Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+66
alija-zenica
skopski maestro
gramofon
sanchez33
bizar
zijada
lav
Mile
bivanzg
euzebio
LAKI
komiza
DOMO
klapa-sinj
Darko
vrca
CASPER
zoran ptice pjevice
baketin
zadranin
ikayke
ERVINO
seadriver
vlado
riberi
jope
dva grdelina
Drago_Nin
mutacija
zoranV
Boban NA
crv
Merlo
carduelismo
brabus
kreso
Sina BL
faganel
refa95
DAMIAN
baltic
Carduel
ssarava1
krele
antonio
Zvrcko
Miljenko
plafonko
Dalibor
Senior
Dax BG
rebac
krnjolac
xyz
malinois
Fago
ticar
zvrcko sen
saso78
japirko1
Dean
dragec
lord189
PESTI
DjordjeVet
MARIN
70 posters

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by PESTI čet 28 sij - 20:20

    Damjan , ajde postavi video od tvog grdelina .Mislim da če tako nešto razbiti nerazumjevanje u komunikaciji .
    Marin je postavio svoje ptice i mnogo toga napisao o onom što misli da bi grdelin trebao pivati.
    Ja sam takodjer prilično toga napisao o pivanju grdelina i gledao si video kod mene gdje grdelin pegla batudu za batudom .Moje dzije su loše , to pišem od prvog dana od kada sam na forumu i tako sam tebi osobno rekao ,ali još nisam vidio ČISTIJE I JAČE BATUDAŠE od onih koje ja imam.(bez da ikoga vrijedjam ili nedaj bože da netko ovo shvati kao hvalisanje)
    Tko gleda samo dziju ni moje ni Marinove nisu vrhunske ,(za nekog mogu biti i smeče) ali što je sa ostalim greškama u pivanju ?Nije manja greška od slabije dzije u batudi ......strila u batudi .
    Volio bi vidjeti pivanje (bar na videu) koje je čisto a tič može batudati kao oni koje imam kuči.
    Postavi jedno takvo pivanje pa možemo bez vrijedjanja ili da se tko uvrijedi ako mu ne odgovara nečiji komentar ...KOMENTIRATI.
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost čet 28 sij - 20:38

    I ja bi volija napokon saznat šta se misli pod pojmom,raznovrstan pjev,a naravno, da to nije VERŠA."Samo" dva pletiva i zija - ništa ??????Koliko li je tek pletiva u "raznovrsnom pjevu" i još dobra zija(ili šta li još triba bit u tom pjevu,ja ne znam)?????Ljudi moji..........
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 28 sij - 20:49

    angel je napisao/la:I ja bi volija napokon saznat šta se misli pod pojmom,raznovrstan pjev,a naravno, da to nije VERŠA."Samo" dva pletiva i zija - ništa ??????Koliko li je tek pletiva u "raznovrsnom pjevu" i još dobra zija(ili šta li još triba bit u tom pjevu,ja ne znam)?????Ljudi moji..........

    A evo i mene užasno interesira.Nadam se da ćemo i to uskoro saznat.Čovik uči dok je živ!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel čet 28 sij - 21:02

    MARIN je napisao/la:
    angel je napisao/la:I ja bi volija napokon saznat šta se misli pod pojmom,raznovrstan pjev,a naravno, da to nije VERŠA."Samo" dva pletiva i zija - ništa ??????Koliko li je tek pletiva u "raznovrsnom pjevu" i još dobra zija(ili šta li još triba bit u tom pjevu,ja ne znam)?????Ljudi moji..........

    A evo i mene užasno interesira.Nadam se da ćemo i to uskoro saznat.Čovik uči dok je živ!

    Pretpostavljam da bi to mogao biti prijelazni oblik između STP i Mostarskog. Raznovrsniji pjev od STP ali ipak ne toliko tolerantan kao što je mostarski.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by crv čet 28 sij - 21:05

    Štovani Marine pričam o zatvorenom krugu u kojem se vrte oni koji muštraju tiće i sebe pa i podosta njih oko sebe .Ako si pripozna sebe u dijelu mojega teksta dobro je za tebe. Taka se nisi mene nego sebe vrati se malo unazad pa preispitaj izjave.Ima podosta toga kontradiktornoga.Mislim da ti je jedna od jačih kako je dobar pivač jednostavno od Boga dan i da čovik tu nema šta puno utjecat. Nadam se da nisi ateist ili nedajbože agnostik jer se nećeš naslušat ziijade. Posli toga Stvoritelju ispisuješ standarde pisme grdelina . A o prstenu ? Ma zaboravi ! Drži se asvalta .
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by crv čet 28 sij - 21:15

    GRDELIN NIJE OBNOVLJIV IZVOR GUŠTA . LJUDSKA BAHATOST MU PRIJETI.
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by plafonko čet 28 sij - 21:16

    Mostarski pjev i Splitski imaju dosta sličnosti ( pletivo pa zijada ) samo sto kod Splitskog zijada ( blicer ) mora biti zadnji a kod Mostarskog poslje dugog blicera ide džav džav džav
    (đžavka) pa onda cvrrrr. Ako to ne otpjeva ptica nije dobar ni odličan pjevač ( bar po našim pravilima ).

