Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+73
kresina
Vrbanja
zijada
Tome
skopski maestro
stari
IGOR 72
Darko
damirlilika
evmolp
trnar
BOSKO
Mozaik
Boban NA
visokoletač
zoke007
baki302000
veso09
Dadoni
vasa_vr
Renato.M
vlado
krstokljun
opalnaissus
refa95
ERVINO
MARIN
komiza
many
danijelvr
brabus
zoranV
Siskin
crv
Carduel
Drago_Nin
korkut
waterslager bitola
mutacija
krnjolac
antonio
Dule
dr.nenad86
franeperuzovic
alann
armin71
Miljenko
malinois
krepat ma ne molat
dragec
PESTI
sestoperac
plafonko
Merlo
cevap
Said_the_great
vansal
zvrcko sen
steva318
bocka
Rasko
lord189
richie
Fago
seadriver
kreso
ikayke
Dean
saso78
DjordjeVet
ticar
Branimir
xyz
77 posters

    Cešljugar x kanarinka

    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by krnjolac ned 2 svi - 15:34

    Jutros izostalo četvrto jaje.jel moguće da će završit sa tri,ili je uzela dan odmora?stalno leži na umjetnim jajima,moram je izgurat sa njih da vidim situaciju.....
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza ned 2 svi - 18:00

    Slušaj kume,neman ti nikega velikega iskustva,ali ova moja je bila snila 2 pa dan pauze,onda prikosutra treće pa pauza pa četvrto. Tako da pričekaš još sutra paš vidit. Oli stavljaš više umjetnih jaja od jednoga ? Shocked
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by krnjolac pon 3 svi - 0:33

    Je,ja ti ih napravin od patrona za pištolj na vruće ljepljenje.čas posla....
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza pon 3 svi - 1:04

    Ja stavin staro neko jaje šta ga iman i to uvik samo jedno. Prije san stavlja stinu od žala i ona bi uredno ležala. Meni su sva 3 mlada vanka gnijezda. Jedan ima 20,a druga 2 pet dana manje. Pari mi da su ova 2 manja muški. Nikidan san stavio kanarinca skupa sa njima,ali katastrofa,on tuče mlade ona njega pa sam ga izvadio. Sad ne znam bili nekoga drugoga kanarina stavio s njom ili možda čak grdelina,nisam pametan. Grdelin je nabrijan i ona kad ga čuje da piva odma ga zove,nego ne znam kako će se on ponašat. Oče li ona radi njega zanemarit mlade ili će ih i on hranit ? Gnjezdo sam izvadio vanka,ne znam je li to u redu ?! Moga bi mi neko iskusniji odgovorit ako ima ko volje,jer vidim da su večeras svi uspavani. Jugo valjda,a da vidite tek ovde kod mene,dere nemilo ! Pozdrav svima !!! drunken
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza pon 3 svi - 1:53

    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by krnjolac pon 3 svi - 12:33

    neznam trenutno stanje,ali jutros do 8 još uvik nije bilo četvrtog jajeta.jel to inače normalno ili je šta zapelo....?
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by xyz pon 3 svi - 13:11

    Čuj, postoje razni razlozi.

    Ako si je odlično pripremao i ne fali joj konoplje, nigera i jajčane hrane, taj razlog možemo isključiti.

    Možda je stara (ako nema prsten), ili je kasno ili neuredno obavila modu prošle godine.

    Ima jedan trik (pojedinih) uzgajivača; prodaju ti kanarinku u 3. misec koja je već "cipala" kovade još od Nove godine.. snese turu od 3 jaja, ili 2, pa posli toga ode u modu..

    Može bit svašta, nemoj se brinit previše nego sad šta je tu je, vrati jaja pod nju i neka lipo leži.

    Pozdrav!
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by krnjolac pon 3 svi - 13:31

    kanarinka je mlada španjolka od prošle godine,marinova.ne fali joj ni jajčane,ni sjemenske,a jedino može bit stvar u tome šta je već u 12 mjesec prije nego sam je uzeo bila spremna za nosit jer je držana u toplom,a kod mene je na balkonu....
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by xyz pon 3 svi - 14:01

    Da, znači u 12. mj. je bila u toplo, pa onda izašla na hladno. U svakom slučaju ako je to nju ove godine i "poremetilo", ako je mlada i Marinova, obavezno je čuvati za dogodine Wink
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by ERVINO pon 3 svi - 15:17

    Neke moje kanarinke redovito nesu "samo" tri jaja mada imaju isti tretman kao one što legu 4 ili 5 jaja.Jednostavno to ovisi o puno faktora i netreba se zbog toga puno brinuti, možda drugu turu bode više jaja ,važno da je ona zdrava i da su jaja oplođena...pozdrav
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by krnjolac pon 3 svi - 15:58

    ma naravno,neka ova tri budu puna i niko sritniji od mene! cheers
    dali se svako jaje oplođuje posebno i koliko prije nešenja to bude,i zna li ko kolika temperatura je potrebna da počme inkubacija?
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by xyz uto 4 svi - 0:35

    Da, svako jaje se oplođuje posebno, jedan dan prije nego je snešeno. Iako su radili neka istraživanja da 1 skok može dati i više plodnih jaja..

