Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac pon 12 pro - 17:26

    ti samo o cani pricas bola . ima jos najmanje 5 ticara u mostaru koji su u njegovom rangu ili i veci zato kralju.. ja mislim o tebi iskreno da si ti neki canin i da vjeratno te i on poslo na forum da ga hvalisas i tako..a stose tice ostalih pticara.. tu je mlađo i on je iimo pjevaca i on ima tu kasetu.tu je isma. pa kajann.za kajana je se pricalo da je covjek imo najvise zvaticki pjevaca.. i onda ima hamic koji je otiso u ameriku, i on je bio najbolji mostarski pricat u tim vremenima.. znaci glupo je pricat o cani.. CANA JE IMO PJEVAC , al samo IMO ako ima sad pticu dobru onda nek je snimi i postavi na forum.a ne da se ovde rasrpavljamo i opet spominjemo canu kao nekog boga..ako je imo pjevaca neznaci da ga sad ima..a iskreno ja sam o cani cuo .al znaic cuo da je bio veliki prevaratn pa sad neznam jel istina POZ CUKLIJU
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac pon 12 pro - 17:38

    al opet da kazem CUKLIJU nemoj se uvrijedit ja sma samo reko svoje misljenje Very Happy
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju pon 12 pro - 17:56

    dragi moj vrabac kao prvo odgovorio sam MAESTRU a kao drugo nikoga ja ne hvalim nego govorim o činjenicama.A kao treće ima u mostaru vrhunski ptičara znam ja to¸a kao četvrto ja čitam ovaj forum par godina i učlanio sam se da mogu nešto i ja kao ptičar amater da kažem a da nemoram biti napadnut kao što me ti napade.pročitaj dobro šta piše pa onda donosi zaključke. I kao peto ja I ¸KRALJ CANA'zajedno držimo štigliće.pozdrav
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac pon 12 pro - 18:02

    ma ja sam iznejo svoje misljenje o cani on je u ono vrijeme bio veliko im sttose tice tih stiglica al uz njega je bilo makar jos jedno 5-6 pticara stosu bili isto tako velika imene.a sad ako ti kazes da opet ima nekog dobro stiglica valjalo biga snimit ako nije problem da se poslusa svakom bi drago bilo cut POZZ
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju pon 12 pro - 18:15

    dragi vrabac ponavljam ti pročitaj pa donesi zaključak šta sam napisao a što se tiče ostali ptičara koje ti nabraješ ja poštivam ali ja nepričam o njima.vidim da si mlad sada ptice miruju i slabo pjevaju osim ptića koji pijevaju sa svi strana.vidim da si iz cima moja sva obitelj je iz cima kad malo otopli zovnut ću te da dođeš kod mene.
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac pon 12 pro - 18:19

    kako se prezivas mozda i znam tvoju obitelj.poz
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro pon 12 pro - 18:51

    cukliju je napisao/la:dragi maestro ¸KRALJ CANA' je rođen 1945god.kaseta sa koje svi mostarci koji uče ptice žvatićki pijev je¸CANIN'starac kojeg je ¸CANA' davno snimio i poklonio je par kaseta ali su neki presnimavali i prodavali kasete.Sreća pa ¸CANA'nije naivan poklonio je samo jedan dio orginal ima ¸CANA'i još jedan čovjek.Žao mi je što mnoge boli istina ali je tako.

    poz prijtalju
    sve što si reko tačno je to .pošto ti i poneki ste iz mostara i tako da vi bolje i više znate oko te žvatičke pjesme.
    hoču ti kazat da i ja ponešto znam oko te žvatičke pjesme..jer ovde kod nas u skoplju stanuje jedan vaš zemljak ANTONIJO MARKIČ on je kod nas oko50 godina u skoplje.. i on je rodzen 1930god.a on je iz ILjIČA .vi bolje znate gde je to..a najbolje zna o njemu TONI MOSTAR naš forumaš iz mostara


    mislim da je naš prikan FRANJO obečo da če se potruditi da nešto to postavi na forumu

    poz prikaneCUKLIJU
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro pon 12 pro - 18:59

    ZABORAVIH DA JOŠ OVO KAŽEM

    SVE DOSADA ŠTO SAM PITAO I PONEŠTO KOMENTIRAO OKO TE ŽVATIČKE PJESME
    NIJE PROVOKACIJA .SAMO SAM ŽELEO DA NEŠTO ČUJEM I ZNAM OKO TE VAŠE ..ŽVAT..PJESME
    MISLIM DA OVAJ FORUM JE ZA TO AKO SE NEVARAM

