Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro čet 20 lis - 19:10

    opet ja


    ma malo pre sam ti napisao ali nisi svatijo,,jer i jasam ovako kao ti na pocetku mnogo pitao ,jer ovde nemes da mnogo pitas jer ces bit pogresno razumljen ,,,,mozda ti bolje prodzes nego ja ,,,,i da ti ovo za na kraju kazem ,,namoj se mnogo truditi da im ponesto dokazujes jer ovde to ne vazi ,,,,neznam odaklesi pa mozda tebe i prihvate,,,,, cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost čet 20 lis - 19:23

    Nickom skopski maestro i bombarder1 se koristi ista osoba.


    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni mostar čet 20 lis - 19:31

    da se naslutiti iz navedenog,isti rukopis moj maestro ....vidim ja da u makedoniji ovog maestra niko ne drži za ozbiljnog tičara,pa se prebacio ovamo da nas uči o mtp i stp.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon čet 20 lis - 19:32

    [quote="vrabac"]

    Pozdrav Vrabac,
    evo Toni ti je već rekao ime. Ti mene ne znaš, a ja tebe znam, mislim znam čiji si, gdje stanuješ, a vidio sam te par puta u Vrelu, s Pincom si dolazio kod Roleta, sjedio s Mačetom i Paklenim...
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon čet 20 lis - 19:35

    markoxp je napisao/la:Nickom skopski maestro i bombarder1 se koristi ista osoba.



    Jest, i ja sam to uočio. Ovaj forum odnedavno izgleda kao: Skopski Maestro - sam protiv svih, a sad mu se "pridružio" i Bombarder1, he he...
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 34
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac čet 20 lis - 19:39

    [quote="gramofon"]ahaa Very Happy ajde valjda cemo se jednom i upoznato uzivoo:D
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro čet 20 lis - 19:44

    ma stvarno vi kazem da neznam o cemu vi to govorite,niti ga znam niti ga poznajem ,a ovo sa nikom stvarno naznam sta je to nik,,,,,,a ovo sa bombarderom pa jasam mu hteo kazati kako da se ponasa na forumu ,da ne bi proso kao i ja,,,sa dobrom namerom
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by euzebio čet 20 lis - 19:47

    Nekoliko rečenica o objavljenim videima grdelina. Dugo sam čekao mostarski pjev za koji bi mostarci potvrdili da on to doista jeste. Razlika u tradiciji dalmatinskog (sinjskog, splitskog, itd)ocjenjivanja pjesme grdelina i mostarskog pjevanja je ipak vidljiva, neke stvari kao strile, ono cvrrrrr, u dalmatinskoj tradiciji su pogreške, a mostarci ih vole. Ima još razlika, pogotovo u zijadi ili blicjeru kako kažu mostarci. Ove mostarske zijade su dosta tvrde i greze, kod nas ne prolaze. Ipak, ono što mi se strašno svidjelo je raznolikost pjeva koji se traži u mostaraca. Puno cvrkuta ili pirlita, puno različitih javljanja, zvanja, batude su složene od dosta pjevanja. Meni osobno se svidjelo, iako ptice po našoj tradiciji ne bi prošle. Ali naravno poštivam tradiciju jednog kraja, samo naprijed dečki, volio bi još toga čuti.

    Vinko, onaj mladac što si ga stavio iako nije ona zijada koja se traži, iako malo grebe i greza, ipak je dobra. Čini mi se da se otraga čuje i učitelj. Meni se ptice sviđaju, ono što se čuje je čisto i dobro. A sve komentare o zijadama siguran sam da i ne slušaš, jer dobro znaš koliki je uspjeh doći do zijade koja je završena, makar malo i grebala. Puno uspjeha.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon čet 20 lis - 19:52

    [quote="vrabac"]

    Hoćemo, svakako. Ja sam čuo da ti držiš i kanarince...
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro čet 20 lis - 19:53

    toni mostar je napisao/la:da se naslutiti iz navedenog,isti rukopis moj maestro ....vidim ja da u makedoniji ovog maestra niko ne drži za ozbiljnog tičara,pa se prebacio ovamo da nas uči o mtp i stp.

