Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+35
waterslager bitola
patrik
srdjan nis
sasar_le
pippo
Merlo
čajka
dubrovcanin
Renato.M
komiza
zelandur
SlavcoMk
krstokljun
dzemal_sa
sgobin
many
9a2y
bembo
zvrcko sen
kreso
Miljenko
xyz
MARIN
ticar
seadriver
Branimir
bocka
sestoperac
PESTI
Dean
dr.nenad86
Boban NA
Fago
ikayke
malinois
39 posters

    FARMA PTICA SPLIT

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by Dean uto 17 stu - 20:54

    sestoperac je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Branko ima skoro 60 parilica.Ali isto tako ,ne znam točno sve nabrojat,nekih 12 do 15 vrsta.To ispada u prosjeku 4 do 5 pari po vrsti.Onaj tko želi stvaran kvalitet i takmičit se ne može manje.A sad da se može smanjit broj vrsta i povečat broj parova i to stoji.
    kad se govori o mozaicima, svi znaju da ima dosta skarta, kad je izlozbeni primjerak u pitanju. Koliko mi se cini, a ti provjeri pa me ispravi ako grijesim, lipohrom mozaika muskih uzgojio je samo 3 ove sezone, na izlozbi pojedinacno osvojena prva tri mjesta, ahat opal - uzgojio sedam muskih, od toga pojedinacno tri prva mjesta i prva kolekcija ...
    Znaci kod njega prakticno nema skarta, sve sto se uzgoji izlozbeni je primjerak i to kakav Very Happy

    huh to da nema "škarta" jednostavno ne drži vodu, naravno da škart treba uzeti uvjetno rečeno, tako da bi radije rekao dobrih izložbenih ptica. neznam stvarno koliko je Brane koje vrste uzgojio, medjutim ono šta je izložio u Splitu je stvarno top kvaliteta za naše izložbe - mislim da je uzeo prvo mjesto ako se ne varam osim crnih opala sve u čemu se takmičio, medjutim treba znati da tamo osim u dvije ili tri grupe, on nije imao ozbiljnu konkurenciju - i da su njegove ptice koje su isto tako imale pokoju greškicu odskakale od ostalih izloženih ptica za 2 boda :-), On ima toliko stabilno jato da mu i one ptice koje bi u ozbiljnoj konkurenciji otpale, na našim izložbama bez problema uzimaju medalje...malo sam pogubio nit...htio sam reči da uvijek ima "škarta" samo što je Branetov škart bolji od večine top ptica ostalih uzgajivaća cheers

    no hard feelings lol!
    avatar
    Gost
    Gost


    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by Gost sub 28 stu - 23:02

    žalosno a istinito.... scratch study
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by zvrcko sen pon 30 stu - 18:57

    Ovdje neko spominje profesionalizam confused


    mislim da svatko ko zna razliku između amatera i profesionalca , a poznaje Branu vidit da nema kod njega ni p od profesionalca....
    čovjek je zaljubljenik , sportaš, što graniči sa fanatizmom ,,,svojim pticama priuštio je najbolje od profesionalnog pribora......
    ali kad pogledate da je kod njega cijena ptice cca 400,00 - 500,00 kuna a on iste- matično jato- plaća komad od 150-200 EURA onda ćete svatit da je teški amater koji ne pokrije ni najosnovnije troškove....
    o troškovima puta za nabavku istih da ne govorimo.......

    Branko ulaže i ima vrh evropskog uzgoja kako ptica tako i opreme.... zbog obaveza na poslu i Trkama (drugi hoby) isti nije mogao dosad dati 100% ....Ja Vam govorim da smo od B.K dosad vidili 30% potencijala ...


    Nažalost kad nešto imaš navikneš se na dobro, a još gore je kad imaš škart, a uvjeren si da nešto vrijedi . Branko bi morao sudjelovati na više izložbi kako bi većina nas svatila koliku kvalitetu ima , a neki kolike škartove imaju.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by Dean pon 30 stu - 23:58

    ma opčenito je u ptičarstvu malo ili ništa profesinalizma... i najjači uzgajivači u europi su hobisti, jedini profesionalci su preprodavači, ( a i oni uglavnom jednokratno nabave veču količinu ptica i onda preprodaju) ali na kraju krajeva koga je briga ko je profesionalac a ko hobi uzgajivać ? i po čemu je neko bolji jer je profesionalac od nekog ko je hobista (mislim na kvalitetu ptica) ? stvarno mislim da je to apsolutno nebitno.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by MARIN uto 1 pro - 0:11

    Potpuno se slažem sa Deanom.
    Bitan je samo kvalitet.
    Osim toga zavisi i o slobodnom vremenu ,prostoru i zagriženosti u sve ovo koliko ćemo ptica držati.Neka svatko odluči za sebe.Nisam ljubomoran ni na koga..

