Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro sub 22 lis - 1:24

    Re: Mostarski pjev - Živaticki
    by gramofon Yesterday at 19:02


    a za taj vas blicer ,,,sad sam svatijo da je ono ko sto je jedan moj prijtelj rekao

    nije dino radza nego je rade karan




    Zadnja promjena: skopski maestro; sub 22 lis - 12:15; ukupno mijenjano 1 put.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Miljenko sub 22 lis - 2:30

    Maestro-Skopje,

    Sto ga ti poseres ne moze buldozer to pokupi za tobom!
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni mostar sub 22 lis - 8:28

    nije rade već goran. :mostar ti je prijatelju u hercegovini,a sarajevo,banja luka,zenica,itd,u bosni.sve skupa se zove bih .
    avatar
    angelo


    Broj postova : 72
    Registration date : 30.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by angelo sub 22 lis - 10:19

    euzebio je napisao/la:Nekoliko rečenica o objavljenim videima grdelina. Dugo sam čekao mostarski pjev za koji bi mostarci potvrdili da on to doista jeste. Razlika u tradiciji dalmatinskog (sinjskog, splitskog, itd)ocjenjivanja pjesme grdelina i mostarskog pjevanja je ipak vidljiva, neke stvari kao strile, ono cvrrrrr, u dalmatinskoj tradiciji su pogreške, a mostarci ih vole. Ima još razlika, pogotovo u zijadi ili blicjeru kako kažu mostarci. Ove mostarske zijade su dosta tvrde i greze, kod nas ne prolaze. Ipak, ono što mi se strašno svidjelo je raznolikost pjeva koji se traži u mostaraca. Puno cvrkuta ili pirlita, puno različitih javljanja, zvanja, batude su složene od dosta pjevanja. Meni osobno se svidjelo, iako ptice po našoj tradiciji ne bi prošle. Ali naravno poštivam tradiciju jednog kraja, samo naprijed dečki, volio bi još toga čuti.

    Vinko, onaj mladac što si ga stavio iako nije ona zijada koja se traži, iako malo grebe i greza, ipak je dobra. Čini mi se da se otraga čuje i učitelj. Meni se ptice sviđaju, ono što se čuje je čisto i dobro. A sve komentare o zijadama siguran sam da i ne slušaš, jer dobro znaš koliki je uspjeh doći do zijade koja je završena, makar malo i grebala. Puno uspjeha.

    A čije to komentare da slušam euzebio?
    Onaj tko me poznaje zna da sam ja prema sebi i svojim pticama najkritičnii i najstroži...
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro sub 22 lis - 12:24

    pozdrav andzelo kolibo stara ,,,nema te dugo mozda si se i ti uznemirijo Very Happy

    avatar
    angelo


    Broj postova : 72
    Registration date : 30.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by angelo sub 22 lis - 13:52

    skopski maestro je napisao/la:pozdrav andzelo kolibo stara ,,,nema te dugo mozda si se i ti uznemirijo Very Happy

    Može bit da je i to bio razlog što me nije bilo....a ko će ga znat....
    Nemoj zamjerit..znaš kakvi smo mi tičari...malo ljubomorni na tuđe....ali ja sam makar priznao...a ko prizna pola mu se prašta...makar se nadam da ćeš ti tako napravit....
    Ajde nastavi ti sa svojim tsunamijima,nemoj odustajat ,pusti ove ljubomorne...
    Imam i ja još poneki snimak....ali ne smijem više...mene je tsunami progutao....
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro sub 22 lis - 14:40

    ma i ko nas je mozda mnogo ljubomore nego kod vas,,



    bice i ostalih klipova ,,nesto moje a nesto tudze ,,ma nema veze samo da je dobro za pravi sluh Very Happy

    bice nesto iz nase tradicije koja je malo otisla napred i malo usarsila pjev

    pozdrav brate andzelo
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni mostar sub 22 lis - 19:54

    gramofone,primio sam poruku,uslikaj mi i tomu Very Happy Very Happy Very Happy
    avatar
    Dobric


    Broj postova : 8
    Registration date : 22.10.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Dobric sub 22 lis - 20:50

    Mad Dodjite Mostarci ostala su jos dva stiglica...veliki ljubitelji stiglica Smile
    sta jest,jest puno je 2,nedaj boze bit ce ih iduce godine 5-6... FUJ
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by krepat ma ne molat sub 22 lis - 21:10

    Miljenko je napisao/la:Maestro-Skopje,

    Sto ga ti poseres ne moze buldozer to pokupi za tobom!