    POZDRAV MOSTARCIMA A I ŠIRE cheers
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon pon 12 pro - 20:25


    poz prijtalju
    sve što si reko tačno je to .pošto ti i poneki ste iz mostara i tako da vi bolje i više znate oko te žvatičke pjesme.
    hoču ti kazat da i ja ponešto znam oko te žvatičke pjesme..jer ovde kod nas u skoplju stanuje jedan vaš zemljak ANTONIJO MARKIČ on je kod nas oko50 godina u skoplje.. i on je rodzen 1930god.a on je iz ILjIČA .vi bolje znate gde je to..a najbolje zna o njemu TONI MOSTAR naš forumaš iz mostara


    mislim da je naš prikan FRANJO obečo da če se potruditi da nešto to postavi na forumu

    poz prikaneCUKLIJU[/quote]

    Mala ispravka, Maestro - mjesto se zove Ilići, a ne Iljiči. To je prigradsko naselje Mostara. Antonijevog brata Miljenka poznajem i ja i cijelu mu obitelj.
    franjo
    franjo


    Broj postova : 58
    Location : Mostar
    Registration date : 09.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by franjo pon 12 pro - 20:37

    Bit će snimka za par dana dok mi sin sastavi ne znam ja to na kompjuteru.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon pon 12 pro - 20:39

    cukliju je napisao/la:dragi maestro ¸KRALJ CANA' je rođen 1945god.kaseta sa koje svi mostarci koji uče ptice žvatićki pijev je¸CANIN'starac kojeg je ¸CANA' davno snimio i poklonio je par kaseta ali su neki presnimavali i prodavali kasete.Sreća pa ¸CANA'nije naivan poklonio je samo jedan dio orginal ima ¸CANA'i još jedan čovjek.Žao mi je što mnoge boli istina ali je tako.

    Po Mostaru je godinama kružila kaseta (sada CD) na kojoj su snimljena tri štiglića, od kojih je jedan, pretpostavljam Canin. Kad slušaš te ptice reko bi čovjek da nemaju slabe pjesme, da nemaju ništa loše, ma ni zavijanje jedno da je slabo. Pitaj Canu je li tu bilo malo brisanja loših dijelova. Ja ne mogu vjerovat da postoji štiglić bez cjake, a ova tri tenora na CD-u je nemaju.
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju pon 12 pro - 21:24

    poš gramofon ¸CANA' ti je ovaj FRANJO da znaš.Što se tiče cjake koliko ja znam od ¸CANE' više ih ima nego nema¸samo je razlika kad ima cjaku u nekoj pjesmici ili u kompoziciji to je neprimjetno najgore je kad počinje sa cjakom ili stane na njoj.
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro pon 12 pro - 21:28

    franjo je napisao/la:Bit će snimka za par dana dok mi sin sastavi ne znam ja to na kompjuteru.


    hajde prikane FRANJO..čekamte
    franjo
    franjo


    Broj postova : 58
    Location : Mostar
    Registration date : 09.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by franjo pon 12 pro - 22:09

    Gospodine iz Makedonije obećao sam kad mi sin presnimi sa mojih kaseta da će postaviti. Za ovoga vrapca, trebaš otići kod Pele pa zatražiti snimak moji ptica. Moždate on nauči ko je pošten, a ko prevarant. Od ljubomore nema sreće, nego druženje i razmjena iskustva je napredak u uzgoju ptica i svakog hobija..POZDRAV..


    Zadnja promjena: franjo; pon 12 pro - 22:39; ukupno mijenjano 1 put.
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju pon 12 pro - 22:25

    JAAAAA MOOLIIIM
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon uto 13 pro - 0:11

    cukliju je napisao/la:poš gramofon ¸CANA' ti je ovaj FRANJO da znaš.Što se tiče cjake koliko ja znam od ¸CANE' više ih ima nego nema¸samo je razlika kad ima cjaku u nekoj pjesmici ili u kompoziciji to je neprimjetno najgore je kad počinje sa cjakom ili stane na njoj.

    Tu se slažemo, zato je cjaka u pjesmi u redu, to ne smeta. Ne smeta meni ni kad štiglić ponekad i završi pjesmu sa cja cja, samo nek nije klja klja. Mene samo zanima je li kod snimanja tih starih pjevača bilo nekih brisanja loših dijelova, loših zavijanja ili cjaka? Nije mi baš za povjerovat da nisu imali baš nikakvu grešku...
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac uto 13 pro - 0:54

    ajde svi iscekujemo taj snimak Very Happy pa cemo onda komentirat:D
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac uto 13 pro - 0:58

    gramofon je napisao/la:

