Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac uto 13 pro - 15:39

    ma danas je problem sto stari pticari vecina njih.. traze nesto sto nepostoji vise.i onda pricaju uhvaceni pjevaci nakvi.. kakvi bola pjevaci to vise ne postojii .kosto je meni jednom MECA reko kakvi bola matej pjevaci to nepostoji to oni bolesnici pricaju.. tu je malo upravu.. to stoje postojalo pirje toga vise nema..i nema vise ni starinski zavijannja a ne pjesme starinske ..al je problem sto tvrdoglavi pticari isad misle da postoje ti ZVATICKI PJEVACi u prirodi al valjda ce jednog dana shvatit da toga nema.. zadovoljti se treba sa onim sto ima trenutno a ne trazit nesto nemoguce.. POZZ
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac uto 13 pro - 15:46

    poz cukliju, ako budes dolazio kod robine u cim najavi se preko foruma pa ako imo vremena svrati do mene da vidis ptice POZZZ
    avatar
    picolet


    Broj postova : 31
    Age : 54
    Location : Skopje Makedonija
    Registration date : 21.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by picolet uto 13 pro - 22:20

    Poznati biolozi Antun Cvitanić i Rudolf Tolić u jurnalima ornitologije Larus su publikovali exsperiment koji su radili u 1988 sa 50 ptica koji bas govori o prihvatanju pjeva.Zakljucili su sledece:

    http://katalog.hazu.hr/WebCGI.exe?Tip=traziJ&srchfield=7&searchdata=700%3A012040%20or%20701%3A012040%20or%20702%3A012040%20or%20600%3A012040&Exact=NotE&SelBase=1&NaslovSF=Cvitani%E6,%20Antun


    Experimental acceptance of a recorded song by young Goldfinches (Carduelis carduelis L.). [Pokusi prihvatanja napjeva s magnetofonske vrpce u juvenilnih cesljugara (Carduelis carduelis L.).] A. Cvitanic and R. Tolic. 1988. Larus 40:129-136. (Croato-Serbian, English summary and figure captionsO--The authors exposed 50 juvenile Goldfinches to a recorded rare song of the Goldfinch for six hours daily for seven months. The song was ultimately accepted by eight of the birds and partially accepted by 34 others. The authors conclude that the character of a Goldfinch's song depends on heredity and an individual tendency to imitate songs to which the bird is exposed.
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju uto 13 pro - 23:36

    poš gramofon što se tiče žvatićkog¸hutovačkog¸rakitskog taj pijev je nestao ali te uvjeravam ima pijeva u prirodi boli glava samo prijatelju treba tražit i nać. Što se tiče učenja tića nijedan neće naučiti 100% ali tić sa dobrom genetikom može naučit da budeš pre zadovoljan.Ponavljam najveći problem je što svi hoće odma vrhunske ptice.
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju uto 13 pro - 23:59

    gramofon zaboravio sam reći dugo sam lutao i slušao razno razne priče sve dok nisam počeo sa ¸KRALJEM CANOM 'uzgajati štigliće i dok mi nije objasnio sve živo o pijevovima i štiglićima¸što je rijetkost doživit od stari ptičara¸ne želim nikoga vrijeđati pričam samo o svom prijatelju.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon sri 14 pro - 10:31

    cukliju je napisao/la:gramofon zaboravio sam reći dugo sam lutao i slušao razno razne priče sve dok nisam počeo sa ¸KRALJEM CANOM 'uzgajati štigliće i dok mi nije objasnio sve živo o pijevovima i štiglićima¸što je rijetkost doživit od stari ptičara¸ne želim nikoga vrijeđati pričam samo o svom prijatelju.


