Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+2
ikayke
xyz
6 posters

    kupujem kanarinca - split

    avatar
    Gost
    Gost


    kupujem kanarinca - split Empty kupujem kanarinca - split

    Postaj by Gost pet 22 sij - 0:18

    kupila bih kanarinca od uzgajivaca u splitu...zanima me dal mi netko ima koga za preporuciti i na sto bih trebala obratiti pozornost...
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by xyz pet 22 sij - 22:02

    Ako ne nađeš ni jednog od uzgajivača, vidija sam nedavno nešto neloših dole u Butiga o Beštij kraj Splitovog igrališta..

    šta ćeš gledat?

    Dođi najbolje po danu ili rano popodne. Gledaj da na nogici ima prsten od 2009., boja je ljubičasta. Stoj sa strane i isključi sve prodavačice, i najmanje 10 minuta gledaj u tiće..

    kad čuješ nekoga da pjeva, zapamti ga dobro, jer kad ga bude ona hvatala rukom, pomješat će se s drugim tićima.

    Moraš gledat stav tića, da je uspravan, pomalo prijeteći, i da mu dobro vibrira perje na vratu, ispod kljuna dok pjeva.

    Neke napuhane i pospane, to nemoj niti gledat, to ne valja ništa.

    Sritno.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by ikayke pet 22 sij - 22:03

    1 i osnovno... kojeg kanarinca...lipokrom ili melanin....
    za pjesmu ili za uzgoj
    A za naci u ST uzgajivaca nece biti tesko ima ih i na forumu dosta...

    I da... najprije okrenuti sve uzgajivace... pa tek onda dolazi mogucnost kupovine u butigi
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by malinois pet 22 sij - 22:18

    drazenxp je napisao/la:Ako ne nađeš ni jednog od uzgajivača, vidija sam nedavno nešto neloših dole u Butiga o Beštij kraj Splitovog igrališta..

    šta ćeš gledat?

    Dođi najbolje po danu ili rano popodne. Gledaj da na nogici ima prsten od 2009., boja je ljubičasta. Stoj sa strane i isključi sve prodavačice, i najmanje 10 minuta gledaj u tiće..

    kad čuješ nekoga da pjeva, zapamti ga dobro, jer kad ga bude ona hvatala rukom, pomješat će se s drugim tićima.

    Moraš gledat stav tića, da je uspravan, pomalo prijeteći, i da mu dobro vibrira perje na vratu, ispod kljuna dok pjeva.

    Neke napuhane i pospane, to nemoj niti gledat, to ne valja ništa.

    Sritno.

    Very Happy Zanimljiv nacin za odabrat ticu Very Happy
    Slozio bih se sa Ikom ,pticu je bolje kupit kod uzgaivaca nego u butigi.Nemam nista protiv specijaliziranih zoo marketa ALI.....
    avatar
    Gost
    Gost


    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by Gost pet 22 sij - 23:04

    hvala vam na odgovorima, drazenxp bas sam jucer bila u butigi o b. i buljila u kanarine, jedan se izdvojio i onako, malo pjevusio iako je vec bila vecer...a da budem iskrena uopce nisam isla zatim dal nosi prsten
    scratch
    dobro kazes, otic cu jos koji put i gledat.
    inace, meni ne treba kanarin za uzgoj nego samo za moj osobni gust...vec imam jednog al taj je pjevac jedino kad ja pjevam il upalim radio Sad ili kad cuje grdelina kojeg drzim na teraci...imala sam jednom pjevaca, pravog, cuo ga je cijeli kvart al se jedan dan samo skljokao...e pa sad bi jos jednog takvog...
    al u pravu ste, pogledat cu najprije kod uzgajivaca...
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by xyz pet 22 sij - 23:22

    Nisam spominjao lipokrom, melanin, ni kanarince pjesme.. vidi se odmah po stilu upita da se traži kućni ljubimac.. Wink
    dragec
    dragec


    Broj postova : 110
    Age : 61
    Location : Zagreb
    Registration date : 10.04.2009

    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by dragec pet 22 sij - 23:40

    Ako želiš da se čuje van kvarta dok pjeva, nazovi gosp. Reljića, on uzgaja timbrado kanarince koji su veoma temperamentni i glasni.
    avatar
    Gost
    Gost


    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by Gost pet 22 sij - 23:47

    hm, hm...reljic,jel?
    da, nisam profi a jos i zensko Smile valjda me zato lako zeznut...
    stvarno bih htjela pjevaca...nebitno vrsta, boja...
    dragec
    dragec


    Broj postova : 110
    Age : 61
    Location : Zagreb
    Registration date : 10.04.2009

    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by dragec sub 23 sij - 0:11

    Samo ga nazovi, ne možeš pogriješiti.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by seadriver sub 23 sij - 0:13

    nanac je napisao/la:hm, hm...reljic,jel?
    da, nisam profi a jos i zensko Smile valjda me zato lako zeznut...
    stvarno bih htjela pjevaca...nebitno vrsta, boja...