    Meni osobno kad nebi u kući imao makar 100 komada izgledalo bi mi kao da ih i nemam.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by bocka uto 1 pro - 13:03

    Pozdravljam sve članove koje učestvuju u ovu temu.
    Odmah na početku kada je Malinois postavio one prelepe slike bio sam presrečan jer to je ono pravo što se treba videti i doživeti.
    Međutim u zadnje vreme sjebaliste sve šta je lepo i prešli ste u prepucavanja i tema gubi od značaja.
    Dajte ljudi da nesebično prenosimo znanje na forumima jer pored ostalog i to nas zbližava, nemojte biti previše sujetni i tražiti dlaku u jajetu.
    Administratori i moderatori imaju prava na svoj način da vode ovaj forum kako su ga zamislili.
    Evo ja bi nešto predložio ujednoi zamolio i apelirao do njih da se svaki nessporazum, neslaganje pa čak i zajebavanje prenese u nekoj novoj temi " DUELI, RASPRAVE I NESPORAZUMI"
    Ovo predlažem kako ne bi dolazilo do izlaska iz teme jer prava je šteta nevideti one predivne fotografije ili kad tema promeni pravac pa onda ostali šlanovi koje žele postaviti druge fotografije odustaju jer tema je otišla u drugom pravcu.
    Oprostite mi ako sam upotrebio neku ružnu reč ali i te reči kada se upotrebe na pravo mesto imaju i pravi značaj.
    Imajuči u vidu da previše cenim ovaj forum zloupotrebio sam ovaj prostor kako bi dao jedan mali savet koji bi koristio svima nama.
    Pozdrav od Bocka lol!
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by bembo uto 1 pro - 15:13

    bravo frane
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by Dean uto 1 pro - 15:20

    BATUDA U SRCU je napisao/la:nemam mnogo ptica ali se neslažem s pojedincima to su većinom izzgleda kako pišete kupljene ptice treba imati vlastiti uzgoj ptica a ne se kititi ako ih kupiš oprostite gosp krstulović ako ste se našli uvrijeđenim ja cijenim vaš trud i ulaganje ...ali ovi ljudi hvale samo jednu osobu izgleda kao da u splitu iu okolici nepostoji niko od uzgajivača ko se godinama trudi da bi postigao kvalitet...oprostite ako griješim ali neko ovdje nekom se ulaguje a drugi su u sijeni.. ja sam ove godine posjetiu izložbu u split i mogu vam reć da u splitu nepamtim da je bilo kvalitetnije organizirane izložbe a u sto i kvalitet ptica je bio na visokom nivou..
    citiram" Branetov škart bolji od večine top ptica ostalih uzgajivaća "gosp deane s vama se neslažem kako sam negdje pročitao i vi i gospodin ćorić ste sudci šta će ostali uzgajivači misliti o vašem suđenju....ne želim nikog vrijeđat,ljubomoran na nekog nemam zašto bit jer se bavim pticama iz ljubavi...još jednom ispričavam se ako se neko našao uvrijeđenim.. Exclamation

    Niko se nije našao uvrijedjenim, ali pošto me se spominje red je da i odgovorim :-)

    Rečenica " Branetov škart bolji od večine top ptica ostalih uzgajivaća " trebalo bi još napisatu u Hrvatskoj - odnosi se SAMO na kategorije ptica koje Brane drži, znači mozaik crvene melanine (uglavnom) i to je ODGOVORNO tvrdim istina, ove godine sam ocjenjivao te vrste na svim izložbama koje sam ocjenjivao, i čast izuzecima a mislim da bi ih sada mogao poimenice napamet sve nabrojati, večina ptica je daleko ispod Branetove kvalitete. Šteta što koliko sam ja upućen te ptice neće na državno u Osijek, pa da se mogu na licu mjesta usporediti - ako neko sumnja. A što se tiće toga da se nekom neko ulaguje (ulizuje) Brane je moj prijatelj to je istina, ali isto tako su mi prijatelji i 80% ostalih uzgajivaća koji drže iste vrste - i vjerujte mi da SVI imaju isti tretman (pogotovo kad je ocjena u pitanju). ( I Čorić mi je prijatelj pa mu nikad nisam pohvalio ptice lol! lol! )Uostalom ne vidim niti jedan praktični razlog zbog kojeg bi se ja trebao nekome uligivati...dapače ja sam najsretniji kad mogu s nekim konstruktivno raspravljati i ne slagati se s nečim (najlakše je konstatirati kako Brane ima super ptice) ...no dobro...nadam se da sam uspio malo pojasniti moju rečenicu, a ako se neko ne slaže s time ili misli suprotno spreman sam za raspravu, forum bi tome trebao i služiti- naravno da bi to bilo ljepše da su ptice ispred nas ali...