    Cukliju,
    uglavnom se slažem sa svime što si rekao u prethodna dva posta. O istim stvarima govorimo. Izuzetno je teško naučit štiglića kad ga učiš samo sa CD-a. Nijedan neće naučit sve. Tići s boljom genetikom će dati bolje rezultate, ali moje učenje s CD-a nije dalo nikakve rezultate, a slabo vidim da je to i drugima uspjelo. Učenje iz kljuna daje najbolje rezultate, mada ni tu uspjeh nije zagarantiran. Međutim, odavno već nemam pticu uz koju bih mogao staviti tiće da uče. Ti imaš sreću da imaš Canu. Čovjeka ne poznajem osobno, ali zna se da je on jedan od utemeljitelja Žvatićke tradicije pjeva koju svi mi nešto gonjamo.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon sri 14 pro - 10:52


    Experimental acceptance of a recorded song by young Goldfinches (Carduelis carduelis L.). [Pokusi prihvatanja napjeva s magnetofonske vrpce u juvenilnih cesljugara (Carduelis carduelis L.).] A. Cvitanic and R. Tolic. 1988. Larus 40:129-136. (Croato-Serbian, English summary and figure captionsO--The authors exposed 50 juvenile Goldfinches to a recorded rare song of the Goldfinch for six hours daily for seven months. The song was ultimately accepted by eight of the birds and partially accepted by 34 others. The authors conclude that the character of a Goldfinch's song depends on heredity and an individual tendency to imitate songs to which the bird is exposed.[/quote]

    Kad pokušam otvoriti tu stranicu dobijem: Traženo po / Searched by: Cvitanić, Antun
    Timeout CGI Put 1 (120)
    Pokušajte ponovno malo kasnije

    A baš bih volio pročitat...

    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju sri 14 pro - 17:37

    poš gramofon pomoću ti sve što je u mojoj moći i objasniti .Ja sam se i učlanio zbog ovaki stvari osjetio sam na svojoj koži sve.
    franjo
    franjo


    Broj postova : 58
    Location : Mostar
    Registration date : 09.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by franjo sri 14 pro - 18:51

    Gospodine Gramofon upravu si,teško je upotpunosti naučiti mlade štigliće.Daliste ikada upotpunosti čuli ž.štiglića stvarno je teško da sadašnji mladi nauče pa bar 50 posto.Što vas interesuje o ovome pjevu pokušaću pomoći,koliko mogu.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel sri 14 pro - 20:42

    gramofon je napisao/la:
    Experimental acceptance of a recorded song by young Goldfinches (Carduelis carduelis L.). [Pokusi prihvatanja napjeva s magnetofonske vrpce u juvenilnih cesljugara (Carduelis carduelis L.).] A. Cvitanic and R. Tolic. 1988. Larus 40:129-136. (Croato-Serbian, English summary and figure captionsO--The authors exposed 50 juvenile Goldfinches to a recorded rare song of the Goldfinch for six hours daily for seven months. The song was ultimately accepted by eight of the birds and partially accepted by 34 others. The authors conclude that the character of a Goldfinch's song depends on heredity and an individual tendency to imitate songs to which the bird is exposed.

    Kad pokušam otvoriti tu stranicu dobijem: Traženo po / Searched by: Cvitanić, Antun
    Timeout CGI Put 1 (120)
    Pokušajte ponovno malo kasnije

    A baš bih volio pročitat...

    [/quote]

    Ovaj članak je objavljen u batudi na samom početku njenog izlaženja. Ne sjećam se sad točno ali samo nekoliko nih je u originalu naučilo jedan zadatu turu, nekoliko drugih isto tako samo različitim redoljedom a dosta njih nije ništa naučilo. To pokazuje da može ptica učiti sa kasete ili CD-a samo treba imati kvalitet.
    franjo
    franjo


    Broj postova : 58
    Location : Mostar
    Registration date : 09.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by franjo sri 14 pro - 21:38

