogovoLili sto bi svi pLihvatiLi Cool
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by skopski maestro pon 17 pro - 21:20

    Gost je napisao/la:Vec ste 9 stLanica napisali a nista se niste dogovoLili sto bi svi pLihvatiLi Cool


    nije svejedno Basketball Basketball Basketball Basketball

    neka neka jos su mladi mozda do 2046god sastave ocjensku listu...nemojte se sto naljutit Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost pon 9 ruj - 17:25

    Pozdrav , novi sam na forumu i zovem se Ivan. Grdeline držim od svoje 13-te godine. Po mojoj procjeni trebala bi se gledati cjelokupna pisma grdelina i načini na koje tica piva. 1. ZOV 2. JAVLJANJE 3. PLETIVA 3.1. obično 3.2. ubrzano 3.3. unjulo 3.4. dupla pletiva 4. ZIJADA 5. DUŽA ZIJADA 6. BATUDA 7. ZASEBAN TON VERŠE 8. DIO BATUDE + TON VERŠE 9. IZ BATUDE VRAĆA NA VERŠU 10. VERŠA 11. NEGATIVNE TURE 12. UKUPNI DOJAM O zovu, javljanju i batudi iako nisam čita sve, već se dosta toga reklo. Problem vidim u tome šta na forumu ima nedostatka kada grdelin piva tonove verše. 1.) PIVA TON VERŠE ZASEBNO ( sli-li-li-li ) izlizano. Često taj ton tićari mišaju sa tonom ubrzanog pletiva koji je isti ka i ovaj predhodni po slogovima samo šta kad piva ubrzano pletivo ide ( sli-li-li ) prema gore i često završava zijadom i to u dosta slučajeva dužom nego od one kod ostalih pletiva zato sam i stavio gore da imamo dvije zijade jednu kraću i jednu dužu. 2. )DIO BATUDE + TON VERŠE (dva puta pletivo + si-si-si-si ) taj ton piva tako da imate osjećaj da ga stalno produžuje 3.) IZ BATUDE VRAĆA U VERŠU - (dva puta pletivo + prelaz + trrr + vi-vi + prelaz + si-si-si-si). Dakle ovde nastaju najveći problemi kod grdelina i u ovom se slučaju dešavaju strile. Znači točno mora otpivat glasno dva puta pletivo,pa prelaz( to je prelaz kada ptica odvaja batudu od verše i kaže se da iz batude vraća na veršu, odnosno visoki ton odvaja prelazom da bi pivala idući ton trr( da ne bi bilo zabune nije to onaj ton negativne ture o kojem svi pričaju) tiho postepeno ga ubrzavajući, nakon toga ide (vi-vi) pivajući ga na skaline prema uzlaznoj putanji i to veoma glasno,tica zatim opet prelazom smanjiva visoki ton i odvaja ga,da bi nakon toga iz svega glasa zapivala (si-si-si-si). Šta se točno dešava kod prelaza: nakon visokog tona tica ispušta zrak ,puni pluća i piva idući ton. 4.) POZITIVNE TURE - su svi oni tonovi koji imaju u prefiksu suglasnik "S" i kažemo da su srodne pletivu 5.) ton ( vi-vi ) se može u pismi ponovit u dva slučaja, jednom kada iz batude grdelin vraćana veršu (kada podiže ton na skaline) i drugi put u samoj batudi poslje pletiva kada završava zijadom. Tada tica piva vi-vi naglasak na samoglasnik "I" odnosno suče zrak ili ako vam je lakše puni pluća zrakom da bi otpivala u dosta više slučajeva dužu zijadu 6.) jedino u batudi ( iza pletiva) dozvoljena zijada, iza zijadene smije biti ništa. Znači ne smije se dogodit da nastavlja ( najveća greška u pjevu ). Nije dozvoljeno iza tonova od verše zijada ,makar se nekima to sviđalo 7.) Grdelin ne bi smija upadat u veršu kod ocjenjivanja,znači tica mora biti stalno u pletivu
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by skopski maestro uto 10 ruj - 1:47

    Gardelin je napisao/la:Pozdrav , novi sam na forumu i zovem se Ivan. Grdeline držim od svoje 13-te godine. Po mojoj procjeni trebala bi se gledati cjelokupna pisma grdelina i načini na koje tica piva.                                                                                                                                                                                   1. ZOV                                                                                                                                                                                                           2. JAVLJANJE                                                                                                                                                                                                     3. PLETIVA                                                                                                                                                                                                        3.1. obično                                                                                                                                                                                                       3.2. ubrzano                                                                                                                                                                                                              3.3. unjulo                                                                                                                                                                                                        3.4. dupla pletiva                                                                                                                                                                                                 4. ZIJADA                                                                                                                                                                                                             5. DUŽA ZIJADA                                                                                                                                                                                                       6. BATUDA                                                                                                                                                                                                          7. ZASEBAN TON VERŠE                                                                                                                                                                                         8. DIO BATUDE + TON VERŠE                                                                                                                                                                                   9. IZ BATUDE VRAĆA NA VERŠU                                                                                                                                                                                     10. VERŠA                                                                                                                                                                                                             11. NEGATIVNE TURE                                                                                                                                                                                                 12. UKUPNI DOJAM                                                                                                                                                                                          
    Poz Ivane