    Ha hahahahahahaha,ova ti je dobra.Ne kužim se u pjev gardelina ali čitam vaša mišljenja redovito.Moje je mišljenje da tradiciju treba čuvat pa makar i ne bila prihvatljiva svakome!Kad izgubiš tradiciju izgubio si sebe i sve svoje.Lijep pozdrav!
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni mostar sub 22 lis - 21:36

    daleko sam ja od dobriča,,,, Sleep
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro sub 22 lis - 22:35

    [quote="krepat ma ne molat"]]Maestro-Skopje,


    Ha hahahahahahaha, tradiciju treba čuvat pa makar i ne bila prihvatljiva svakome!Kad izgubiš tradiciju izgubio si sebe i sve svoje.Lijep pozdrav!


    pozdrav i tebi ,,,pa to je to kad neko se ne razume ,,a ima najvise rekomentara o necemu sto nema ama bas veze,

    ti dobro pratis komentare ali dzabe kad ih ne razumes No jedan primer da bolje razumes,,,,,ali bez uvrede,
    ranije su ljudi koristili fenere da bi imali malo svetla,,,a sda ima nesto bolje od fenera ,a toje struja ako nisi znao

    pa ponekom ako nedostaje fener ,nek se vrati u to kameno doda,,,,mislimda si sad razumeooooooo Shocked
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by komiza sub 22 lis - 23:13

    [quote="skopski maestro"]Sad je 100% razumio,a sa njim i svi mi. Eto ja prvi idem napred i proglašavam svog grdelina odličnim. Šta ću ja gledat neku šugavu tradiciju. Po ovoj svojoj naprednoj modernoj tradiciji,moj grdelin je tsunami,a ako neko nešto kaže protiv znam da je amaterčić.
    avatar
    Dobric


    Broj postova : 8
    Registration date : 22.10.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Dobric sub 22 lis - 23:28

    toni mostar je napisao/la:daleko sam ja od dobriča,,,, Sleep

    Nisu tvoje kolege
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by krepat ma ne molat ned 23 lis - 0:08

    Tradicija je prije svega usmena predaja znanja, vještina, načina ponašanja i običaja unutar jedne kulture ili skupine ljudi. No, korištenje te riječi nije uvijek jednoznačno. Između ostalog, pod tradicijom se podrazumijeva

    * Usmena predaja kao takva,
    * Prenošenje znanja o uobičajenom
    * Običaji, konvencije, starodavni narodni običaji

    Tradicija je u tom smislu kulturno nasljeđe koje se prenosi s generacije na generaciju. Tu spadaju i naučeno znanje, i umjetnički zanati kao i rituali, moralna pravila i hranidbeni običaji.

    Evo o ovome ti ja pričam,zato Dalmatinci samo naprid.A šta se tiče struje daj nađi nekog drugog za vrijeđat.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by crv ned 23 lis - 0:21

    krepat ma ne molat je napisao/la:Tradicija je prije svega usmena predaja znanja, vještina, načina ponašanja i običaja unutar jedne kulture ili skupine ljudi. No, korištenje te riječi nije uvijek jednoznačno. Između ostalog, pod tradicijom se podrazumijeva

    * Usmena predaja kao takva,
    * Prenošenje znanja o uobičajenom
    * Običaji, konvencije, starodavni narodni običaji

    Tradicija je u tom smislu kulturno nasljeđe koje se prenosi s generacije na generaciju. Tu spadaju i naučeno znanje, i umjetnički zanati kao i rituali, moralna pravila i hranidbeni običaji.

    Evo o ovome ti ja pričam,zato Dalmatinci samo naprid.A šta se tiče struje daj nađi nekog drugog za vrijeđat.

    28. 08. 1895. godine proradila je hidroelektrana ,,Jaruga'' na Krki kod Šibenika .

    Samo tri dana poslije prve na svijetu . One na Nijagari. Idea

    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by euzebio ned 23 lis - 0:45

    krepat ma ne molat je napisao/la:Tradicija je prije svega usmena predaja znanja, vještina, načina ponašanja i običaja unutar jedne kulture ili skupine ljudi. No, korištenje te riječi nije uvijek jednoznačno. Između ostalog, pod tradicijom se podrazumijeva

    * Usmena predaja kao takva,
    * Prenošenje znanja o uobičajenom
    * Običaji, konvencije, starodavni narodni običaji

    Tradicija je u tom smislu kulturno nasljeđe koje se prenosi s generacije na generaciju. Tu spadaju i naučeno znanje, i umjetnički zanati kao i rituali, moralna pravila i hranidbeni običaji.