    Pa pravilna inkubacija počinje valjda na temperaturi ptice, oko 42 C.

    Jaja se inače čuvaju u tami do 20 C dok se ne vrate pod ženku.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza pet 14 svi - 15:47

    Evo moja 3 mlada baštarda imaju malo više od misec dana,pa bi ima par pitanja za dalje. Još su u parilici sa materom,ali više ne primječujem da ih hrani. Jedu sami jajčanu,a i mješanu spizu isto tako. Do nikidan ih je hranila,pa su počeli sami,ali ona bi ih isto nadohranjivala,a sad mi pari da ih više uopče ne nadohranjuje. Very Happy
    1. Zanima me šta sad,oću kanarinku izvadit i stavit je u posebnu čibu,a njih 3 ostavit u parilici
    2. Nisam još primjetio da sami piju. Triba li im vodu stavit na neko uočljivije mjesto ili onako u pojilici je ok
    3. Mogu li mladima direktno davat proklijalo sjeme sa jajem ( do sad sam ga dava samo kanarinki )
    4. Kad mladi minjaju perje 1.put,tj.kad će uvatit pravu boju
    5. Kad ih mogu 1.put tretirat sa Frontline-om
    6. I naravno,kad mogu očekivat pismu od njih ( puštam im CD još dok su bili u gnijezdu )
    Eto toliko za sad,molio bi one koji su iskusniji da mi odgovore. Pozdrav
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by ticar pet 14 svi - 17:01

    komiža je napisao/la:Evo moja 3 mlada baštarda imaju malo više od misec dana,pa bi ima par pitanja za dalje. Još su u parilici sa materom,ali više ne primječujem da ih hrani. Jedu sami jajčanu,a i mješanu spizu isto tako. Do nikidan ih je hranila,pa su počeli sami,ali ona bi ih isto nadohranjivala,a sad mi pari da ih više uopče ne nadohranjuje. Very Happy
    1. Zanima me šta sad,oću kanarinku izvadit i stavit je u posebnu čibu,a njih 3 ostavit u parilici
    2. Nisam još primjetio da sami piju. Triba li im vodu stavit na neko uočljivije mjesto ili onako u pojilici je ok
    3. Mogu li mladima direktno davat proklijalo sjeme sa jajem ( do sad sam ga dava samo kanarinki )
    4. Kad mladi minjaju perje 1.put,tj.kad će uvatit pravu boju
    5. Kad ih mogu 1.put tretirat sa Frontline-om
    6. I naravno,kad mogu očekivat pismu od njih ( puštam im CD još dok su bili u gnijezdu )
    Eto toliko za sad,molio bi one koji su iskusniji da mi odgovore. Pozdrav

    ako misliš kanarinku ponovno pariti onda mlade odvoji od nje u posebnu gajbu,vodu piju sigurno,samo im još neko vrijeme daji i jajčanu i sjeme,frontline netreba ukoliko ne misliš da ima tikuti.perije če početi minjati za 15 ak dana a prominit če ga za misec ipo dva,kako koja tica.veršati če početi jako brzo.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by zoranV pet 14 svi - 19:51

    komiža je napisao/la:Evo moja 3 mlada baštarda imaju malo više od misec dana,pa bi ima par pitanja za dalje. Još su u parilici sa materom,ali više ne primječujem da ih hrani. Jedu sami jajčanu,a i mješanu spizu isto tako. Do nikidan ih je hranila,pa su počeli sami,ali ona bi ih isto nadohranjivala,a sad mi pari da ih više uopče ne nadohranjuje. Very Happy
    1. Zanima me šta sad,oću kanarinku izvadit i stavit je u posebnu čibu,a njih 3 ostavit u parilici
    2. Nisam još primjetio da sami piju. Triba li im vodu stavit na neko uočljivije mjesto ili onako u pojilici je ok
    3. Mogu li mladima direktno davat proklijalo sjeme sa jajem ( do sad sam ga dava samo kanarinki )
    4. Kad mladi minjaju perje 1.put,tj.kad će uvatit pravu boju
    5. Kad ih mogu 1.put tretirat sa Frontline-om
    6. I naravno,kad mogu očekivat pismu od njih ( puštam im CD još dok su bili u gnijezdu )
    Eto toliko za sad,molio bi one koji su iskusniji da mi odgovore. Pozdrav


    Odgovor:

    1. Kad mladi napune 12-18 dana,mužijak se vraća u parilicu(ako nije bio cijelo vrijeme sa njima).Kad mladi napune 27-30 dana,slobodno ih možeš odvojiti u drugu letalicu,a ženka da ostane u svojoj parilici.