    Da ti recem pravo ti si me iznenadio sa ovim tojim postom...a posto vidim da si i SPLITA neko kaze da je SPLIT centar svijeta za grdeline:( Sad kako za koga ..ja za ove 2 ili 3 godine na forumima HR sto se tice pjeva jasam ustanovio da u HR ili u Dalmaciju da njih inetesira samo BATUDA ko sto bi jedan reka DVA TAKTA +ZIJADA hehe a to bi kod nas znacilo {dvojno vikanje } e sad kod nas ima i {BATUDA sa tri takta +zija }...{TROJNO VIKANJE kod nas }...AL ti si lijepo naglasijo sta treba da posjeduje jedan kompletni grdelin a ja prvi put u ove 3 godine da procitam da neko iz SPLITA ko sto si TI da opise STANDARD o vezi grdelina to nisam jos procito od ovih SPLICANA ovde na forumima TI SI PRVI a to me raduje:cheers: cheers cheers cheers cheers 

    E sad se biojim od tvojih splitskih kolega da te ne napadaju ..da nebude ko sa menom{ KOI SI TI DA NAM MENJAS TRADICIJU} jasam nijma odgovorijo da tradicija nepjeva i nije vjecna {TRADICIJA SE MENJA i NADGRAZUJE} ide se napred ko i sa ostalom tehnologijom

    jedan primer .....ranije je imalo televizora bez boje i dalinski upravljacem i tad da bi promenijo program morao si da ustanes da promenis rucno program {KANAL}Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  ..e sad hvala bogo nemora da ustajes nego lijepo pritisnes na dalinskom upravljacu zeleni program odma ga gledas cheers cheers cheers VALJDA SI ME SVATIJO MJ IVANE

    Cuvaj se sad od tvojih SPLICANA ono sto si napisa

    poz ivane cheers 
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 10 ruj - 11:33

    Najprije ne želin se s nikim svađat. Napisa san ovo u cilju jer niko nije govorija o kompletnom pivanju i načinu izvedbe tonova. Po meni je normalno da se ocjenjuje kompletna pisma tice pjeva, zamislite da idemo ocjenjivat malinoa i da piva samo klok-klok-klok-puji, na šta bi to ličilo. Jasno san naglasija u postu da tica stalno treba bit u batudi osim u jednom slučaju kad piva zaseban ton verše. Kod standarda pjeva vrlo je važan redosljed a uopće se nije govorilo o takvim stvarima.                                                                                                                                                                                 
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by skopski maestro uto 10 ruj - 12:35

    Ivane prvo procitaj sta si napisa .evo jacu za tebe to uradit

    citiram tvoj post jedan dio,,,,,Pozdrav , novi sam na forumu i zovem se Ivan. Grdeline držim od svoje 13-te godine. Po mojoj procjeni trebala bi se gledati cjelokupna pisma grdelina i načini na koje tica piva

    uh ivane sto si se uplasio od tvojih splicana ,,danas vidim menjas misljenje...poz ivane i nedaj se:D Very Happy cheers 
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 10 ruj - 13:17

    Malo bolje pročitaj šta san napisa,očito je da sve ne možeš povatat. Valjda nisi čuja grdeline kako pivaju sa dobrim turama, ja sam ima prilike slušat očaka odnosno je bija u mojim rukama u želandi. Bila je to kompletna tica upravo o kojoj ja govorim ovde, dakle imala je sve načine pivanja batudu koja je široki pojam , zaseban ton verše ,vraćala je iz batude u veršu i imala je dio batude + ton verše, budi siguran da malo to tićara ima i svakako takvog tića ne bi dali ni za što jer je pivala skroz čisto bez ikakve greške. Nije to strah kako ti navodiš nego se ja ne slažem sa većim djelom njih i iman pravo na svoje mišljenje. Dakle ja sam mišljenja da treba ocjenit sve i ovaj je način pravedan, zašto govorin upravo o ovim stavkama kad bi se ocjenjivala pisma kako neki žele na ovom forumu tica bi u formi pivala batudu i u tom slučaju zna se dogodit da izbaci šporkicu. Zašto izbacit iz pjeva tri stavke to mi nije jasno, tice nisu roboti, u ovoj listi se ne bi ocjenjivala verša u smislu da tica veršaje, nego bi se gledalo iz ostalih načina pivanja u kojoj su prisutni tonovi verše , da li je kompletna i koliko tonova posjeduje.
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 10 ruj - 16:50

    Najbolje ti je da odeš na post deve ,antilope i žirafe pa tamo komentiraj i promini maestro skladbu ta ti više ne pali
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by skopski maestro uto 10 ruj - 18:52

    Gardelin je napisao/la:Najbolje ti je da odeš na post deve ,antilope i žirafe pa tamo komentiraj i promini maestro skladbu ta ti više ne pali


    Sad Sad Sad Sad Sad 
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by zoranV uto 10 ruj - 21:24

    Gardelin je napisao/la:Najbolje ti je da odeš na post deve ,antilope i žirafe pa tamo komentiraj i promini maestro skladbu ta ti više ne pali

    Ne znam tko si,mislim da se ne poznajemo,ali svaka ti čast.Jasno i glasno,svaka čast Very Happy 
    avatar
    Gost
    Gost


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Gost uto 10 ruj - 22:33

    Problem nastaje u tome šta poštujem oba načina pjeva koji su splitski tićari držali, dok sam bija manji više sam bija okrenut ovoj drugoj opciji , tek sam poslje kroz uzgoj počeja prihvaćat STP o kojem se ovde priča, ali mi je osta dio iz onog razdoblja

    Sponsored content


    OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA - Page 5 Empty Re: OCJENJIVANJE GRDELINA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 0:43.