    Kolega sa foruma ima dobrog pjevača pa cim ptica udje u formu snimit cemo je i stavit na forum da cujete .

    Možda vi džavku i cvrrr smatrate velikom greškom i nebi je htjeli cuti kod svojih ptica nizasto ali kod nas se to traži :-)
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 28 sij - 21:25

    crv je napisao/la:Štovani Marine pričam o zatvorenom krugu u kojem se vrte oni koji muštraju tiće i sebe pa i podosta njih oko sebe .Ako si pripozna sebe u dijelu mojega teksta dobro je za tebe. Taka se nisi mene nego sebe vrati se malo unazad pa preispitaj izjave.Ima podosta toga kontradiktornoga.Mislim da ti je jedna od jačih kako je dobar pivač jednostavno od Boga dan i da čovik tu nema šta puno utjecat. Nadam se da nisi ateist ili nedajbože agnostik jer se nećeš naslušat ziijade. Posli toga Stvoritelju ispisuješ standarde pisme grdelina . A o prstenu ? Ma zaboravi ! Drži se asvalta .
    Crve!

    Tebe pisma očito ne interesira.Inače sve to skupa nebi doživljavao kao muštranje.Ako te ova tematika ne interesira ti je preskoči.Ni mene ne interesiraju mnoge teme na ovom forumu pa ih preskačem ili ne obračam pažnju.
    Mogao si ovu našu polemiku skratit s time da se jednostavno ispričaš.Ali ne..
    Ako se ne slažemo ne moramo se vriđat.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 28 sij - 21:42

    plafonko je napisao/la:Mostarski pjev i Splitski imaju dosta sličnosti ( pletivo pa zijada ) samo sto kod Splitskog zijada ( blicer ) mora biti zadnji a kod Mostarskog poslje dugog blicera ide džav džav džav
    (đžavka) pa onda cvrrrr. Ako to ne otpjeva ptica nije dobar ni odličan pjevač ( bar po našim pravilima ).

    Kolega sa foruma ima dobrog pjevača pa cim ptica udje u formu snimit cemo je i stavit na forum da cujete .

    Možda vi džavku i cvrrr smatrate velikom greškom i nebi je htjeli cuti kod svojih ptica nizasto ali kod nas se to traži :-)

    Bravo Plafonko!

    Kratko i jasno.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel čet 28 sij - 21:49

    plafonko je napisao/la:Mostarski pjev i Splitski imaju dosta sličnosti ( pletivo pa zijada ) samo sto kod Splitskog zijada ( blicer ) mora biti zadnji a kod Mostarskog poslje dugog blicera ide džav džav džav
    (đžavka) pa onda cvrrrr. Ako to ne otpjeva ptica nije dobar ni odličan pjevač ( bar po našim pravilima ).

    Kolega sa foruma ima dobrog pjevača pa cim ptica udje u formu snimit cemo je i stavit na forum da cujete .

    Možda vi džavku i cvrrr smatrate velikom greškom i nebi je htjeli cuti kod svojih ptica nizasto ali kod nas se to traži :-)

    Plafonko, oprosti što upadam da li si mislio na blicjer cvrrrr đav đav đav?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by crv čet 28 sij - 21:54

    Štovatelj sam sTp .Obratite pažnju na veličinu slova. Obožavam čut dobra tića i znan guštat
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV čet 28 sij - 22:04

    Plafonko,a da ti nemaš vrabca Very Happy Laughing Laughing Very Happy
    dva grdelina
    dva grdelina


    Broj postova : 118
    Location : split
    Registration date : 23.01.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by dva grdelina čet 28 sij - 23:55

    crve vriđaš puno sTp...malo oladi,ako ti je bog da dar crtanja,,nije ti valjda da i dar sluha..ne možeš sve imat...uvati se kista,jer stvarno crtaš odlično....pozdrav....
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by crv pet 29 sij - 0:25

    Hvala svima na podršci putem PM-a. Ne vriđan spliski pijev ali pokušavam razjasnit ono tradicionalni. Za to nije potreban guru ,nego neka starija osoba dobra pamćenja.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic pet 29 sij - 0:28

    plafonko je napisao/la:Mostarski pjev i Splitski imaju dosta sličnosti ( pletivo pa zijada ) samo sto kod Splitskog zijada ( blicer ) mora biti zadnji a kod Mostarskog poslje dugog blicera ide džav džav džav
    (đžavka) pa onda cvrrrr. Ako to ne otpjeva ptica nije dobar ni odličan pjevač ( bar po našim pravilima ).