    Tu se slažemo, zato je cjaka u pjesmi u redu, to ne smeta. Ne smeta meni ni kad štiglić ponekad i završi pjesmu sa cja cja, samo nek nije klja klja. Mene samo zanima je li kod snimanja tih starih pjevača bilo nekih brisanja loših dijelova, loših zavijanja ili cjaka? Nije mi baš za povjerovat da nisu imali baš nikakvu grešku...
    evo dat cu ja svoje misljenje na to brisanje.. pomeni to nije bilo ureduu stosu radili od 2-3 pjevaca stvorili jedno. i znaci napravili su nesto vanserijsko. od svakog najbolje uzeli i zato nasi TICI sto ih i ucimo malo su sanse da nauce sve.. jer tu su pomjesana 3 stiglica a da je npr snimljem samo jedan stiglic sa dobri turama a i da ima po koju lose vjerojatno nebi bio problem ticu da kopira to al pomeni ce 1 stilic od 1000 naucit ono nasto je sad spavo zvaticki pjev na onaj cd sto ga svaka budala imaa POZ. zato je dobro ima orginale eto kao sto ima cana taj i to bi trebalo postavit da se poslusa jer ja mislim da je to puno drukcije nego ovo sto mi imamo POZZZ
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon uto 13 pro - 9:38

    vrabac je napisao/la: evo dat cu ja svoje misljenje na to brisanje.. pomeni to nije bilo ureduu stosu radili od 2-3 pjevaca stvorili jedno. i znaci napravili su nesto vanserijsko. od svakog najbolje uzeli i zato nasi TICI sto ih i ucimo malo su sanse da nauce sve.. jer tu su pomjesana 3 stiglica a da je npr snimljem samo jedan stiglic sa dobri turama a i da ima po koju lose vjerojatno nebi bio problem ticu da kopira to al pomeni ce 1 stilic od 1000 naucit ono nasto je sad spavo zvaticki pjev na onaj cd sto ga svaka budala imaa POZ. zato je dobro ima orginale eto kao sto ima cana taj i to bi trebalo postavit da se poslusa jer ja mislim da je to puno drukcije nego ovo sto mi imamo POZZZ

    U prvu si rođo. Kad pustiš tiću bez boja onaj CD sa tri pjevača, to je ko da dijete od 10 godina upišeš na fakultet.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon uto 13 pro - 13:26

    Nego, Toni nam se ne javlja... Je li stigao sretno na odredište? Kako je Messi podnio put?
    Je li sve prošlo dobro?
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac uto 13 pro - 13:55

    gramofon je napisao/la:

    U prvu si rođo. Kad pustiš tiću bez boja onaj CD sa tri pjevača, to je ko da dijete od 10 godina upišeš na fakultet.
    dobro si primjer naveo isto definitivno:D
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac uto 13 pro - 13:55

    gramofon je napisao/la:Nego, Toni nam se ne javlja... Je li stigao sretno na odredište? Kako je Messi podnio put?
    Je li sve prošlo dobro?
    nisam u toku.. messi je valjda taj neki toming stiglic..a dje je to trebo stic?
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon uto 13 pro - 15:13

    vrabac je napisao/la: nisam u toku.. messi je valjda taj neki toming stiglic..a dje je to trebo stic?

    Nisi ti u toku, nema veze, čekamo da se Toni javi...
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju uto 13 pro - 15:13

    poštovani ptičari moram vam reći vaš problem a to je previše se zanosite sa kasetama ¸cd¸ITD nije nimalo lako naučit ptiće kao što se misli govorim vam kao prijatelj da me nebi neko pgrešno svatio. LJudi uče godinama pa se razočaraju a najgore je to što se zanemari pijev koji postoji u prirodi i koji se idan danas može naći.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon uto 13 pro - 15:32

    cukliju je napisao/la:poštovani ptičari moram vam reći vaš problem a to je previše se zanosite sa kasetama ¸cd¸ITD nije nimalo lako naučit ptiće kao što se misli govorim vam kao prijatelj da me nebi neko pgrešno svatio. LJudi uče godinama pa se razočaraju a najgore je to što se zanemari pijev koji postoji u prirodi i koji se idan danas može naći.

    Ljudi se razočaraju zato što misle da će od recimo desetak tića u sezoni bar jedan krenut za CD-om, a neće ni jedan. Neće zato što je GOTOVO NEMOGUĆE naučit štiglića pjesmi sa CD-a. Poneki uhvati ponešto, ali niti jedan neće sve. Pritom, uvijek može ubacit nešto loše što nosi u svojoj genetici. U biti to je uzaludan trud.
    Sa mješancima je već druga priča. Mješanac može "skinut" dosta toga što čuje sa
    CD-a. Ako uz takvog mješanca stavimo par tića štiglića, onda je mogućnost da tići nauče pjesmu puno veća. Zaključak: Učenje iz grla jedino može dati dobre rezultate.
    A što se tiče pjeva u prirodi, njega više nema. Staništa su uništena, žvatićki pjev u prirodi više ne postoji.

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 28 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: sub 27 tra - 23:03.