    E da i što neko kaže lako je kad imaš para...e pa nije, (istina da je malkice lakše :-) ali znam puno njih koji imaju para ali nemaju kvalitetu i obratno...što se tiče opreme - ona je tu samo da zadovolji našu taštinu i da nam pojednostavi manipulaciju i to da nam ptičarnik bude šminka, inače kvalitetne ptice se dobivaju i u starim i lošim kavezima.

    još sam nešto htio dodati ali sam sad zaboravio... sjetit ću se već :-)
    9a2y
    9a2y


    Broj postova : 18
    Age : 73
    Location : otok Hvar
    Registration date : 30.01.2009

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by 9a2y uto 1 pro - 20:35

    Eto ti ga na
    Ova južina čini svoje.Ka šta san reka ,ja sam radiamater,i pobiga san sa radioamaterskog Foruma,baš zbog sličnih stvari, koje se i ovdje događaju.Jednom davno mi je rekao sin,malo dijete ,jednog vrsnog radiamatera,9A6A,bio je i Predsjednik HRS-a,rekao mi je:"Znate što barba Milane,mi nismo ljudi,mi smo radioamateri".Imam osjećaj da se to može reći i ovdje.Imam osjećaj da mnogi uzgajaju ptice na Forumu,ali ne i doma.
    73 de Milan Miličić Hvar Stambena 5
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by ticar uto 1 pro - 20:41

    9a2y je napisao/la:Eto ti ga na
    Ova južina čini svoje.Ka šta san reka ,ja sam radiamater,i pobiga san sa radioamaterskog Foruma,baš zbog sličnih stvari, koje se i ovdje događaju.Jednom davno mi je rekao sin,malo dijete ,jednog vrsnog radiamatera,9A6A,bio je i Predsjednik HRS-a,rekao mi je:"Znate što barba Milane,mi nismo ljudi,mi smo radioamateri".Imam osjećaj da se to može reći i ovdje.Imam osjećaj da mnogi uzgajaju ptice na Forumu,ali ne i doma.
    73 de Milan Miličić Hvar Stambena 5

    to sam i ja 100 put reka,puno njih uzgaja tice samo na forumu.

    Perica Luka MB-018-126 Zadar
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by many sri 2 pro - 12:00

    I ja sam tu zbog druženja i ljubavi prema pticama ali bilo bi predivno da nismo kao pčelari koje ne možeš dva staviti u sobu a da sene posvade čija pčela daje slađi med.Tko zna vele kakav gazda takav pas a ovdje je kakva ptica takvi uzgajivači,poznato je da su pjevice temperamentne ali i druželjubive barem zimi,a sad je zima zato skupimo se stvorimo jato i podjelimo znanje i nemojmo se svađati Sad
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by Branimir sri 2 pro - 14:03

    Puno je toga rečeno ali sada treba biti pametan ohladiti glave i nastaviti sa ovim forumom, jer u protivnom če propasti kao puno njih do sada! A to baš ne bi bilo lijepo kad smo se uspijeli okupiti u ovolikom broju!
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by xyz sri 2 pro - 14:06

    Budite ljudi bez brige, bilo je nekakvih nesuglasica a sada je sve u redu.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by Dean sri 2 pro - 14:38

    malo je off topic ali po meni je najnormalnije da se ljudi ne slažu u svemu i svačemu, pa to i je bit rasprave, i ne vidim razloga da bi forum kao takav zbog toga bio ugrožen, naravno da nekakva granica dobrog ukusa mora postojati, sve dok si ne spominjemo rodbinu u raspravama, to je u duhu bontona i može proć Very Happy Very Happy
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by many sri 2 pro - 15:39

    mislim da bi trebalo biti pravilo da se ne PODCJENJUJE,OMALOVAŽAVA,USPOREĐUJE I KRITIZIRA NA NEPRIMJERAN I POVREĐUJUČ I UVRIJEDLJIV NAČIN,NEPOŠTOVANJE SUGOVORNIKA BILO ZBOG GODINA ILI ZNANJA,itd prijedlog da se toga držimo i najbolje ako je tema češljugar i pijev da ne skrečemo na pršuti pečeno pile sa krumpirima,gazda slažeš se samnom,ja sam ponekad bio oštriji ali to je zato što sam isfrustriran i nisam zadovoljan svojim načinom života,problemi su uzrok.Oprostite i izvinjavam se svima kojima sam nešto krivo rekao,sorry! Neutral
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by sgobin sri 2 pro - 19:06