    Kolega sa foruma ima dobrog pjevača pa cim ptica udje u formu snimit cemo je i stavit na forum da cujete .

    Možda vi džavku i cvrrr smatrate velikom greškom i nebi je htjeli cuti kod svojih ptica nizasto ali kod nas se to traži :-)

    Plafonko mislim da se nebi Mostarci slozili sa tobom da poslje zije treba to da pjeva i da se to trazi.
    Imamo i mi jednog poznatog Mostarskog tičara u Zenici koji drzi Mostarski pjev ali njegovi svaki put stanu poslije zije.
    Zija je kraca i grublja od naprimjer dalmatinske koja je duza i tanja.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel pet 29 sij - 0:39

    baltic je napisao/la:
    Plafonko mislim da se nebi Mostarci slozili sa tobom da poslje zije treba to da pjeva i da se to trazi.
    Imamo i mi jednog poznatog Mostarskog tičara u Zenici koji drzi Mostarski pjev ali njegovi svaki put stanu poslije zije.
    Zija je kraca i grublja od naprimjer dalmatinske koja je duza i tanja.

    Koliko je meni poznato postoje tu tri varijante (družeći se sa ptičarima iz MO):

    1. Poslije blicjera ne nastavlja.

    2. Poslije blicjera dolazi u obzir samo cvrrrrrrr. Sve ostale strile ne prolaze!

    3. Poslije blicjera dolazi u obzir cvrrrrrrr đav đav đav.
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by plafonko pet 29 sij - 1:49

    Pjev kojeg svi ali svi Mostarci žele je Žvaticki pjev - cvrrrrrrr đav đav đav ( carduel dobro si uparatio :-)

    Nisu to vrapci Zorane to je naša tradicija i kao sto se kod nas kaze '' i guzice bi dao za dobar blicijer i džavku '' :-)
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV pet 29 sij - 1:55

    a kod nas se kaže ,dao bi i guzice za lirsku zijadu i STOP What a Face
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV pet 29 sij - 1:57

    sve je stvar ukusa,ali ja sam definitivno za STP,i to je za mene jedino ispravno,ali zna onu

    VOLI SVOJE ,A POŠTUJ TUĐE, tako su me učili,a vrlo dobro znaš da se ja toga držim.
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by plafonko pet 29 sij - 2:04

    tako je prijatelju
    ja nikada nebi rekao da STP nije dobar i da nebih zelio pticu koja tako pjeva, ali po mom ukusu je Zvaticki pjev i nista vise :-)

    PS. kad dodjes u MO sjest cemo na balkon popit kavu i poslusat ptice ( kod kolege koji je bio s nama u Livnu zadnji put )
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by antonio pet 29 sij - 2:07

    plafonko je napisao/la:tako je prijatelju
    ja nikada nebi rekao da STP nije dobar i da nebih zelio pticu koja tako pjeva, ali po mom ukusu je Zvaticki pjev i nista vise :-)

    PS. kad dodjes u MO sjest cemo na balkon popit kavu i poslusat ptice ( kod kolege koji je bio s nama u Livnu zadnji put )

    kolega kad pijemo kavu jer mislim da cu ovih dana dolazit do mostara cheers
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by plafonko pet 29 sij - 2:08

    malo spamamo ali ok je valjda :-)

    imas broj, kad dodjes samo zovi za pticare sam uvijek slobodan :-)
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by antonio pet 29 sij - 2:10

    plafonko je napisao/la:malo spamamo ali ok je valjda :-)

    imas broj, kad dodjes samo zovi za pticare sam uvijek slobodan :-)

    ma nece se ljutit malo Very Happy a kad budem dolazio zovem pa je pijemo i vidimo ptice
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel pet 29 sij - 2:11

    plafonko je napisao/la:

    PS. kad dodjes u MO sjest cemo na balkon popit kavu i poslusat ptice ( kod kolege koji je bio s nama u Livnu zadnji put )

    Momci svaka čast! Ako vas put nanese kroz Ljubuški bilo bi mi drago da vas ugostim. Možete biti primjer svima.

    Pozzz
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by plafonko pet 29 sij - 2:14

    Carduel jako cesto prolazim kroz Ljubuski sto poslom sto kod Sharkija, Mašketa, Coke i Darija - MC JOKERS ( valjda ih znas ). Lako se dogovorimo za kavu :-)

    Sponsored content


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 15 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 22:48.