    Živio sam u Splitu njihovi poznati ptičari su umrli Ante Bosa,Frane Tenčić i da dalje ne nabrajam imalisu svoj pijev.Batudu i zijadu prevedenu na naš pijev (dugi pirlut i blicjer).Kad su čuli moje štgliće koje sam prenio iz Mostara 1974 god.počeli su dolaziti i družiti se .Razmijenjivali iskustva što se tiče pijeva oni nevole cvrrrr to zovu strila volili su svoj pijev.Najbolji su tada bili iz mjesa Konjsko više Splita.Pijevali su dugu batudu(pirlut) pasu tada napravili novine i počeli izdavati pod tim nazivom.Mnogo je lakše naučiti mladg samo jednu pijesmu nego više tura,stim ide takođe genetika.
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by DjordjeVet sri 14 pro - 21:51

    clanak o ucenju pjeva grdelina, sa poznatim ocakom iz Grgurica, objavljen u Batudi mozete skinuti s ovog linka

    http://www.4shared.com/document/YTyFLvCk/uticaj_ucenja_na_pjev_grdelina.html

    ako neko ima bilo koji od ovih tekstova sa ovog linka

    http://katalog.hazu.hr/WebCGI.exe?Tip=traziJ&srchfield=7&searchdata=700%3A012040%20or%20701%3A012040%20or%20702%3A012040%20or%20600%3A012040&Exact=NotE&SelBase=1&NaslovSF=Cvitani%E6,%20Antun

    bio bih vrrrrlo zahvalan da okaci da mozemo procitati



    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon čet 15 pro - 0:02

    franjo je napisao/la:Gospodine Gramofon upravu si,teško je upotpunosti naučiti mlade štigliće.Daliste ikada upotpunosti čuli ž.štiglića stvarno je teško da sadašnji mladi nauče pa bar 50 posto.Što vas interesuje o ovome pjevu pokušaću pomoći,koliko mogu.

    Moram priznati da se nisam baš naslušao žvatićkih pjevača uživo.
    Najbolji štiglić kojeg sam u životu uživo čuo bio je štiglić od pokojnog Šimuna Zovke još tamo krajem sedamdesetih
    godina. Šimun mi je tada poklonio jednog od mješanaca koje je on učio. Vjerovatno Šimun nije bio posve zadovoljan tim mješancem, ali za mene, tada dječaka od dvanaest godina, to je bila ptica iz snova. Uz toga mješanca imao sam dva tića koji su doslovno prekopirali njegovu pjesmu. Kad mi je jedan od tih štiglića nakon par godina pobjegao, danima je pjevao u topolama kraj Radobolje i ljudi su iz grada dolazili u Vrelo da ga love. Kad danas pomislim šta je sve pjevao,
    bojim se da nikad kasnije nisam imao tako dobrog štiglića.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon čet 15 pro - 0:12

    cukliju je napisao/la:poš gramofon pomoću ti sve što je u mojoj moći i objasniti .Ja sam se i učlanio zbog ovaki stvari osjetio sam na svojoj koži sve.

    Cukliju, ugodno sam iznenađen i zahvaljujem na ponudi! Već i to što ste se ti i Cana pojavili na forumu puno znači ljudima koji bi htjeli više naučiti o žvatićkom pjevu. Moram priznati da sam što se tiče tog pjeva ipak amater, više znam iz priča drugih nego iz vlastitog iskustva. Ovo je prilika da neke stvari doznam iz prve ruke.
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju čet 15 pro - 1:22

    poš gramofon što se tiče žvatićkog pijeva ja ga ne gonjam u bukvalnom smislu ja uzgajam naravno uz ÇANU svoj pijev uhvaćen u prirodi¸ učim i tiće ali najviše zbog moguće dopune pijeva.što znači da sam počeo sa glavne odskoćne daske a to je imat svoj pijev i tragat za još pijevova i radit selekcju a uz to učit tiće i nadat se da mogu proć.
    franjo
    franjo


    Broj postova : 58
    Location : Mostar
    Registration date : 09.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by franjo čet 15 pro - 14:44