    Mislim da je na ovom forumu prisutno dosta vrhunskih poznavatelja uzgoja ptica i da je zato prava šteta gubiti vrijeme na nekakva prepucavanja.
    Bit svega je ako nešto ne znaš da pitaš, a ovdje si u mogućnosti dobiti vrlo kvalitetne odgovore od vrhunskih uzgajivaća kao i sudaca a isto tako ono što znaš da preneseš drugima.
    kad se spominju nekakva "uvlačenja" ili sl. treba biti realan i čestitati svim onima koji su dugi niz godina u samom vrhu uzgoja ptica a mislim da se dobro zna tko je na kojem mjestu na toj ljestvici.
    Svi oni koji lijeće nekakve svoje komplekse preko uzgoja ptica brzo se razotkriju ,u ovome hobiju vrijedi samo ljubav.
    Zato pravi uzgajivaći samo navalite sa što više tema bounce
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by Branimir čet 3 pro - 15:39

    Dobro ako su sad nesuglasice riješene, prijeđimo preko toga i idemo dalje sa normalnim radom!
    avatar
    Gost
    Gost


    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by Gost pet 4 pro - 1:06

    bocka je napisao/la:Pozdravljam sve članove koje učestvuju u ovu temu.
    Odmah na početku kada je Malinois postavio one prelepe slike bio sam presrečan jer to je ono pravo što se treba videti i doživeti.
    Međutim u zadnje vreme sjebaliste sve šta je lepo i prešli ste u prepucavanja i tema gubi od značaja.
    Dajte ljudi da nesebično prenosimo znanje na forumima jer pored ostalog i to nas zbližava, nemojte biti previše sujetni i tražiti dlaku u jajetu.
    Administratori i moderatori imaju prava na svoj način da vode ovaj forum kako su ga zamislili.
    Evo ja bi nešto predložio ujednoi zamolio i apelirao do njih da se svaki nessporazum, neslaganje pa čak i zajebavanje prenese u nekoj novoj temi " DUELI, RASPRAVE I NESPORAZUMI"
    Ovo predlažem kako ne bi dolazilo do izlaska iz teme jer prava je šteta nevideti one predivne fotografije ili kad tema promeni pravac pa onda ostali šlanovi koje žele postaviti druge fotografije odustaju jer tema je otišla u drugom pravcu.
    Oprostite mi ako sam upotrebio neku ružnu reč ali i te reči kada se upotrebe na pravo mesto imaju i pravi značaj.
    Imajuči u vidu da previše cenim ovaj forum zloupotrebio sam ovaj prostor kako bi dao jedan mali savet koji bi koristio svima nama.
    Pozdrav od Bocka lol!

    Bravo Bocka majstore, legenda si cheers
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by many pon 21 pro - 11:37

    E bocka stvarno nemam riječi eto!
    dzemal_sa
    dzemal_sa


    Broj postova : 204
    Age : 45
    Location : Sarajevo, Bosna i Hercegovina
    Registration date : 17.12.2009

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by dzemal_sa sri 6 sij - 17:32

    Ima li ko iz Bosne da se dogovorimo da idemo u jednu posjetu ovoj farmi ukoliko covjek bude imao vremena da nas primi, a sve to za nekih mjesec i pol ili dva...
    avatar
    Gost
    Gost


    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by Gost ned 7 vel - 22:36

    ovo ko nije vidia uzivo puno je propustia branko je moj susid od kvalitete do higijene bia sam puno puta ovde
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by krstokljun sri 5 svi - 23:36

    Nebi bilo korektno a da ne kazem da sam svratio i kod Branka Krstulovica.
    Imao sam par sati slobodnog vremena i iskoristio sam ga u lijepom razgovoru, i razgledanju mladih ptica, mislim da bi bilo smijesno ako bih pokusao nesto reci o kvalitetu vidjenih ptica.
    To se vjerovatno ne moze vidjeti prije Italije. Brane pozdrav i tebi.
    avatar
    SlavcoMk


    Broj postova : 61
    Age : 49
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.03.2010

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by SlavcoMk ned 30 svi - 18:56

    Sekoja cest...
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by krstokljun sri 2 lip - 0:09

    SlavcoMk je napisao/la:Sekoja cest...

    Treba poci, vidjeti i kupiti te ptice, te su prave. Slavco u novembru pali kola i pravo za Split.
    avatar
    SlavcoMk


    Broj postova : 61
    Age : 49
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.03.2010

    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by SlavcoMk pet 18 lip - 0:09

    Pa ja sam vec kapario neke ptice.Moj prijatelj svake godine ide kod Gospodina Krstulovica pa nadam se imacu srece da dobijem neke ptice .Ali najbolje je ako se sve ovo vidi i dozivi,ja imam jedan video zapis koji mi je dao moj prijatelj pa to je cudo, nemam reci kakve su ptice,vrhunske...

    Sponsored content


    FARMA PTICA SPLIT - Page 2 Empty Re: FARMA PTICA SPLIT

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 12:15.