    Malo u nezgodno vrijeme trazis kanarinca. Vrijeme za nabavu je pocetak 10 mjeseca, naime tad i pocinju ornitoloske izlozbe, pravo mjesto za odabir onakvog kanarinca kakvog ti zelis. Sad su neki uzgajivaci vec krenuli sa parenjem a ostalima su poslozeni u parove, tako da je izbor dosta suzen. Kao i kod ostalih zivotinja moras znati kad i kako nabaviti pticu. Istina radi se samo o jednoj ptici ali kupovinom odmah mozda vrlo lako nabavis skart. Kupovinu u zoo shopovima ti ne bi preporucio. Jos nesto, samo da si bila tu prije 2 do 3 mjeseca siguran sam da bi ti mnogi uzgajivaci sa foruma vrlo rado i poklonili kanarinca. Medjutim kao sta vidis nitko se ne nudi, ne zbog toga sta to ne bi htjeli nego jednostavno trazis u krivo vrijeme. Pozdrav!
    avatar
    Gost
    Gost


    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by Gost sub 23 sij - 0:25

    seadriver, svaka informacija, pa i ona koja ne godi mom uhu, mi je korisna...
    zato sam se i obratila ovdje jer znam da cu dobiti pravi odgovor bas od osoba koje su profici...znam da mi u zoo hobiju mogu podvalit...
    pa i nije mi nuzno da sad trcim ga kupiti, mogu pricekati jesen a do tad slusati ovog svog zucu koji vise razgovara samnom nego sto pjeva bounce eto, bar mi grdelin pjeva kao navijen Smile
    jos jednom hvala svima!
    dragec
    dragec


    Broj postova : 110
    Age : 61
    Location : Zagreb
    Registration date : 10.04.2009

    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by dragec sub 23 sij - 0:33

    Mislim da još uvijek ima onih koji imaju višak. Da si bliže ja bi ti poklonio timbrado kanarinca ili ako imaš nekog u Zagrebu da ide u Split neka navrati i nosi.
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by mutacija sub 23 sij - 1:26

    Svi uzgajivaci imaju averziju od pet shopova.Ja takav stav donekle razumim jer u pet shopu se može svega vidit,ali nevolim generalizirat da su u svim ducanima skartovi koje se zeli "uvalit".Inace ja radim u jednom u kojem kanarince nabavljamo kod jednog vrhunskog uzgajivaca sa rezultatima koji cjeli svoj godišnji višak proda nama.Ja sam jedne god.prijatelju izabrao mužjaka čiji je mladi na prvenstvu Dalmacije bio prvi.Ako ce mo kod uvaljivanja škarta, ima nekih "ticara"koji jedva cekaju da im naleti netko ko se baš i ne razumije pa da mu proda nekog "didu"za mladog mužjaka ili "babu" za "didu".
    P.S.Nanac vidim da stvarno voliš ptice.Ja se rastopim kad se neka žena toliko trudi da nabavi pticu.Imam za tebe jednog crvenog mozaik izabela nosioca satinea,tebi to sigurno ništa ne znaci.Ptica je sad vec prošlogodišnja 09 .Mužjak je trebao bi ti pjevati.Laicki boje ti je nesto bijela kava s crvenom maskom,ramenima,trticom i prsima.Ako ti odgovara rado cu ti ga poklonit.
    avatar
    Gost
    Gost


    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by Gost sub 23 sij - 19:53

    hvala jos jednom svima...stvarno svaki savjet volim poslusati.
    evo upravo sam dobila, kako mutacija kaze, "crvenog mozaik izabela nosioca satinea"...prekrasan je, lagano tek cvrkuce ali tek cemo se upoznati cheers

    evo ste me cak i zainteresirali da malo cituckam o vrstama kanarinaca...
    pozz Wink
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by seadriver sub 23 sij - 23:48

    Svaka cast mutacija, za tebe ne mogu reci nista lose kad je u pitanju prodaja ptica i da moram kupiti kanarinca u zoo shopu izabrao bi taj ( necemo reklamirati).
    U svakom slucaju lijepa gesta prema nekome ko trazi jednog kanarinca kao kucnog ljubimca. Siguran sam da ce ubrzo poceti pjevati i da ce imati svu potrebnu skrb.
    avatar
    Gost
    Gost


    kupujem kanarinca - split Empty hajjj

    Postaj by Gost sub 23 sij - 23:58

    mutacija je napisao/la:Svi uzgajivaci imaju averziju od pet shopova.Ja takav stav donekle razumim jer u pet shopu se može svega vidit,ali nevolim generalizirat da su u svim ducanima skartovi koje se zeli "uvalit".Inace ja radim u jednom u kojem kanarince nabavljamo kod jednog vrhunskog uzgajivaca sa rezultatima koji cjeli svoj godišnji višak proda nama.Ja sam jedne god.prijatelju izabrao mužjaka čiji je mladi na prvenstvu Dalmacije bio prvi.Ako ce mo kod uvaljivanja škarta, ima nekih "ticara"koji jedva cekaju da im naleti netko ko se baš i ne razumije pa da mu proda nekog "didu"za mladog mužjaka ili "babu" za "didu".
    P.S.Nanac vidim da stvarno voliš ptice.Ja se rastopim kad se neka žena toliko trudi da nabavi pticu.Imam za tebe jednog crvenog mozaik izabela nosioca satinea,tebi to sigurno ništa ne znaci.Ptica je sad vec prošlogodišnja 09 .Mužjak je trebao bi ti pjevati.Laicki boje ti je nesto bijela kava s crvenom maskom,ramenima,trticom i prsima.Ako ti odgovara rado cu ti ga poklonit.


    stvarno ljepa gesta od vas gosp.mutacija ako vam bude nekad trebala ptica za pjev eto i ja ću vama poklonit jednu.....


    poz...

    Sponsored content


    kupujem kanarinca - split Empty Re: kupujem kanarinca - split

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 9:38.