    Evo o ovome ti ja pričam,zato Dalmatinci samo naprid.A šta se tiče struje daj nađi nekog drugog za vrijeđat.
    Bravo! Znalački, jednostavno, a potpuno ispravno. Tradicija je u stvari čovjek, sve ono što ga veže za neko podneblje. Nema tradicije van čovjeka, tradicija je u nama. Onaj tko izgubi tradiciju izgubio je dobar dio sebe. I grdelini su tradicija, govorim u ovom slučaju o Dalmaciji. Ta će se tradicija morati malo modificirati, zbog ovih strašnih zakona o lovu ptica. Ali preživjeti će tradicija grdelinaštva u Dalmaciji. Usput, mogu vam reći da je ta tradicija vrlo zahtjevna i teška. Kada se radi u učenju grdelina, osnov je zijada i učenje pjesme koja završava tim strašno teškim pjevanjem. Naravno da će mo poštivati svačiju tradiciju, ali prije bi trebalo obrazložiti kakva je to tradicija u pojedinim krajevima. Mostarci su dugo pričali o svojoj tradiciji, sad kada su postavili pjesmu grdelina svima je jasno što se traži i drži. Rekao sam, meni osobno se sviđa. Angelo je dao prikaz tradicije Dalmacije, njegov grdelin pjeva ono što se traži, pletiva i zijadu, bez šporkica i nastavaka. Neki ovdje danima mlate praznu slamu, omalovažavaju i vrijeđaju. Ako je standard imati pletiva bez zijade, treba to naglasiti. I reći evo to je to, to se traži. Meni osobno je grdelin koji plete a ne pjeva solidnu zijadu gola katastrofa. Imao sam ih puno, pletiva od kojih se kosa na glavi diže, ali što će mi to, to mi ništa ne znači. I sada imam jednog takvog u kući, čekam da se izmitari do kraja pa da ga još jednom poslušam, je li se što promijenilo nabolje jer je mladi grdelin i sluša je zijadu. Ako ostane u lanjskom izdanju, brzo će on letiti po prirodi. Grdelinsko pjevanje bez zijade je za mene potpuno neispravno. Sva pletiva su u stvari priprema za zijadu, koja je kruna svega. Grdelinska pletiva su u stvari zov, a zov završava zijadom. Samo u segmentu zijade i možete razlikovati kvalitet grdelina. Zijada je ono što grdelina čini pravim, odličnim, dobrim ili lošim. Angelo se slatko nasmijao na ono "to majstore."A kako i ne bi kada je pletivo završilo malom kraćušnom i neispravnom zijicom koja nije vrijedna spomena. A samim time i grdelin, koji u trenu po dalmatinskoj tradiciji od majstora postade obično ..... Pozdrav.
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni mostar ned 23 lis - 11:00

    dobrič daj malo napiši šta imaš od ptica,ako može i koja sličica. Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost ned 23 lis - 11:01

    [quote="skopski maestro"]

    Ali ti isto pratiš komentare i pišeš gluposti o više tradicija a nemaš pojma o njima, ni tko ih je začeo ni di ni šta... ostavi se komentiranja. napravi svoju vlastitu temu "makedonska tradicija pjeva" ili kako već pa tamo stavljaj cunamije i monsune
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni mostar ned 23 lis - 11:21

    najbolji prijedlog do sada,,,, Very Happy
    Said_the_great
    Said_the_great


    Broj postova : 97
    Age : 43
    Location : B i H (HNK)
    Registration date : 17.01.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Said_the_great ned 23 lis - 14:46

    Dobric je napisao/la: Mad Dodjite Mostarci ostala su jos dva stiglica...veliki ljubitelji stiglica Smile
    sta jest,jest puno je 2,nedaj boze bit ce ih iduce godine 5-6... FUJ

    sto jest, jest, "brate" su u ogromnoj vecini istrebljivaci stiglica, ja u mom gradu kad ih vidim pustam dozivaca i kavez degaziram ko fudbal.
    avatar
    Dobric


    Broj postova : 8
    Registration date : 22.10.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Dobric ned 23 lis - 16:41

    toni mostar je napisao/la:najbolji prijedlog do sada,,,, Very Happy

    pa evo danas cijel dan love stiglice...to je jedno 20-30 stiglica po osobi svake nedelje...ja se cudim sto ista danas vise ima..JADAN ONAJ KO SE BOGATI NA STIGLICA.jadan mu je zivot
    avatar
    Dobric


    Broj postova : 8
    Registration date : 22.10.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Dobric ned 23 lis - 16:42

    toni mostar je napisao/la:dobrič daj malo napiši šta imaš od ptica,ako može i koja sličica. Very Happy

    bolje ti da neznas... Very Happy zesci sam amater..dok se nesto naucim stiglice cu gledat na slikama ako se ovako nastavi
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon pon 24 lis - 8:44

    Dobric je u pravu. Ono što pojedinci rade je masakr nad pticama. Lokeri na fašama, slijepljene ptice bačene po plotovima, višće ostavljene po travi i dračama...
    avatar
    Dobric


    Broj postova : 8
    Registration date : 22.10.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Dobric pon 24 lis - 9:02

    gramofon je napisao/la:Dobric je u pravu. Ono što pojedinci rade je masakr nad pticama. Lokeri na fašama, slijepljene ptice bačene po plotovima, višće ostavljene po travi i dračama...

    ma nisu to samo pojedinci ima njih vise... a jbg ako nam drzava nemoze nista napravit,ustvari kakva drzava takav narod :S

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 18 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: uto 7 svi - 6:25.