    Gramofon ako želiš čuti mladog kanarinca kako pijeva žovatičke pijesme dođi kad možeš.Tog štiglića štosi slušao u pokojnog Šimuna Zovke upitaj ;Đaje ;i ostali ptičara iz Ilića i Cima to je odmene.Sve je imao pijesme (falila je samo jedna).Pijevao je sklabi,sklabi,cvrrrr đav,đav,đav.Orginal pijesma je sklabi,sklabi,sklabi vis cvrrrr đav,đav,đav ićikr.
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost čet 15 pro - 16:23

    DjordjeVet je napisao/la:clanak o ucenju pjeva grdelina, sa poznatim ocakom iz Grgurica, objavljen u Batudi mozete skinuti s ovog linka

    http://www.4shared.com/document/YTyFLvCk/uticaj_ucenja_na_pjev_grdelina.html

    ako neko ima bilo koji od ovih tekstova sa ovog linka

    http://katalog.hazu.hr/WebCGI.exe?Tip=traziJ&srchfield=7&searchdata=700%3A012040%20or%20701%3A012040%20or%20702%3A012040%20or%20600%3A012040&Exact=NotE&SelBase=1&NaslovSF=Cvitani%E6,%20Antun

    bio bih vrrrrlo zahvalan da okaci da mozemo procitati




    Svaka čast ovome barbi šta je pisa ovaj članak u batudi, ali transkripcija grgurića je totalno kriva lol!
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon čet 15 pro - 20:44

    franjo je napisao/la:Gramofon ako želiš čuti mladog kanarinca kako pijeva žovatičke pijesme dođi kad možeš.Tog štiglića štosi slušao u pokojnog Šimuna Zovke upitaj ;Đaje ;i ostali ptičara iz Ilića i Cima to je odmene.Sve je imao pijesme (falila je samo jedna).Pijevao je sklabi,sklabi,cvrrrr đav,đav,đav.Orginal pijesma je sklabi,sklabi,sklabi vis cvrrrr đav,đav,đav ićikr.

    Kako misliš kanarinca koji pjeva žvatićke pjesme?! Valjda si mislio mješanca, zar može kanarinac to pjevat?
    franjo
    franjo


    Broj postova : 58
    Location : Mostar
    Registration date : 09.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by franjo pet 16 pro - 15:10

    Mješance ne učim skloni su probijanju.Ovo je kanarinac žuti(od ženke malino i klasičnog kanarinca).Čućete kadga snimim sa kamerom.Sin mije pripremio djelimični snimak ali nedaju još da pustim,kažu da sačekam.Novim članovima nedopuštaju odma.
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni mostar pet 16 pro - 21:20

    pozdrav,dragi moji mostarci nije me bilo na forumu jer mi je sin nešto poremetio na kompu.vidim da je na ovoj temi dosta živo pozdrav cani ,gramofonu,vrabcu i ostalim štiglićarima.
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac pet 16 pro - 22:27

    POZ toni
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vlado pet 16 pro - 23:44

    Pozdrav Tony, pitala je ona konobarica tvoj broj mob. pa sad??? Basketball Basketball Basketball
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by zoranV sub 17 pro - 0:08

    Polako Vlado,možda mu punica čita forum Smile
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon sub 17 pro - 0:35

    toni mostar je napisao/la:pozdrav,dragi moji mostarci nije me bilo na forumu jer mi je sin nešto poremetio na kompu.vidim da je na ovoj temi dosta živo pozdrav cani ,gramofonu,vrabcu i ostalim štiglićarima.

    Falim te Bože, nek si se i ti javio!!! Na svašta smo pomišljali, a neki su već imali pouzdane informacije da si u zatvoru, he he... Ovamo je kulturno zabavni život zamro otkad si otišo, jebi ga. Večeras sam bio kod Cice, sve pusto, dosada živa...
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju sub 17 pro - 0:55

    poš gramofon kakva je situacija

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 29 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 10 svi - 7:51.