    ljudi moji stvarno neznam sta se dogadza s ponekim osobama na forumu,,,,osetio sam konacno da vam smetam sto mozda dosat vi se niko ovako postavijo nije ,,,pa nije ovaj forum za da nekom udovoljavas i cinit mu merak ,jasam ovaj forum dozivljavao drugacije a ne da nekom ne smem nesto moje iskazat,
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro čet 20 lis - 20:12

    bicu malo dosadan sad jer stvarno ovo nema smisla,mozda ste pogresno informisani o meni ,mislim da znam koje ali nema veze,ili viste ga pogresno razumeli jer je on hteo da o njemu nesto kaze a ne o meni ,a ja sad nesto o vezi tog vaseg udovoljovaca,pa on da nesto ima on dosat obesijo barem nesto a ne da komentarise samo i da dize dva prsta ko da je u partiskom sindikatu ,jer samo tako rade partiski ljudi ovde kod nas, a ta osoba sto vi je to rekla o meni to vazi za njega a ne za mene i to vam mogu dokazati na svakaki nacin,ali necu jer nisam ko on jer ne vredi ,da bi vredeo on bi ponesto obesio a ne recitovao decije price,jer njega niko ne smatra pravim pticarom ,jer je on nesto drugo ,mislim on spada u 6tu ligu amatera ,ali mlad je tako da do starosti ponesto nauci,,,i na kraju onu nasu izreku ,kom je muha na kapi on se muha ,,jer za dobrim konjom se prasina dize,,,,,,mozda se vise necu obracati ponekim dok nesto nauce i ne svate
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni mostar čet 20 lis - 20:49

    hvala lijepa gospodinu euzebiju na kratkom i razumljvom pojašnjenju različitosti žvatićkog i splitskog pjeva.
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro pet 21 lis - 2:05

    opet ja da se nadovezem kad stalno govorite o ponekoj vasoj tradiciji,,,ostavite tradiciju ,jer je tradicija odavno prosla i ne gubite vise vremena s proslosti, moracete ici napred,kao sto radi cjeli svijet,


    nemate potrebe da rekomentarisete moj komentar jer znam sta cete mi uzvratiti,a toje kao i stalno ,,,,,,,,,

    ma ostavite vi njega on je tu samo da provocira,,,,,,

    da se on samo tu eksponise i reklamira sam sebe da je kralj svih makedonskih pticara i tako dalje , jer stvarno i neznam sve sta ste o meni govorili, itako dalje,,,mozda sam nesto zaboravijo da spomenem,,,svatite da ovaj forum je za ptice a ne za prazne price,,,ja bar tako mislim,,,da vidimo ko sta ima a ne samo da pricamo i da se podrzavamo i cinimo volju jednom drugome ,,, moramo bito realni kad je rec o lijepim pjevu,bez razlike od kuda on dolazijo pa makar iz africke tradicije
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro pet 21 lis - 2:11

    jedna lasta necini proljece, i vi to znate ali ne priznajete

    ali ima neko ko tako misli jer samo on razumije vas tradicinalni pjev
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by ticar pet 21 lis - 5:04

    skopski maestro je napisao/la:jedna lasta necini proljece, i vi to znate ali ne priznajete

    ali ima neko ko tako misli jer samo on razumije vas tradicinalni pjev

    mene samo zanima po čemu ti onda ocjenjuješ da imaš dobre ptice ako ne držiš do nikakve tradicije.svaka ptica pjeva to svi znaju,samo kako i što pjeva.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by komiza pet 21 lis - 8:13

    ticar je napisao/la:

    mene samo zanima po čemu ti onda ocjenjuješ da imaš dobre ptice ako ne držiš do nikakve tradicije.svaka ptica pjeva to svi znaju,samo kako i što pjeva.
    Lipo rečeno tičar ! Sve si reka u ovoj rečenici.
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro pet 21 lis - 18:42

    pozdrav moderatore,, cheers


    fala bogu sto je dosao ovaj pravi trenutak i na to sam te cekao i tebe i ostale forumse i konacno svatil zbog cega sam na ovaj forum logiran ,,,,,,pa sam si sebe postavijo tvoje pitanje i dobijo si odgovor,,,,,,,,,mislim na ovo,,,

    svaka ptica pjeva to svi znaju,samo kako i što pjeva. ,,,,,,,i samo ti ovo vredi dosdad sto si me pitao Twisted Evil pa zato sam tu na ovaj forum prijatelji moji mili Twisted Evil

    a sto se tice tradicije ,ona postoi i kod nas to je normalno kao svugde po dunjaluku, ali mi smo je barem malo usavrsili i krenuli napred mislim na bolje ,,,i izbacili nekoliko par negativnih glasova ,da ih sad ne nabrajam, ali te glasove kod vas ne smetaju i stvarno mi nije jasno affraid samo se razlikujemo oko te vase zijade jer iskreno ti kazem da je vasa bolja od nase zijade Twisted Evil a pesma ko i pesma tusmo do negde isto,,mala razlika jer zavisi ko sta zeli njegovati ,,sad smo i mi kod nas u ,,mk,, poceli ubacivat vasu zijadu u nasu pjesmu pa da vidimo dal ce nase ptice nju prihvatit ,,teska je ali valja probat na nase ptice,,jer proba je besplatna Very Happy ,,,,,,

    imao sam los nastup ovde na forumu , pa ste me kao takvog ocjenili ,mozda ste malo u pravu ,mozda i ja tako o vama na pocetku malo zezce ,,,,mozda sam sa pogresnim osobama komentarisao Twisted Evil i zato je imalo te provokacije
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by DAMIAN pet 21 lis - 18:54

