Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+8
DjordjeVet
ticar
franeperuzovic
Dax BG
ikayke
sestoperac
Dean
dr.nenad86
12 posters

    Iskustva sa zenkama Basterda

    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Iskustva sa zenkama Basterda - Page 2 Empty Re: Iskustva sa zenkama Basterda

    Postaj by Miljenko pon 12 lis - 1:19

    PESTI je napisao/la:Hvala Dax, nego trebalo bi nekoliko sezona baš raditi sa ženkama baštarda da bi imali nekakav zaključak , a mislim da če to funkcionirati.
    Nisam zapravo nikada želio koristiti takve ženke u uzgoju več sam ih jednostavno puštao na slobodu čim bi se ozbiljnije osamostalili i navikli na razno zelenilo.
    Prošlu godinu sam pustio preko 30 ženki Laughing a sad kad me je puklo da ih ispitam nema ih u skladištu... Laughing

    Pesti, da li te zenke uopce mogu prezivjeti u prirodi? Ja se ustrucavam pustiti i jednu pticu jer ce brzo postati pljen macke/zmije/jastreba/...ili se nece moci prilagoditi na divlju prehranu. Za sada ja nemam viska bastardi-zenki, ali ako ovako nastavim dogodine cu imati veliki problem!
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Iskustva sa zenkama Basterda - Page 2 Empty Re: Iskustva sa zenkama Basterda

    Postaj by PESTI pon 12 lis - 8:27

    Miljenko , žilavije su one od vrane. Jedna se ženka ,,vrtila ,, po balkonu skoro godinu dana kod Rinma sa foruma , a dolazila je često i kod mene .Izmedju mene i rinma ima oko 500 metara što znači da ima lipi radius kretanja.Često sam znao vidjeti oko kuče mjesec dana od puštanja poneku ženku , a dolazile bi i od drugih ljudi .Klima je blaga ,zelenila ima prilično tako da nema straha da se neče prilagoditi. Ionako su neplodne pa nikom ništa.
    Pisao sam o jednoj što se sparila sa grdelinom i napravila gnjezdo vlasniku isprid kuče u vrtu , i tako do jeseni onda su negdje odselili.

    Meni je ovo sa ženkama više kao pokus . Grdelinke treba maksimalno koristiti a ne odmah odbaciti i podvaljivati mlade baštardama.
    avatar
    Gost
    Gost


    Iskustva sa zenkama Basterda - Page 2 Empty Re: Iskustva sa zenkama Basterda

    Postaj by Gost pon 12 tra - 18:34

    evo momci,docekali smo da nastavimo ovu temu a davno je i zapoceta.

    Ukratko, jutros sam zenkama bastarda (2 zenke) stavio gnjezda i u svako po 1 plasticno jaje,to mi je bio posljednji test i posljednja varijanta jer dosada interesa za gradnju gnjezda nisu imale. I evo,jedna lezi na jajetu,u nenapravljenom gnjezdu. Ovo je jako dobar primjer zenke bastarda,pokusacu joj kasnije ponuditi na kratko mlade grdeline,ako ih bude htjela hraniti onda cu ih odvojiti ranije cim napuste gnjezdo i staviti sa njom neka ih hrani i uci se da pomogne "zlu netrebalo"
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Iskustva sa zenkama Basterda - Page 2 Empty Re: Iskustva sa zenkama Basterda

    Postaj by zoran ptice pjevice pon 12 tra - 18:53

    Ja sam ih koristio u par navrata. U sustini su se pokazale kao dobre majke, mada je bilo i onih da nekazem katastrofalnih. Sve je to individualno od ptice do ptice. Imao sam jednu bastardinku zenku koju sam pustio, a ona nije htjela dalje od kuce nego je svila gnjezdo izmedju saksija snjela 2 jajeta i legla. Ja sam joj podbacio jaja od bastarda koje je ona normalno hranila i prije nego li ce iskociti morao sam je uhvatiti i ubaciti u kavez da nebi mladi odletili. Zao mi je sto to nisam snimio. Kasnije sam je pustio i odjednom se izgubila.Djordje Vet koji je iz Bl moze to potvrditi.

    Sponsored content


    Iskustva sa zenkama Basterda - Page 2 Empty Re: Iskustva sa zenkama Basterda

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 2:34.