    2.Oni piju 100%

    3.Možeš

    4.Kod mladih ptica,u ovom slučaju bastarde,prvi mitar,a to je samo mitar sitnog perja,kreće kad navrše 40 dana(jer veliko perije dobije dok je još u gnijezdu). O mitari po prsima i glavi kad navrši 40 dana pa do 90 dana(sa tri mjeseca starosti,ptica bi trebala biti obučena tj. da ima boju po glavi i prsima).

    5. Tretiranje sa Frontline nije neophodno ,osim ako nisi primjetio nametnike.

    6. Šta se tiče pjesme,sa nekih dva mjeseca oni kreću lagano sa pjesmom.


    P.S. ovo sam napisao iz osobnog iskustva i ako netko radi drugačije ili misli da negdje griješim,neka se nadoveže,bit će mi drago da čujem i druga iskustva.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza sub 15 svi - 2:14

    Tičaru i Zorane,zahvaljujem na odgovoru. Smile
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by vlado sub 15 svi - 11:35

    drazenxp je napisao/la:Da, svako jaje se oplođuje posebno, jedan dan prije nego je snešeno. Iako su radili neka istraživanja da 1 skok može dati i više plodnih jaja..

    Pa pravilna inkubacija počinje valjda na temperaturi ptice, oko 42 C.

    Jaja se inače čuvaju u tami do 20 C dok se ne vrate pod ženku.

    Inkubacija jaja počinje na temperaturi od 37,8 celzija a pred sami kraj izlaska može opasti za 0,5 celzijusa radi toga što tice znaju da mladi izlaze pa se onda i nadižu od jaja da ih ne sataru.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza sub 15 svi - 22:53

    Evo mene,imam još jedno pitanje. Danas sam mlade odvojio od kanarinke i zasad je sve u redu,mladi su dobro. Zanima me jedna stvar,a to je svitlo. Do sad sam držao svitlo upaljeno do 21:30. Oču ostavit tako ili da ih ostavim na prirodnoj svitlosti. Inaće mlade držim u šufitu ( potkrovlje ) i tu je samo jedna ponistra ( prozor ), tako da i nije neka jaka danja svitlost. Mislim,je do 14-15 sati,ali posli se već počima smanjivat lagano jer je okrenuta prema oštru ( jugoistok ). Pozdrav
    P.S. pišem ove naše dalmatinske izraze jer su mi famuži ( interesantni ),a ovde nas ima odasvud. Možda još nekoga zanimaju dijalekti. Meni je uvik drago pročitat neke vaše izraze koje ne poznajem. jocolor
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by zoranV sub 15 svi - 22:59

    Kredenac - Vitrina

    Ganjak - hodnik

    Basamak - stepenica

    pendžer - prozor

    Very Happy Very Happy Very Happy
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza ned 16 svi - 0:28

    A možda je i bolje da su u polumraku dok ih školujem,daj Zoki odgovor bar ti ! Basketball
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by zoranV ned 16 svi - 0:36

    Komiža,ja bi ih radije ostavio na dužoj svijetlosti,jer ljeto tek dolazi i bilo bi lijepo da ga i oni osjete,a isto tako bi bilo dobro i da se sunčaju,radi perja i boje.jer ako im skratiš dan,nisam baš siguran da će ih to usrećiti.A šta se tiče školovanja,bitno je da pjeva kljun,a ostalo je manje bitno.Samo da im ne bude pretoplo i presparno.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza ned 16 svi - 0:38

    ok hvala na savjetu ! Very Happy
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Miljenko pon 17 svi - 22:04

    komiža je napisao/la:ok hvala na savjetu ! Very Happy

    Komiza, zakohot ce ti u sufitu. Vadi ih vonka na otvoreno...neka lipo cuju i druge tvice...i onda kantaju po "Marinovemu" gustu i sestu. Ma neka kantaju (doj Boze da su svi muski), vidit ces ti koji ce to bit recami...i faganeli ce padot pol mrizice....
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by krnjolac čet 27 svi - 13:28

    kanarinka uredno odležala na tri ptrazna jaja Crying or Very sad
    evo sedmicu dana nakon šta se digla sa gnijezda počela je ponovo ulazit u njega i uređivat ga,tako da čekam nova jaja svaki čas,ali sumnjam u učinkovitost hebača.čim se digla stavio sam joj drugog grdelina,pa ćemo vidit oće bit sriće sa njim....
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by krnjolac pet 28 svi - 12:54

    jutos došlo prvo jaje...ponovno..

    Sponsored content


    Cešljugar x kanarinka - Page 18 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 17 svi - 13:25.