    A moj maestro ko te neće shvatit ozbiljno i provokatorski kad nam pritis tsunamijem!
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by PESTI pet 21 lis - 18:55

    saso78 je napisao/la:

    Mozda je ovo pravi zivaticki pjev Smile

    Za maestro: A ne od Toni bilbilite stari Smile


    Pozzz, ovo pivanje imam na nekoj staroj kazeti više od 20 godina .Iako nisam znao da se radi o Živatičkom pjevu ,prepoznao sam nešto što sam davno slušao.
    Najzanimljivije je to što se to pjevanje snimako i širilo izmedju ljubitelja tih davnih godina(mislim na dalmaciju),što govori o njegovoj vrijednosti .
    Bogata i lijepo povezana pletiva ,dzijada dosta tvrdja,a ono ,,,cvrrrr,, i ,,đav-đav,,sad mi imaju smisla jer su obavezni u tom pjevanju .

    Pozzzz!

    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro pet 21 lis - 19:10

    Re: Mostarski pjev - Živaticki
    by DAMIAN Today at 17:54
    A moj maestro ko te neće shvatit ozbiljno i provokatorski kad nam pritis tsunamijem!


    ko sto si me sad nasmijo ovako se nisam o davno, Very Happy ma nemojte me sad to ozbiljo svatiti ,bilo i proslo,,,

    a to sto si rekao za te glasove ,,, cif cif ili dzav dzav,,i dalje mi nije jasno kako to dosad niste izbacili iz vasega pjeva,,,pa uzmite za primer spanjolce jer i oni su imali tu staru tradiciju ,ali u novu te glasove mislim da ih vise nema,,,,,,,samo molim da i ovaj moj komentar ne bude kod vas svih svacen kao provokacija
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro pet 21 lis - 19:14

    obecavam da vise nijednog mog cunamija necu obesiti ,jer sam video da vas je mnogo uznemirijo i prepastijo affraid

    mozda neki drugi put
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni mostar pet 21 lis - 19:48

    ne znam što se ti maestro toliko brineš za mostarsku đavku ,mi to volimo i gotovo.ako slučajno imaš štiglića sa dugim blicjerom i nastavkom cvr,đav,đav,to ti u mostaru košta 400-500 eura pa ga nemoj puštati u prirodu već ga prodaj . Very Happy
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by skopski maestro pet 21 lis - 19:59

    ma ja se ne brinem ,to je bilo moje misljenje,


    a za to sto si rekao za taj neki blicer ,nije mi jasno sta vam je to blicer ,ako moze mi pojasni ,jer ja nisam od tih makedonaca sto razume vas pjev,hehehehe,

    a za tu cavku daj boze da mi ne izadze neki ove godine,ali ako izadze nedaj boze stim glasom obecavam ti da cu ga tebi poslati po mom bratu jer moj brat studira kod vas u bosnu, bice ti poklonjen obecavam ti ,,,,
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon pet 21 lis - 20:02

    skopski maestro je napisao/la:ma ja se ne brinem ,to je bilo moje misljenje,


    a za to sto si rekao za taj neki blicer ,nije mi jasno sta vam je to blicer ,ako moze mi pojasni ,jer ja nisam od tih makedonaca sto razume vas pjev,hehehehe,

    a za tu cavku daj boze da mi ne izadze neki ove godine,ali ako izadze nedaj boze stim glasom obecavam ti da cu ga tebi poslati po mom bratu jer moj brat studira kod vas u bosnu, bice ti poklonjen obecavam ti ,,,,

    Blicjer ti je u stručnoj terminologiji isto što i zijada kod Dalmatinaca.
    Drukčije se zove, ali se radi o istom. A brat ti studira u Bosni, a Mostar je u Hercegovini. To nije isto.
    vrca
    vrca


    Broj postova : 31
    Age : 42
    Location : SPLIT
    Registration date : 03.02.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrca pet 21 lis - 22:14

    Bas lipo,napokon sam cuo video vase grdelinaške tradicije.Meni osobno dosta interesantno.Svaka čast,samo naprid ekipa....

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 17 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: ned 19 svi - 12:13.